Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Ja som zrátal svoje náklady, na svojom aute. Myslím, že som sa nikde nepomýlil. Skôr naopak, ešte som ubral. PN-ku si do nákladov na jazdu dávať, alebo odpočítavať nebudem, ja som rád keď žiadnu PN-ku (ani fiktívnu) nemusím mať. Amortizáciu neviem spočítať.

Každý má na výber, každý si to ráta inak, niekomu sa to oplatí, niekomu nie. A tak je to správne.
pát črc 16, 2021 12:43 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Tak nejdřív je potřeba to auto na dojíždění mít. Já treba provozuju na moje ježdění kolem komína 2 dvaceti léte auta. A s tou péči kterou mají a nájezdem 5 až 10 tis ročně budou sloužit ještě hodně dlouho. Takže kdybych chtěl dělat v Německu, na rozvadov to mám přes 400 km, tak nejdřív musím dát minimálně nějakých 6 až 10 německých platu na nějaké schopné auto. Pak k tomu počítat náklady, amortizaci a dojdu k tomu, že se dojíždět absolutně nevyplatí.
pát črc 16, 2021 1:17 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Já to mám do práce 10km, ale nějak mi to nevadí, protože nás sváží a odváží služební fáro.


Obrázek
BES - běs
pát črc 16, 2021 5:27 pm

mr65
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Asi to málokdo dělá, já jsem na tohle cvok - zapisuju si úplně vše, co se auta týče a po roce počítám a dělám kompletní statistiku. Když jsem ještě auto ( Octavia III TDI 4x4 ) splácel, tak mi vycházel kilometr průměrně na 5,60 Kč, spočítal jsem každou korunu, kterou jsem během roku do auta dal a podělil s ujetými kilometry. A to jsem nepočítal ojetí pneumatik a brzd ( obojí je zatím původní, zimní pneu jsem si nechal z předchozího auta ). Teď v září to bude první rok bez splátek, tak jsem zvědavý, nakolik klesnou náklady na ujetý kilometr.
Tím chci říct, že si to člověk třeba ani neuvědomuje, ale takové dojíždění do práce může stát dost peněz. Já nemám jinou možnost, než jezdit autem, na každou směnu mně to tudíž stojí ( vlastně dle posledního výpočtu stálo ) 180 Kč.
pát črc 16, 2021 11:23 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Tak to ses dobrej. Holt stará škola. Já bych už nepsal ručně ani stazku 😀
sob črc 17, 2021 3:46 am

mr65
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Stará škola to určitě ano, zároveň mám rád přehled. Je to taková moje podrobná servisní kniha. Olej a všechny filtry si měním sám, tak je jasné, že si zapíšu datum a stav tachometru. A na stránku NÁKLADY kolik mně ten olej a filtr stál. Možná je ujeté, že takto zapíšu naprosto vše, třeba i výměnu stěrače, nebo nákup Okeny... Na psaní tankování se dá zvyknout : kdy, kde, kolik a za kolik. Ovšem je fakt, že když jsem prodával po devíti letech Yetiho, nový majitel v té knize listoval a čuměl jak tele na nové vrata...
sob črc 17, 2021 6:45 pm

msifa
Příspěvky: 2106
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Já mám podobnou "úchylku" a sleduji všechny náklady spojené s provozováním auta. Když jsem před lety podnikal a k podnikání jsem využíval auto (jízdy za zakázkami cca 50 tis. ročně) tak to byla dost důležitá položka. A od té doby to tak sleduji dále.
Třeba s Octaviíí II, s 1,6 TDI jsem se dostal na celkové náklady na jeden km na 4,2 Kč (kupní cena a cena prodeje auta ,palivo, údržba, pojistky, STK.....). Když jsem před pár lety začal dojíždět do nové práce, tak jsem sháněl auto s nejnižšími náklady na jeden km. A zvolil jsem P 301 s LPG, nyní mám najeto kolem 130 tis. km, a celkovou kalkulaci ovlivní prodejní cena (počítám ,že při 200 tis. ho prodám), ale mohl bych se dostat na celkové náklady kolem 3,2 - 3,4 kč/km.
pon črc 19, 2021 9:50 am

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Ja to mam do prace 12km.auto mi zere taky 12.dva krat v tydnu me to nezrujnuje.v sobotu obcas drift.jinak pouzivam jine auta v baraku.pokud nekdo jezdi tisic km do prace,neni to jen palivo.po deseti tockach treba uz resis gumy,olej.brzdy.a hlavne moře casu za volantem pkw,zacpy,atd..to se vycislit neda. Jakub byl prebornik,v nedelu vecerROZNOV-NBG,patek zpet.me by jeblo z toho.laicky receno,pokud mi da nekdo v ostrave 50,a v norimbergu 65,vyjde to temer na stejno.provoz auta neni jen nafta,jak radi zminuji Tdickari.
úte črc 20, 2021 9:11 am

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

správně bys měl dojíždění někam daleko brát jakože jsi v práci. pak od těch 2500 euro odečíst celkové náklady na dopravu za měsíc, zbytek vydělit celkovýma hodinama od odjezdu z domu do příjezdu domů, a pak už se se jen divit kolik že to mám vlastně na hodinu :doh:
úte črc 20, 2021 5:32 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

třeba můj svara dělá v Německu elektrikáře na stavbách za 50, z to 20 projebe na dojizdeni a zvýšených nákladech na žrádle, ubytovnu mezi Polakama mu platí, ale za 30 tu dělat nebude, u piva mi říkal že nechce být doma se starou, která ma 120 kg, bral si ji kdy měla 55., Každý to má nějak.
https://youtu.be/PZuX-QObg0w
někdo zdrha před osudem, někdo před svou starou...😀
úte črc 20, 2021 6:01 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) didi dne čtv bře 24, 2022 6:37 am, celkem upraveno 1 x.
úte črc 20, 2021 6:42 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

DriverBrno: Taky znám jednoho, co se mi směje, že by za upocenejch 30 tis u nás nedělal, proto jezdí do německa za 50 a vozí si tam desítku géčko v plechu.
BES - běs
úte črc 20, 2021 7:34 pm

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Chybi tady legendarni plk-za to bych ani nevstaval...:-)stara nosi domu 25,chodi domrdana jak kvetinac ze sichty,od rana vysvetluje duchodcum ze ty kureci stehna jsou v akci az pristi tyden.jak dojedu o pul 8 vecer lezi vybulena na gauci a toci devitku uz,bo ma dost..vsude je neco
úte črc 20, 2021 7:54 pm

mr65
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

vašek :
Tak s tím naprosto souhlasím. Já si tedy dojíždění do pracovní doby nezapočítávám, denně to mám do práce a zpět cca 30 minut, ale odečítám od čisté mzdy náklady na to dojíždění, pak vydělím hodinami v práci od příchodu po odchod od kamionu a vychází mi to průměrně na 240 Kč čistého /hodina. Tudíž jsem spokojený.. Kdybych jezdil MKD, nebo vnitro se spaním v boudě, nezapočítával bych si do hodin strávených v práci pouze přestávky 9/11 h.

didi a spol. :
Samozřejmě po těch letech ji už nemusíme vidět furt.. Já to mám pořešené tak, že do práce odcházím přibližně hodinu poté, co ona dorazí domů , když se vracím v noci ze šichty, dávám bacha, abych ji náhodou nedejbože neprobudil, no a když se vzbudím, tak ona už je zase fuč. Docela dobře to takhle funguje 😄
stř črc 21, 2021 2:55 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Ad: Pavel Šebek. Vás sváží do práce za státní peníze ?
stř črc 21, 2021 6:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů