Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Myslíte, že dole popsaný řidič Roman měl nárok dostat novou soupravu?

ANO, tento řidič by měl dostat novou soupravu (a napište proč)
9
10%
Ne
39
42%
Leda bambusou koloběžku
44
48%
 
Celkem hlasů: 92

fogel
Příspěvky: 54
Registrován: ned zář 26, 2010 9:01 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek

Vy nemate radi odtahovky ?
Vzdyt kazde povine ruceni ma dnes bonus asistencni a odtahove sluzby...
Tak az to rozbijou uplne , tak Vam to nekdo dovlaci na dvur...
Ps: taky jsem kdysi utrhl schody. Na Tatre...
ned říj 05, 2014 6:46 pm

RADO71

Příspěvek

Je to stejné jako v jiných profesích.Pokud firma může nabídnout něco dobrému zaměstnanci,tak si ji sám najde a zůstane u ní dokud mu bude mít co nabídnout.Celé roky se tady podle všeho pracovalo na kvantitě firem,nikoliv na kvalitě...co kdo čekal ? Tady přece každý může dělat všechno... !!! A říká se tomu trh práce.Podle mně je to blábol.Kdysi jsem tady v diskuzi tuším s Globem napsal,že by si firmy měly podle mně zase své zaměstnance vychovat...i za cenu toho,že ten se firmě upíše na pár let.Je to závazek..jak zaměstnance,tak firmy...ty roky,kdy se něco učí...jsou pro firmu horší a zaměstnanec ne až tak efektivní,ale určitě se dá poznat jestli se to časem zlepší.No a když už je hotový,záleží na firmě,jestli si ho bude chtít udržet i za cenu vyšší motivace.Vidím to dnes a denně u nás a funguje to tak všude...ideální je ,když se o práci zaměstnanec bojí...né proto,že by neměl kde pracovat,ale proto,že přijde o dobrého zaměstnavatele.Ale přece každý zná tu větu...jdi...za branami čekají tisíce.Kdo zasel,ten sklidil...skutečně tam čekají tisíce,ale ten ,který za něco stál....třeba šel.Tady je vidět,jak hloupé jsou ty okřídlené poučky a pozitivním vlivu přebytku zájemců o zaměstnání.Nebo si je jen managment některých firem špatně vykládá.Tak jako u volantu by měl sedět dobrý řidič,tak ve vedení firmy by měl sedět dobrý manažer.Když vypadne jeden z nich,nebude to fungovat.
ned říj 05, 2014 8:14 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Zaměstnanec v tísni.
Obrázek

Obrázek
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
pon říj 06, 2014 11:14 am

delivio

Příspěvek

TP
A co dělal, že dal hajajaaa pozici? Ani přes krajnici nejel.
pon říj 06, 2014 11:37 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Telefen?
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pon říj 06, 2014 11:54 am

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

No ujel asi 150 metrů od nakladače po lesní cestě tak na velkou trojku a nechal si návěs spadnout pod sebe.Bohužel tam byla cca 2 metry díra a né jak ve městě chodník.Cca 800 tisíc v haj... plus 68 tisíc odtahovky jeřáby atd.
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
pon říj 06, 2014 12:35 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Plus ten samej v tísni o cca 2,5 měsíce dříve.
Obrázek
Za todle ale nemohl,nedal mu přednost Litevec
Pointa je opravuješ auto dva měsíce nejezdíš,stojí to cca 150 tisíc,dáš mu ho v 1a stavu zpět a bum rána za 800 tisíc.Přitom hodnej kluk co u mě začal od Eurocarga udělal řidičák na návěs cca 2 roky jezdil bez problému,nafta mu seděla,nájezd km ok,nebyl problém.po druhé ráně na vlastní žídost skončil a je někde ve skladu.Holt když se to se.. tak se to se...
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
pon říj 06, 2014 12:42 pm

delivio

Příspěvek

To se tak někdy špatně napasuje a stojí to majlant.
Chyba byla pustit "býčí manažery" k vedení lidí a vedoucích pozic.Ti změnili nenávratně určité směry personální politiky.Dopady dnes pociťují všichni.
pon říj 06, 2014 3:26 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Nízká cena za dopravu díky nesmyslené ceně mýta a nafty stáhla platy řidičů.Dále pak razie BAG u nás policie,celní správy.cenzra buzerace s pokutama co položej do krachu jak šoféra tak dopravce a v neposlední řadě cena řidičáku,profesáku atd.Dohnala náš obor k tomu že šofeři nejsou.Jinak řečeno kdo dá 50tis aby mohl vůbec začít,pak se klepat kde ho bez praxe vemou a když to klapne klepat se strachem s pokuty 2000eur za pár minut na kartě.K tomu ta zodpovědnost za auto náklad,všechny blbce na cestě kolem sebe
Vědět že s tebou žádna baba nebude bo jseš furt v haj...a todle všechno za 30tis měsíčně :?:
Se divte že nejsou šoféři :!:
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
pon říj 06, 2014 5:55 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja dnes mluvil se znamym co jsem driv u nej jezdil v autoskole a povidal mi jak mu volaj dopravci jestli nema nejaky ridice co by hledali praci. zaku co se hlasi a delaji si kompletni ridicak c,d,t, a profesak je pry hodne. tak kde se pak schovavaji :wink:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon říj 06, 2014 6:54 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

Kde by se schovávali? Třeba já, nikdy jsem nebyl problémový řidič, něco odježděno už taky mám, ale s kamionem jsem skončil a jezdím radši s dodávkou tady po okolí a žiju normální život. Každý mi říkal, jak mi kamion bude chybět a vůbec. Přesně jak píše TP, za třicet tisíc dělat 13-15 hodin denně a domů se podívat jen na otočku, to už fakt dělat nebudu. Podívám se tady na truck forum a to mi bohatě stačí. :)
pon říj 06, 2014 7:11 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

TP - to je ten samý Magnum co tady jezdí přes Zlín? Tuším slovenské značky se sklopkou...
pon říj 06, 2014 8:22 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

pavell:
ja myslim jako kde se schovavaji ti novy co si delaj ridicaky ve velkym. to co mi rikal kolik chodi lidi je vic jak cca pred 5 lety kdyz sem u nej jezdil jako ucitel na vypomoc
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon říj 06, 2014 9:44 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Není to tím že papíry C a spol taky platí úřad práce jako rekvalifikaci a potom si ti co udělají papíry chodí jen pro podporu a nemakaj :?:
Volvo FL 614.
pon říj 06, 2014 10:00 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Téma k zamyšlení..

Jezdit náklaďákem je pěkný, ale právě proto že bych byl pořád někdě v háji bych na kamion nešel. To by muselo bejt za ohromnej ranec, kterej by stejně neměl kdo zaplatit. Nedovedu si představit že bych někomu položil takovýho pěknýho Magnuma. Kdo to platí? Pojišťova nebo řidič? To je na mašli.

Asi by se mí líbilo jednou za měsíc za to sednout a odvézt třeba něco na podvalu ze Znojma do Prahy, nějaký bagry a tak. Jenže, jednak to nebude nic jednoduchýho a bude to potřebovat nějaký zkušenosti, a pak, taky kdo je na to zvědavej. Jednou jsem se bavil s člověkěm kterej občas takhle brigádně odveze nějakej stroj, ale jel pro firmu svýho kamaráda, to se mi líbilo.

Asi nejvíc z čeho bych měl strach, že mě někdo pošle s násvěsem někam do řiti do nějakýho státu, sotva to najdu (navigace) ani se tam nedomluvím, přijedu pozdě, vrátím se pozdě, ještě to přetáhnu na těch dobách, a ještě budu mít problém někde zacouvat. Zkažený jogurty mi pak v kauflandu nevezmou a je po mě.

Nedokážu do smrti vygenerovat tolik peněz abych si mohl koupit svoji velkou soupravu pro radost, a tak mám jen podval do 3.5t a starou liazku, řidičáky za svoje, a když si tady sem tam přečtu jak musí řidič chodit srát do igelitky do návěsu, tak jsem i rád, za to málo co mám. Auta máte pěkný a musí to bejt parádní je řídit, když to brzdí, dokonce i řadí napoprvý :lol: ale ten život v autě bych nebral.

O firemní kultuře toho padlo dost rozumnýho, otázka je, jestli je na to ve firmě čas. Dobrej člověk bude dobrej řidič. Poznat se to dá.
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
pon říj 06, 2014 11:44 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů