Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
tomspajk

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

AMEN
stř led 24, 2018 12:48 am

Vincek1

Příspěvek

Sof-já tě tak rád čtu :clap: Vždycky to má hlavu a patu.
DAF LF 45.220
stř led 24, 2018 7:39 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ

Příspěvek

ATW service napsal: jeď bezpečně: Uznávám, perspektivou šneka se může zdát, že se v dnešním světě nedá nic stihnout. Na druhou stranu strávit z 11,5 hodinové směny tři hodiny za volantem a zbytek na lehátku odpočíváním, obědváním, čuráním atd. už nemá se šoféřinou moc společného... I proto jsem se ptal na adekvátní odměnu za takovouto "takypráci"...
------------------------
Tak co je na tom divného či špatného ?
Prostě mám směnu cca. 11,5 hodin, nebo spíš jen 10 hodin, jak kdy přistavím auto k nakládce, dle telefonického požadavku skladníka.
Přijdu k autu, udělám vizuální kontrolu vozidla, podívám se na šrouby kol. Ostatní kontrola funkcí světel a náplní,je na palubní desce. Popojedu 100m do bodu A , kde mě skladníci naloží a zavřou mi dveře které zaplombují , jedu do bodu B , jízda trvá cca. 1:30 , tam mě skladníci vyloží a zavřou mi dveře já popojedu cca. 100m na parkoviště a jdu spát ( je to přeci noční směna :D ) nad ránem přistavím auto a skladníci ho naloží, zavřou dveře a zaplombují. Já se zase vrátím na výchozí bod A , jízda trvá zase cca. 1:30, kde mě večer naložili. Tam mě skladníci vyloží a zavřou dveře, já vozidlo odstavím v místě a tím mi skončila směna. Papíry nepíšu, je vše elektronické.

Co bych měl podle chytrého pána ATW více dělat ? Měl bych snad v noci místo odpočinku, jezdit dokola po parkovišti ? :D

Vzhledem k tomu, že mám slušný důchod, málo přes 15.000Kč, tak mi za tuto práci stačí to co majitel nabídl. Tedy 25.500Kč čistého.
Jezdím výhradně po placených úsecích, žádné prapodivné šousky. Tedy si v současnosti neztěžuji. :D
Mám dostatek času na své potřeby, protože mám všechny dny v měsíci přes den volné, přijedu ráno domů odpočatý. V pátek končím v 06:00 , tedy mám každý víkend tři plné dny volné, tedy to stačí i na slušné výlety o víkendech. :dance: :D
Tedy pane od ATW service, uvědom si, že jsem v důchodu, mám své odmakané, tak kam by si mě chtěl ještě honit ? :twisted:
Dost důchodců pracuje v různých oborech, protože se mnoha mladým nechce pracovat a raději jsou na pracáku !! :doh: :doh: :twisted: :wall:
Tak jsem právě doma a zřejmě se pojedu relaxovat do aquaparku v Čestlicích, důchodci tam mají slevu, tak tam trávím v zimě 1 - 2 celé dny v týdnu. :dance:
V létě zase dny trávím na zahradě u bazénu a večer si zajedu do práce popojet za peníze. :dance: :D :clap:
No, není to krásné ? :D

Ještě drobná rada:
Pracující důchodci, nezapomeňte si za každý odpracovaný rok, požádat sociálku o navýšení důchodu !! Máte na to nárok, ale pozor, ne na smlouvo o dohodě provedení práce. I důchodce má lepší pracovat na řádnou pracovní smlouvu. Potom mimo jiné, máte nárok na nemocenskou a placenou dovolenou.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
stř led 24, 2018 9:42 am

DriverBrno

Příspěvek

@sof:
když to u té tvoji letecké společnosti vydržíš ještě pět let, budeš přepřahat možná každý den a víš proč? Protože i ten zbytek řidičů co jsou normální půjde do pryč z důvodu, že zkrátka se jim nebude chtít závodit a jezdit pouze levým pruhem. Jenom proto aby si šéfové nabírali práci na kterou nemají zajištěnou kapacitu a musí najezdit na nové operáky kilometry bez toho, že by to mělo nějaký finanční efekt pro řidiče. Mimochodem 700 km je 2x Praha-Brno + 1 x Brno /den, když mi to předevedeš v kuse celý měsíc tak seš King.
stř led 24, 2018 7:15 pm

sof

Příspěvek

Driverko, si jak malé hlúpe decko.

Ja ti nič predvádzať nebudem. Pochopil si hovno.
stř led 24, 2018 8:13 pm

tomspajk

Příspěvek

To driver:
zkus si ten sof text precist jeste alespon jednou a pomalu. Pak muzes editovat ty chytra slova co jsi napsal...
stř led 24, 2018 8:20 pm

Der Sankte

Příspěvek

jeď bezpečně,
Dost důchodců pracuje v různých oborech, protože se mnoha mladým nechce pracovat a raději jsou na pracáku !!

Tuto větu myslíš zcela vážně? Zformuloval jsi to tak, že ti mladí na pracáku donutili důchodce jít do práce.
Já osobně doufám a přes mou mladickou nerozvážnost už pro to i něco dělám, abych nemusel v důchodu hnout ani prstem(myšleno práci) nebo ideálně ještě před důchodem.
Samozřejmě do toho nepočítám koníčky všeho druhu.
Jinak gratulace k tvé evidentní spokojenosti s tvou maličkostí :wink:
pracovně: MAN TGX 24.440 - r.v. 2011
pracovně ex : MAN ME 18.280 - r.v. 2003, M-B Actros 1831 - r.v. 2001
soukromě: VAZ 2106 (1600) - r.v. 1979, VAZ 2101 (1200) - r.v. 1974

Veteránista už jen soukromě :D
stř led 24, 2018 8:45 pm

DriverBrno

Příspěvek

viz sof: čítal som dobre a pochopil jsem že jsi levopruhý vodič na SK značkách, který když jede v uzavírce za někým 70 tak bliká jak kokot

" ..a plne chápem, že sú šoféri, pre ktorých spraviť denne po diaľnici 600-650-750 kilometrov je nemožné. Stretávam ich u nás na dvore a je my z nich na blití. "
stř led 24, 2018 8:47 pm

tomspajk

Příspěvek

Driver: nechapes vubec nic, pointa je uplne jinde...
sof jezdi na cisterne se slabym motorem, levy pruh myslim spise nevyuzije. Sk znacky tusim taky nema. I pres to dokaze najet to co je u PANA RIDICE bezne. Jen POLOVODICI s tim maji problem. A tim trpi jeho prace.
stř led 24, 2018 9:06 pm

ATW service
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

DriverBrno: Na jednoduchou počáteční otázku padla jednoduchá odpověď. V tom smyslu odpovídal sof i já... Udivuje mne, jak čím dál tím, víc lidí přestává rozumět psanému textu...

jeď bezpečně: Ten poslední příspěvek si zase nepochopil, ale nevadí. Rád si přečtu, že jsou čeští zasloužilí důchodci šťastní a spokojení, i když je mi celkem jedno, kolik mají nemovitostí, bazénů, motorek a jachet... Ale když už jsme se ve správném tématu dostali k té výplatě, ptám se podruhé... Máš těch 25,5 tisíce všechny na pásce, ochránče práv zaměstnanců? Ukaž. Jestli nemáš, bude to virtuální sebevražda v přímém přenosu... :wink:
stř led 24, 2018 9:09 pm

JakubS

Příspěvek

SOF- Firma sa nemôže zbaviť slabých a neschopných šoférov. Potrebuje ich. Nemá namiesto nich žiadnu náhradu. Šoféri proste nie sú. A tak slabší šoféri vo firme ťahajú tých lepších šoférov ku dnu, vo firme prevažuje špatná nálada a ja mám pocit, že všetko ide dole vodou.

Pod toto bych se podepsal s dovolením i já. Tak ještě před třema rokama se k nám vůbec nešlo dostat. I sami němci kňourali před kanclem, aby u nás mohli jezdit. A dneska? Přesně jak napsal Sof. Někdy opravdu vážně přemýšlím nad svéprávností některých řidičů, ale momentálně jsou zkrátka nevyhoditelní, protože za ně není náhrada. Smutné.
stř led 24, 2018 9:22 pm

vašek

Příspěvek

Sof to napsal naprosto přesně

jeden řidič to zajede a druhý ne, a není to tím že by Sof něco ojebal, ale spíš tím že o práci trochu přemýšlí/ oběd si udělá nebo se na něj staví v rámci pauzy/ ne extra po pauze jít ještě na obídek, ono se ty prostoje pak nasbírají

Snad to jeho šéf ocení.....

ps: vzpomínám jak sem vždycky za nějakou tu hodinu jízdy s odtahovkou předjel spoustu kamionů, pak sem se stavil na parkálu vycrbat a už to bylo zas v háji :D
stř led 24, 2018 9:57 pm

mmartinzjm

Příspěvek

Ja nemam rad praci na doraz. Radsi rezervu. A to 46min a jedu. A Taky nemam rad kecy typu jezdim to co ostatni nestihaji... Takovych mistru sveta bylo a bude. Jinak po dalnici kdyz to vali sa da na 9pres 700km. Neni to reakce na nikoho tak se toho hned nechytte... Jo a jeste skladnikum pivecko at rychleji delaji... Taky humr sajze ale to je zase z jineho soudku.
stř led 24, 2018 10:55 pm

sof

Příspěvek

viz sof: čítal som dobre a pochopil jsem že jsi levopruhý vodič na SK značkách, který když jede v uzavírce za někým 70 tak bliká jak kokot

presne tak.. letím ako kokot... v ľavom pruhu.. a niekedy aj na ADR cisterne.. a na bomba super silnom aute scania R410.. :D

Pri tom nedostatku šoférov firma začala zamestnávať aj srbov. Na slovenskú zmluvu. Za rovnakých podmienok ako mám ja. Najprv prišiel jeden, ten dotiahol ďaľších a tí zas ďaľších. Už je ich tam možno aj dvadsať. A čo je zaujímavé, najprv prišli kvalitný šoféri. Fakt dobrí, skúsený. Dokonca rozumia aj po slovensky. Ale tých už tiež asi moc nieje, lebo teraz som sa stretol s dvoma novými srbmi, ktorí po slovensky nevedeli nič. A s jedným čo som sa bavil, tak moj názor na neho je, že to už nie je kvalitný šofér. To bol šofér teoretik. Asi hodinu sa my sťažoval, že bol vo švédsku a že musel nasadzovať reťaze. Nevedel som, čo mu mám na to povedať. Či ho mám ľutovať, alebo sa mu smiať. Je zima a vo švédsku občas treba nahodiť aj reťaze. Načo o tom diskutovať. Keď videl, že sa na tému reťaze nechytám, začal sa my sťažovať že nemá zimné gumi. Poslal som ho do riti, škoda že tomu po slovensky nerozumel, vravel som, že ma to nezaujíma a nech sa ide sťažovať na firmu. Na to my slávnostne oznámil, že už sa u šéfa sťažoval. A ešte sa sťažoval, že scania nieje dobrá do švédska, že on chce volvo s motorom ani neviem jakým, lebo my to je jedno. A ešte perlička. Išiel som s ním zo švédska domov na slovensko. Len my dvaja. Ten srb my sadol do osobáku na 1600 km dlhú cestu domov oblečený v montérkach, v ktorých pracoval najmenej dva týždne a ktoré smrdeli od nejakej chémie ktorú vozil. V nich sa ešte promenádoval po lodi, na trajekte s dánska do nemecka. A tak som si v duchu hovoril, nestačí, že firma zamestnáva slovenských kokotov, už začala zamestnávať aj kokotov zo srbska.

Druhá firma o ktorej som uvažoval, že do nej pôjdem robiť, že to budem mať bližšie domov je na tom rovnako. Nemá šoférov, slováci už niesú a tak berie ukrajincov. A slováci sa na kamiónoch striedajú s ukrajincami.

Kedysi som si myslel, že ak nebude šoférov tak sa nám zlepšia podmienky a zdvihnú sa nám platy. Opak je pravdou. Nič sa nezlepšuje, skôr naopak. Nedostatok šoférov firmi nahrádzajú cudzincami mimo EU, zamestnávajú šoférsky odpad ktorý ešte stále blúdi po pracovnom trhu a verím tomu, že onedlho ak to takto pôjde ďalej budú za volantom sedieť aj aziati. Mongoli, Vietnamci..

A ešte jedna vec ma napadla. Jeď Bezpečný spomínal, že je dôchodca. U nás robia aj šoféri, ktorí sú už na dôchodku. Niektorí robia na plno a ťahajú turnus tak ako ostatný a niektorí chodia do roboty len občas, trochu si privyrobiť. Majú cez 65rokov a ešte vládzu. A ani o jednom by som si nedovolil povedať, že je to slabí šofér, že nestíha, že robí idiotské chyby, že sa fláka na úkor druhých. Naopak, sú to páni šoféri.
čtv led 25, 2018 12:18 am

DriverBrno

Příspěvek

sof: máš pravdu... to je smutné a o důvod víc v takové firmě nejezdit na doraz a nedělat jim kašpárka. Pak to tak v té dopravě vypadá. Jezdili jste před 10-ti lety za 35 kč/km oběma směry, teď jezdíte 27 Kč/km jedním směrem, takže za 5 let budete jezdit za 20 Kč/km ...nebo budete muset tahat 900 km/ za 9 h? Ty firmy musí zákonitě bez dobrých šoférů zkrachovat, ale vy tomu dáváte pořád nějaké infúze.
čtv led 25, 2018 12:54 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“