Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

protože u nás je minimálka uzákoněná na určité výši a v DE na mnohém vyšší. Jenže u nás nedělají dělníci za minimálku a pokud někde ano, tak aby se nedováželi Rumuni (a dělali jen za minimálku) ,je tlak tu minimálku zvýšit (viz odbory). Nacházíme se v přechodném období a v EU to všechno skřípe a tyto reakce (viz soudní precedenc DE) co přichází jsou důsledkem dlouho neřešené situce.
pon úno 19, 2018 10:11 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

takže pokud jsi zaměstnanec německé firmy v česku tak česká minimálka němcům nevadí /nevadí, protože by firmy přišly o zisky/

pokud jede cz šofér do německa nebo přes německo, musí dokladovat že má minimální mzdu na úrovni německé minimální mzdy

proč tedy nemusejí mít zaměstnanci německých firem v česku alespoň německou minimálku?


jaký je rozdíl mezi CZ řidičem a CZ dělníkem?

proč jde němcům jen o dobro CZ řidičů ale CZ zaměstnanci u německých firem v česku jsou jim ukradení?
pon úno 19, 2018 10:45 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

proč tedy nemusejí mít zaměstnanci německých firem v česku alespoň německou minimálku? :?: správná otázka, odpověď je že Němec nehasí co he nepálí, naopak na tom vydělává, a to že čeký řidič bere německému práci nebo podráží "oborovou" cenu práce v dané zemi -to už ho trápí, jelikož nejdou odvody do státní kasy za německého zaměstnance a sami německé odbory patrně lobbují za své lidi, kteří nechtějí v autodopravě akceptovat "minimálku" jako status quo, když např. obraběč má 2x tolik. Mimochodem já jsem tady osočován, že s jedním autem participuji na trendu nízkých cen za vnitropřepravy, ale že oni dělají to samé v bleděmodrém v zahraničí tím že podrývají cenu práce, tak to je v pořádku.

na závěr ještě jedna perlička ze života: loni se na mě obrátila jedna malá firma, zda-li bych neodjezdil měsíc někam do beneluxu, poněvadž řidič to jezdí v kuse 2 roky a chtěl by na už dovolenou.Tak já že jo, ale pak jsem se dozvěděl, že řidič se hecnul a že žádnou dovolenou nebude raději vybírat, páč já bych tu trasu přebral a on by jezdil nějakou mrdku!!! Tak ten zoufalec jezdí stále jednu trasu týden co týden bez dovolené už roky a jezdit bude asi do doby než ho někde jebne. Ten by si určitě rozuměl se zdejšími úderníky a je snem každého českého autodopravce mít ve stáji takového valacha.
pon úno 19, 2018 12:25 pm

rochuss
Příspěvky: 96
Registrován: pát úno 07, 2014 7:14 am
Bydliště: Budweis

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Na Peter G. - Tak me je uplne u zadku kolik bereš jak pracuješ a v čem jezdíš(já třeba ve felicii nebo ve fabii) a vzdelání mám- ZŠ,SOU elektro,večerní prumyslovku elektro a IQ mám vyšší než vetšina populace,ale o to mi vubec nejde.Vadí mi,že řidiči přistupují na mnohatýdenní turnusy,platby dietama a peníze černo.Muj bratranec jezdí na lodi na Rýnu a je tam 3 týdny a potom 3 týdny doma,hasiči jsou 2dny v práci a 2 dny doma,televizáci jsou týden na televizním vysílači a týden doma.Jen debilní řidiči z východu 3 týdny/1týden doma a i třeba 5/1 apod.Bavil jsem se se spoustou západních řidiču,a všichni mi řekli,že odjakživa jezdili od pondelí do pátku,než to střední evropa západu dojebala,samozřejme včetne výplat a plateb za km.A teď to dojebou všem (i nám )rumuni a ukrajinci.
pon úno 19, 2018 1:19 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Je zajimave kolik je tu chytraku a lidi co vsechno vi a znaji... Pak se na nej zeptam chlapu z firmy a Ti se jen smeji ze borec ani nevyleze z auta a furt neco sudli na pc:)) asi rozumy na truck foru:))
pon úno 19, 2018 1:50 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

tak to bylo i s vestou na zrcátku

první ji u nás měl největší teoretik, věděl vše na co má mít nárok, akorát že souprava obtýden v servisu s nějakým úrazem :D
pon úno 19, 2018 2:36 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

PeterG.
Mě to tak vyhovuje,každý vejkend doma s rodinou,žádný satelity,gps,spotřeba,plat 2100 podotýkám plat + diety,v případě nemoci nebo dovoleně 1450 eček na učtě,ale ty máš ten matematický kurz za sebou,tak bydlet měsíc nebo i více v boudě 2.5x2 m je luxus.



Pro Vašek,
že to vemou německý dopravci,nevím,nevím,ale tady jsou víc v pr..mit dem Lkw Fahrer jak v CZ.
pon úno 19, 2018 10:00 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 16, 2019 9:25 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv úno 22, 2018 9:42 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Soudní dvůr Evropské unie přitom stále rozhoduje, jestli zákony o minimální mzdě pro zahraniční řidiče, které kromě Německa a Francie přijalo i Rakousko, nejsou v rozporu s evropským právem. Evropská komise kvůli tomu zahájila řízení už bezmála před třemi lety.

co když evropský soud rozhodne o neplatnosti? to budou řidiči zase vracet doplacené peníze? :D
čtv úno 22, 2018 9:53 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Jen ať platí

Příspěvek

Tak jak máme minimální mzdu v ČR, tak mají venku. Buď to respektuj nebo sem nechoď. Ukrajinec taky dostane aspoň minimální mzdu ČR, když sem přijde bouchat do fabriky, taky nemá Ukrajinskou. Sami dopravci si to pokurvili, že venku křiví trh a pak se diví.
čtv úno 22, 2018 1:51 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No vidím to tak na přepřahy na hranicích :lol: Ještě bude myslím milion nápadů, jak to obejít, jen aby se proboha nemuselo platit tolik těm lopatám šoférům...
Pan dopravce si stěžoval, že ho Rumun nebo Polák vždycky podleze. Pro ně to snad v Německu plati taky ne?
Ještě by mě zajímal ten poměr žalob Čechy vs. Morava :think:
čtv úno 22, 2018 2:21 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:20 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv úno 22, 2018 3:06 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

To byl vtip, ale neva. S váma slovakama je tež sranda, jak s práškama na spaní. Já už jim tu na to kadím. Dám si přihlášku k nám do Lidlu na pokladnu a MFP 8)
čtv úno 22, 2018 3:43 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 16, 2019 9:25 pm, celkem upraveno 2 x.
čtv úno 22, 2018 3:51 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Úplně tě vidím v barvě: Nemame, rožky niesu, robím pauzu, choď dopiči! :lol: :lol: :lol:
čtv úno 22, 2018 4:07 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů