Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Myslíte, že dole popsaný řidič Roman měl nárok dostat novou soupravu?

ANO, tento řidič by měl dostat novou soupravu (a napište proč)
9
10%
Ne
39
42%
Leda bambusou koloběžku
44
48%
 
Celkem hlasů: 92

Michal8x8S1
Příspěvky: 89
Registrován: sob zář 17, 2011 9:39 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

ZdenekJihlava atd.

Příspěvek

I zde se našel odborník na GB, jako sem tam v mém telefonu na druhé straně, nápadně totožné argumenty. Ten kdo opravdu do GB jezdí a jezdí kolečka, vyráží obvykle v neděli večer. Dotáhne to na Aachen a jde spát, prostě to tak vychází,v lednu i v červenci, navíc dle mých zkušeností tranzitovat D nejradši na noc, svatej klid. Co se týče černejch, vždy se může cokoliv stát a mám respekt, fakt jo, stane se a neuděláš nic. ALE, jestliže mnozí spějí V Dunkirku, Calais, nebo na echt provařeným belgickým Jabake, není se čemu divit že jim tam vlezou i v poledne. Stačí stát směrem do přístavu 100,150 km a já bych moc neusnul. Spím 300 km. Do přístavu se zámečkem na vratech a nemám problém, teď poslední dobou je mnohem víc policajtů než černejch. Za celou dobu mi snad nesáhl na auto ani jeden. Za 15 jízd jsem nezažil bouřku ani jednu, ale stávky dvě :) Stane se. Jestli je podle tebe práce kdy neděli odjíždím a ve čtvrtek pozdě večer zamykám auto ( sice starší scanii) o ničem, tak nevim. Znám lidi co berou 50, jasný mají, ale taky mají problém v CZ udělat 45 pauzu po třech nedělích. To radši tohle za ** (nechci mit potže s adminem atd), nečekal jsem echt pochopení ale některý argumenty fakt těžce vybočujou. Dost o tom.
stř kvě 11, 2016 12:58 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Venca80.... :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbud: :thumbud: :smich:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř kvě 11, 2016 1:34 am

Michal8x8S1
Příspěvky: 89
Registrován: sob zář 17, 2011 9:39 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Příspěvek

Jestli tu teď naráží Sof přímo na mě, že v přímém přenosu někoho odmítám, že přichází nějaký zádrhel, o žádném nevím. Jestli má někdo zájem, ať pošle do SZ požadavky, já pošlu svoje. Nechci po nikom aby jezdil za suché z nosa. Ale ono je lepší hudrovat, já vim.
stř kvě 11, 2016 8:17 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Michal8x8S1

Příspěvek

Proti tomu hudrování se jako Krocan důrazně ohrazuji. .. :lol:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř kvě 11, 2016 8:38 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Osobně už bych nešel do malé firmy nikdy víc taková firma dneska a zítra už není.To není žádná perspektiva :(
Zijte dlouho a blaze.
stř kvě 11, 2016 9:00 am

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Michal8x8S1

Příspěvek

Michale, to nepsal sof ale já. Ber to s nadsázkou. Myslím tím většinu z vás. Chcete kvalitní řidiče,ale dáte jim 12 tisíc hrubého (neříkám konkrétně ty, nevím kolik nabízíš) ale většina vás takových je. Kdysi byly za bránama fronty,dnes je tam hovno a s tím je potřeba pracovat. Chcete kvalitu,tak kvalitně zaplaťte! Člověk chce mít jistotu i v práci,každý myslí na rodinu pokud nějakou má.Minulý měsíc dostal u nás kolega ve Francii infarkt. Mladý chlap, 45 roků. Teď bude marodit nevím jak dlouho. Představ si žít z nemocenské z 12 hrubého a živit rodinu. katastrofa! Na to vy vůbec nemyslíte. Automaticky zvednu základ a ten hajzl pujde marodit. Tak přemýšlíte. Každý vás okrádá!!!...teda podle vás
stř kvě 11, 2016 9:01 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 16, 2019 9:35 pm, celkem upraveno 1 x.
stř kvě 11, 2016 11:27 am

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Michal8x8S1: A kolik teda píšete základ do smlouvy při nástupu do zaměstnání za tu Anglii? Pokud to není tajný.
stř kvě 11, 2016 5:11 pm

Michal8x8S1
Příspěvky: 89
Registrován: sob zář 17, 2011 9:39 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Příspěvek

Tak tohle opravdu veřejně sdělovat nebudu, někteří mě tu pranýřují za starší auto, za malou firmu atd. Jestli má někdo zájem, nechť se ozve do SZ, sdělí podmínky, já sdělím svoje. Už tohle bude pro některé jedince budující socializmus ve velkých firmách důvod posmívat se mi, že snad nabízím málo na pásku, když to tu veřejně netroubim atd. Nebudu se tu nějak plácat po ramenou jak mi to jde, ale nedělám to první týden, funguju od 2004, vždy bez dluhu, co řeknu, platí. Peníze naopak ridiči chtěli dřív, než byl termín, půjčky atd. vždy jsem vyšel vstříc. Vše je na dohodě. Vím, 2/3 řidičů z diskuze mají 25 základ a diet jak daleko vidí.
stř kvě 11, 2016 6:43 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Nevšiml jsem si že by Vás tady někdo pranýřoval za staré auto ani za malou firmu. Vy jste si dal v prosnci a březnu tento inzerát, kopíruji: --- Přijmu řidiče MKD na návěsovou soupravu ---

Stabilní práce CZ (Praha) - GB (Birmingham) a zpět.
1x nakládka, 1x vykládka a totéž zpět. (práce v kolečku) bez čekání.
pondělí / neděle 22:00 odjezd, čtvrtek / pátek příjezd CZ složit a naložit na následující týden.
víkend vždy volný v CZ !!!
čistá fixní mzda 35 000,- --- 38 000,- pravidelný termín!

Zkušenosti na GB, spolehlivost, samostatnost, trestní bezúhonnost a odpovědný přístup k svěřené věci podmínkou.

Předpokládám že klasicky inzerovaná Vaše fixní mzda bude včetně diet takže pokud by jste dával 45 E / den diety (cca 1200 Kč) tak plat je nějakých 550-700 Kč /den (11000-14000 měsíční plat) pokud dobře počítám. A to si myslím že je kámen úrazu proč nemůžete nikoho sehnat. Za tohle lítat MKD a ještě v noci musí opravdu nesvépravný člověk.
stř kvě 11, 2016 8:02 pm

Michal8x8S1
Příspěvky: 89
Registrován: sob zář 17, 2011 9:39 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Příspěvek

Matematik a mzdový účetní v jednom, jo, ten inzerát je můj, správně. Tak, teď se do mě můžou všichni pustit, bravo, našel. Jen nyní je tam 38, ne 35. Nikde jsem nepsal ani neříkal, že dám 11 nebo 14 tis. Tak hůrá, do mě, díky pane Mikunited, pro mnohé budete jistě hvězda.
stř kvě 11, 2016 8:19 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Takto jsem to překopíroval z inzerátu z března. Víte, mě je jedno zda nabízíte hodně nebo málo ale co mě vytáčí že pořád v inzerátech uvádíte ( většina dopravců) plat a je v tom schovaný minimální základ + diety, jako kdyby jste se styděli za to co nabízíte a spoléháte na to že toho jedince při podpisu smlouvy zpracujete kamarádskými kecy že doprava nevydělává a doba je zlá a že až se to zlepší že základ se zvýší apod., jsem rád že doba kdy lidi podepisovali cokoliv aby měli práci a nemysleli na zadní vrátka je pryč. Jinak mě osobně jste víte kde ale Vy jste sem přišel si pobrečet že nemůžete sehnat osla který Vám bude jezdit v noci za cca 600 Kč.
stř kvě 11, 2016 8:42 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Prý- pro mnohé budeš asi hvězda :D Michale těm "mnohým" je to hned jasné, že to tak nějak bude. I bez toho co tu napsal mikunited. Kdybys měl základ třeba 25 + 20 za diety, tak bys tady nemusel hledat šoféry.
Ale ono to tak bohužel je všeobecně. A neboj, vždycky se někdo najde kdo Ti to odjezdí. Bohužel.
Si myslím, že takový základ si v česku může dovolit jen pár firem, které mají podepsané dlouhodobé kontrakty a ty ceny za přepravu vypadají asi taky jinak. Jak už to potom přebíráš z druhé, třetí ruky, už to stojí za hovno.
Nevím proč pořád máte pocit jak dobře platíte. Přitom platíte jen to co musíte.

Zrušil bych diety úplně. Pak by se mnohým asi protočily panenky, za kolik že to vlastně jezdí.
stř kvě 11, 2016 9:22 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

jedince budující socializmus
jůů :shock: tak to je síla. Domáhat se něčeho,co by mělo být samozřejmostí. Jak napsal kolega mikunited, akorát jste si přišel pobrečet a přitom nabízíte hovno. hodně zdaru při hledání
pát kvě 13, 2016 5:08 pm

Michal8x8S1
Příspěvky: 89
Registrován: sob zář 17, 2011 9:39 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Příspěvek

Takže samozřejmostí je mít 25 tis základu, víkendy doma, + ze zákona dostávat diety v e. Takže všichni tedy kdo jezdí ven a víkendy dělají v CZ berou ze samozřejmosti přes 45 tis a já nabízím h**no.. Když nabízím ježdění po nocích (4x) a + 38 tis v součtu. Jenže to jak je výše uvedeno by se započítavat nemělo takto, (ale všichni téměř to tak dělají) takže já jsem ten nejhorší, že to přiznám a samozřejmě všichni to máte tedy s volnými víkendy nad 45, 50 +, ok super. Na rovinu jsem napsal jak to je, zajímalo by mě kolik lidí to bere takhle, jenže o tom to tady prostě neni. "Jůůů", samořejmost v CZ je mít tedy ty víkendy volné doma brát o 10 víc, něž je to h**no co nabízím. Dost o tom. Nikoho nenutím přece a nebrečím, berte si svých 45-50 s víkendy doma. :wink:
pát kvě 13, 2016 9:12 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů