Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Tak ani před, ani za Postřižínem se dneska nic nedělo, teda alespoň ráno...
pát lis 16, 2007 5:35 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

mates píše:
uvidíme, nicméně všude to jsou vyhozený prachy za nekvalitní opravy. v tomhle počasí to jinak dopadnout nemůže.
jsem u firmy 12 let, každej podzim se makalo na plno , ale letos je to extrém , kterej za pár let znovu zaplatíme
ahoj Mates to nám teda vysvětli ,že se začalo rochat až když už mrzne :? kolikrát to dělají narychlo bez penetrace pokládají to přímo do prachu nehledě při týhle teplotě se to parádně spojí a to vydrží asi hodně dlouho :(
Prý za to můžou pozdě poslaný prašule z unie ? máš o tom nějaký info?
Na druhý straně musím uznat ,že letos se zpravilo tolik set km silnic a mezi nima i 2-hý třídy ,že pokud by takhle pokračovalo každý rok tak za 3-4 roky je spravený všechno,akorát se mělo začít o min.měsíc dřív.
taky sem koukal že se u nás vůbec nepoužívají "spojovací" pásky z asfaltu nebo z čeho jako jinde ,aby se spojili vrstvy ,když se dělá jeden a pak druhej pruh a zamezilo se tím vnikání vody ,která to v zimě roztrhá...
Každopádně se konečně letos dočkal "koktabán" od Jesenice na Žatec ,po kterým osobně já dost často jezdím,Některý jiný úseky zase ,který by "ještě"měli čas se odfrézuje a kousek vedle .kde je to samej flastr se nechá skus nám to trošku osvětlit ten systém jestli je to možný :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned lis 18, 2007 10:23 am

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hynek píše:Tak ani před, ani za Postřižínem se dneska nic nedělo, teda alespoň ráno...
dít se hned tak nebude je v tom nějakej mrdník a ten plán co máme na tejden vůbec neodpovídá tomu co děláme , takže se omlouvám , ale vyjma jesenice nesouhlasí nic.
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
ned lis 18, 2007 4:57 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

martin 440

psal jsem to o nějakou stránku zpět. odpověď je prostě taková , že zbylo hodně peněz a musí se do konce roku prostavět.
první polovina roku se dělá tak na 80 - 90 % někdy ani ne. pak to v červenci nějakej dobrák přepočítá a zjistí kolik se může prostavět do konce roku. vypíšou se výběrový řízení , kteý probíhaj během srpna a na každý je 14 dní odvolací lhůta. no a to už je první tejden září . teď ještě vyřídit stavební povolení, značení, uzávěru , objížďku a já nevim co ještě a je půlka září a hrrrr na to.
takhle nějak to prej funguje a neni to první rok. letos prej přišlo i víc peněz z RVHP teda EU :D .
nevim , nerozumim tomu jsem jenom řidič všechny věci co jsem sem napsal mám z doslechu od mistrů staveb atd.
podle všeho to vypadá , že tomu chybí nějaká koncepce. prostě máme prachy tak uděláme co jde nejrychleji a nejvíc co se týká objemu materiálu. sice to má svojí logiku ,ale je to na úkor celkovýho efektu oprav.
leckde jsou vyjetý koleje přes tři vrstvy balený a odfrézuje se jedna nebo dvě vrstvy a stane se z toho dočasný řešení. navíc jsou i firmy , který tu opravu neprovedou v požadovaný kvalitě a to z důvodu buď to neumí , nebo to okradou aby měli větší zisk.
i u nás se sem tam něco nepovede a myslím , že každý firmě, ale co se týká dálnic a silnic I. třídy tak si tak špatně nevedem.

ještě doplním, že na nevim o tom že by třeba naše firma nedělala spojovací postřiky. máme na to dost novou techniku a neni s tim problém. jo jestli někde někdo opoměl nevim, ale to co jsi psal jsem taky viděl.
no a kvalita v tomhle počasí je hodně odvislá od toho jak daleko se vozí třeba obalovačka. když už je zima tak by se to aspoň mělo dávat za sucha, což se taky nedělalo jak jsem si všiml na boleslavský dálnici u prahy.
třeba čtyřpruh ze slánský k letišti , odbavovací hale se dělal v -10 a drží dodnes s nějakou tou prasklinou.

no tak snad jsem to trochu osvětlil :wink:
Naposledy upravil(a) mates dne ned lis 18, 2007 8:53 pm, celkem upraveno 1 x.
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
ned lis 18, 2007 5:19 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

dík za info ,tak nějak sem si to i myslel krade se všude ,co se týče Tvý firmy tak jsem jí neměl na mysli -ani nevím jaká to je ,byl to jen postřeh ,když se někde něco dělá
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned lis 18, 2007 7:49 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

martin440 píše:dík za info ,tak nějak sem si to i myslel krade se všude ,co se týče Tvý firmy tak jsem jí neměl na mysli -ani nevím jaká to je ,byl to jen postřeh ,když se někde něco dělá
o firmě jsem psal jenom jak to jako chodí u nás. nic se neděje jsem na různý věci otupělej . a že menší firmy třeba víc šiděj je daný tim že jinak by nepřežili ty mafianský praktiky ve stavebnictví kdy velký firmy diktujou politikům co se bude stavět.
my jako řadoví občani to přece platíme tak co :wink:
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
ned lis 18, 2007 8:50 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

nejvíc se mi líbilo to RVHP-Ráno Vyjedem Hovno Přivezem
ned lis 18, 2007 9:13 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

dneska jsem mluvil s jednim člověkem od firmy Strabag a jeho názor se shoduje s ostatními a to , že většina oprav je na kulový , protože to asi nevydrží to co by mělo. no je vidět , že hospodaření v EU je na úrovni. díky za ty miliardy
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
stř lis 21, 2007 3:52 pm

Uživatelský avatar
LUKA
chcanda
Příspěvky: 3580
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:16 pm
Bydliště: Praha/Litvínov

Příspěvek

mates: neděláte nám náhodou silnice v Zelenči v satelitu? Já jsem tam dneska byl po delší době a viděl jsem tam vaše stroje. Pendluju teď okolo jiných staveb a do zelenče skoro nedorazim..
L I A Z 18.33 SB
čtv lis 22, 2007 10:41 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jo děláme do úterka, pak jedou někam do lysý nad labem
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pát lis 23, 2007 5:15 am

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

dneska na 1/4 za mezi Dubencem a Milínem za křížovatkou na Kamýk nad Vltavou opět začalo frézování 100m dlouhého úseku v obou pruzích, provoz řízen semafory. jedná se o spojení nedávno opraveného úseku s úsekem po rekostrukci prováděné asi před 5-6 lety.

je skutečně nepochopitelné jak některý úředníci přemejšlej. je to asi měsíc a něco co jsme odsud odvezli stroje a všichni se divili proč se neudělalo těch 100metrů co tam zůstalo v podobě vyjetýho a popraskanýho povrchu. asi bylo v tu dobu moc slušný počasí.

hlavně , že ty šmejdi v parlamentu nám každej rok něco zdraží a na opravách silnic se za posledních pár měsíců vyhodilo pár miliard za opravy, ktrý nemaj vidinu dlouhýho trvání

aspoň jsem si tady trochu ulevil . já bych ty šmejdy ..........................
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
úte lis 27, 2007 8:02 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nechci zakláda nový téma, ale vidlě jsem dneska ve zprávách, že obec
STATENICE - černý vůl si prosadila zákaz vjezdu dle redaktora nákladních vozidel. vim že loni od tý cisterny tam bylo na mostě omezení 19tun . rád bych věděl jestli tudy někdo jezdíte jak to tam vypadá aktuálně. jde o to že to byla pro jízdy ze severu prahy poslední legální objízdná trasa aby se člověk vyhnul jižní spojce.

už opravdu těžce zkousávám šikanu obcí z okolí prahy, byť je celkem tak nějak chápu, nicméně tak jako oni by si nakonec mohla praha 10 a 4 dát zákaz vjezdu na jižní spojku a bylo by. na jednu stranu sice vtip, ale proč ne ?? bydlim na jižnim městě a proč mam čuchat každý odpoledne eurovejfuky, když kolona je kolikrát až k pruhonicim.
dneska na školení jsem se kromě toho že se policajti budou zaměřovat na řidiče nákl. vozidel nedozvěděl nic.
sorry že jsem se tu tak rozepsal..............
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pon led 07, 2008 6:37 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

pon led 07, 2008 10:07 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ti policajti otravujou a samotnym jim nesviti svetlo predni, hned bych jim dal pokutu a jeden bod dolu
pon led 07, 2008 11:39 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Statenice jsou uzavřené tuším nad deset tun už zhruba tři neděle, občas tudy jezdím (osobákem), ale potkávám tam pořád kamiony. holt se to teď přesune na Slánskou od D8 u Nové Vsi... To budou mít ve vsích mezi Velvarama a Slaným radost :?
úte led 08, 2008 12:27 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Semrush [Bot] a 50 hostů