Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

:idea: Říkám v zákazu :idea: jinak sem vyježděnej a samo že si na něj počkám až nic nejede nebo je velkej rozdíl rychlostí. Když nejhůř, tak počkám co dělá dva kopce a pak to pustím na kilo, snažím se totiž jet tak abych nepřekážel:wink:
Každopádně už si zvykám, máme nový vedení a už jezdíme taky 85 :roll: od 1.1 budeme nejspíš novátorsky posílat k nakládce a trase i předpověd počasí a když foukne budem jezdit 70 :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát říj 18, 2019 9:28 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Já té chápu já jen ze mě tohle nechává úplně v klidu. Asi sem mladá generace která proste jezdí takhle od zacatku. A když jede někdo jinak než já tak to předjedu i v zákazu. Si myslíš ze se prcam za ADR cisternou na Slovensku? Nebo za nějakou Tatrou. Osobně moc nechápu proč jezdí ADR 80. Já s tím jezdím 85 v bývalé firmě sme jezdili taky tak a nevím o nikom ze vy platit za rychlost někdy. Jen si hlídat abych neletěl přes 90z kopce. Jen ve Skandinávii jezdím 80. Jinak 85 a když nespecham a nejí nikde zákaz tak klidně 80
pát říj 18, 2019 9:45 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Rozumný taky chápu, vobčas nekterý eso taky v kopcu vemu ale to už musí bejt. Párkrát sem platil, někdy je ukecal ale třeba v italii to stávalo papíry a podobně a mě to stačilo jednou za svátek :( firma mi to sčotla na mega to zabavený auto atd.. Spíš mě ti notoričtí zákazopředjížděci štvou. Sotva mě veme a to mu uberu a pak vodbocí na hof, za tři hodky mě bere znova :roll:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát říj 18, 2019 9:56 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

mission e-posible

Příspěvek

Eletrická kamiónová budúcnosť je už tu, nulové emisie z bodu A do bodu B.

Bod A je Venlo v Holandsku a bod B je Wiedeň v Rakúsku. Elektrický kamión odviezol kvetiny z Holandska do Rakúska.

Info je z tohto článku z www.40ton.net. Ja som to len trochu doplnil, lebo to fakt stojí zato.

Celú elektrickú prepravu zariadila táto organizácia Zero-E van A naar B. Na svojich stránkach píšu, že touto prvou, veľmi úspešnou prepravou získali skúsenosti a overili si, že je možné bez-emisne prepravovať náklady na dlhé vzdialenosti. Na tejto stránke sa tiež chvália spoločnou ekologickou nákladnou dopravou z Holandska do Rakúska, ale žiadne normálne info som tam nenašiel.

O čo v tej preprave išlo? Tu je o tom video.
https://vimeo.com/363165443


Keby niekto z toho videa nepochopil pointu, tak celá preprava vyzerala asi takto. Niekde, neďaleko Venla, kamión nakladal a potom dotiahol z nakládky, do vlakového terminálu vo Venle náves naložený kvetinami. Kamión bol čisto elektrický a frigo bolo tiež len na elektrinu. Nezistil som, kde presne kamión kvetiny nakladal. "Neďaleko" Venla to muselo byť preto, lebo ten elektrický kamión má dojazd asi 100km. Vo vlakovom terminály bol náves odpojený a naložený na vlak. Vlakom náves cestoval do rakúska a zase "neďaleko" Wiedne, alebo možno priamo vo Wiedni si ho elektrický kamión pripojil a dotiahol ho na rampu nejakého kvetinového veľkoskladu. A bez-emisná preprava bola vykonaná. Možno sa vám chce povedať, že na tom nič úžasné nieje, že to je len obyčajná preprava akých sa denne robí veľa, len namiesto elektrického ťahača tých 100km prejde obyčajný naftový tahač. Ale to nebolo všetko, ten hlavný vtip tejto prepravy bol v tom, že elektrický ťahač ktorý kvetiny nakladal, tie kvetiny aj vykladal. Ako sa dostal z Venla do Wiedne? Veď má dojazd len 100km. Tým vlakom ktorým išiel náves ťahač neišiel. To nieje také jednoduché. To bol asi pravidelný návesový vlak a ten vozí len návesy, ťahače nevozí. Elektrický ťahač vraj išiel z Holandska do Rakúska na podvale, ťahanom naftovým ťahačom. V tom videu je naozaj vidieť, že nakladajúci a vykladajúci ťahač majú rovnakú SPZ. Asi majú len jeden elektrický ťahač.

Bola to komplikovaná a nezmyselná preprava. V reále takáto preprava vyzerá inak. Naftový kamión poobede- podvečer naloží v Holandsku kvetiny a na jeden výkon, vo dvojke, ich v rakúsku ráno vykladá. Dokonca aj keby to išiel len jeden šofér tak ráno nakládka a na druhý deň ráno vykládka.


Bezemisný nadšenci takúto prepravu prezentujú ako veľký úspech. Pozrite si fotky zo slávnostného ukončenia akcie. Koľko ľudí sa na takom nezmysli priživuje aký sú z toho nadšený.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek



Na tomto chcú asi rozvážať kvetiny z veľkoskladu.

Obrázek Obrázek Obrázek


Pri tejto preprave ma napadla ešte jedna vec, ktorá dobre prezentuje dnešné ekologické a klimatické šialenstvo. Preprava kvetín, ktorú si Bezemisný vybrali ako cieľový príklad ekologickej prepravy je sama o sebe jeden veľký ekologický prúser. A to bez ohľadu na to, či je náves ťahaný naftovým, alebo elektrickým ťahačom. Kvetinový obchod je rovnako obludný a nezmyselný ako obchod s palmovými olejmi alebo s rastlinnými náhradami nafty a benzínu. Kvetinový biznis organizujú holanďania. Skoro všetky rezané kvetiny ktoré sa predávajú v kvetinárstvach po celej Európe pochádzajú z Holandska. Ale v Holandsku sa väčšina týchto kvetín nevypestovala. Kvetiny sú z Afriky. Tam sa vo veľkom pestujú, za príšerných ekologických podmienok s obrovským množstvom pesticídov. A potom sa letecky, kvetinovými špeciálmi, prevážajú do Holandska. Raz som o tom videl dobrý dokument. Kvetinový piloti, lietajúci z Afriky do Európy a späť. Všetko to boli rusy alebo ukrajinci. Po prílete do Holandska sa kvetiny expedujú do kamiónov a kvetinové kamióny z Holandska denne vyrážajú do celej Európy.

My ľudia sme prežraný, namiesto toho aby sme obmedzili zbytočný a nezmyselný obchod so zahraničnými kvetinami vymýšľame pičoviny ako ich prepravovať baterkovými kamiónmi.
čtv říj 24, 2019 12:43 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Tak to je síla :wall: Dobrý asi šlo o jednorázovou prezentaci ale..takovejch peněz v luftu k ničemu a lidi na druhý straně nemaj třeba na léky pro děcka. Ta jejich ekologie, dobrý, v tunelech už je vidět třeba, ale řekl bych že stačí. Už je to kontraproduktivní, víc eko už bude znamenat násobně víc investic, v nejlepším přestat.Taji se chrání kuna a střílej krávy, řeší CO2 a Temelín a ty pravý vobrovský průsery nikdo neřeší.. Takže přestat honit auta, stejně už to víc nejde a začít honit lodě a letadla třeba. Dyť doma mám aj sekačku co má po novým už Euro3! Povolte nám větší váhy, dýlku a vejšku a budem víc eko jak ty vaše elektroauta.
Mimochodem ty nejsou ekologický vůbec :doh:
Vodík je budoucnost!
SOFe kolik emisí by doopravdy ušetrila tahle přeprava? To máme vlak, něco muselo ty baterky nabít, překládání a to nechci počítat výrobu baterek.. 30%??? A dovezli to "živí" ty kvítka?
Za mě takhle ne.
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv říj 24, 2019 1:34 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

tak to je slusna saskarna... to je tak pro media, ale jinak nic,no a je mozny, ze ty lidi jsou tak dementni, ze tomuhle tleskaji?
...rád se svezu s čímkoliv...
čtv říj 24, 2019 7:06 am

Driver_1.9D
Příspěvky: 225
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

no to je sila najlepšie bude ked sa vratime ku konom ako v stredoveku, kon nevypusta ziadne emisie a tiez dost toho na koci odvezie :D
Scania R450
ned říj 27, 2019 6:13 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

připomíná mi to dobu nadšenců pro zaoceánskou přepravu lidí a nákladů vzducholoděmi. Stačí pak jeden den a pes po tom neštěkne.
ned říj 27, 2019 6:23 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

sof: nemáš někde odkaz na ty letecké květinové speciály? Zkoušel sem googlit a nikde sem k tomu nenašel ani článek
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
pon říj 28, 2019 6:15 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Gepas: Málo googlíš... https://youtu.be/BhtVWCBntCA
úte říj 29, 2019 6:17 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

sof ....normální trapáci ... spíš psychopati .... :wall: :wall: :wall: :wall:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte říj 29, 2019 9:21 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne čtv lis 07, 2019 8:51 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
úte říj 29, 2019 10:24 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

A eště máš vlaky a lodě žejo.. to by byla fronta náklaďáků vod Dunqerke až po Lion :D to by teprf čuměla!
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte říj 29, 2019 10:33 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

sof...... :wall: :wall: :wall: :smich: :smich: :smich: hezky si to popsal...takže , jestli sem to schválně pochopil dobře ....farizejové a dementi vod stolu vzali elektrickej krám na monočlánky :roll: :mrgreen: ujeli pár km na vlakovej terminál .... pak za těžký prachy ten samej krám odvezli na podvalu ...pak pár km od terminálu a máme bomba eletrickou dopravu????? a ta elektřina se do toho vlaku dostala jak ??? a odkud ? když si vemem %-ální poměr z obnovitelnejch zdrojů.... TWL tohle vybádat ...to musel bejt řádně postiženej debil a voni tomu snad i dokonce věří idioti :wall: :wall: :wall: :wall: ale když se člověk podívá, jaká banda kreténů vede půl světa do sraček..... no coment....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř říj 30, 2019 3:42 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

ATW service: pěkný, dík
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
stř říj 30, 2019 6:37 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů