Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Girteka.......
stř led 22, 2020 8:57 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 7:58 pm, celkem upraveno 1 x.
stř led 22, 2020 9:35 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Jožin tam má akcie tak ho nech :D Mimo to, ani oni nebudou platit podle příručky, to by měl šofér 100/měsíc..
Edit: no 100 né ale pojďme na to:
A aby mě někdo zas nenadával, že svět není jen kde dělám já, tak to nahrubo sčotnem ± podle toho zákona..
Řekněme že pendluju A a D tudíž mám asi 10€/hod krát 8hodin krát 25dní krát 25Kč za éčko a sem na 40.000Kč to mi zdaní. K tomu 25dní krát 50€ našu dietu ať něžerem krát 25Kč za éčko a mám dalších 30.000 :arrow: čistá ruka 60.000 no a asi taky něco našeho základu a příplatků a sem bůh ví kde.
Nebudem si lhát, to nám nedaj, takže nám seknou dietu, možná i zdaní a to zahraničí ošulí jako do teď a eště nám uberou :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř led 22, 2020 9:48 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

ZAHRANIČNÍ KONKURENCE VYTLAČUJE ČECHY Z MEZINÁRODNÍ PŘEPRAVY

Propad mezinárodní přepravy českých dopravců je tak výrazný a setrvalý, že se dostala na svá nejhorší čísla od roku 1998. Pokud neuvažujeme jednorázový výkyv v roce 1998, jsou přepravní výkony v mezinárodní dopravě nejhorší za celou dobu podrobných statistik. Když se podíváme na tempo poklesu, loni se jednalo o -21,7 %. Od roku 2015 mezinárodní přeprava prováděná českými dopravci každoročně klesá více než 20% tempem, kumulativní pokles je téměř 54% (53,3 %).

Polsko a východ nás drtí. Náklady rostou, přepravné nikoliv, podpora nebo nějaká úleva od státu žádná, kdo ví jak to dopadne....
stř led 22, 2020 10:21 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Co na tom nechapete?je to firma co poroste do nebe,ma všechny předpoklady k tomu.Putin v pozadí,nákup dalších x tisíc aut,značky litevské ted i polské,za volantem už cela Ukrajina.dobrý systém pro ne nastaveny,po 3 měsících te výklopnou na Venlu třeba,domu si jed jak chceš ale pauza už ti běží,minimální náklady teda,žádné stavení svých garáží na co taky,auto je furt venku,STK udělá taky venku.tak se dělá doprava...
čtv led 23, 2020 8:58 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Prouza88: Myslel jsem, že máš rakouskou pracovní smlouvu... Nebo je to jinak?

Součástí toho nového silničního balíčku je i omezování tzv. "letter box" firem, tedy těch, co si dělají pobočky v jiných státech pouze z důvodu úspory mzdových nákladů a daní. Toto omezení spočívá v tom, že firma usazená např. v Rumunsku bude muset udělat (nebo zahájit či ukončit) většinu přeprav právě v Rumunsku... Když se k tomu přičtou kabotážní pravidla, nucené návraty do bydliště šoféra, zákazy víkendů v kabině, chytré tachografy atd., bude to celkem dost klacků pod nohy takovým firmám...
Samozřejmě se zas budou hledat pravidla, jak to obcházet. Jedním z nich by mohla být logistická centra na hranicích států, kde se bude hromadně přepřahat a překládat tak, aby řidič nepřekročil hranici státu... Zejména u dodávkových přeprav by se tak mohla vyřešit nutnost tachografů...
čtv led 23, 2020 9:58 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Nemám, nechci, dyť sem ti to teď spočítal :D A právě proto mě zajímá, kdy to nabyde právní moci, protože ta Letter-Box část, se mě přímo týká a zatím mi SPZ nesekají :think: Nedávno si to taky sem dával :wink:
No a jako malej kluk si dobře ty přepřahy pamatuju, ikdyž se to snad nesmělo nebo co.. Nic horšího snad nemůže nastat. Rumun ti doveze na Slovenskou hranicu návěs s plombou a ty to povezeš na Francouzskou čáru, kde dostaneš už 4. návěs, uděláš pauzu a hurá :doh: No to bude dohadů v říši, proč to není zakurtovaný, proč nemáš technickou, proč máš na hnaný 12t a kde máš papíry od tý vraždy :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 23, 2020 11:01 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Smlouvu ma pražskou si myslím.tzn.při nemocenské umres hlady :D .pobočky na Balkáně ma kde kdo ne jen queh.
čtv led 23, 2020 11:06 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

:D já nevim jožine kolik je nemocenská % z platu, ale možná mám základ větší jak ty :D Tam se diety nepočítaj, na pásce mám všecko a stejně ti podporu seknou 60% ze základu :doh: Ale tak kdybych měl jít marodit, tak zakopnu vo kurtnu a buchnu se do kolena :D
A na balkáně máme jen lágry, Rumuni sou fuč a ti tři Bulhaři, co tu zbyli, se řídí nevím odkud :idea:

Jak to máš vlastně placené ten pracovní úraz? 100% základu, nebo 100% průmerný celý mzdy? Jestli to teda není tajný :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 23, 2020 1:04 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Mám jen 28 hrubá.100% mas při pracovním úrazu,jak mas rymecku mas kulové.To vše dobře vis přece.oba víme ze ti udělá plat ta dieta,tzn.jsi v práci mas 50e den(jatam nikdy neměl více) Ta girteka ma 60-70e den.Jinak je konec ledna a za prosinec nedošla ani koruna ještě,oni maji čas do posledního, myslím socialka,taky si myslím ze ty peníze mezitím točí jinde ještě.
čtv led 23, 2020 2:18 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Já sem doufal že při pracovním úrazu, berou celej výdělek.. Ták nic :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 23, 2020 2:28 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Prouza88: Tak i pod českou smlouvou ti za čas odpracovaný v cizině náleží minimální německá i rakouská mzda. Pokud ji nepobíráš a máš na to žaludek, tak existují možnosti, jak si mzdu dle zákona vymoci... :wink:

Platnost celého silničního balíčku se dá zhruba odhadovat na r. 2022. To schvalování je zdlouhavé, ještě to musí projít přes ministry EU a pak celý parlament. Tam už by neměl být problém, ale pak následuje ještě "implementační" doba. Na něco je 20 dní, na něco třeba 18 měsíců... viz. https://www.europarl.europa.eu/news/en/ ... -ministers
čtv led 23, 2020 6:51 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

ATW, já vím, jeden byl kvůli tomu i ve zprávách a víš čeho dosáhl? :doh: No tady prostě budu mezi šoférama co jim to tak nevadí a hrát si na zákon se nevyplatí. Měli sme tu na firmě auta, který brali mzdu podle pravidel, jak v Nemecku, tak v Rakousku.. A nikdo to nechtěl dělat. Zaplatili ti cos odřídil a zbytek za almužnu. Jak sem tu počítal, to ti nikdo nedá a když do toho zavrtám, tak sem skončil v horším případě, v lepším dostanu co mi náleží, ale dietu a benefity minimum a budu na tom hůř :think:
Ty platíš šoféry co zaměstnáváš a dáváš jim to tak? Taky se ti to nemůže vyplatit, dyť to víš, jak to musíš přiznat a zdanit tak.. :wink: Nedělejme si iluze, že ti za čárou berou 4000, to sme u těch "truckerskejch kidů" :D
Ale díky Ti za to info, uvidíme tedy co za dva roky, dvakrát nám zvednou základy a sme na tom líp jak oni a ta jejich minimální mzda bude k ničemu :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 23, 2020 8:35 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

4000e má Holanďan v drevakach denně doma.DDR 2000e brutto.
čtv led 23, 2020 8:41 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Nevím jožine, neřekl bych ale :think:

Koukejte, sice melou o "pikapu", my tomu říkáme souprava do 7,5t :D
https://www.autoforum.cz/predstaveni/am ... -internetu
Že by obšlehli naše EBSko z náklaďáků? Nic jinýho nemůžes vymyslet už ne? Fyzika je jen jedna..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 23, 2020 9:01 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů