Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 3:14 pm, celkem upraveno 1 x.
úte srp 13, 2019 11:48 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Sof, nejsi trošku náročnej.... :wink:

Ale máš stoprocentní pravdu....
Sice nejezdím s kamionem, máš plně pravdu. Dneska kdejaká osobní jebka má kvalitní couvací kameru, ale na autobusu je taková mrdka, že stejně se musím jít podívat ven, jestli třeba už můžu dát plnej rejd, abych neorval zadek...prostor pro osobní věci řidičů...atd.
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
stř srp 14, 2019 8:20 am

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Obrázek
sob srp 17, 2019 4:40 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

sof: tak to by se ti líbilo "moje" auto, pracovní světla jsou, světelná rampa je, držák na lopatu a bandaska na vodu taky. Tempomat obyč, brzdy jen s ABS/ESP a zrcátka klasika :D
BES - běs
sob srp 17, 2019 8:02 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ad Vodič 216, tak to naše vláda dělá všechno proto, aby se to nestalo. Včetně blokády výstavby a oprav silnic a dálnic.
ned srp 18, 2019 10:42 am

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Pohľad z minulosti. Môžete sami posúdiť, čo sa podarilo a čo nie.
Obrázek Obrázek
úte srp 20, 2019 4:06 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Už tu byl tuším polský test, tak teď český https://www.auto.cz/mercedes-benz-actro ... nik-131097
pon zář 16, 2019 8:02 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Už som začal stretávať nové mercedesy bez zrkadiel aj v škandinávii. Tam je to väčšinou len samé volvo a scania.
Obrázek

Zaujímavý článok o asistentoch v autách. http://www.autoforum.cz/zajimavosti/dat ... ehodovost/. Mám na to rovnaký názor. Tie asistenčno-záchranné vecičky sú zatiaľ veľmi nedokonalé. A aj keď sa zdokonalia, tak bude problém v servise, v opravách a údržbe. Opravovať to množstvo senzorov, ktorými sú moderné autá prešpikované nebude jednoduché a lacné.

Tesla dostala ďaľšiu autopilotnú somarinu. Príde na parkovisku k šoférovi sama, na zavolanie mobilu. Zatiaľ to funguje rovnako, ako všetky autopilotné somariny v autách.
http://www.autoforum.cz/zajimavosti/dal ... utopilotu/
čtv říj 03, 2019 8:45 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Můj názor na ty medvědy bez složku je že to vypadá hrozně a vždy si to všimnu jak ho předjíždíme.byje to co očí.k té budoucnosti zavolantem stojím na pumpě na a38.za volantem polského.nemeckeho i českého dafusedi ukrajinec.ted ji
čtv říj 17, 2019 6:46 pm

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Chlapi chytré telefony jsme taky nechtěli a nikdo se nás neptal.Trend nezastavíš. Multifunkční obrazovky ve škodě Scale a jí podobných. 80 Procent lidí by je nechtělo a cpou nám to vše .Tak to bude i s Truckama.
pát říj 18, 2019 8:55 am

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ty Actrosy s těma špíglama mi připomínaj Izera a pyrotechnika Škardu:
Vééén a další..
"Rozhlídněte se co vám tady přijde divnýho?"
"Né vi máte kontáktni čočký."
"A jak ste to poznal?"
"Né dyby ste mňél uši tag máte brejle"
Vééén! :lol:

Jinak to asi bude v noci oslňovat a taky to na tom sloupku něco zabere, za mě teda klasiku. Spíš se ale těšte jak budou ty nový jezdit po parkáču bez šoféra díky nový funkci elektronický brzdy. Teď to někde bylo v trukeru, krom toho že se automat snaží sám rozjet když pustíte brzdu, tak vám to když ji pustíte automaticky podrží 3s rozjezd do kopce. No problém vidím v tom že helmuty napadlo že tam přidaj funkci zatažení ruční brzdy když pedál víc sešlápnete.
Příklad: Doletím, stojím na brzdě, postýlka, přišlápnu pedál, vemu za dveře auto řve(světla, pásy, kvalt, otevřený dveře) vystupuju a auto mi odjíždí páč sem málo přišláp( volvo a mana sem aspoň honil bez kvaltu)..no nevim nevim :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát říj 18, 2019 1:29 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Nevim no..jsem v rodine jediny co ma tlacitkovou nokii.jinak se tam hemzi poslednima vykrikama techniky.me to nic nerika.mobil mam od toho ze zavolam a poslu sms.nabijim ho jednou tydne.a ziju.cumet do mobilu nevidim v tom smysl zivota.ty spigle se mi jevi jako zbytecnost,aspon si ho nerozbije na polske zkratce naKOZIEGLOWY:-)
pát říj 18, 2019 3:22 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

ja byl taky proti chytremu telefonu,mam ho asi dva roky a nasel jsem v nem nedocenitelneho pomocnika, ktery mi ulehci spousta prace a usetri cas, zadam si adresu firmy, kouknu na fotomapy a vidim, ze se tam da stat,nebo si pomoci neho vybiram z nabidek na stavebni material, ktery diky tel. nasledne objednam, najdu si kontakt, poslu penize a nez se vratim z tocky, material mam slozeny na stavbe a muzu o vikendu makat.Manzelka si stezuje, ze ji nejede auto, napichnu na chytry tel. a vim, ze je napr. lambda v trapu a takhle bych mohl pokracovat dal....Samozrejme tohle vsechno je mozne delat i bez chytreho tel. ale casove to vyjde o dost hur.
...rád se svezu s čímkoliv...
pát říj 18, 2019 4:06 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Jde to dopředu "staří" bardi, s tím moc nenaděláme, jen se musí oddělit zrno od plev. Nebo chcete tvrdit že před 20 rokama to bylo lepší? No kdo z vás by rád tahal klacek a ráno míchal kolečka? To taky šici prskali.. Dneska už se nečuchá Liazka, máme kotouče, ESP a v kastlu pivo místo vercajku. Jó čumí půlka šoférů co v noci potkám do mobilu na kokotiny, a máme sledování GPS a všelijaký feetový bonzáky. Prostě s fůrou dobrýho příde sem tam kokotina až to bije do očí no :idea:
Já bych třeba zarazil ty ekotempomaty, dojedete v koloně Duvenbejcka v zákazu a hned začínáte šetřit. Chvilu 70 chvilu 90, přide kopec von to nechá bo tam sedí eště ke všemu lopata a po 4:30 toho mám na ručník. Eště když si dá na hubu telefon, ale jo on litr ušetřil je eco a půlka dálnice za ním spálila vo 5 víc :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát říj 18, 2019 6:03 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Můžeš na to šlápnout když jede 70 a předjet ho ne? Nebo víš ze na horizontu pojede o 5 min tak tam ne? Ale ono je lepší to poslat do levého na horizontu a pak se rozčilovat ze z kopce jede 89 jak ty. No zvykej si. Nastane doba a budem jezdit 80 a na horizontech 70 a nenadelame nic..... zvykl sis na automat, mobil a podobný vydobytky tak si zvykej i na tohle
pát říj 18, 2019 8:54 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů