Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

70 ti nikdo nedá to je jednoduché tak můžeš být vklidu.
stř pro 11, 2019 5:53 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 7:50 pm, celkem upraveno 1 x.
stř pro 11, 2019 6:00 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

jen tak pro zajímavost ("piloti" okolo 20-ti let za volanetm by mohli mít v tomo přehled)..jaký je průměrný věk v kterém takový "tahoun turnusů" odchází na věčný spánek (civilizační choroba). Rozhozená životospráva musí zákonitě šoférovi zkrátit život. Průměrný věk umrtí muže v ČR je okolo 76 let (ČR). Já bych si tipnul že šoférovi na mezinárodce může tenhle styl života ubrat tak 15 let. jednoduchou matematikou zjistíme že u takového šoféra důchod nehrozí :twisted: Samozřejmě že vyjímky potvrzují pravidlo. Hlavní zabijákem je asi to hulení za volantem, pak stres a rozhozený spánek.
stř pro 11, 2019 6:12 pm

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

DriverBrno: to se asi nedá pušalizovat, znám lidi, co jezdí dlouhé turnusy, mají životosprávu, činky a fungují jako lidé. Někomu stačí na to, aby ho ve 40ti kleplo jezdit od pondělka do pátku.....noční jsou problém, já je nedávám vůbec...
stř pro 11, 2019 6:35 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Sof, ná tě chápu že chceš makat ale to se přece nevylučuje s tím nařízením unie, jak ti napsal wckr, po 14 dnech jeď dom na dlouhej víkend, pak se vrať a můžeš jet dalších 14 a "zarobíš o strašných 100€ míň :roll: Tak nějak z toho udělali trošku normální povolání, protože jinak tě nechali jezdit furt a za děckama ses nepodíval. Mě tedy 3+1 taky vyhovovalo, ale když můžu bejt každej vejkend doma proč ne, ba dokonce mám víc, jak když jezdíš 3+1 jak vůl a od 70čistýho taky daleko nejsem.. Brácha mi jezdil na cisterně s bratránkem 14 a 14 a bo má měsíc 4 a kus týdne, tak jezdil leta stylem 24, 24 a dva týdny volna. Nidky sem neslyšel, že by platil a málo kdy odstojís jen 24 a nahradíš přes týden.
Tady cosi dával ATWservice co nás čeká za změny mimo jiné výkendové pauzy a konec holandskejch poboček v rumunsku:
viewtopic.php?f=36&t=19492
Jo a šofér velkou životnost nemá, nemám ani 32 a už mi z hřívy lezou šediny.. ale mám doma tři uječený ženský a spoustu starostí, do práce chodím odpočívat
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 11, 2019 6:51 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 7:50 pm, celkem upraveno 1 x.
stř pro 11, 2019 7:04 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Prouza88...TWL...3 kokodák v chalupě :smich: :smich: :valetsesmihy: a já myslel že sem sám :wall: :think: :mrgreen:
ještě že mám putiku kousek
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř pro 11, 2019 7:18 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Souhlas se Sof.nez dojíždět domu v sobotu a ještě třeba vlakem odněkud.to už je lepší zabrat a pak si lehnout na pupek doma na týden.my tady na severní Moravě sme zpetkama domu úplně v řítí a to díky Polákům kteří odvezou doslova vše.prumyslove nejsilnější část republiky jako je Ostravsko a nenalozis domu ani kilo...stojím v dratovnach v Anglii nahoře.kazdy Polák to veze do Třince nebo Bohumína.a já do Žatce na víkend.a to jen pro to že údajně cena zpetky do Třince nebo Žatce je rozdíl 50 euro....masakr.to samé Hamburg.dojedu pro hliník.maji tam 1000tun do Mošnova třeba.vse veze Polák.Zajedes do Nošovic.huindai.tam se vozí tisíc svitků týdne v muldě odevšad.na parkovišti stojíš sám jako Čech.o nákladkach na Ostravsku škoda slov.mitall.bohumin.trinec vše je polské...
stř pro 11, 2019 7:19 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

No a to ti ta chata nespadne na hlavu, když tam 2 měsíce na nic nesáhneš(zahrada a tak)?? Jo vánoce teď budu lítat tam a z5 jak střelenej, ale pozor, já mám taky klídek, vím že v sobotu v 8:00 objímám děti, celoročně, vyjma servisu nebo nejakejch svátků.. honím se jen abych stihl otočku, né dom, to si ještě pospím 2-3hoďky na čáře než valím. To mě připomíná kluci, že ve stresu sem byl právě s turnusama, bo sem si hlásil volno hned jak mě volal, že mám jít do práce, měl sem je vyškolený, že mě to drbat nebudou, všechno se domluvilo(řemeslníci, ženská volno, mejdany) a pak v pátek odpo v Lionu ti řekl, že nemá nic na CZ a frrr další tejden, nebo neměl střídače.. takže nasranej celej trunus.
Teď? Na ten výkend dom budeš muset(jak sem dával ten odkaz)

Martin440: No sem musel pořídít aspoň kocoura, byť kastrovanýho :D Ženská už nechce pokoušte stěstí tak budu předávat moudra až vnukovi(neskutečně me to žere) :cry:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 11, 2019 7:22 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

sof: úplný souhlas, pokud jedu na pohodu žádný spěch tak to člověka tak nelikviduje než když jedeš několik "časovek" za sebou. Co se mě týče já jedu domů zvolna, když to nevyjde přespím až na sobotu, ale v pondělí na to kašlu a když se necítím ok tak si dám i týden oraz. V podstatě je pro mě rytmus života na mezinárodce velká neznámá, ale usuzuji že spaní v autě na parkále nemůže nikomu na životě přidat...ale zase srovnávám s mým prknem v LF..dneska máte jiné auta než můj strejda, ten to zabalil v 52 letech, dojel turnus k baráku a už nevstal tahal měsíc v kuse Rusko aj.
stř pro 11, 2019 7:23 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Drivere ale ty jezdíš na sebe ne? No si představ že zaměstnáš chlapa a on ti řekne hele já v úterý nikam nejedu, se mi nechce :D

Jinak taji zase zkouší ten autonomní zázrak :wall:
https://m.vtm.zive.cz/autonomni-kamion- ... -internetu
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát pro 13, 2019 7:33 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

no proto taky nikoho nezaměstnávám, páč by mě po čase odsoudili za vraždu. Nemám v autodopravě žádné ambice, zatím mě to drží asi tak v poměru 50:50. :dance:
pát pro 13, 2019 7:49 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ták nám do toho nekrafej :D
Čumte, novinky v německu. Jako dobrý, ale to odbočení vpravo max 11km/h si dělaj prdel ne?
https://auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/ ... hrani.html
Může někdo potvrdit???
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát pro 13, 2019 7:52 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ha, zrovna voni, elektrický a na baterky. Já to snad dám do vtipů :valetsesmihy:
https://www.auto.cz/volvo-trucks-pokrac ... del-132413
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 17, 2019 11:11 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Tak permanentní zákaz předjíždění se bude rozšiřovat na 145km :wall: Čekal někdo něco jinýho? Naštěstí to je vesměs před prahou a před brnem kde je předjíždět zbytečný ale i tak, bude hůř :think:
https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/o ... oprava_ceh
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát pro 20, 2019 7:44 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů