Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

já na kole ezdím celkem dost jak do práce by´t je to kousíček tsak i na vejlety .... a občas si musím nasypat sůl na hlavu že občas se člověk zakecá a trocha zapomene na praidla .... takže když pak v autě míjím cyklisty tak jsem na ně ohleduplnej páč vím že ani já nejsem dokonalej ... snažím se bejt ohleduplnej jak jako cyklista tak jako řidič .. ale někteří lidé tohle nedokážou pochopit a vžít se do role druhého :roll:
ned led 06, 2008 4:08 pm

w50l
Příspěvky: 211
Registrován: úte črc 17, 2007 6:23 pm
Bydliště: Stát Kopytov

Příspěvek

Jó o cyklistech by se dalo vyprávět. Jsem zažil, jak si jedou od vody asi čtyři vedle sebe, my perem RTOčko co se dá na majáky k ohni no můžeš troubit jak blbý a oni se na tebe dívají s výrazem, to ti mám uhnout?
IFA W50L
ned led 06, 2008 8:11 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

nebo ráno přijdeš do práce tam pomlácenej kolega kolem kterýho to tak blízko prohnal kamion že ho skončil v pangejtu .... uhobé omezence najdeš jak na kolech tak za volantem ....
ned led 06, 2008 8:31 pm

Marcy

Příspěvek

Známému nějakej idiot přejel dvakrát kolo, jenom aby si vybil zlost....
ned led 06, 2008 8:46 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

jeden nejmenovanej majitel vrchlabské prodejny jedné britské automobilky má také obdobný vztah k cyklistům a při míjení jim podřaní a začmoudí atp ....
ned led 06, 2008 8:49 pm

Marcy

Příspěvek

No , nemůžeme přece hodit všechny cyklotrouby do jednoho pytle...ale jsou to kolikrát i pěkný hovada...a hlavně by si měli uvědomit, co by z nich zbylo, kdyby je ten kamion za nima přejel, když mají na to, aby machrovali... :mad:
ned led 06, 2008 8:52 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

neházím .. proto jsem předtím psal ... : .... uhobé omezence najdeš jak na kolech tak za volantem
ned led 06, 2008 8:55 pm

Marcy

Příspěvek

No šak jo... 8)
ned led 06, 2008 9:39 pm

Uživatelský avatar
Zdene
Příspěvky: 211
Registrován: ned črc 09, 2006 12:21 pm
Bydliště: Rosice u Brna

Příspěvek

Už v Autoškole mě učili, že kolem cyklisty se jezdí opatrně a radši větším obloukem, nikdy nevíš, jestli nehodlá objet třeba kanál a tím ti skončit pod koly... :?

Sám vím jaký je to hnusný, když jsem jezdil na kole z práce a nějaký hovado kolem mě jelo asi jen centimetry, jako dítě jsme s kámošama jezdili docela dost a zažil jsem hoodně troubení od vzteklých autařů, někdy ale byli v právu, ale zase jsme jezdili po silnicích s minimem provozu. Nyní bych se jel v klidu projet jen asi do lesa, ikdyž i tam hrozí střet s nějakým Enduristou nebo čtyřkolkářem... :roll:

Mám i špatný zkušenosti s cyklistou- je to asi už rok a půl, jel jsem jako každej den na rozvoz a v jedné dědině vyjíždím od kšeftu, odbočuju do leva na hlavní, nic nejede, napravo se kvapem blíží cyklista- helmu na hlavě, na sobě drezzz (takovej ten spěchající hobbýk) tak jsem vjel na tu hlavní a abych toho kolisty neomezil jel jsem více jak za půlkou, ten trotl jak mě míjel (místa měl dost asi tak metr a půl) , se chytl za spolujezdcovo zrcátko a odrazil se od něho- tím se sklopilo a urvalo se přídavný zrcátečko na mrtvej úhel, to mě totálně vytočilo, jel jsem po něm a chtěl ho bloknout, v tom mě ale mé leší JÁ okamžitě zjeb... že ho sejmu, nechal jsem ho předjet a řval jsem na něho, že vylezu a neviděl ještě ten cirkus, měl štěstí, že to obsralo jen zrcátko za 25Kč, kdyby urval spoluzdcovo, tak bych mu to kolo zabavil. Kolista se ani neohlídl a šlapal jak zběsilej, já jsem pak odbočil na jiný směr a naštěstí pro něho jsem ho už nepotkal...
Mám silný nervy, ale toto bylo moooc, naštěstí pro podobný šašky, si vždy hned řeknu, ser na něj, něco mu uděláš a pak se nedoplatíš... :roll:

Někteří známí vozí pro podobný případy nějakou hůlku, nebo i kvér (nejen na zlobivý kolisty), ale já nechci být pak někde v krimu nešťastnej, že jsem neudržel nervy na uzdě a díky mé zlosti jsem někoho ožebračil, nebo zabil, sice zanadávám, ale po chvíli mě to přejde... :twisted:
Skoro vždy... :lol:
pon led 07, 2008 4:07 pm

Marcy

Příspěvek

:shock: hej tož já bych teda vystoupila a pořádně ho propleskla...a to jsem baba!!! :?
pon led 07, 2008 10:35 pm

w50l
Příspěvky: 211
Registrován: úte črc 17, 2007 6:23 pm
Bydliště: Stát Kopytov

Příspěvek

No kvůli cyklistům, co jezdí k vodě 3-4 vedle sebe pohoda klid jsem si do osobáku namontoval dva klaxony. V létě kolem takových jezdím denně několikrát. A to bych nikomu nepřál. Ale horší jsou asi parkující auta v zatáčce, kde je problém vyhnout se s autobusem, když tam nic nestojí. Což když se tam ti trotli nasáčkuju+cyklisti :?
IFA W50L
úte led 08, 2008 1:02 am

Uživatelský avatar
Tablet
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 26, 2007 3:47 pm
Bydliště: Osoblaha

Příspěvek

Ale oproti Holandsku je to tady celkem v pohodě.... Když jsem s kámošem stál na světelné křižovatce pro kolaře tak to byl celkem zajímavý pocit. Sice mi přišlo, že jezdí jak prasata, ale mají pud sebezáchovy což těm našim občas chybí. Jak praví staré přísloví: Nejhorší je srážka s blbcem a je už jedno jestli je za volantem, za řídítkama nebo šmatle pěšky
úte led 08, 2008 7:26 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Já měl v autě namontovaný normál sirény ze sanitky/hasiče/VB.(nehodící se škrtni)
Hele na šumavě cyklouši přes celou silnici taks em to pusty na plnej ceres a ty mizely k pangejtum. (možná nečekali felinu ale matesa) :twisted:
úte led 08, 2008 10:05 pm

Uživatelský avatar
Tablet
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 26, 2007 3:47 pm
Bydliště: Osoblaha

Příspěvek

Podtlakovka z lokomotivy taky není špatná to ti šlohne i čepici :banana:
stř led 09, 2008 6:12 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Máme ji na hasičské LIAZce u dobráků, když zatroubíš moc blízko před přechodem, lidi bud odlítnou, nebo dostanou infarkt :lol:
stř led 09, 2008 8:44 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů