Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

tak tak, jenže bez Germána bysme teď byli pěkně v háji, jsme na nich hodně závislí

ledaže by se vrátilo RVHP, obnovily se zbrojovky, agrostroje atd atd
stř úno 14, 2018 3:57 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

stř úno 14, 2018 5:12 pm

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

To driverbrno:
jses taky dopravce, jezdis za tolik aby jsi mohl zustat doma (pobrat zisk z auta jako nenazrany sef) a dat ridici vysoky zaklad, priplatky a diety??? Nebo ne a vpodstate to cenama za ktere jezdis akorat taky tahnes dolu? Protoze jinak se ten trh nikdy nenarovna kdyz porad vznikaji novy a novy dopravci...
A je uplne jedno ze jezdis vnitro na malem aute.. a ne s navesem na mkd proti kterym tak brojis..
stř úno 14, 2018 6:40 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

tomspajk: úpřimně musím říct, že ani nevím do čeho jsem šel, ale v klidu tančím na hrobě českých autodopravců, ale jen za cenu, že si jezdím sám svým autem. O nějakém zisku nesním, beru to spíš tak, že mám pomyslný plat, který je zhruba dvojnásobný oproti tomu, kdybych mukloval ve fabrice. Ta situace u českých autodopravců je tu tak tristní , že jako zaměstnání a za těch podmínek to může dělat jenom zoufalec, nebo kdo chce doklepat rok, dva do důchodu, fakt sorry jako. Kdyby tu fungoval trh normálně, tak takový čičmunda jako jsem já by nepřežil ani měsíc.
stř úno 14, 2018 8:11 pm

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Takze jednoduse receno, jezdis pod cenou a tim to kurvis tem co by chteli (nebo plati a maji pak pro sebe prd) platit jak se ma.. Neber to osobne, ale je to tak. Takze pokud by jsi to polozil, s Tebou dalsi co to tak delaji, tak umoznite aby obor zacal zase vzkvetat..
Protoze jestli Ti zbyde cca 45-50tis mesicne s tim ze jezdis sam na sebe (to bude jeste dobry mesic, psal jsi ze do jara nevyjedes protoze v raal nic neni), tak z toho ani toho ridice nezaplatis. 20tis hruba + priplatky + odvody + diety + dovolena... A to nemluvim ze potrebuje vydelat firma na rozvoj, amortizace, rezie atd atd...
stř úno 14, 2018 8:24 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:21 pm, celkem upraveno 1 x.
stř úno 14, 2018 8:31 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

tom + sof, jezdím pod cenou tak jako jezdí všichni, to je pravda, nejezdím všechno..ale to už tu bylo řečeno. Sof má pravdu, všechno se to stíhá blbě a kdyby mi nedlužilo více než jeden člověk, tak bych se na to rychle vysr.***ale co bych potom dělal? Moc toho neumím a stárnu a v práci bych se s nikým už nesnesl. Veškerou administrativu jsem hodil na svoji polovičku, stejně doma dělá administrativu i pro jiný subjekt mimo obor (zatím přepravy nepřeprodáváme -ale asi začnem :) Ji to celkem baví a je pečlivá. Jinak ten můj režim je úplně něco jiného, než když taháte ty slavné turnusy. Jezdím vnitro a nikdy bych do Gemánska za ty peníze nepáchnul, i když už mi dávali z GW dobré nabídky, ale když to mám na vnitru s jedním přespáním v boudě tak proč bych to dělal?
Nevím, kdy přesně se to přestalo vyplácet jezdit ven jako šofér-zaměstnanec, ale co si pamatuji tak můj srejda, když jezdil v 90-tých letech za Mařeny, tak kupoval dva byty 3+1 a 2+1 pro svoje děcka, s tím, že měly své bydlení vyřešeno a auto kupoval cash, byl to pan šofér, který se honil pro rodinu a ne aby utekl exekutorům, protože to snad může být dnes jediná motivace proč závodit s Rumuna kdo chytí první fleka před Rozvadovem,
stř úno 14, 2018 9:26 pm

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Cituji driverbrno: jezdím pod cenou tak jako jezdí všichni, to je pravda
Dal se k tomu radsi nebudu vyjadrovat, diky takovym je ten obor tam kde je.
stř úno 14, 2018 9:41 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Peter Gasparovic,
Dobrá myšlenka,ale uvědom si,že za půl roku nemocenské ca.36 000 na učet a ne 672 000.Ty a tobě podobně myslící všechna čest
stř úno 14, 2018 11:21 pm

raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

luda: Ale s trochou finanční gramotnosti by to nemusel být problém, s tím se prostě musí počítat, že člověk občas zamarodí. Ale je pořád těch 672.000 víc, než má naprostá většina lidí za rok. Takže klidně bych si dovedl představit půl roku ( klidně i třeba tři měsíce přes zimu ) v kamionu a pak normálně do práce.
čtv úno 15, 2018 9:21 am

rochuss
Příspěvky: 96
Registrován: pát úno 07, 2014 7:14 am
Bydliště: Budweis

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Ano spousta řidiču jsou jen finančne negramotní tupci, kteří vidí jen v krátkodobém horizontu.A ty peníze z diet se stejne rozkutálí za blbosti,které si vymyslí zpravidla manželka.Což si tyto lidi ani nepřipustí.Je jen jediná šance na zlepšeni šoférských mezd.Vyšší platová třída,tím pádem vyšší zákl.mzda(a pak i vyšsí nemocenska,dovolená i duchody) a placení přesčasů(a pak ješte vyšší duchody).No a ty zpí.ené diety snížit na uroven západních jako A+D.
čtv úno 15, 2018 10:53 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Karna komisia
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne ned úno 18, 2018 11:13 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 15, 2018 1:12 pm

rochuss
Příspěvky: 96
Registrován: pát úno 07, 2014 7:14 am
Bydliště: Budweis

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Já se bavim o lidech co mají ca 12-14tisíc Kč brutto a k tomu 900-1000€ diety u bežných CZ a SK firem(a přitom by to melo být minimálne obrácene).Nevím Peter G. kde pracuješ,ale ješte jsem neslyšel o CZ nebo SK firme kde by nekdo mel 100 000 Kc.I v Rakousku jsem mel 100-105tisíc kc jen v červnu a listopadu.Takže si svoje propočty počítej ze sumy např. 35tisíc Kč a všichni se tu pobavíme.
čtv úno 15, 2018 2:34 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Karna komisia
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne ned úno 18, 2018 11:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 15, 2018 3:22 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

otázka času kdy finanční správa zastropuje procentuální podíl diety na mzdovém základu, nebo-li tento poměr srovná s evropským standartem, ruku v ruce s akceptováním západní minimální mzdy to bude smrtící koteil pro dumpingové flotiláře a konečně zavládne i v autodpravě sociální smír mezi prefesními řidiči a zaměstnavateli. Přežijí jen ti co jezdí za spravidlivé smluvní ceny v evropském měřítku a bude jedno jestli mají SPZ českou nebo německou. Protože otázka zní: jsme EU -občané II. kategorie ano nebo ne? Na to se ptají nejen lidé z oboru autodopravy.
čtv úno 15, 2018 4:31 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 44 hostů