Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

tlak na ceny bude vždycky, flotiloví dopravci mají menší náklady na jednotku/vozidlo/ a tudíž na tom budou vždycky líp než dopravci s málo auty, a to se nezmění

konkurenční boj je přeci základ kapitalismu soudruzi
čtv úno 15, 2018 4:48 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Mě se líbí, jak trucker nemůže vyžít z 35, 50, 100 tisíc...

A přitom existují lidé, kdy chlap přinese 15 a manželka 10 tisíc a přitom nikde nebrečí na forech, jak je všichni okrádají?
BES - běs
čtv úno 15, 2018 6:23 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

a co teprv až bude za pár let euro za 20kč, to bude teprv konec světa

nadávat se bude furt, i když budou mít 10e na hodina a pšíplatky za fšecko možný i nemožný :D
čtv úno 15, 2018 7:02 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Peter,máš to vychytaný,při tomhle povolání,co invalidita?
čtv úno 15, 2018 7:19 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

psal že 5tis měs pojistka, v tom musí být úplně všechno
čtv úno 15, 2018 7:29 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Karna komisia
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne ned úno 18, 2018 11:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 15, 2018 8:17 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Myslím, že je to pěkná pohádka. Žádných 100 táců neexistuje, manželka neexistuje, ta by od 100 táců neutekla. Na co takový život, který nedává smysl. Bez manželky, bez domova.
pát úno 16, 2018 12:02 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Karna komisia
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne ned úno 18, 2018 11:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát úno 16, 2018 9:18 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

peter G, já to mám podobně zařízené.

Mám to podobně jako Ty. Platíme si s manželkou měsíčně několik pojistek, pro případ nemoci, invalidity, hospitalizace a dobu léčení. Celková výše pojistek je také cca. 5.000Kč měs.
Jako vlastní investici k důchodu, jsme si před léty koupili činžovní dům a postavili domek, vše na pronájem. Sami bydlíme jinde v novém.
Tedy se nespoléháme na důchody, i když je máme nadstandardní.
A protože jsme takto zabezpečeni, tak mi stačí dělat současnou práci, kde jsem denně doma a mám všechny dny přes den volné, na své koníčky.
Pokud bych byl mladý a živil rodinu, tak bych si rozhodně našel také práci nejméně za 100.000Kč měs. , jako Ty.

A práce je v současnosti mnoho a dobře placené. A nemusí to být jen v dopravě.
Před týdnem jsem si nechal postavit pro další obytné auto, další garážové stání. A přišli řemeslníci, kteří to přikryli lakovaným trapézovým plechem. Byli dva a dělali to 4 hodiny.
Za 4 hodiny práce, si řekli každý o 3.000Kč. Mají to od m2. Tedy pokud pracují 12 hodin, jako například řidič kamionu, tak si vydělají 9.000Kč čistého za jeden den !!!
U obkladačů to je obdobné a mohl bych jmenovat další řemesla. Tedy si vydělat za měsíc 150 - 200 tis.je reálné, řemeslníci nejsou a jsou dobře placeni.
Stavěl jsem mnohokrát, tedy nechal jsem si stavět a žádný řemeslník nedělal za méně jak 500kč/h. , tedy v přepočtu na hodinu. Všichni dělali za m2, m3, nebo smluvní konečnou cenu.

Není to pohádka, tak se tady vy nevěřící nepouštějte do mě s tím, že někde tam a tam, někdo dělá za almužnu !! To jejich blbost, že se neumí ocenit !!
Já, kdybych nebyl po dvou operacích plotének a nebylo by mi 65 let, tak bych šel také dělat raději řemeslo, za naprosto jiné peníze.
Ale s ohledem na uvedený můj stav, dělám jednoduchou a lehkou práci. Tedy si odjedu denně Ty 3 hodiny řízení, nenakládám, neskládám, jenom si to odjedu.
Proto mi k důchodu stačí jen 25.500Kč.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát úno 16, 2018 10:04 am

raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No dobře, tak 4 hodiny běhali po střeše. A co to další kolem toho? Cesta do práce a z práce je zadarmo? Nářadí někde dostali zadarmo? Účetnictví jim někdo dělá zadarmo? Kolik z toho zaplatí daně?

A když jim někdo ty peníze dá, tak proč ne. To je prostá nabídka-poptávka.
pát úno 16, 2018 1:45 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3410
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

tak pointa je asi v tom, že kolem těch 50 tisíc Kč by měl živitel donést domů, s tím že nepřímé náklady související s obživou (pojištění, nemocenská) by už mělo být pokryto. Pak může sedět baba na prdeli nebo se starat o rodinu, nemuí chodit posluhovat třeba do Kauflandu. Ale pokryto tak, že se dělá "sociální" polštář, čili ne že ti zaměstnavatel zaplatí nejnižší nemocenskou a když se něco stane tak scípneš hlady i s děckama. Takže když to "dálniční úderník" dostane povětšině ve stravném, a pak vážně onemecní za 10 let a vše je prožrané, tak pak akorát vzpomíná na zlaté časy. Tzn, že fakt v hrubém by měl mít člověk těch 3 tis-4 tis Euro, tak jak to je v civilizované Evropě všude, pak je jedno co si s tím uděláš. Někdo kdo žije jako námořník bez rodiny tak mu to je šumák, co bude a za ty stravenky je vlastně rád.
pát úno 16, 2018 2:23 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No myslím si že vám to Ťok vysvětlí,a ještě trochu ztíží. http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097 ... 000100215/ 23 minuta.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát úno 16, 2018 3:13 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Pro jeď bezpečně: Člověče stále nad tebou přemýšlím, proč to děláš. Proč se tady tak pereš za lidskou lůzou. V dnešní době, kdy se razí heslo co je tvoje, to je moje, a co je moje, do toho ti nic není, a ojebat jeden druhého je snad největší úspěch dnešní doby. Já být na tvém místě, tak se snažím užívat důchodu co nejdéle by to šlo, a bylo by mi s prominutím u zadele jak dopadnou všichni ti asociálové, včetně mě.
Osobně jsem už rezignoval na nějaké diskuze po parkovišti na téma plat řidiče. Byla doba, kdy jsme se slezli před autem a probírali jak je to na pytel, rozčilovali se atd a po půl hodině diskuze se vždy našel nějaký "blbec" co řekl a mě se to vyplatí jezdit od kilometru, já nikde nestojím. Takže jsem na toto téma už rezistentní a pluji s davem, a nechávám si srát na hlavu od chlebodárců.
Vždy se najde nějaký Don Quijote, kdy plácne do vody klackem, zčeří vodu, ale ta hladina se zase uklidní a jede se dál.
Ono je hodně vysoce postavených lidí, co v dopravě perou peníze.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát úno 16, 2018 3:29 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Ahoj 4212, no asi to bude tím, že mám nyní v zimě dost času, tak se snažím o nějakou osvětu a doufám, že alespoň někdo si řekne že dělat hlupáka mnohým dopravcům, za minimální mzdu, již dělat nebude.
Jinak jsi to shrnul vcelku po pravdě a logicky. Bohužel mnoha lidem již došla energie, potýkat se se stávajícím neutěšeným stavem v dopravě.
Právě proto se divím, že se tady někteří řidiči pouští do mě a prakticky se zastávají těch některých lupičů dopravců.
To že se tato diskuze nelíbí dopravcům, kteří se často vydávají za řidiče, se nedivím. Ale měli by se zamyslet tito dopravci nad sebou a nad svým hnusným a nemorálním jednáním!!
Jak tady bylo řečeno, co potom takový živitel rodiny, který při nemoci či úrazu, bude dostávat 6.000Kč/měs. ?
A co když takový 25 letý taťka od rodiny, zůstane na základě pracovního úrazu na invalidním vozíku, dalších 50 let ?? !!
Ono je rozdíl, mít důchod 15.000Kč , nebo 6.000Kč Rozdíl ve financích je ,,jen 5.400.000Kč !!! " :cry: :shock: :evil:
Samozřejmě se ani nezmiňuji o případném slušném osobním komerčním pojištění, které v takovém případě zajistí rodinu ekonomicky. Tedy pojistka, která v případě invalidity, či smrti, zajistí rodinu alespoň 5 -10 miliony .
Ale kdo si ze stávajících řidičů šetřílků, platí pojištění alespoň v částce 5000Kč měsíčně ? :cry: :shock:
Já tedy ano a to jsem důchodce a nestarám se o malé děti. :D
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát úno 16, 2018 4:28 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Karna komisia
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne ned úno 18, 2018 11:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát úno 16, 2018 4:49 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 30 hostů