Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Pánové, také si myslím že by se mělo především řešit to, aby tady v ČR měli ne jen řidiči slušný základ na mzdy.
Jinak jsou ti lidé do budoucna odsouzeni k živoření. Tedy samozřejmě na výjimky. Někdo si diety promění v dobrou investici, která ho bude do budoucna slušně živit. Ale většina lidí to utratí a potom bude živořit z důchodu cca. 6.000Kč !!!
Já osobně věřím investici do nemovitostí. Tedy v mém případě činžáky či RD domy, které pronajímám.
Ale nedoporučuji byty v osobním vlastnictví. To je většinou ekonomický úlet. I u vlastního bytu, se většinou platí měsíčně poměrně vysoká částka na rezervní fond oprav. Často se stává, že se platí neskutečně vysoké faktury za kdejakou opravu každé maličkosti !!
Tedy opravdu doporučuji koupit raději celý činžovní dům, či panelák. Ale u domů kde jsou výtahy, tak pozor, jestli tam jsou již nové výtahy, u těch původních je to časovaná bomba, musí se měnit.
Tedy raději domy bez výtahů a klasickou střechu a ne rovnou. Tam je také problém častých oprav.
Tak jsem se od platů na kamionech, dostal trochu jinam. Ale opravdu lidi přemýšlejte do budoucna !! Zůstat jen na důchodu, i když nadprůměrném, není žádné štěstí.

Ale především, si prosaďte slušnou mzdu !! Nedělejte opravdu za almužnu !! Přeci za tuto nelehkou práci, kde jste mimo domov, pracujete většinou 13 - 15 hodin denně, brát minimální mzdu, je přeci naprostá blbost !!!
Nekoukejte na diety, to není mzda !!

A ještě upozornění pro pracující důchodce !
Nepracujte na dohodu o provedení práce !!! Jako to praktikují například u firmy DAK Hořovice !! :cry: :shock: :mrgreen:

Vždy jen na klasickou pracovní smlouvu, ta vám zajistí: :D

- placenou dovolenou
- placenou nemocenskou
- každý rok můžete požádat o zvýšení důchodu
Naposledy upravil(a) jeď bezpečně dne sob úno 17, 2018 10:03 am, celkem upraveno 1 x.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob úno 17, 2018 9:54 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

4215, hlavně že sis ulevil na cizí adresu. Porovnávat českou mzdu a nějaký odlučný, cestovný do někam... Co se týče nemovitostí, tak ty jsou tuším v jinem foru. Psát tu, že si mám koupit činžák za mzdu 30 tisíc je trochu divné. To mi připomíná komerční sdělení na penzijní spoření, že mám mít naspořeno do důchodu 1,6 mil. peněz. S takovými keci už běžte do prdele. Kurva mám 30 tisíc a 4 děti, tak s čeho ? Žiju teď, tak nevím, proč nějaký věci, co nepotřebuju nebo virtuálně,.---
sob úno 17, 2018 10:01 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Janek1, no konečně si se snad probudil ?? !!
Ano, 30 tis máš ale včetně diet, že ? A já a někteří další lidé tady, píšeme že dělat za minimálku je blbost, k nelibosti některých.
A vidíš, pokud bys pracoval za 30 tis mzdy a k tomu všechny příplatky dle ZP, tak bys měl cca. 40 tis. A k tomu samozřejmě diety.
Tak by sis mohl za 10 let naspořit v klídku 3.600.000Kč a za to koupíš ten činžák, případně díku slušnému základu, není si problém vzít u banky úvěr a koupit činžák slušný činžák za cca. 5 mil. kde bude 8 bytů. Samozřejmě že ne v Praze.
A slušný nájem bez služeb je například 6.500Kč X 8 bytů = 52.000Kč měsíčně x 15 let = 9.360.000Kč
Tedy nájemníci vše zaplatí, přitom jsou spokojeni za slušný nájem a Ty máš vše zaplaceno a ještě slušný výdělek. :D :clap:
A o tom to všechno je, nemusíš ani čekat na všechny vlastní prostředky. Protože při slušném základu, Ti každá banka moc ráda půjčí na nemovitost, stačí mít jen 10 - 20% ceny. :D

Prostě peníze dělají zase peníze. :D
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob úno 17, 2018 10:16 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

To jeď bezpečně:Ono to není také tak jednoduché, jak píšeš,je tam hafo negatívních faktorů a rizik(nebudu rozebírat) ale cesta to je. A mluvil jsem z hodně lidma, co narazili, takže také bych to bral s rezervou.
To Janek1:S tím ulevováním jsi začal ty, já jsem se držel jen ve stejné linii tobě pochopitelné. No někdo kupuje baráky, jiný dělá děti. Ale zase máš 4x větší naději, že se o tebe někdo ve stáří postará(nebo aspoň můžeš doufat)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob úno 17, 2018 10:36 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:21 pm, celkem upraveno 1 x.
sob úno 17, 2018 10:57 am

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Sof :thumbud:
sob úno 17, 2018 11:34 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Peníze jsou na to, aby se za ně žilo, ne aby se za ně kupovali baráky. To může podnikatel, který potřebuje investice. Myslím si, že děti mi dají víc než nějaký činžák. Na to, abych žil v kabině jak pes se můžu,.... i za 120 tisíc.
sob úno 17, 2018 11:43 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Janku 1, nepochopil jsi to přesně.
Neznamená to, že by jsi měl být déle v práci, na lepší peníze.
Ale stále dokola se to tady marně píše. Jde o to, aby za stávající rozsah práce, bral řidič lepší peníze !!! Umíš to pochopit ? :doh:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob úno 17, 2018 12:04 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

jeďbezpečně, kdy nám sem hodíš pásky tvých bývalých zaměstnanců? podle těch tvých daňovek to nevypadalo že by sis mohl koupit činžák, postavit dům a nevím co ještě všechno, jestli ty nás tady tak trochu nehoupeš.... :-)


já mít tebou zmíněné majetky a úžasný důchod svůj i ženy, tak určitě nebudu ještě chodit kroutit volantem
sob úno 17, 2018 1:48 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Se to tady trochu rozdělilo. Ovšem výše platu není o schopnosti nebo lenosti. Já chci žít kde jsem, nejsem žádný migrant nebo U-káčko, abych jezdil za prací někam, kde mě nechcou. Chci vyžít z toho, co donesu od svého zaměstnavatele. Popravdě jsem spokojen tak, jak to je. Abych někde lítal a stavěl vzdušné zámky,.....
Tak jak je nastavena mzdová politika u nás ve firmě, nic nenadělám, stejně tak policajt, učitel, ....
sob úno 17, 2018 3:01 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Tak Janku 1, hlavně že jsi spokojený. Tak Ti přeji, aby Ti to vydrželo a hlavně aby Ti následně vystačil i důchod, který Ti spočítají . :D
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob úno 17, 2018 4:31 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3410
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

však než půjde Janek do důchodu tak se budou důchody mnohokrát ještě valorizovat a jelikož je henten růst, tak v 65 letech bude mít důchod ve výši jako má Germán, koupí si wohnmobil a bude cestovat jako bludný Holanďan. Možná se tu řeší to co nikd nenastane. Já věřím, že bude líp :!:
sob úno 17, 2018 5:17 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Asi tak, je to jenom diskuze. Někomu stačí zajet na chalupu, někomu stačí přelidněný Chorvatsko v létě a někdo není spokojený ani v Karibiku. Za komančů tam lidi 40 let nemohli a teď by se všichni zbláznili.
sob úno 17, 2018 5:30 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3410
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

sof: ale teď tu trochu naříkáš ty. Proč se toho účastníš, když jsi takový cyborg, jdi dělat něco jiného, to tě tak baví práce, kterou už dnes může dělat kdejaký looser? Nebo potřebuješ zachraňovat hospodářský výsledek pro managery a nastavovat tu správnou normu (700 km/den) ?
sob úno 17, 2018 5:58 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

já teda nevim ..chorvatsko nemusim...karibik je dalekjooo .. a o prachy nejde ... u černýho moře mám barák a 5 let na nabažení moře mi stačilo ..... vo co vlastně gou ???? zamachrovat, kam kdo jede na dovču ??? :think: :think: nebo kdo kolik má aut ??? lodí, jachet ???? .... občas mi fakt někteří jedinci připadají jako totálně vymrdaní..... rodina...děti.... domácí pohoda ...nic ?????? tak jistě ..slimácká dubai je to pravý..... turecko a egypt.... :wall: :wall: :wall: :savle: :savle: :savle: :savle: :savle: :savle: :savle:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob úno 17, 2018 11:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů