Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Kvalita a výdrž výrobků všeobecně

Příspěvek

Našel jsem zajímavý článek na jiném webu,zde odkaz:

http://www.ceskapozice.cz/byznys/podnik ... e-kupujeme

Vaše názory a zkušenosti sem.
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
úte dub 02, 2013 4:29 am

Uživatelský avatar
dave1988
Příspěvky: 129
Registrován: stř kvě 18, 2011 11:04 am
Bydliště: Košice

Příspěvek

bohužiaľ tomu verím... príklad zo života... iveco eurocargo euro 1,2 75E14 prasknutie klukovky medzi tretim a stvrtym valcom... je nahoda ze po prejdeni 500 000km? stalo sa to na 6 rozlicnych autach :) ... na nahody neverim :D
úte dub 02, 2013 11:23 am

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

Nejak tak... [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MMJS1CdiW30[/youtube]
úte dub 02, 2013 11:46 am

Uživatelský avatar
Sovouš
Bedřich Liška
Příspěvky: 2026
Registrován: stř dub 23, 2008 4:16 pm
Bydliště: ... u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hamty hamty, ať mám víc než tamty ... :hvizd:
úte dub 02, 2013 1:33 pm

vrky
Příspěvky: 251
Registrován: pon říj 20, 2008 6:19 pm
Bydliště: Rudník pod Black Mount

Příspěvek

Na elektrobastlírně je pojem "kurvítko" známý.
úte dub 02, 2013 5:33 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

výborný téma,poslední dobou je to čím dál horší,až tragický jak nám dovedou různé výrobky,at drahé či levné komplikovat život.
třeba v lednu jsem si koupil čerpadlo do studny gardena za 8tis a po 2 měsících provozu je v servisu,tak jsem zvědavej jak to dopadne.bouhžel jsem si sním dovolil čerpat vodu :idea:
zrovna tak jako nezávislé topení ateso taky sním samý potíže,holt jsem si sním dovolil topit :idea: ted mám bouhžel další dvě,takže jsem zvědavej,kde se ukáže chyba :wink:
klukovi jsme koupili PSP a hned první den se to zaseklo a ani restart nepomohl
furt někde něco číhá,je to vopruz
2x Nissan atleon 210
úte dub 02, 2013 9:58 pm

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

Toto sme už preberali na VŠ. Je to dôsledok vývoja ekonomiky. Je za tým len cieľ sústavného zisku - na čomkoľvek. Výrobca ktorý by vyrobil vec (v podobne veľkých sériách ako sa vyrábajú dnes), napr. sporák, rádio, TV atď. - by po krátkej dobe skrachoval, ak by jeho pordukty vydržai bez poruchy niekoľko rokov (alebo až desiatok rokov). Preto je všetko nastavené tak, aby nejakú krátku dobu slúžilo a potom bol človek nútený si buď kúpiť nový výrobok (ak sa pokazí po záručnej dobe), alebo vrámci záručnej doby vymeniť za tiež nový.
Príkladov je veľa - máme doma televízor Tesla Merkur alebo gramorádio Tesla Sextant, na ktorých ešte neboli ani raz odobraté kryty - a fungujú bezproblémovo doteraz. Moji starí rodičia mali donedávna elektrickú rúru EMBO...
úte dub 02, 2013 10:37 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

je to smutný,ale je to tak,ovšem pokavad se mi ta věc po krátké době vysere tak už od toho výrobce nebudu nikdy nic kupovat.jsou velcí výrobci co jejich výrobky jsou fakt šmejdy a jsou tací kteří májí výrobky kvalitní.
2x Nissan atleon 210
úte dub 02, 2013 10:54 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Tomíku, ono je to do jistý míry fuk, že když se ti rozbije samsung, tak už si od nich nic nekoupíš... je spousta dalších, který jo... a ty i když půjdeš pro sony, budou tam z nemalé části stejný komponenty jako v samsungu, nebo to přinejhorším aspoň budou montovat ve stejný fabrice... a vlk se nažere a koza zůstane celá (a miliardy lidí na světe budou mít práci) - značky výrobců byly pouze smyšlené, platí to v zásadě stejně u elektroniky nebo u aut, nebo u čehokoliv dalšího
úte dub 02, 2013 11:18 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Maminka dodnes pere v pračce Romo Combi.Má ji víc jak 25 let.
Dnešní automatky odejdou po pár letech.A stejně perou na hovno.
Dodnes vzpomínám na televizi ELEKTRON.Stokilová kráva, mechanický přepínač kanálů.Při zapnutí poblikly světla.Ani už nevím, kdy jsme ji vyhodili.Ale ne proto, že přestala hrát.Koupila se novější.
Víc jak 17 let vlastním HIFI sestavu Technics.Proč bych si kupoval novou, když tahle sestava hraje lépe než ty čínský plastový sračky co se prodávají dneska?Stála mě bez pár korun 50 tisíc.A CD hraje furt, žádný vysvícený laser.
DVD přehrávač SONY jsem si koupil jako druhý ve vsi.Stál 18 táců, hraje ovšem dodnes.Přiznám, nebere avi, divx.Ale hraje furt.Budoucí tchán si kupuje přehrávač DVD jednou ročně.
A mohli bysme pokračovat dál.Mám doma hodně starý elektroniky a budu se o ni starat.Nepotřebuji kupovat novou, která stojí za prd.
Momentálně hledám job.
úte dub 02, 2013 11:39 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

tak tak mám doma starou betu snad uplně jednu z prvních a hraje jak nová
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř dub 03, 2013 12:09 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

To nic není, naši koupili v roce 1986 televizi Tesla Color 416 a ta fungovala každý den až do loňského listopadu kdy jí zcela funkční nahradila Led TV. Takže čeká na likvidaci a přitom stále funguje a za tu dobu přežila pět jiných Tv v druhém patře. Prostě tehdejší kvalita byla nadčasová, pravda nebyla tenkrát levná, ale vyplatila se fantasticky.
Volvo FL 614.
stř dub 03, 2013 1:44 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

martin440

Příspěvek

A nepotřebuješ nějaký kazety?Měl jsem betu, bylo v ní prdlý převodový kolečko.Známý se mi nabídnul, že mi usoustruží nové.Rizebral to, kolečko usoustružil a aniž by mi oznámil, kde zůstaly zbylé díly, tak stihnul umřít.Zůstala mi asi taška kazet, nevím ani co na nich je.
Momentálně hledám job.
stř dub 03, 2013 2:40 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

iconek

Příspěvek

klidně sice sem jí asi rok nepustil :D :D :D je to takovej veterán -zachránil sem jí na sběráku vyčistil a jak maká až bude čas dám fotí a video kazety mám asi 20 je to taková nostalgie měl sem i věž klasiku asi bude někde na půdě za 100 let věřim že to makat bude na rozdíl od dnešních kurvítek
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř dub 03, 2013 10:05 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tahounem výrobců sou lidi co si koupí televizu za 8 tisíc je jich třeba 60, než 5 zbohatlíků co si koupí televizu v hodnotě 30! A jak říká otec už ani ta tma není co bývala :-D
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
úte dub 09, 2013 9:43 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů