Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof

Re: ZIMA

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne stř bře 13, 2019 6:23 pm, celkem upraveno 2 x.
sob úno 02, 2019 8:26 pm

peter gasparovic

Příspěvek

sofe - dobre ty👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob úno 02, 2019 8:35 pm

Der Sankte

Příspěvek

sof, Jakou máš v noci teplotu v kabině a při jakém mrazu venku? A jsou při topení v takovýchto podmínkách nějaká specifika oproti našim podmínkám?
MAN TGS 26.400 - r.v. 2008
ned úno 03, 2019 4:16 am

David29
1. NAPOMENUTÍ

Příspěvek

Sněží a já doma... Škoda že dnes není facha... Minimální provoz, to by se fajnově jezdilo :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned úno 03, 2019 8:37 am

jose rabano

Příspěvek

Snezi u vas,tzn Pragl atd,tudiz se o tom vsude pise.U nas je teplo a sucho,tak se o tom nepise.Az to bude naopak a morava bude zasypana po anteny,cist to nikde nebudem :D
ned úno 03, 2019 10:24 am

sof

Příspěvek

Der Sankte, ja mám asi obyčajné auto. Žiadne vylepšenia kabíny a kúrenia. Myslím, že mám aj obyčajný bufík. Na tomto aute som mal najväčšiu zimu začiatkom tohto týždňa, -27stupňou v noci. A v kabíne bolo teplo, v pohode. Okolo 20-21 stupňou. Bufík to zvládal. Je to skoro nové auto, má asi pol roka a preto bufík ide bez problémov, nedymí a ide po tichu. Myslím si, že teploty do -30 by autá mali zvládať. Ale raz dávno som jazdil na Ategu a to malo pri -20 problém. Bufík to nezvládal vykúriť a kabíne bolo chladno.

Ani kabínu nemám zaizolovanú. Myslím si, že keby som parkoval niekde kde je -25-30 a fúka tam silný vietor a prefukuje my kabínu, tak by to sranda nebola. Odhadujem, že by to bufík dokázal vykúriť len na max 15 stupňou.

Na všetkých starších autách, čo majú 3-4 roky je z bufíkmi problém. Niekedy nechcú štartovať, dymia, hučia... Na servis sa serie, lebo na to nieje čas. Ale vo väčšej zime, keď sa bufík rozbehne tak ide dobre.

Aj počas jazdy keď je mínus 20-25 to kúrenie od motora zvláda dobre. Niekedy, hlavne ráno keď je ešte studený motor tak si počas jazdy prikúrim bufíkom. Ale ja zas nejak moc teplo v kabíne nemávam, ani počas jazdy a ani v noci.

Problém mám len s baterkami. Na týchto nových MANoch sú nejaké slabé. Musím si to strážiť, nesmiem na to nikdy zabudnúť, lebo si baterky vybijem za chvíľu, po pár hodinách státia. A ešte večný zimný problém zo zamrznutými oknami a stieračmi.

Ja žiadny extrém nejazdím, myslím si, že tam kde ja končím a otáčam sa smerom na juh Peter Gašparovič ešte len začína. On asi jazdí tam kde sa ani nórom nechce.

Dosť veľa ľudí my často vraví, že v škandinávii už nieje taká zima ako bývala. Je o moc nemej snehu a o dosť teplejšie. Juh švédska , tam je zima rovnaká ako u nás. Väčšia zima sa začína až od Štokholmu smerom hore a aj to nie vždy. Do vianoc ani nad štokholmom poriadna zima nebola. A keď sa ochladilo a nasnežilo, tak sa to za pár dní roztopilo. Až teraz je to lepšie. Mrzne, sneží tak akurát.
Naposledy upravil(a) sof dne stř bře 13, 2019 6:24 pm, celkem upraveno 1 x.
ned úno 03, 2019 3:07 pm

jose rabano

Příspěvek

Zima je krasna a jezdi se paradne,jak rikaji bratia,co jsou na severu.u nas nakydalo pres noc poctivich 15cm,vytahnu rano opla na zimnich nokian,nalozim deti ze je hodim do skolya ja do roboty pak.ha ha,to bych musel jinak vypadat.k nam zasadne sypac nejezdi,slepa ulice do lesa.po desetich minutach opreny o plot.lopata a odrhnout sto m ,na hlavni.a dojedu do prace a sundat to bile zlato ze strechy.dalsi hodina.
pon úno 04, 2019 3:23 pm

jose rabano

Příspěvek

Dalsi vyhodou jezdeni v zime,jmenovite pulmetrovych zaveji,jak je ted na dresden tor treba ze uz tak minimu mist se jeste z cvrkne o polovinu...nikdo nema odvahu uhnout az k obrubnik.takze v poho.
pon úno 04, 2019 7:06 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ

Příspěvek

Takhle jsem zastavil, vyložili si to a už se to nehlo :-D Chvilku jsem si s tím hrál, podházeli to nějakýma třískama a šlo to

Obrázek Obrázek
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř úno 06, 2019 1:56 pm

Alešák

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) Alešák dne úte úno 12, 2019 12:10 pm, celkem upraveno 1 x.
ned úno 10, 2019 6:47 pm

Alešák

Příspěvek

Když vyjde počasí je tu krásně. Jinak nic moc...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ned úno 10, 2019 6:49 pm

Matúš Sabo
Zaklinač

Příspěvek

:lol: :lol:
Obrázek
oli oli janko,
v robote mal manko,
bez rozumu bez lásky,
kradol z pumby bandasky
stř úno 13, 2019 3:33 pm

sof

Příspěvek

U mňa zima zatiaľ neskončila, skôr naopak. Stále mrzne a sneží. Snehu je viac ako v decembri a mráz je stále slušný. Ale stále ma to baví a marec je pre mňa najkrajší zimný mesiac, lebo je konečne skoro celý deň svetlo.

niekedy je pekne, niekedy je škaredo, nudou za volantom netrpím
Obrázek Obrázek Obrázek

Dnes som stretol tento kamión. Pri výjazde s parkoviska na cestu zapadol a nevedel ísť ani do predu a ani dozadu. Nebezpečná situácia, lebo trčal do jazdného pruhu a cesta bola šmykľavá.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Bola to chyba šoféra. Špatne si s tou veľkou súpravou nabehol. Išiel po kraji cez hlboký sneh. Keď si zväčšíte fotku kabíny tak za volantom sedí dievčatko. Ale tým vôbec nechcem naznačiť, že ženy to nevedia. Pred švédskymi šoférkami mám rešpekt. Jazdiť vedia. Ale táto dievčina bola asi začiatočník. Nevedela to asi ani zo súpravou a asi ani v zime.

Tá súprava, to je švédsky štandart. Normálna, švédska, celkom bežná súprava. Ale v porovnaní s naším normálnym kamiónom je to dosť veľké hovedo a náš kamión je oproti tomu drobček.
stř bře 13, 2019 5:27 pm

romus145

Příspěvek

Naprd je i to, že takový přívěs auto nezatíží na hnané nápravě.
stř bře 13, 2019 9:01 pm

jose rabano

Příspěvek

couvat s takou soupravou neni problem,dlouhy vlek je spise vyhoda nez nevyhoda.ze v tom sedi slecna je normal,dala se na to tak at bojuje.malo si nadjela,pak to tak dopadlo.nic hrozneho se nestalo.
pát bře 15, 2019 9:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“