Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A proto ma BAG prekladac v notasu.... :shock: .Na Balaton jezdim casto na dovcu tak madarsky taky umim-sor,perkelt,baby gulasz ,kesenem...Zbytek slatam nemcinou,tu tam ovladaji vsichni.
Neřeším...
ned bře 23, 2014 7:37 am

Myška
Příspěvky: 222
Registrován: úte led 01, 2008 5:07 pm

Jazyky

Příspěvek

Tak hlavně vepřový a pak hovězí :D . Vážně - maturita z němčiny mi hodně dala, tak makám v Německu, domluvím se takžka plyně, až na tu gramatiku, kdy je často problém poskládat dobře větu. Anglicky dobře. A když Němci začnou být občas agresivní, tak na ně začnu mluvit anglicky, řeknu že nerozumím deutsch a mám klid. Španělsky se domluvím základně, rusky no - 4 roky učivo na základce, ale pozitivum, že jsem si zapamatovala azbuku a psát. Bohužel anglicky se v Německu nedomluvím. :cry: Takže si myslím, že když něgdo neumí řeč, že nesmí být líný, koupit si učební CD, zaplatit si pár hodin učitelku na konverzaci a šupajdá pak do světa.
ned bře 23, 2014 9:13 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mysko jsi nej teda :thumbud: ,dokud see neobjevy nejaky Komensky za volantem teda :D
Neřeším...
ned bře 23, 2014 11:28 am

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

Cestina mezi 2 a 3ti skupinou:)
Nemecky prvni skupina:))
Anglicky mezi 2 a 3ti, ale v UK spadam do skupiny 1. :)))
...Moje práce je mým domovem...
ned bře 23, 2014 2:09 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

-Ondra-

Příspěvek

Když si umíš nakoupit v Londýnském McKáči, tak bys v UK hlady od nedorozumění rozhodně neumřel :lol:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned bře 23, 2014 2:30 pm

delivio

Příspěvek

Někdy stačí, že se nedomluví lidé, kteří mluví stejnou rodnou řečí. Pak může umět kolik chce cizích řečí a bude to stejně k ničemu.
To platí i v zahraničí.Můžeme umět kolik řečí chceme,ale pokud se s tebou nebude chtít někdo domluvit, tak na něj můžeš zkoušet mluvit jak chceš :wink:
ned bře 23, 2014 2:52 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ano ano, pak je ještě jedna řeč - rukonohoblabolština ... Občas si říkám : "... královstvní za inteligentní chobotnici..." :D
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned bře 23, 2014 4:34 pm

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

Nemeziss
Anglicky se domluvím i dopíšu, německy taky mezi druhou a třetí skupinou Smile, španělsky tak nějak, ale nepokecám si, slovensky žádnej problém - resp. rozumím vše, odpovídám česky Smile francouzsky asi 20 slov, zbytek nic a polsky ač jsem od Náchoda nerozumím a nedomluvím Very Happy
ja jsem z broumova a polsky taky ani slovo a to jsem s polakama delal :-)
Nemcina mlvene ujde a pisemne taky
anglcky jsem semtam neco pochytil,ale nedomluvim se nejlip.
slovensky rozumim,ale jako nemezis odpovidam cesky
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
ned bře 23, 2014 4:45 pm

Uživatelský avatar
Johnny_P
Příspěvky: 2092
Registrován: ned srp 09, 2009 12:56 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

tak všude se mi daří domluvit angličtinou, ale kvůli BAG jsem si koupil DVD s kurzy Němčiny.
Je to tak půl roku, když jsem jednoho BAG pána požádal "english please" a on na mě brutálně zařval ať šprechtím německy když jezdím do Německa :)

a španělsky, Italsky a francouzky umím pozdravit, poděkovat a říct nashledanou :D
Scania R streamline Topline E6 (2015) + plachta Krone(2015) lowdeck
Mými životními vzory jsou Kentán z Montargi, Bender a Homer Simpson
ned bře 23, 2014 4:50 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Taky sem se zatím všude domluvil tak nějak anglicky. Ale s těma BAG mi nahnal Johnny trochu strach, protože německy neumím ani nerozumím :doh:
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned bře 23, 2014 5:57 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo jo engliš jo, dojče ne e. Španělština je odposlechnutá - lehký jazyk (vykládka, nakládka atd. - jen asi neosilním ženu že :D )
Dojče kdysi, nyní ne e. Francouzky - pozdravím, poděkuji a požádám o sprchu či bagetu :D Hold by to chtělo všude fajnovou učitelku jazyků ... :lol:
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned bře 23, 2014 6:38 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Gepas: to je o člověku. To bylo možná nějaké hovado. BAGouni se normálně ptají jestli mluvíš německy nebo anglicky. Ale když fakt někdo nechce, tak se nedomluvíte. Ve Francii se takhle na mě rozeřval skladník,tak jsem se mu podíval velmi z blízka do očí. Jsou jisté situace,kdy nepotřebuješ mluvit a on to pochopil :D . Ale nelze aplikovat na muže zákona, to je jasné. :lol:
ned bře 23, 2014 6:58 pm

Barta11

Příspěvek

..
Naposledy upravil(a) Barta11 dne stř kvě 28, 2014 5:46 pm, celkem upraveno 1 x.
ned bře 23, 2014 7:29 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Venco, to jde taky aplikovat i na muže zákona (musíš být "tvrďák") - pak ale očekávej razítko do pasu jako "persona non grata" :D
Ne, plný souhlas. Jsou situace kdy je lepší mlčet a jindy mluvit. A to klidně i česky, oni si pak dají říci - neradi ale dají.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned bře 23, 2014 7:29 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

Aj Dj tady má každý minimálně za 2,ale česky minimálně za -4 :lol: :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned bře 23, 2014 8:17 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů