Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Pánové, nevím, kde berete jistotu, že vás za pár let uživí obyčejný důchod, nebo nemocenská. Nebo, že vůbec budete mít nějakou práci. Ty grafy s rostoucíma křivkama výroby, neporostou donekonečna, jednou přijde útlum a pocítíme to všichni. Ta víra, že bude líp, že stát bude štědře něco valorizovat, mi přijde hodně optimistická. Člověk by se měl naučit spoléhat sám na sebe, ideálně na svoji rodinu. A pokud ji živí, měl by učinit taková opatření, že kdyby ji nemohl živit, aby to zpočátku nijak významně nepocítila a měla čas se sžít s novou situací. A je jedno, jestli je to formou pojistek, spoření, nebo investicemi do nemovitostí. Nikdy nebudeme vydělávat tolik, aby jsme byli spokojeni, furt bude málo.
Tlačit na nízké základy, je jistě chválihodná věc, přeci se nenecháme jen tak vykořisťovat a okrádat, ale kde je ta hranice, kdy se to otočí proti nám, kdy to menší dopravci prostě zabalí, ti velcí si budou shánět řidiče jinde, nebo se najde dost těch, kteří to vezmou za ten stávající základ, protože budou mít v globálu víc, než li v montovně na tři směny.
A obráceně, když vám mzda nevyhovuje, proč nejít dělat něco jiného někam jinam...... Dnes jsou přeci obrovské možnosti......, proč nevzít rodinu a odstěhovat se do jiné země.
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
ned úno 18, 2018 9:28 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

oldjan , máš pravdu !!
Já být mladý a mít malé děti, osobně bych se odstěhoval na Nový Zéland. Tam bych si založil firmu na zemní práce, tedy s bagry a nakladači. Díky zemětřesení, je tam dostatek zemních prací.
Kromě toho se jedná o zemi, kde jsou velmi dobré sociální jistoty, malá kriminalita, krásná a téměř nedotčená příroda, příjemné klimatické prostředí, především na severním ostrově.
Opravdu se divím mladým, proč nejdou za lepším. Za našich mladých let, to prakticky nepřicházelo v úvahu.

Jak Ty píšeš, já se zajistil na dobu, kdy nebudu moct či chtít něco ještě dělat. Opravdu bych nechtěl ve vysokém věku žít pouze z důchodu, i když slušného.
Mám stanoveno nejpozdější datum , kdy definitivně přestanu pracovat a to 30.05.2019 . To mi končí doklady a znovu je nebudu obnovovat.

Ale díky velkému volnu, již nyní si užívám cestování již několik let.

Ale znovu lidi, nedělejte ve vlastním zájmu za almužnu !! Otočí se to 100% proti vám !
Nespoléhejte na diety !!! Ty dnes jsou a zítra nemusí být žádné !! O ty můžete přijít ze dne na den !!
A potom se na vás každý vykašle !!

Proto jsem založil toto téma !!!
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
ned úno 18, 2018 10:14 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

jen to doplním: mladí lidé už stejně nemají zájem o zakládání rodiny a pokud funguje mama hotel, není problém. A další generace řidičů? To je utopie, tak max "B" na dodávku. Doba se mění a tenhle cirkus na kolečkách není to co by mělo "mladého-perspektiního" Čecha živit. Pro nás starší je důležité v důchodu neplatit nájem, na dvorku slepice a za tu almužnu snad pečivo koupíš, tak co.
ned úno 18, 2018 10:16 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Jeď bezpečně: pozor na Nový Zeland ! Jestli dojde k migraci muslimů z Indonesie směrem k Austráli, tak australané to všechno nasypou na Zéland a tam se to požere. Jinak Austrálie !!! dnes mě to mrzí, že už tam nejsem aspoň 20 let a to tam mám příbuzné, kteří se mají na pohodu.
ned úno 18, 2018 10:20 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

DriverBrno , musím s Tebou bohužel souhlasit.
Dnes by chtěl kde kdo dělat manažera či pojišťováka. Případně nejlépe politika.

Opravdu se zásadní bydlet ve svém, pokud možno v novém či rekonstruovaném bydlení. Tedy neplatit nájem !!
A ještě si snížit režie : Vlastní voda, solární topení či tepelné čerpadlo. Mít v domě komín a vždy se najde čím si zatopíš.
A samozřejmě slušný pozemek, který v případě nutnosti, Tě uživí ( ovoce, zelenina, brambory, drobné zvířectvo atd. )

Ale to jak jsi psal, většinu mladých nezajímá !! :cry: :doh:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
ned úno 18, 2018 10:27 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

DriverBrno , můj kamarád utekl za bolševika do Austrálie. Opravoval ty mega nákladní auta v lomech. Koupil si domek s dvou garáží, zahradou, bazénem a pravidelně cestoval.
Na důchod pojal myšlenku, vrátit se do ČR. Důchod mu tady umožňuje pohodlné žití. Ale nezvykl si na ten bordel a lituje že se vrátil.
Nyní uvažuje, že pojede znovu do Austrálie do konce života.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
ned úno 18, 2018 10:32 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

v souvislosti s Austrálií jsem neslyšel, že by někdo litoval, to oproti USA, kde je totální ztráta svobody a nemůžeš poslat děcka ani do školy, neboť je tam postřílí nějaký magor. Sestřenka je 15 let v Australii jako zdravotni sestra, vdala se za obyč. Australana, dělají ve špitále zdravoťáky v Brisbane, koupili baráček a minimálně 1x ročně přiletí i s dětma do Česka, jsou totálně v klidu. Pracovala před tím i v českém špitále a už by to nechtla zažít. A to je další věc co tu nesmíš - onemocnět.
ned úno 18, 2018 12:22 pm

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Driver + Jedbezpecne: uz jste oba skoro jak arktik. Taky zacal zajimave temata normalne, pak jak gramodeska placani nesmyslu. Jeden teoretik baronprasil rentier, druhej radoby dopravce vsudybyl vsechnoznal. Tak jen pokracujte, myslim ze to vsechny dost bavi. A pak se treba dockame ban.
ned úno 18, 2018 12:44 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

V tomto tématu se několikrát opakují stížnosti na nízké mzdy řidičů v ČR, a to především od zajištěných a víceméně spokojených občanů různých charakterových kvalit. Přitom se zde zatím neozval ani jediný konkrétní šofér, který by si na svůj příjem stěžoval. Není to paradoxní? :-)
Pro ty, kteří přeci jen věří více státu, než pojišťovnám (soukromým firmám), tu mám jednu pozitivní zprávu. Pokud vším nezamíchají války nebo přírodní katastrofy, tak až půjdou dnešní třicátníci a čtyřicátníci do důchodu, bude v ČR zhruba 6-7 důchodců na 10 pracujících. Tedy více jak třetina počtu obyvatel a více jak 40% voličů. Dá se vytušit, že důchodci budou mít svou vlastní politickou stranu/y a že si své důchody "vydupou"...
ned úno 18, 2018 1:41 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

@Tomspeku: to víš nuda, čekám až sleze sníh na Vsočině, pak si vyberu nějakou lépe zaplacenou přepravu a pojedu se projet, ale langsam žádná honička, tak na mě prosím netrub :housle:
ned úno 18, 2018 2:04 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

DriverBrno, to si my připomněl .
Před týdnem zase na mě houkal a blikal jeden pospíchající řidič kamionu který zřejmě má za závazek dělat radost svému dispečerovi či dopravci. Zřejmě má úkol drtit těch 750 km denně !
Já si jezdím v naprostém klídečku, 80 ku nikdy nepřesáhnu, spíš jedu pomaleji. A tady na I/3 a E55 , propojce mezi D1 a D3 , se mohou mnozí zbláznit, pokud jedou za mnou 75 km/h :D :housle:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
ned úno 18, 2018 4:15 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

jedˇbezp. jo normálka vždycky před uzavírkou zpomalím nebo v noci tam jedu 70 a za uzavírkou už ho mám na vratech a bliká a sahá si mezi nohy jestli mu tam dole něco neroste :lol: většínou SK nebo PL bezďák. Už by mohli zavést ten zákaz předjíždění a odstupy taky pokutovat, pěkně masně i tu firmu bych osolil aby už nezaměstnávali takové opice a dávali jim opravdická školení o bezpečnosti silničního provozu a ne že je jednou za rok vezmou na chlastačku a říkají tomu školení.
ned úno 18, 2018 5:02 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

DriverBrno , V noci po dálnici v Rakousku jedou max 60 kou, v D mimo dálnice také max 60 po celých 24 hod. a tady budou spěchat hlupáci !!! ???
Přitom jsou v práci a jde jim plat a diety, tak kam tak spěchají ? :doh:
V supermarketu, když je fronta u pokladny, tak pokladní si také dělá svým tempem a nezblázní se, pokud někdo pokřikuje. To samé je na úřadech, také úředník nerazítkuje rychleji, jen proto, že je u okénka fronta. :D
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
ned úno 18, 2018 5:07 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Drivere, nezahořkl ty jsi trochu? asi se ti nedaří dle představ, dříve jsi měl malinko jiný pohled na mzdy, viz níže....

rozum do hrsti
Ohlásit tento příspěvek
Příspěvek

pokud je příjem řidiče o dietách, tak se zamyslete proč? Protože se jezdí hlavně pro subdodavatele, subdodavatele pro západní společnosti, takže řidič v ČR nemůže brát plat řidiče západní společnosti. Majitel zdejší autodopravy
nemůže dát na výplatu západní plat, ale zároveň musí být konkurenceschopný, aby mohl tyto štědré diety (západní) vyplatit a musí na to stejně vydělat. Co na tom nechápete? Tak jste se měli lépe učit a skončit ve vědeckém ústavu nebo v politice za 100 tyček měsíčně. Být řidičem ve východní Evropě je hold o tom, že beru minimálku, nikdo vám pistoli u hlavy nedrží. Že dřete a kdo nedře? Pokladní v Hypermarketu taky dře a za hovno, kolikrát je to ženská na kterou jste se vysrali. Takže běžet s těma kecama o platu do řiti lopaty.
ned úno 18, 2018 5:11 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

ale já přece psal, že by bylo i 50K na pásce jen kdyby platili zadavatelé za přepravu cenu obvyklou (rozuměj západní tzn 2 EUR/km), ale pokud to jde přes zlodějskou spedici, tak pak nastupuje systém ušetři kde se dá nejlépe na šoférovi). Tenhle příspěvěk je asi před rokem, kdy jsem ještě pořádně nechápal proč tyto ceny jsou, ale s odstupem času vidím, že jsou proto, protože je počád dost řidičů. Mzdová politika a proporce diet jde mimo mně, já to neřeším, nikoho nezaměstnávám. Já řeším hladovost některých autodopravců, že by tam posadili klidně i opici, jen aby měli z auta desetník.
ned úno 18, 2018 6:04 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů