Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Pro 153, jsi také údajně v důchodu.
Tak se pochlub, jestli můžeš. Čeho jsi dosáhl ? Kde jsi cestoval ? :D :( :shock: :wall:
To není chlubení, ale když tady někteří rejí a posmívají se ( jsme v Čechách, tak zřejmě závidí ), tak mám soukromě procestovaný slušně svět, jak po souši, po mořích a oceánech, ve vzduchu. Po mořích a oceánech, jako kapitán, nikoliv jako pasažér. :D
Soukromě letadlem sice jen po ČR a SK, ale také to je zajímavé.

Pokud vy někteří budete pracovat tak jak se tady vyjadřujete, honit se za minimálku, tak nevím nevím, jak to realizovat jak nyní, tak v důchodu.

Já začínám v březnu, jedeme do SK a potom H , do termálek, jako každý rok.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát led 26, 2018 4:03 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

teoreticky hajzl může být člověk jen potud pokud mu to ostatní "mučedníci-tahouni" dovolí. Všichni ti "páni" autodopravci co honí ty operáky budou tak činit dokud nedojde poslední "Ukrajinec". To se netýká jen autodopravy a už vůbec to není namířeno proti " Jeď bezpečně" -osobně ho neznám, tak ho nebudu soudit. Vždycky musí na to být dva - jeden co vykořisťuje 8) , a druhý co se nechá vykořisťovat :hand: -žijeme ve svobodné zemi. Stejně tak je to ve vztahu autodopravce vs. spedice, chtít dumping cenu můžeš, ale pokud nebude auto s řidičem to za alužnu odpracovat - máš smůlu. :smich:
pát led 26, 2018 5:09 pm

153
Příspěvky: 1145
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne stř led 19, 2022 2:06 pm, celkem upraveno 2 x.
pát led 26, 2018 5:21 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Nechápu, jak může být někdo taková svině. Tak okrádá zaměstnance, stát a ještě kritizuje druhý, jak se mají chovat a dává cenné rady do života, aby druhým co nejvíce škodili.
pát led 26, 2018 5:59 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Nestačím se divit, jak se tady někteří snaží něco vyšťourat ? :D :D
Jo v jedné firmě fungovali především letadla a ostatní činnosti byli spíše formální. Byla to sezonní činnost a instruktoři tím pádem na ŽL.
V jiných firmách, jsem měl jiné činnosti. :lol:
Jak jinak bych měl současný důchod dost nad průměr ? :D :D
Důchod se totiž vypočítává, ze všech činností, tedy i v jiných firmách, víme ?

A Ty 153 jsi se ještě nepochlubil, co jsi v aktivním věku dokázal a co jsi si zajistil do důchodu ? Zřejmě nic, když nedáš do placu nic ?

Poradím vám, raději si najděte práci za slušnou mzdu, jinak budete bohužel chudí důchodci. :cry: :shock:

Tady je téma o mzdách řidičů a někteří nemohou překousnou po Česku, že se někdo má lépe, tak tady za chvilku budete šťourat i do mé babičky, co měla ? :D :D
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát led 26, 2018 6:35 pm

153
Příspěvky: 1145
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne stř led 19, 2022 2:07 pm, celkem upraveno 1 x.
pát led 26, 2018 7:08 pm

Ozzizo
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 29, 2009 2:59 pm
Bydliště: na čtyřech perech

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

153: klobouk dolu, snad nikdo tak pekne toho pokrytce neutrel.
pát led 26, 2018 9:49 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

To SOF

Bratmmm... ani nevies ako moc si my zahral na stranu. Popisal si vasu situaciu v praci, ktora je hoooooodne podobna, ci skor zhodna s tou v mojej praci.
Pred 12R som chcel nastupit, tak to neslo,este som nemal moc praxe na cisternach,po 2r ma vzali, dostat sa k nim bol dost problem. Zhruba pred 5r sa to zasalo nejak divne menit. Najskor len obmena vozoveho parku, par aut, potom prikupovanie novych aut, akurat nebolo koho do toho posadit.
Tak sa nabral kde kdo, jazdia u nas autobusari, kuchary, borec co jazdil s cisternou po poli a hnojil,murar, inzinier,policajt,vojak... proste vsehochut a podla toho to tak vyzera. Prepinanie navesou sa stalo dennou realitou, to co sa stale stiha, sa stiha len pokial tam ide sofer ktory to stiha, dat tam sodera ktory pauzuje co chvilu, nevie si poratat vykon, jazdu, ten to nestihne ani za dva dni, a dispecer sa ho este pyta, ze ci mu taku prepravu moze dat, ze ci to stihne???
Myalim ze doba kvalitnych soferov je pomaly ale isto v prd...
Prikl:
Rano nakl u Osla. Nakladka zacina o 7, takze 6.50 do toho kopnu a 6.52 sa hlasim na vratnici, zvazit a 300m nalozit. Potom vaha, a zase zpet pre 2produkt. Dlzka zhruba od 3 do 5hod. Vyjazd z firmy, krutis do prava zastavis, a ides pre papiere, cca 30min a odchazdas smer svinesund. Za 1.45 az 2h na svinesunde, mackas pauzu a ides na kgh a colnicu, 15-30min aj s curanim a cigarom a odchadzas.je 14.30. potiahnes este 2,5h na parking kolo goteborku,dorobis pol hodky pauzy a frcis do telle. V trelle pred 20h mackas konec vykonu pauzu a o 21.30 najizdis na lodku a mackas lodku a pauzu, a toje scenar ked je to na krv, inak kolo 10-11 uz odchadzas s papiermi a stejne mam kolegov, ktory to za 15h vykonu ani nezidu do helsingborku, nie to este na lod. :pray:
Predtym bol ku kazdemu autu prideleny naves, teraz sa to meni jak ponozky, navesy vacsne orvane, nefunkcne osvetlenie, kola sjete, pumpou na aditiva sa chce skladat latex :wall: :wall: cisterny vacsne spinave, hlavne ze sa robi x papierov na kontrolu ale aby do nej niekto strcil hlavu a skontroloval, to uz nieeeee :wall: :wall:
Jednoducho, vsetko je uplne inak ako pred 10r, uz to nieje co to byvalo, bere sa k to ma ruky a nohy, a potom su vcucnute cisterny, nestihaju sa terminy a cisterna sa musi X krat prepnut, pretoze ten ci onen nestiha, pretoze sa zajeba. Auta sa postahovali na 82-85 a to je tepr zazitok, tam kde som predtym za 4,5 dosiel teraz uz nedojdem... spotreba, plachtenia a podobne hluposti su na ukor vsetkeho okolo.
Nemozem si pomoct, ale citim ze firma ide smerom, ktory asi bude znacit jej koniec ... :cry:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát led 26, 2018 10:58 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Můžeš jen nadávat, ale nic nezměníš. Lidi došli, takže firmě nic jiného nezbude. Furt je lepší, když auto jezdí než když stojí. To je jak ve fabrice, někdo vyrobí za směnu 50 oken, někdo 80. Ovšem pokud dělají v hodinovce, mzdu mají stejnou.
sob led 27, 2018 10:17 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Janek 1: lidi nedošli, akorát je z části nahradili méně schopní a třeba borec nad 50 let raději odejde předčasně do důchodu nebo si bude přivydělávat k invalidnímu důchodu na záda. Než aby auto jezdilo za náklady ať raději nejezdí vůbec, to je pak ten začarovaný kruh.
sob led 27, 2018 11:00 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

To je snad to samé.To si musí majitel spočítat. Je přehršel zboží, dávají se náborový příspěvky a když se tu pak podívám na výplatní pásku, co sem někdo ofotil, tak je tam 90 ,- Kč na hodinu. 3,48 E.
sob led 27, 2018 1:22 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Chlapci - nenadam,skor konstatujem. Dostat sa sem predtym bolo nemyslitelne,nemcina,anglictina na prvom mieste,skusenosti na druhom a potooom ked sa naaaaahodou nieco uvoľnilo,tak ak si na vas spomenuli, tak vas vzali.
Teraz ludia bez jazyka,praxe,skusenosti,u nas jazdia s cisternou po prvy kraaat :wall:
A najlepsie je pocut,citujem,, sak to i moc vydelate,ja bych to jezdil i za polovicu,, a to my padla brada :wall: :wall: :wall:
Dochodci,ktory sa ledva hybali,na cisternu nebol schopny vyliezt, pomaly,ludia hresili a nadavali,ale na druhu stranu,ked sef takeho cloveka zobere,darmo hresit na kolegu.
Neviem ako to popisat,myslel som,ze tu vydrzim do dochodku,ale po zmene majitela (francuzka firma s rumunmi) si myslím,ze budeme nahradeny skor,nez sa stihneme otocit a rozkoukat. A to je to co ma mrzi...prachy a zarobok firmy nad skusenosti a kvality soferov,co na to ze za rok asi 5rozbitých aut,nedobrzdenie,co na vcuclich a prevratenych cisternach,co na ľuďoch,ktory nemecky ci anglicky nevedia ani kvaknut,co na tom ze pernamentne ty isty zaspavaju,nestihaju,este ani nenalozil a uz vie ze to nestihne, ze cas z miesta A do miesta B sa uz nepocita na hodiny,ale na pocet zhliadnutych filmov,hlavne ze sa kolesa krutia... a takyto ludia maju stejne peniaze,ako ty ktory tu uz su x rokov.
Nehovorim,ze som top,tiez raz do roka zaspim,stane sa...ale mrzia ma tie zmeny,na firme,soferoch,kazdy sam za seba,kolegialita sa uplne stratila... doba uplne v prdeli...
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob led 27, 2018 1:42 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Peter Gasparovic, já s Tebou naprosto souhlasím, bohužel to tak je.
Co se týká mě, tak jsem dělal něco jiného. Měl jsem několik firem i se zahraničním společníkem,i několik společníků v ČR, dělali jsme různé činnosti. Také jsem měl i svou firmu, kde jsem se zabýval hlavně sportovními letadly a výcvikem pilotů. Ale to byla moje sice zajímavá práce, ale jen doplněk činností.
Naštěstí většina firem fungovala dobře, něco hůř. tak jak to prostě bývá.
Bylo to celkově dost náročné a za těch 27 let.
Tak jsem s důchodovým věkem, opustil společnosti, kde jsem byl společníkem, v současnosti ruším poslední svou s.r.o.
Díky slušným platům, mám poměrně slušný důchod, maličko přes 15.000Kč.
Protože jsem investoval do nemovitostí, činžovní dům a celková rekonstrukce, které nyní pronajímám, tak je k důchodu další slušná částka každý měsíc, tedy do konce života.
Ale rádi s manželkou cestujeme a ne jen po ČR, tak si na víc ještě na zimu sjedu něco s kamionem či nyní s náklaďákem. Nebo jsem jezdil jen každých 14 dní, abych měl volno na své koníčky.
A musím konstatovat, že dělat krátkodobě řidiče, je o proti podnikání naprostá ,,rekreace" . Ale neznamená to, že se nechám okrádat, nebo že se budu honit tak, jak to tady mnozí prezentují. Tedy že se jezdí naprosto na krev, téměř není čas na pravidelné teplé jídlo. :cry:
Já jsem nikdy nic nenaboural,nezaspávám, nemarodím,bodové konto řidiče mám od začátku nulové, tak mě tady někteří nesrovnávejte s netáhly a ničiteli techniky !! :lol:
Ti co tady rejí do mé osoby, jsou většinou mladíci, o proti mě a neuvědomují si, že budou také staří. A podle toho jak se sami k sobě chovají, nežijí alespoň přiměřeně zdravě s ohledem na omezené možnosti, při této práci, tak se dožijí vředů, vypadaných zubů, zničených páteří atd. :cry:
A na rozdíl odemě, budou muset ještě pracovat i v 67 letech. Já to dělám, protože chci a ne že musím ! :)
To je ten drobný rozdíl. :D
Protože jsme s manželkou na stáří zajištěni, bydlíme ve svém novém domě, tak budoucí výdaje jsou o proti nájmu, zanedbatelné. Investoval jsem mimo jiné do tepelného čerpadla, solárních panelů, teplovodních panelů atd. Tedy mám vlastní elektřinu, díky tepelnému čerpadlu minimální provozní náklady na teplo a teplou vodu. V létě je naopak vekký přebytek horké vody, kterou pouštím do bazénu.
Ale nejdůležitější je, že platím jen popelnice, daň z nemovitosti, pojistku nemovitosti a ještě dostávám nějakou kačku za přebytek elektřiny. Tedy bydlení na stáří je opravdu velice levné.
Proč to píšu? Aby si ti rypáci tady, uvědomili, že donekonečna jim nikdo nebude platit diety a ze mzdy, která bývá většinou v minimální výši, nebudou mít velké důchody. :cry: :cry: :cry:
Kromě toho, kdo si ještě nezařídí k důchodům další slušný stálý příjem, tak to nebude mít na žádné vyskakování :shock: :cry: :twisted:

Berte to jenom jako můj názor, nikoho k tomu samozřejmě nenutím. :hand:

Slávek
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
ned led 28, 2018 1:25 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

jeď bezpečně: Dost bylo naparování. Abys to opět nezakecal, ukaž těch 25,5 tisíce na výplatní pásce, hrdino! Třeba si tu trochu napravíš reputaci... Zatím to vypadá, že kážeš vodu a piješ víno...
ned led 28, 2018 8:05 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

já by sem to zas tak zle neviděl, poněvadž jeden Slovák (a nebol to šofér kamiona), mi řžíkal " Bude líp "
ned led 28, 2018 10:03 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů