Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Myslíte, že dole popsaný řidič Roman měl nárok dostat novou soupravu?

ANO, tento řidič by měl dostat novou soupravu (a napište proč)
9
10%
Ne
39
42%
Leda bambusou koloběžku
44
48%
 
Celkem hlasů: 92

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Se třeba sežerte ale šofér má udělat peníze na sebe na auto a na firmu.Pak mu patří kompletní výplata ale když je to levák čorkař a bourař ode mě nedostane ani korunu.Nejsem sponzor negramotů alkačů feťáků a podobné verbeže 😉
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
úte zář 22, 2015 12:22 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 16, 2019 9:33 pm, celkem upraveno 1 x.
úte zář 22, 2015 1:45 am

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

xkubisekx: Problém je že požadavky řidičů nelze paušalizovat ,každý preferuje něco jiného.Někdo jde jen čistě po tom co má na pásce,jiný zas radši diety bokem,někdo rád zázemí velké firmy kde jsou na vše lidi ... U nás teď rozdávají různé benefity,většinou je to na nic ale aspoň je tu vidět snaha.
A spravedlnost v odměňování bude taky problém,jde o to najít rozumný kompromis mezi zájmem zaměstnance a zaměstnavatele,navíc na každý druh dopravy nejde ten či onen systém placení naroubovat,máš dlouhé trasy,stabilky,ve dvojce,kolem komína,automobilky apod.
Ale je to asi jak píšeš,když jim dáš hodinovku tak toho plno řidičů zneužije,na diety zase jezdí v ČR zadarmo,to slyším pořád někde před hranicema: dál nejedu,počkám tu na dietu....tak se mi vidí nejrozumnější kombinace placení na km a k tomu doplatky za vykládky,nakládky,čekání,víkendy atd. řidič je motivován aby jel,a zaměstnavatel ho neodrbe jako z fakturace ...:-)
Ale jak říkám nejde to asi použít u každé firmy.
úte zář 22, 2015 6:57 am

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

zatím platím plnou hodinovku, ať jede nebo stojí, čeká, nakládá. je pravda že někdo je šikovnější, rychlejší, tomu je třeba dát víc na hodinu. páska natvrdo zatím v nedohlednu, ale myslím že se situace časem zlepší. /riziko plné pásky je pak vyšší nemocnost některých individuií, hlavně pondělky po bujarém víkendu, bílá nemoc a podobné disciplíny/

i když dá firma slušné podmínky všem, tak polovina s tím bude vyjebávat, npř zašívání se, nespěchání, marodění a jiné
úte zář 22, 2015 8:54 am

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Příspěvek

Tak to tu ctu a je tu plno polopravd.Neni na tom vlastne ani nic spatneho.Kazda strana to vidi a chce a nekdy i musi videt ze sveho uhlu pohledu.Doprava je proste odvetvi kde se situace meni kazdou hodinou a nekdy i okamzikem.Neni proto mozne nastavit pravidla pausalne.Bohuzel a nekdy Bohu dik.Myslim,ze nema smysl rozepisovat kazde specifikum,to kazdy normalni ridic a zamestnavatel vi a zna.Co me vsak v cele zalezitosti zamestnanec versus zamestnavatel trapi nejvice je to,ze nelze nalezt ''zlatou stredni cestu''.Vse je zkratka o lidech a o tom co v nich je.Ja treba kuprikladu mam neskutecny odpor k lidem co se snazi za kazdou cenu a v kazde situaci vyjit s kazdym.To je proste zkratka falesna predstava o fungovani v mezilidskych vztazich.Clovek je tvor,kteremu proste nestaci to co ted zrovna ma.Nerikam,ze je spatne se snazit mit se lepe,ale nekdy by bylo dobre si rict...ok..ted jsem spokojen.Jenze to proste nejde.Lidstvo jako takove je proste a zkratka nenazrane.I ja sam jsem takovy.A kdo tvrdi,ze on takovy neni,tak je bud retardovany nebo si neprizna celou pravdu.A je jedno jestli se jedna o vyplatu,auto,barak,byt,zenu a kdo vi co jeste.Je to proste tak.No a kdyz si toto kazdy prizna,tak je uz jen krucek od toho si rict..co mam zrovna ted me vlastne staci.
úte zář 22, 2015 10:28 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

lubossss Tvoje zážitky s polovodičema Ti ale vůbec nezávidím :(

TP když je to levák čorkař a bourař ode mě nedostane ani korunu.Nejsem sponzor negramotů alkačů feťáků a podobné verbeže :thumbud:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte zář 22, 2015 12:19 pm

Davcza
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 21, 2014 11:10 pm
Bydliště: JM

Příspěvek

Kubisek, pěkný příspěvek, ale měl bych jednu zásadní poznámku: proč je plat od hodiny nespravedlivý je každému jasné... Jenže placení "od km" je na tom jeste húř, záleží totiž na rychlostním průměru.... Ve zkratce: kdo jede celou dobu po dálnici, vyhrává, plus ještě musí mít štěstí na kolony. Placení od fůry, nebo podíl z fakturace už nějak vypovídá o pracovním nasazení, což se nedá říct třeba o paušálním platu, který zase nereflektuje reálný finanční přínos řidiče firmě.
úte zář 22, 2015 2:08 pm

NeverHome
Příspěvky: 238
Registrován: pát črc 03, 2009 7:59 pm
Bydliště: mám.

TP

Příspěvek

TP máš naprostou pravdu. Řidič musí vydělat na sebe,provoz auta a jeho splátku a nějakej zisk pro firmu,proto je vlastně i zaměstnán firmou. To jsem nikdy nezpochybnil. Pokud se na řidiče díváš stylem alkáč feťák atd tak potěš koště,máš buď takovou zkušenost,pak tě lituju,nebo je problém jinde. Na druhou stranu řidič neovlivní a i kdyby se strhnul,tak nevydělá na nic co vydělat má,pokud stojí dispo za dvě věci. Asi tak. Pokud je na jakýkoliv z těch stran hňup,tak většinou stojí za to hovno polovodič. No né? zdar.
Nejsem Trucker, dělám to jen pro peníze. O iluze jsem přišel a na dobrodružství starej. Ale neznám lepší práci. Volant je můj svět....
úte zář 22, 2015 7:57 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

S řidiči je to těžké. Určitě jich je dost ale o těch se neví, protože mají dobrý flek, jsou spokojeni, stačí jim zadat práci a můžete na ně zapomenout. Udělají ji bez remcání, neotravujou 150krát za den s telefonama do kanclu, umí si poradit i když to někde skřípne. Nedělají škody co třetí štreku, auta mají v cajku, kabiny čisté... atd atd.
Problém vidím v tom (aspoň v naší firmě) že je za to nikdo neocení. Jsou na tom stejně jako věční marodi, havarkáři a mudrlanti co musí všecko okomentovat než něco udělají.
Příklad- Jeden nechce jezdit na skladky, bo dostal novou Scanii na hlínách a má tam z toho marasu spinavé kola, které musí furt pucovat. Druhý zas nechce jezdit pro sůl do šachty, bo je klaustrofobik a dole se bula po zemi.
Další zas natvrdo řekne- Jeeej, mám dovolenku až za dlouho. Musím hodit nějakou nemocenskou aspoň na měsíc. Těch je nejvíc...
Chci říct: Je mi šéfa někdy docela líto, když vidím jak má hlavu jak pátrací balon a snaží se zalátat marodící řidiče, nebo když musí pořád přemýšlet koho pošle kam, aby tomu či onomu vyhověl.
Ale zas na druhou stranu si to dělá hlavně sám. Nejde být s každým kamarád. Lidi zkouší kam až můžou a pak se děje tohle. Pak to odsírají právě ti "dobří šoféři" kteří jezdí i ty nepopulární vykládky, nebývají nemocní atd. protože se pak jde cestou nejmenšího odporu. Fajn. Nemám s tím problém. Ale proč by měl být pak ten i ten šofér zaplacený stejně? To je podle mě kámen úrazu aspoň u nás ve firmě z mého pohledu.Stejný plat, stejné odměny, stejné auta, jen ten jeden je asi tak dvakraát platnější, než ten druhý. Dost demotivující.
úte zář 22, 2015 8:31 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

nejlepšímu dáš nejvíc, pak jsou rozbroje páč se ti horší cítí ukřivděni, protože oni jsou ti nejlepší


kdo si přizná sám sobě že je lempl a že by se mohl více snažit ať má taky víc peněz?

lepší je nadávat a ojebávat to jinak, hlavně když na to šefino nepřijde
úte zář 22, 2015 8:47 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Šefino by měl makat a ne vypisovat kraviny na netu.
úte zář 22, 2015 9:14 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

tak nějakou přidám než půjdu chrnět :D

inzerát:Vážení,
Hledáme zaměstnance na pozici Pan řidič.
Nabízíme práce na vnitru,každý den doma,začátek a konec výkonu si určí ridič sám,nejvíce tak asi 4,5 hodiny denně.Jezdíme prázdnými vozy aby se to nezdržovalo a nemuselo se třeba vykládat a nakládat,pátek,sobota,neděle nejezdíme,po dohodě ani pondělí,dovolená 4 měsíce.Po práci hradíme řidičům občerstvení,parkování doma,pohonné hmoty do vlastních vozidel řidičů platíme také,dále příspěvek na dovolenou 50000 ročně,preferujeme řidiči viditelně potetované,náušnice a pod. ozdoby velká výhoda,pokud možno ještě exekuce aspoň 1.Když bude víc rádi je za Vás zaplatíme.Služební vozidlo na dopravu do zaměstnání samozřejmě nové dle výběru řidiče záloha při nástupu 70000 korun.Mzda 95000 měs.+prémie a osobní ohodnocení,ti nejlepší mají kolem 160000 měsíčně.
Individuální podmínky a požadavky /asistentka apod./ osobní pohovor.
V případě zájmu volejte ihned přijedem za Vámi termín schůzky určujete Vy.
Pro ty kdo hledají slušnou práci u zavedené,slušné a stabilní společnosti máme samozřejmě i nabídku reálnou kde nenabízíme nemožné a kde hledáme opravdové Pány řidiče,kteří mají řízení rádi a mají chut do práce.Pro více info viz kontakt rádi Vás zařadíme do našeho teamu.
S pozdravem .....................
úte zář 22, 2015 9:22 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Vašek- Tak do toho jdu!!! Počítej se mnou :driver: :hands:
úte zář 22, 2015 9:41 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

asi s tím taky seknu a půjdu radši jezdit :D

kua, akorát nemám tetování a náušnicu :(
úte zář 22, 2015 9:43 pm

NeverHome
Příspěvky: 238
Registrován: pát črc 03, 2009 7:59 pm
Bydliště: mám.

Vašek

Příspěvek

Vašek je dle mě b...c. Celou diskusy zdegradoval.Tipnu že dost pivka nebo něčeho lepšího mu dalo sílu. Risknu a je mi to fuk,i první napomenutí na TF. Je vidět že v CZ dostane koncesi každej idiot.
Naposledy upravil(a) NeverHome dne stř zář 23, 2015 8:49 am, celkem upraveno 1 x.
Nejsem Trucker, dělám to jen pro peníze. O iluze jsem přišel a na dobrodružství starej. Ale neznám lepší práci. Volant je můj svět....
úte zář 22, 2015 10:13 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 15 hostů