Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Alikeny
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 02, 2009 11:25 am

Zkřížený blatník

Příspěvek

Zdravím všechny kolegy
Potřeboval bych malou radu ohledné škody,která vznikla na tahači skřížením blatníku.Zaměstnavatel dříve uznal,že za to nemohu a platit nic nebudu,ale po té co se po měsíci dozvěděl,že odcházím pracovat jinám(do Anglie)mi rázem předhodil škodu 18500,kterou dle mého jsem opravdu jízdou ani ničím jiným nezavinil. Tahač byl mimo jiné jako ostatní u této firmy v katastrofálním stavu a o návěsech od firmy Geodis ani nemluvím. Jedná se o firmu RIC Service Strakonice (dříve Pospol Strakonice,který majitelé vytunelovali). Odjížděl jsem od rampy a asi po 30 metrech bylo po všem. Ihned jsem zastavil,horní dekl vyndal,ale bohužel to odneslo táhlo na kobyle. Chtěli nechat vyměnit celou kobylu za cca 1800 EUR,ale po mých urgencích,že to rozhodně neholdám platit,nechali vyměnit táhlo u jiné firmy za cca 600 EUR a že to platit určitě nebudu poté co vyděli fotky. Přikládám fotky a chtěl bych vědet váš názor,jestli se lze nějak a popřípadě jak bránit. Jinak dekl a vše jiné bylo v pořádku,kromě táhla na kobyle.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Alikeny dne čtv zář 18, 2014 2:24 pm, celkem upraveno 2 x.
čtv zář 18, 2014 12:49 pm

delivio

Příspěvek

Nevím, jak to vidí ostatní, ale podle toho táhla foto 4 si myslím,že jsi točil doleva a šlo to rámu.Po naložení a odjezdu od rampy.Chyba řidiče podle mě. Máš určitě nějaké pojištění. Pardon fotka č. 6
čtv zář 18, 2014 1:09 pm

Alikeny
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 02, 2009 11:25 am

Příspěvek

Právě,že jsem točil doprava od rampy,když jsem vyjížděl. Vypadalo to jako pokroucené od toho horního deklu,který se tam mezi to napasoval a namáčkl to táhlo na levou stranu. Taky sám nechápu jak k tomu mohlo takhle blbě dojít,ale stalo se a to je jediný vysvětlení. Dneska mi řekli,že tak spoluúčast 10000,když to dají na havarijní pojištění,to se mi zdá spíš,že mě prostě chtějí jako většina firem na poslední výplatě odrbat co to jde. Fotka číslo 1,2,3,4 je z místa činu a 5,6 to už je,když pajcrem sundavali v St.Amandu návěs,tak to zohýbali doprava a nahoru a už to bylo i na půl rozebrané,protože nešel odpojit návěs.To už tak vypadalo po hodině ohýbání z leva doprava a nahoru dolů. Po tom odejetí z rampy je fotka 3,4,když jsem zvedl kobylu vyděl jsem pokroucený a urvaný táhlo.Poslední a předposlední je při a po opravě.
čtv zář 18, 2014 1:17 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Do prava to jde po... taky, jak si byl zlomený, tak si chytnul tím táhlem točnice o šasi návěsu a jak si to rovnal, tak jej to vyhlo do zadu. .. ten blatník, ten nahrnula pneumatika, sic nevím jak přesně ti vyskočil aby se o gumu zachytil...
čtv zář 18, 2014 2:27 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

No a nezapoměl jsi zvednout tahač po naložení na měchách.Když máš malo vzduchu,samo se to nezvedne dokud to nenafouká.Pak drhne kolo o blatník a todle. by se stát mohlo.
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
čtv zář 18, 2014 3:25 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pokud máš pojistku na "blbost" tak to udělej z ní. Zaměstnavatel po tobě může chtít 4,5 násobek hrubého, do toho se s touhle škodou vejdeš. Spoluúčast bývá většinou jedna třetina, nebo můžeš mít ve smlouvě stanovenou jinou, třeba 1000,-Kč. Jen nevím, jak se na to bude dívat pojištovna, protože, dle mého si odjel od rampy s nezvednutým, nebo moc zvednutým autem, při zatočení ti rám návěsu zmačknul blatník, kolo ho sežralo a nahrnulo dopředu, ten blatník ohnul páku do rámu návěsu a už to bylo. Zepej se nějakýho pojištováka, jak to máš napsat, jde tam o slovíčkaření.
čtv zář 18, 2014 3:26 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne pát zář 19, 2014 8:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
čtv zář 18, 2014 3:52 pm

delivio

Příspěvek

Musela tam být levá, jinak nemá šanci to šasi chytnout a nemá se to kde zarazit.Jinak jak píšou kluci.Sedělo mu to a hrana šasi vzala sebou kraj blatníku.Vytrhlo se to a už to jen kolama přetočil dopředu.To se stává u ramp, které jsou zapuštěné a vyjíždí se z nich ven.Kvalita táhla nejde posoudit, ale je většinou po zajištění blíže k šasi.Nevidím to poprvé na fotkách.V reálu většinou jen ty blatníky.To je furt.Někdy je špatně nastavená točna a trhají se blatníky o šasi.
Mělo by to jít proplatit přes klasickou pojistku na "blbost"
čtv zář 18, 2014 5:23 pm

Alikeny
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 02, 2009 11:25 am

Příspěvek

Zvednutá ani snížená kobyla nebyla to vím jistě,rampa byla akorát,tak že se s ničím nemuselo hýbat.Je mi jasný,že kdybych nechal kobylu dole,tak že by se to mohlo chytnout,ale tohle opravdu nevím a netuším... Každopádně pojistku na blblost mám,tak se poradím se známým a uvidíme jak mi poradí dál.
čtv zář 18, 2014 5:23 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

Možná se ti ten horní dekl mohl odháknout a jak se přizvedl tak jsi to namotal. Co jsem nasazoval blatníky na Actros, tak byly hodně napružený.
Jak je to na pravé straně, tak sis nemusel všimnout...
čtv zář 18, 2014 5:42 pm

Alikeny
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 02, 2009 11:25 am

Příspěvek

JJ já si myslím to samé,že se to stalo tímto způsobem,jak jsem už psal točil jsem jenom doprava,jinám to ani nelšlo a ujel cca 30 metrů a už to bylo,tak že to vidím taky na ten blatník jako jediný normální vysvětlení.
čtv zář 18, 2014 5:47 pm

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

Me se treba u scanie stane, ze kdyz nalozim a pak dofoukam vzduch, tak mi blatniky zustanou nahore, pac vyskocej z drazek do kterych maji zapadnout a uz se nevratej a musim to tam hodit z5 ruco a pak kdyz se auto zlomi, tak se blatak zasekne o sasko a uz to jede. Uz jsem tak jeden zrusil. Mozna se to zadarilo stejne
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
čtv zář 18, 2014 5:53 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Scania a Magnum jsou na todle extra hajzl,neboť maj zadní nápravu pouze na dvou měchách.Actros má měhy 4 a problém tam neni až takovej,tolik si po naložení nekecne.Osobně jsem jezdil 2 měchy Scania,Magnum bez horních blatníků a 4 měchy Actros,Man s horníma blatníkama ale já mám walkingfloor a tam se nakládá do plnejch.
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
pát zář 19, 2014 9:10 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 49 hostů