Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

pepelope, podle toho radobyvtipu je hezky videt, jakou uctu chovas ty ke svymu dispecerovi......
pát črc 27, 2012 4:17 pm

jindra168
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 17, 2012 8:38 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tak těžko se mi teď podaří najednou odpověděť na vše, co tu přibylo.

Nejvíce mě zaujalo to, že bych měl umět 561... No, ono je to vlastně tak, že kdybyh ji neuměl, tak si naši pánové jezdí snad jak se jim zachce. U nás se na AETR hledí, takže naopak ho pořád klukům neustále vysvětlujeme, počítáme :) No říkám klukům, ale jsou vesměs o 2 generace starší než já. Ale už si na to zvykly. Menší problémy se samozřejmě řeší pořád.

No a pak byh se rád vyjádřil k tomu, že si člověk pořád musí udržovat určitý odstup. Vyslechnout ano, ale vařit kafe...? To nee. Možná se na to dívám špatně, ale přestože jsem o mnoho let mladší, kluci musí pořád chápat, že já jsem ten co jim dává práci (z pozice dispečera) a oni jezdí. Otázka nadřízenosti a podřízenosti je asi v každé firmě řešena jinak, každý má na to určitě jiný názor, ale u nás jsem řidičům mírně nadřízený. Větší problémy se pak řeší s vedením.
pát črc 27, 2012 5:26 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

nejhorší vlastnost kterou může být obdařen dispečer a nejen je AROGANTNOST spojená s NEVZDĚLANOSTÍ
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát črc 27, 2012 5:32 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

no možná je ten problém v systému nadřízení/podřízení, řeči typu já dávám lidem práci miluju :wink: ty dáváš lidem práci ale když to oni neodjedou, kdo myslíš že skončí na ulici? když nebudeš mít koho řídit, si v háji a zbytečný, tohle si bohužel neuvědomuja ani mnoho majitelů, zatím jim doba nahrává ale... takže, hlavně ste kolegové, každý s jiným úkolem - ty práci zháníš, oni ji dělají, symbioza se tomu říká :-)
pát črc 27, 2012 5:39 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Miro, je videt, ze jezdis sam na sebe a mas trochu zkresleny predstavy :)) symbioza to ano, ale princip nadrizeny-podrizeny zde musi byt zachovan...

protoze nikdy nebude mit nikdo plnou firmu tak kvalitnich ridicu, aby s nima mohl byt plne v symbioze (i kdyz by to bylo krasny, to jo)... a pak to usti v debaty typu "Mas tam francii" "Tam nejedu, nebavi me to tam" ... apod. Ty osobne jsi primo motivovan makat tak nejlip, jak to jde, vychazet se zakazniky, dovizt naklad vzdycky v poradku, starat se o auto... ale ver tomu, ze 98% dnesnich ridicu ma tohle uplne na salamu.
pát črc 27, 2012 6:11 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

ještě taky třeba napsat řidiči nakl do předu ať si to může naplánovat s pauzou,ne až složí mu napsat jed tam a tam.Třeba i o den do předu,hlavně čas nakl.Potom řidič místo v 6 vstane třeba v 9 ba naopak dřív a nemusí si ničit aetr.A taky dobré zjišťovat,zda je zboží opravdu nachystané,ne že Buď tam na 6 bude to nachystané a pak tam člověk dojede,nakl.na 12 a kam chcete pak jet když výkon v háji.To si myslím je hodně dobrá rada,samozřejmě někdy řeknou ano je to a nakonec to není.Pak i okna vykl.(nakl)nejdřív řešit s řidičem,ne napsat v 6 tam buď a udělej si to jak chceš.To je tak asi z mého pohledu,ostatní je zde psáno a souhlasím,nic jiného mě nenapadá.
pát črc 27, 2012 6:13 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No uznávám, že můj pohled na věc předpokládá takovou maličkost jako že všichni zůčastnění chtějí aby firma prosperovala, fungovala a neztrácela zákazníky :wink: Jakmile je to řidiči šumafuk, tak se to celé hroutí a dispečer musí být ras atd :-)
pát črc 27, 2012 6:37 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

a proč by se to mělo hroutit,pokud je kdokoliv lempl tak si myslím že firmě by mělo záležet aby velice rychle opustil brány závodu.
vztahy mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem jsou velice složité,bohužel v ČR po revoluci se tak trochu přijal Německý model (jak se zdá i Globemu bude blízký :-D ) to jest nediskutovat a tupě plnit.dnes se ovšem ukazuje že mnohem lepší je tzv Americký model,kdy nadřízení hovoří,diskutují se svímy podřízenímy atd atd.zbytek si musíte jaksi vyhledat sami. :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát črc 27, 2012 6:43 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Honzo máš pravdu v tom, že dnes a denně vidím jak věci nefungujou ale dělají se páč to řídí někdo "shora" takže skladník si skládá palety, další den mu dovezou jiné, a třetí den si někdo dojede pro ty první, zaházené, takže všechno odházet atd.... tomu skladníkovi nikdo neřekne, že se objednává zboží, že si má udělat místo atd, je jen poslední kolečko které se vše dozví jako poslední. A přitom to nebývají tupci, kdyby se jich někdo zeptal jak dělat věci jednodušej a lépe, kdyby s nimi někdo probral co se na kdy plánuje, fungovalo by to líp a bez nervů.... A u řidičů je to to samé - jeď a nediskutuj :-)
pát črc 27, 2012 6:57 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

jasny, kdyz se resi nejakej praktickej problem, tak neni nazor cloveka, co je nejbliz rozhodne na skodu, ba naopak... ale bezna agenda pri zadavani prace dispecerem ridici to urcite neni ten pripad, konec koncu pri 16 obsluhovanejch jednotkach ani bejt nemuze, protoze by se to casove nedalo zvladat... a ptat se ridice "Hele, Karle, myslis, ze zvladnes nalozit tri palety paletakem a pak dojet cas, co ti zbejva do konce vykonu," to je snad uplne mimo... od toho musi mit dispecer znalost 561 a z praxe vedet, jak dlouho muze trvat nalozit/slozit aby o tomhle s ridicem nemusel diskutovat
pát črc 27, 2012 7:05 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

On takový dotaz na 20 vteřin náhodou není od věci, páč Karel řekne, nojoo, ale tam naložit tři palety běžně trvá 3 hodiny a ne jen 20 minut, vís jak sem tam zkysnul minule, ne? Nikdy to nemají nachystaný. A dispo řekne, tak to máš pravdu, to bys nestihl, přihodím to k něčemu jinému :-)
pát črc 27, 2012 7:09 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

no jasne, to je to, o cem mluvim, v idealnim pripade by tohle mel vedet dispecer uz predem a kdyz karel nestiha, tak tam poslat radsi pepu :))

(jenze v praxi to byva tak, ze je karel netahlo a nez si da kafe se vsema zenskejma v kanclu a ohne marunu pres kopirku, tak je vykon fuc ) :lol:
pát črc 27, 2012 7:10 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

s tímto Globe plně souhlasím :lol: :lol: :lol:
(jenze v praxi to byva tak, ze je karel netahlo a nez si da kafe se vsema zenskejma v kanclu a ohne marunu pres kopirku, tak je vykon fuc )
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát črc 27, 2012 7:17 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

mě šlo hlavně o to aby Dispečer (když je tady o tom řeč) měl tzv zpětnou vazbu,aby i řidiči sami informovaly o určitých problémech,aby dispečer i sám pobídnul řidiče k tomu.
ono ta zpětná vazba v konečném důsledku může hodně pomoci právě tomu dispečerovi aby jeho rozhodnutí byla mnohem kvalifikovanější.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát črc 27, 2012 7:20 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No když je Karel netáhlo, tak už by to dispo měl vědět, za prvý ho posílat na trasy kde ženské v kanclu nehrozí (co já vím... uranové doly?) :wink: :lol: A pak být připraven na jeho výmluvy, takže na jeho pohádku mu odpovím, že zajímavý, že všichni ostatní sou z tama za půl hodiny nebo mu domluvit přednostní nakládku :wink: a aď tam jede :wink:
pát črc 27, 2012 7:34 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů