Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

martin440: Dobrej tip, ale nejdřív musím přečíst ten první díl - "Mars útočí"... :D ... Až budeš zase smutnej z toho, že je společnost rozdělená, vzpomeň si na to, jak k tomu vydatně přispíváš kopírováním těch úryvků z různých dezinfowebů, které na první pohled vypadají jako vlastní názor... :wink:

vašek: Třeba na Sibiři... :-)

jose rabano: Příští tejden možná do Švédska, ten další možná nikam... S "NÝ" / "Omikron" modelem nejspíš přituhne...
sob lis 27, 2021 8:59 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

ATW service... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
já to nikomu nevnucuju, kdo chce, informace si najde a není závislej jen na žumpě zvaný čt čro a tv hovna a spol....to , že máš jiný názor, který nebudu pojmenovávat, ještě neznamená, že máš pravdu ....a platí to samozřejmě i opačně ....nehledě na to, že to co prezentuju jako jinej pohled na věc ...a bůh je mi svědkem...že si nic z toho si nepřeju, ale ty všechny možný svinstva se dostali už moc daleko, mediální masírka jede naplno jak pro mateřskou školku , jak je to přiblblý-debilní a okatý a hlavně trapný a nikomu to není divný.....pokud to nevidíš , nebo to vidět nechceš, je mi Tě upřímně líto :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob lis 27, 2021 4:59 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

konečně něco konkrétního
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... .seznam.cz

všichni se nakažme a pak, už se to nemá kam šířit..jenže to by museli mít místo vakcín dostatečné množství těch protilátek, alespoň pro ty dědky a vyžrané báby a těch tolik nemají.. nebo se jim do toho nechce. Na počátku pandemie bylo ve hře promoření, pak by za to slovo chtěli dotyčného ukřižovat a teď už se to normálně děje..vůbec nic nemají pod kontrolou, nevědí jak na to, ale nikdy to nepřiznají..
sob lis 27, 2021 5:33 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Očekáváte nyní přetečení kapacity nemocnic?
Riziko je poměrně velké..

když vidim tohle, chce se mi blejt ...od r 89 zrušili přes 30 tisíc !!!!! lůžek v nemocnicích a teď bědujou ???? ... a ty žvásty, kde se berou ti "nakažení" no coment.... :wall:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob lis 27, 2021 6:15 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

ATW service píše:
sob lis 27, 2021 8:59 am
martin440: kopírováním těch úryvků z různých dezinfowebů, které na první pohled vypadají jako vlastní názor... :wink:
dobrá ..tady máš další 100% hoax že ? ty dezinformace :mrgreen: :mrgreen: považoval sem Tě za chytřejšího , ale co už no ... :D

https://echo24.cz/a/SFKH2/svycarsko-jde ... uzova-neni
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob lis 27, 2021 6:23 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

viz kapacita nemocnic..u nás je to podobné jako na Ukrajině (tam už kolaps opravdu nastal) ale důvody jsou stejné..personál, kdo mohl už vzal roha na Západ. Kladl jsem si otázku v minulém lockdownu (kolaps nemocnic v pohraničí), když v nouzovém stavu mohli povolat absolventy, proč nepovolali zpět z Německa a Rakouska naše doktory a zdravotníky do našich nemocnic? Tam byl relativní klid, dokonce nabídli převoz pacientů od nás na do jejich nemocnic. Ale proč mám platit studium lékaři, který bude pracovat v Německu? ... a tady bude dokola kolaps..? Oni ani v tom neříkají úplnou pravdu, není to kolaps kapacity lůžek a přístrojů, ale personálu.
sob lis 27, 2021 6:38 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Obrázek

:D
sob lis 27, 2021 8:54 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1490
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

ATW :clap:
sob lis 27, 2021 9:03 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Adjunkte, taky bych dal like pro ATW.
BES - běs
sob lis 27, 2021 9:18 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

martin440: Nevím, proč sem pleteš švýcarské referendum... Švýcaři se v referendech rozhodují obvykle moudře. Z některých jejich rozhodnutí by se ti jistě ježily chlupy na celém těle, viz. třeba "manželství pro všechny"...
... považoval sem Tě za chytřejšího , ale co už no ... :D
Buďme k sobě upřímní, jó? Já tě nikdy za chytřejšího nepovažoval a ty si v podstatě chtěl napsat to samé... :wink:
já to nikomu nevnucuju... to co prezentuju jako jinej pohled na věc... a bůh je mi svědkem... je mi Tě upřímně líto
Prezentuješ, vnucuješ! A né, že ne... A to několikáté "upřímné politování" ti věřím stejně jako velké "Ť" a víru v Boha... Ámen!



Adjunkt & Pavel Šebek: Díky za "support", pánové. Přišlo to přesně v tu chvíli, jak jsme se domluvili... :)
ned lis 28, 2021 8:40 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

DriverBrno: Ano, je to především problém personálu... Možná bychom se mohli sami sebe zeptat, pokud se chceme "čistě promořit", kolik jsme ochotni připlatit si na zdravotním pojištění nebo na daních vůbec, aby byl zdravotnického personálu dostatek a aby neutíkal "za lepším"...
ned lis 28, 2021 8:49 am

jose rabano
Příspěvky: 7513
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Ja sice po spitalech nechodim moc,ale co jsem tam kdy byl,nadseny jsem nebyl.u nas aspon.kazdy je vychvaluje do nebe,nevim no.je to prece jejich prace.jak nebyl covid dlubali se v nose uplne,ted neco musi delat a kecu kolem toho.ja taky necekam pochvalu ze trefim na rozvadov bez navi,a nerozbiju tri auta po ceste prece.tak to vidim ja.ze to je narocne beru.ale nedelaji to dvacet let prece.
ned lis 28, 2021 9:58 am

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

ATW: peníze hrají určitě roli, ale je to i o podmínkách v práci...stejná problematika, která se tu řeší v souvislosti trucker vs. ježdění na západě. V našem zdravotnictví je na naše poměry peněz dost, ale nedostanou se všem a ne za normální 8 hod prac dobu. Mám švagra na fakultce, dělá tam zdravoťáka přes 20 let, na téma zdravotnictví jsme vypili nedjednu flašku, ale nikdy si nestěžoval na peníze, zdravotní sestra má v porovnání k jiným profesím v ČR hodně nadstandartní peníze, doktoři si taky nemůžou stěžovat, a to stačí pokud mají rodinu, ab zůstali doma..boužel to neplatí pokud jsou z pohraničí, to je jen skok za lepším viz.pendleři...no a právě z těcchto nemocnic pocházely ty zprávy o kolapsu. Obě polní nemocnice (Pha-Letňany, Brno BVV) nepřijali žádného pacienta..slovy nula, právě z výše uvedeného důvodu-nedostatek personálu.
Nechtěl bych aby to vypadalo že chci nějak znevažovat jejich práci, právě naopak..ale je to pro ně asi taková zátěž jako kdž mám ručně každý den naložit a složit auto a tahat to čtvrt roku v kuse..jo je to makačka, ale mají dost dobře zaplacené a vybrali si to dobrovolně, stejně jako každý zde volant. Poslední věc- krizový scénář 2 tis. hospitalizovaných ve vážném stavu= kolaps...co by dělali kdyby bylo zemětřesení, nebo by jsme byli po bombardování (řádově desítky tisíc lidí vyžadujících hospitalizaci)?
ned lis 28, 2021 10:14 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

ATW service... upřímně...je mi uplně u prdele, co si myslíš...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned lis 28, 2021 10:18 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Žiadne dezinformačné média nečítam a nepozerám, nemám na to čas a ani chuť. Zo slovenských mám zaplatený DenníkN a SME a denne si pozriem Hlavné správy o ktorých sa vraví, že sú dezinformačné, ale oni na súde vyhrali, že dezinformačný niesú. Aj keď podľa môjho názoru sú...

Ale to je podľa môjho názoru aj DenníkN a SME. Oni o sebe sebe vravia, že sú žurnalistická špička, že ponúkajú vyvážené spravodajstvo. Pritom DenníkN je ťažko progresívne médium a SME je tiež ťažko pro-EU, je extrémne silné v propagácii migrácie, extrémne rusofóbne, extrémne propaguje povinnú zaočkovanosť a čo sa týka šírenia nenávisti, tak v diskusiach pod článkami na SME sa ich čitatelia vyjadrujú o moc agresívnejšie než Martin440 na TF fóre . Ale tam majú opačný názor. Všetko čo sa týka vakcín je nekriticky dobré, za-očkovanci sú lepší, múdrejší, inteligentnejší. Nezaočkovaným sa otvorene nadáva, vysmieva a lepší ľudia sa v diskusiach pod článkami otvorene tešia zo smrti nezaočkovaných.

ATW posmešne píše toto: původní strategie globální depopulace byla přehodnocena a pro budoucnost je v prvé řadě potřeba "vyčistit" zemi od obyvatel nepoddajných, samostatně myslících a nemanipulovatelných..., lenže sranda je, že čitatelia SME, militantný očkovanci a vaxeri, si to o sebe myslia tiež. To oni sú nepoddajný, samostatne mysliaci a nemanipulovatelný. A nezaočkovanci sú zmanipulovaný hlupáci, ktorých škoda nebude. Na Slovensku sa o neočkovaných hovorí a píše ako o dezolátoch. Aj komentátorý zo SME to bežne používajú. A smutné na tom je, že SME by mali byť tie najlepšie noviny na Slovensku. Aspoň toto o sebe vravia a na ich čítanie treba mať predplatné.

Z českých mám zaplatené Echo24 a tam sa my zdá, že naozaj majú snahu o nejaké vyvážené spravodajstvo. A ešte čítam Respekt, ale o ich vyváženosti si tiež nemyslím nič dobré. Platené média DenníkN, SME a Respekt považujem za niečo podobné ako bolo kedysi za socializmu Rudé právo a komunistická slovenská Pravda.
ned lis 28, 2021 10:44 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů