Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

JANEK: asi ne

Venca R: přesně tak
BES - běs
sob črc 24, 2021 9:42 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

To sorry, myslel jsem, že na SÚS.
ned črc 25, 2021 9:00 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Nechci zakládat nové vlákno, a NYPRO nemá svoje.
https://www.truck-forum.cz/forum/viewto ... 34&t=21168
To zemi: Chtěl bych se zeptat co je na tom špatného???
Jediné co jsem tak objevil, je ta poloha areálu v Hostivaři, pro dojíždění do práce. To už lepší je ten jejich areál ve Svatoňovicích. Takže z tvé reakce mi vychází, že to je jen o penězích. Pro venkovského synka je to dělat zadarmo (nájem, dojíždění do práce strava) a pražák za pade ani nevstává.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob bře 19, 2022 10:28 am

mr65
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No, nevím co špatného na tom vidí ZEMI, ale dovolím si odpovědět ze svého pohledu :
Samozřejmě je to o penězích. Podle toho inzerátu si v té firmě můžeš vydělat cca 27-31 tisíc čistého. Mimopražský člověk s každodenním dojížděním svým autem (nebo ten, který by si kvůli této práci našel bydlení v Praze ) o tom nebude ani uvažovat. Takže zbývá Pražák. Já bych do té firmy mohl dojíždět MHD, cesta 30 minut za 10 Kč denně (roční kupón na MHD). Jenže by mě zrovna o této nabídce taky ani nenapadlo uvažovat. Jezdit bůhví kam po republice a třeba někde v bahně na stavbě u zákazníka skládat hydraulickou rukou nějaké železa, za 27 tisíc ? Když například o kousek vedle, taky v Hostivaři, jiná firma hledá řidiče na Eurocargo, rozvoz palet rampa - rampa a nabízí 35-40 čistého ? A takových firem, které hledají řidiče na menší auto, rozvozy/svozy palet, denně doma, víkendy volné, za plat okolo 40 čistého, vše na pásce, je v Praze hodně. Takže tato firma Nypro, pokud chce sehnat normálního, dobrého a spolehlivého řidiče na takovou práci, zřejmě bude muset alespoň desítku přitlačit.
sob bře 19, 2022 1:55 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

to mr65: Tak nějak jsem si to myslel. Byl jsem u nich se železem, byl jsem i ve Svatoňovicích, a všechno fajn. Ale dostávat se do práce na to nikdo nemyslí. To samé je i v Říčanech Jažlovicích. Na každém skladu je transparent, že hledají řidiče. Jenže práce řidiče není dělat od, do. Ano soukromé autobusy jezdí do těch skladů plné lidí, ale ti vědí, že dělají od, do (většinou od 6.00do 14.00 a dal) Takže do těch Jažlovic se musíš dostávat svým autem. Kde v okruhu 10ti kilometrů je nějaké kloudné ubytování? A v tom vidím problém. To nikdo z těch managerů neřeší. Jen jednou jsem viděl inzerát na vratech kamionů, že přespolním řidičům zajistí ubytování na firemní ubytovně. (myslím že to byla firma Transcentrum Kosmonosy) Otázka, jakého typu jsou ty ubytovny.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob bře 19, 2022 6:56 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

P.S. No a nemyslím, že 5x v týdnu jezdí po stavbách. Spíš si myslím, že tam jde o logické myšlení si to dobře narovnat při nakládce, aby potom cestou jsi to neřehazoval (zboží, železo) jak kočka koťata. Píšu, byl jsem tam, ukrajinci vše připraví posvážou a na řidiči je jen je dobře navigovat, aby to pěkně postupně naložili.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob bře 19, 2022 7:02 pm

mr65
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Já tu firmu neznám a taky nevím, co tam práce řidiče obnáší, jak daleko od Prahy musí jezdit, kolik hodin měsíčně je v práci. Ale na Prahu je ten plat prostě slabý i kdyby krom řízení nedělal ten šofér nic jiného a byl na šichtě max. 7 hodin denně. Jediná výhoda je, že se tam člověk v pohodě dostane MHD, ovšem na druhou stranu, kdyby bydlel třeba na Zličíně, nebo na Proseku, jede do práce hodinu.
Dobré na Praze je to, že kdo chce, může si najít práci na svoji straně města, logistické centra jsou kolem celé Prahy, já bych třeba nedojížděl ke skladům, co jsou u výpadovek na Hradec, Boleslav, Ústí, nebo Plzeň, kamion parkuju u skladů směrem na Brno, kam to mám z domu nejblíž. Znám řidiče, kteří parkují zrovna v těch Jažlovicích, ale domů to mají 50-60 km, takže raději po šichtě zůstanou v boudě. Já vím, není to vždy úplně jednoduché, najít firmu, kde je práce v pohodě, dobrý plat a ještě ta firma parkuje techniku blízko domova. Chce to hledat a mít štěstí, já ho měl a jsem naprosto spokojený.
sob bře 19, 2022 8:42 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

normální běloh do toho za ty peníze nepůjde (a nejde jen o tu Prahu, v Plzni ti dá autodopravce tyto peníze i na dodávce pro Macro, klidně i 40 tis. když to budeš stíhat). Ale je možné , že nabídka cílí na nějakého rentiéra který si k důchodu od dubna do listopadu zamává rukou v poklidném tempu a ma 30 litrů přilepšení..pokud bych byl pražák +65 tak bych o tom uvažoval.
ned bře 20, 2022 6:50 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Tak jsem se asi dozvěděl, co chtěl Zemi napsat. A asi jsem to myslel tak. To co jste teď napsali poslední dva příspěvky. Mají logiku, a tak nějak bych to bral. Jo Reklama je věda.
Teď v sobotu jsem poslouchal reklamu v rádiu od TTV. Jako podle obsahu té reklamy by se musel chytit každý kamioňák, ale z praxe vím, že to tak nefunguje. Myslím že tak říkali, nadstandartní platové podmínky, to jsem ještě přešel, ale že si řidič může vybrat kam a co bude jezdit (mluvili o Německu, nebo Švédsku), od pondělí do pátku, tak to mě dostalo a pěkně jsem se zasmál.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned bře 20, 2022 9:38 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

4215:..asi tak jako by si ten rozvozce u Makra, mohl vybrat jestli bude vozit pivo Vietnamcům, nebo nanuky do hospody :)
ned bře 20, 2022 11:11 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

4215 píše:
ned bře 20, 2022 9:38 am
že si řidič může vybrat kam a co bude jezdit
jo přesně :smich: to sem měl kdysi u R budeš jezdit barcelonu , parkování v nýřanech v dafu ...fungovalo to chvili, přišel nějakej rozkuřovač a bylo po spa ..mazej švedsko pl hu a pod a pak aniž cokoliv řekl hodil mě na GB dojíždět osobákem + 100 km a nedal ani vorla na palivo šupák lakomej ...takovejch je, všichni křišťálově čistí a poctivý a stačí se rozkoukat a nestačíš se divit :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 20, 2022 12:16 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Driver Brno.Jelikož nejsi Pražák a +65ti let se možná třeba ani nedožíješ,tak bych tak do daleka neplánoval.
čtv kvě 26, 2022 5:32 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... .seznam.cz

takže pokud budeš jezdit v Německu s třeba s multikárou, vyděláš za 8/h stejně jako v CZ kamionu na turnusech po EU, navíc s tím, že ti půjde na důchod podstatně víc. Nebo už funguje to, že když jedeš po EU máš na pásce tu jejich minimální mzdu?
sob čer 04, 2022 8:52 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Ano, u nás to tak funguje. Vše co odjedu v cizině mám placeno minimální mzdou v daném státě.
Obrázek
Od října to bude v Německu veselejší. I tak celkem spokojenost. No, ale v podstatě to zase takový rozdíl není. Diety snížili, na 75%. Takže lepší to je, ale ne o moc.
sob čer 04, 2022 9:18 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Dnes na vratech rumunského chladaku,bledě modry actros,Bcisla, Bukurešť,název nějak naS, napis na vratech bereme řidiče ,plat za měsíc 2700e.
stř čer 08, 2022 6:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů