Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mogwaycz
Příspěvky: 78
Registrován: pát dub 05, 2013 11:03 am
Bydliště: Chicago

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

tvl Jose ja se ted u toho cteni malem smichy pochcal.... :mrgreen:
čtv led 16, 2020 3:31 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Prouza - odpoved z 2stranok zpatky, som to prehliadol🙈
Hore sa nehonim, tam som pod inou firmou, ktorý kukaj ako a kolo jazdis, max 9hjazdy, výkon 12h , 12h pauza👍🏻👌🏻
A keď sa náhlym tu dole tak nahodim vražedné tempo, vysuniem krídla, zapnem forsaz a na tempomate hodím miesto 81 brutálnych 82😁😁😁🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️
Hra sa u nás na spotrebu takze tak.
Ale jedným dychom dodávam , že sa dlhodobým testom asi 3mesiacov zistilo, spotreba u aút rapídne stúpa, pretože miesto toho aby som pod plynom vyletel kopec, v ďalšom využil zostrvacnost a pridával plyn až v tretine kopca, tak sa do prvého kopca vyplazim za neskutočne dlhy čas, neskutočnou rýchlosťou 20lm/h a pred horizontom ešte vypnem tempomat a cez horizont pak leziem silou vôle , a než sa to zase rozbehne, tak už brzdim , bo 82 je strop a do ďalšieho kopca opäť pomalým tempom a tak dokola.
Takze sa zistilo, že keď kopec výletym za 30sek, kde v tretine mám 90, na horizonte 60-70 a opäť to pustím bez plynu a necham ho prejsť cez 90(rozumne), miniem menej nafty, ako keď budem plachtiť tak ako som to popísal vyššie😁😁😁😂😂😂😂😂🙃🙃🙃
Sliepky čo jazdili za 24, po 3 mesiacoch 29-30l 😂😂😂
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv led 16, 2020 9:04 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Peter :D Když sem měl na autě 4 zpátečky, tak som cúval rýchlejšie :D Nervy z titanu musite mejt..
Jinak tady ten štýl jak popisuješ maj hodně turci, bulhaři a blbci. Nechápu jak tak jezdí, bez tempomatu furt skáčou po plynu, rozjezd tak na 1/10 výkonu :wall:
To máte nový nařízení? Ne, máte novýho školitele na spotřebu že jo? :doh:
Naša firma taky nařídila 85max, jak to hejblo se spotřebou flotily nevím, ale docela by mě to zajímalo. Myslím, že větší efekt mělo vyhrožování chlapům, že kdo nezpomalí, tak to zaplatí ze svýho :doh:
Zajímavostí je, že "konkurenční" Pflaum koupil nový auta a nechal je na 86-87. Starý max 84 a pěkně mě to rozčiluje, bo sem je dycky sekl a teď už ho neudělám jen tak.. Asi na něco přišli :D Ale to už sem tu psal, kolik toho uděláš za měsíc navíc..
No a můj test byl prej neprůkaznej :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 16, 2020 9:22 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Jojo školiteľa 😁 ako si to uhádol ? 😂😂 mna sekaju všetci , Turci Bulhari ukacka, secko 🤷🏻‍♂️
Je logické že keď pôjdem kopec 1.30min miesto 30sek tak si to vezne viac🤷🏻‍♂️
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv led 16, 2020 9:36 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Leta praxe, i soboty :D Takovou kokotinu nemůže vymyslet nikdo jinej.. u nás obcházel taky takovej.. z Duvenbecka a jak já se na něj těšil :D Kolegovi vysvětloval, jak se dojíždí ke kruháči bez brzd, pak bez plynu a za kruháčem zlehýnka a do kopca né plnej, tak 3/4.. :roll: pak prej moc šlapal na brzdy a málo retardéru.. no tak mu řekl, že ty brzdy u nás 3 roky přežijou a je jedno jestli na 70% nebo 50% a bylo po školení :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 16, 2020 10:18 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Noha musí být v olejů.motor musí až zvonit jak má dost.Plynovy pedál má jen dvě polohy,volnoběh nebo kick down,vše ostatní je špatně.
pát led 17, 2020 10:05 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Teď teda nevím jestli de o ironii, ale pojedeš rači za mnou nebo za takovím "rádobyšetří" expertem? Ták :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát led 17, 2020 12:37 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Já když jedu za někým a fakt mi pije krev,myslím tím je zákaz předjíždění,on rovina náprava nahoře a na vratech nápisy sweden power,V8,a podobně kokotiny,v klidu odbočíme na pwc a jdu se vychcat i když se mi nechce.vetsinou to dopadne tak že ztoho udělám 15 minut,zaleju kafe a jsem nachystán do stau.Jo byla to ironie ale i bohužel dnešní realita.
pát led 17, 2020 2:20 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

No jo, to sou ti kafíčkáři, co věčně nestíhaj :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát led 17, 2020 5:58 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Naopak.stiham vše jen mě taky cyp nevytoci.....Tak samo jiný debil co vyblikava na mě že jedu za cisternou 80..…
pát led 17, 2020 8:21 pm

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Tak jsem se pěkně zasmál ,když jsem četl příspěvky Prouza88 ,jakub ,Jožin. tak mně napadlo jestli ty naše baby nechodily na stejnou školu v ovládaní digitální části auta . Moje baba jezdí do práce cca 10 km a když jezdila moji audi a6 .Tehdy to bylo ještě 6 let staré auto,na všech čudlích zmizely nápisy bo ona musela každé kámošce nastavit jinou teplotu na sedačku. Tak jak jsem chytil amok jsem ji řekl ,at´ si strčí radši tu druhou ruku do piče jak jede :D :dance: . Potom byl pysk našpuleny měsíc .Později si koupila novou Kiu a na volantu je tlačítek jak na Playstation. tak zase polovinu neví. Jak to doku..ví má 7 roků záruku a já mám lid. Po 30 ledech svazku to už nebudu měnit .Už jsem ji naučil i něco uvařit :dance: :clap: . za ty roky . tak bych musel znova a na to nemám už patrony :dance: :dance:.
sob led 18, 2020 7:56 am

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ke stylu jízdy normálně 84-85 z kopce 90-91 .Před horizontem nohu dolů a napnout plachty . Školitel když koukne na fleetboard a posune si měsíce cca třeba rok do zadu. Raději si dá se mnou kafe a raději o hokeji.Když se na mně někdo lepí a bliká tak sjedu na kafe.Jednou jsem jel z Ferony z Hradce a cca 25 tun železa a na semaforech na dojezdech led.Za mnu frajer v vyblýskané V8. Nepochopí že Helmut než se rozjede plny tak stihneš i napsat dopis.Normálně vylezl z okna do půlky a řval jak cyp. Když jsem ho potkal na pumpě říkám mu ,sežeň si do kabiny defibrilátor. Jinak jak tě stiskne nemáš šanci.Nepochopil zjevně . Potom mně rubnul na Hřebeči za tunelem přes 2 plné. :housle:
sob led 18, 2020 8:14 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Jó, ze života :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 18, 2020 8:25 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

A pak odbočil na St.loucku na klobasku :D .Běžný jev.a jak tam náhodou taky dojedeš a postavíš se vedle tě V8,vejdeš do lokálu a chlapa není vidět......Krci se pod stolem. :wall: mě se stalo kdysi hodně dávno něco podobného,trucker s dafem 350ati,náprava nahoře,a vysvětluje všem že má železo 25t a že všem ostatním to vůbec nejede.Dojedu nahoru,pár minut po něm,fakt se železem,vlezu dovnitř a ptám se,či je ten bílej daf.naproti chlap v karovanem kabátu,řezník od pohledu,Avie z jatek na place,toho sem teda vyloučil,a usmutlany chlap umazany čumí do talíře jako by tam nebyl.jdu se vychcat na WC,zpět,dvě minuty,a za dafem jen dým,ani tu klobásu nedojedli. :D
sob led 18, 2020 9:05 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

No tak nevím o které platové diskriminaci proti místním tam mluví, ale chápu že pro dopravce dobrá zpráva a ČESMAD si hned honí triko :roll:
https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-log ... -internetu
Ta pauza na hotelu mi vadí taky, ač se mě netýká, ale asi je to dobře.. Bohužel sem se tam nedočet, kdy to má začít platit a hlavně kdy to začnou faktycky vymáhat a já kasírovat :think: Už se totiž těším na těch 230 na hodinu + dietu pěkně podle příručky, což mimochodem platí i dnes, mám na to papír a na účtě nic :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř led 22, 2020 8:30 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 11 hostů