Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6761
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

"Litevců a Lotyšů" potkáš víc než jich běhá po zeměkouli..auta moc dodrbany nemaj tak tam asi uplnej odpad nejezdi... Řidičů je dost, ale takovejch vo který nikdo nestojí, maj tři navi, vorvaný auto a keci jak končí. Ti sou už nacpaní všude, dodrbou co můžou, odejdou a ostatní pos*rte se.. Žádná skušební jízda, nebo aspoň po place couvnout a pak když někam dojedeš, tak ti šici letí ukázat :doh:
Drivere, asi můžu mluvit jen za sebe, ale když jezdíš "dálky" je ti celkem jedno kde bydlíš a v CZ je dobře. Na to sem přišel už dávno a když tu máš rodinu tak proč cpát děcka a starou do švédska nebo kam, když moc víc nezarobíš a doma je líp, bezpečnějc, čistějc a já nevím co. Možná za mlada a někam ke klokanům.. zkus si to vobjet :wink: Češi sou remcači ale nemáme se špatně..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon lis 11, 2019 8:01 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 11, 2020 7:46 pm, celkem upraveno 1 x.
úte lis 12, 2019 1:47 am

jose rabano
Příspěvky: 7513
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Tak treba ta Girteka ma jen nova auta.ze to neni umyte pul roku a tim padem vypada jak petilete je druha vec.jezdi tam pulka ukrajincu a to minimalne.system klasicky,otrokarsky,3mesice a vice v boude,pak te vystridaji nekde na pumpe kde se to hodi jim hlavne,ne tobe,a trada domu busem do Lt a pak autem na ukrajinu.udajne to vlastni cele Putin,tzn.tezky protihrac.v Rusku ma jeste ten Magnit,vnitro chladaky+obchody,dalsich par tisic aut a pracka penez.
úte lis 12, 2019 5:40 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

sof: mluvím jen za sebe a stejně je to irelevantní jelikož okolo 30-ti už mi nikdy nebude :D , ale kdybych se v té práci profesně "našel" a zvládl ji na úrovni stejně jako nějaký "Viking", tak je to první o co se budu zajímat, jak se dostat pod normální firmu v normální zemi, tady budeme na důchod ožírat kůru, to ti potom krásná země zhořkne. Ta Austrálie by byla si nejlepší volba.
úte lis 12, 2019 10:09 am

Prouza88
Příspěvky: 6761
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Dejte tomu eště chvilu těm důchodům, platům a zázemí u nás, podívejte se bez remcání jak se to tu zvedlo od 89. No to už ste zapoměly na ty Lízomety a to si taky rád postěžuju.. normální firmu najdeš i tady nemusíš chodit přes čáru, apropó byli jste se tam někdy podívat, jak maká čech za čárou? První v práci v nedělu, naloženo nejvíc a poslední de v pátek dom. A když se něco dodrbe tak první letí.. nevidím důvod dělat v třeba v dánsku, když stát mi garantuje 50€ dietu 20 hrubýho a unie leckde 8€ na hodinu..sečteno podtrženo mám 2500čistýho zaplatím hyposipopaušál a dvojka zbyde, tak naco polezu pod bič??? Kterýmu němcovi zbyde tolik když dělá za to samý? Rak má 15dní výpovědní lhůtu a podporu s českým ausweissem nedostaneš, takže dostaneš u nás 16000Kč strop a sedíš doma ani nemrkáš. Najdi si slušnou firmu, teď tě vemou všude, zaber a neremcejte u nějakýho rádobypodnikatele.. jednoduchý :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte lis 12, 2019 10:30 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Tak zásadní je řeč. Pokud se naučíš jejich řeč, otevřou se ti úplně jiné obzory a nemusíš se spoléhat na nějakou agenturu, která ti tu výplatu ještě dost orve.
Tady v Německu už jsou s řidičema tak v prdeli, že už ani tu řeč netřeba. Dokonce ani nemusíš umět moc jezdit, hlavně že máš papíry. Viz naše firma... Pak to vypadá, jak to vypadá. Ale hlavně že se kola točí.
úte lis 12, 2019 3:05 pm

jose rabano
Příspěvky: 7513
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

V Německu mi připadá že už je celé Rusko.
úte lis 12, 2019 5:14 pm

Prouza88
Příspěvky: 6761
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

V evropě sou teď šici opálení a maj exoticky jména :D Pozoruju na sobě jak pomale dochází k proměně povolání, už se nejezdí tak daleko. Když sem vyjel poprvý, tak sem "uměl" dva jazyky a fofrem sem se musel doučit něco málo navíc abych se domluvil všude. Dnes je mi to pomale k ničemu, rak žblechtá, že mu sotva rozumím a já bych teď uvítal umět jeden pořádně :think: Několikrát za mnou došel "němec" jestli bych se mu támle nezeptal a už sem dělal překladatele pro půl parkáču :D A nakonec nás všechny hodili do jednoho pytle umíš-neumíš stejně xichtil, čekals a sprchu ti zapřel :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte lis 12, 2019 7:13 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

teď s přicházejícím zpomalením by se to mohlo všechno trochu zklidnit. mě by nevadilo zavést natrvalo čtyřdenní prac týden, méně práce, více času pro sebe a rodinu. Nevím za čím se ti němci furt ženou, pořád honit HDP jak praštění.......

furt se honíme a co z toho, natáhnou ti ve finále odchod do důchodu na 68-70 let, kolik si ho užiješ?
úte lis 12, 2019 7:21 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Přesně. Němci jsou v tomto úplně jak mrdlí. Vždycky vidím ten děs v očích mojeho šéfa, když je nějaký zkrácený týden kvůli svátku atd. Na to byla zlátá Italie. Celý srpen doma, bo firmy pozavírané a bylo. A svět se točil dál.
4 denní prac. týden bych bral, ale šéfa by asi mrdlo :dance:
úte lis 12, 2019 8:29 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

ono je to všechno daleko složitější a provázaný s všemi agendami, udržení životní standartu je dnes založeno na trvalém růstu. Ti malý šéfové a majitelé firem za to nemůžou. Mě taky nasere když do rozjetého týdne ti ve středu jebnou svátek. Běžíme o závod s časem, penězi, slevami obraty. Úplně nahoře těch horních deset tisíc co vlastní 90% světového bohatství z toho mají prdel, něco jako náhončí myslivců, když vidí jak ti zajíci běží naproti brokovnicím.
stř lis 13, 2019 9:19 am

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

SOF: Dobře žes přestoupil na polskou smlouvu, pozdravuj Joža, šel k vám z Haanpy snad po deseti letech. I Haanpaa má zkrácené turnusy, kdo chce jet extra, má smůlu, mluví se o začínající krizi v chemickém průmyslu...........
stř lis 13, 2019 5:00 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Prouza88:
stát chystá účet, kde uvidíte jaký (ne)dostanete důchod :hvizd:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stat ... &source=hp
tak aby tě ten optimismus rychle neprešel :dance:
pát lis 15, 2019 4:02 pm

Prouza88
Příspěvky: 6761
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Drivere mě je 31, než pudu v 70 do důchodu, tak nám eště budou migranti z D ten důchod závidět :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 15, 2019 4:47 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Drivere mě je 31
z jiného vlákna
Se musíte eště hodně učit vy mladí kucí
:oha:
BES - běs
sob lis 16, 2019 11:14 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů