Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Jenom dodávám, tady je sken z fora Kamion com:
Mzda v ČR na vnitru je tak jak jsem psal výše. Proč to nejde za horší práci po EU ?


Johny 195510.02.2018 / 17:17
čau.
věděl bych o práci na vnitru,každý den návrat do Mostu,Loun nebo Chomutova.plat kolem 35-37.
kdyby jsi chtěl kontakt.není problém.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
úte úno 13, 2018 5:46 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

nepřekrucuj, napsal jsem to výše dost jasně co by se stalo zavedením německé minimálky


když zavedeš německou minimálku u nás, tak naši dopravci na západě dojezdili, to budou západní spedičky brát radši někoho jiného nebo rovnou němce když to bude za stejný peníze, a nedělej si iluze že tam jezdíme za stejný peníze jak DE firmy. Všichni chtějí ušetřit i němci, tak proto si najímají východ kde můžou


jinak jezdím jen vnitro, ale nemůžu ty sračky číst, to co vám slíbí jeďbezpečně, to vám nikdo jiný nedá :D


pokud budou firmy jednorázovým zdražením práce na úroveň DE minimálky bez zakázek a práce, tak ty odvody stát sotva vybere
úte úno 13, 2018 5:54 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Johny 195510.02.2018 / 17:17
čau.
věděl bych o práci na vnitru,každý den návrat do Mostu,Loun nebo Chomutova.plat kolem 35-37.
kdyby jsi chtěl kontakt.není problém.

sklopka, nejspíš duben až listopad, kolik hodin, kolikrát přeloženo, kolik karet potřebuješ? :D
úte úno 13, 2018 5:59 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Vašku, nevím kde bereš informace, že já někomu slibuji nějakou práci a plat ?
Já nejsem dopravce !!!

Já jsem důchodce, který si na své letní výlety, přivydělá jako řidič. Ale neznamená to, že budu za minimálku jezdit EU a 13 hodin denně !!
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
úte úno 13, 2018 6:05 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

beru to tak že je každej svéprávnej a dokáže si v dnešní době vyjednat pro sebe odpovídající odměnu /když tedy nejsou schopní řidiči/

problém jsou ty kecy kolem diet, všichni tvrdí že to není plat, ale v finále jsou to pěkný peníze a každej je rád že je má a nikdo je neprojí

skladník tady na moravě má 18-23 výplatu. neznám snad ani jednoho šoféra kterej by chtěl dělat skladníka občas je šofér opruz když se to jebe, ale většinou je to v klidu, sluníčko svítí, v rádiu hitovky, turbo hezky odfukuje, šéf někde daleko, triko, kraťase, sandály, pohodička :D

jaký si to uděláš takový to máš.... od mě má šofér za den dvě sms když se nic nejebe
úte úno 13, 2018 7:36 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Tak se mi dostala do ruky objednávka na pčepravu ani se nenamáhali to začmárat,306 Eur, vzdálenost 98 km btto vč.nakl a vykl.
úte úno 13, 2018 8:29 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

stř úno 14, 2018 8:03 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Super, jen tak dál.
stř úno 14, 2018 8:46 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Že by první vlaštovka? Bylo by moc fajn, kdyby se to srovnalo, ale jak vidím z těch vyjádření našich špiček, tak asi nemají moc zájem aby se řidičům zvedly platy...
A že by to dopravce zruinovalo? Klidně! Profitujou jenom z toho, že ojebávají řidiče na platech resp. stát na daních.

(i já zastávám názor, že diety nejsou plat! )
stř úno 14, 2018 11:15 am

raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No aby se vám pak nestalo, že místo cesty do Německa za německou mzdu + diety ( + všechny ty příplatky "jeď bezpečně", na jejichž přečtení mi nestačila polední pauza), pojedete tak akorát na Rozvadov a tam předáte klíče od auta německému řidiči, který to poveze za německou mzdu a samozřejmě bez diet.
stř úno 14, 2018 12:00 pm

rochuss
Příspěvky: 96
Registrován: pát úno 07, 2014 7:14 am
Bydliště: Budweis

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Ano zvýšit základ je správné,ale je taky třeba snížit diety,nevím kdo je vymyslel tak vysoké-45€.Vždyť v D jsou 24€(vnitro) a 36€ venku, v A jsou 35/36€.Ale ŽALUDKY jsou přece všude stejné.Tohle přece jen podporuje ten nízký základ.Už teď slyším jak všichni ti zadluženci a platiči alíků na me ječí,že diety musí být co nejvyšší.
stř úno 14, 2018 12:50 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Vašku, to je přesně ukázka vás dopravců !!
Pořád vidíte ty celkové peníze. Ale diety nejsou mzda !!! Pokud to nevíš, tak raději nepodnikej ! A to že diety podle Tebe nikdo neprojí ? No jistě, ani nemůže !! Co by potom přinesl domů ? Tu almužnu 12 tis. které vy dopravci říkáte mzda ?
A to že tam někde na Moravě dělají za guláš, to přeci nezajímá ostatní.
A Němci v Německu, že mají menší diety ? No však jsou doma. My v ČR máme také malé diety.

tady je opravdu vidět ta nadutost dopravců a ještě si myslí, jak řidiče krásně platí !!!
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
stř úno 14, 2018 1:43 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Karna komisia
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne ned úno 18, 2018 11:13 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř úno 14, 2018 2:13 pm

rochuss
Příspěvky: 96
Registrován: pát úno 07, 2014 7:14 am
Bydliště: Budweis

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Jen jsem poukazal na to,že v Nemecku nemecký ridič žere za 24€,rakouský za 36€ a český za 45€/den.V Rakousku žere nemecký za 35€,rakouský za 35 € a český za 45€.Žaludek mají přece všichni stejný.Toto je zčásti taky duvod nízkých základu.Ale vy asi všichni chcete vysoké základy i vysoké diety.A pak se divíte nízkým duchodum .Diety v D jsou ca 500-600€,v A jsou ca 700€ a v CZ u firmy v pohraničí ca 900-1000€/mesíc.Radši bych mel víc penez v základu než v dietach,jde asi o nejakých 7-10 tisíc Kč.Tak tedy za me:diety snížit, základy zvýšit a přesčasy a příplatky platit dle zákona.Není to nic težkého k pochopení
stř úno 14, 2018 2:24 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

autodopravci by bylo jedno jestli by dal šoférovi 50 tis Kč čistého na pásku, ale zadavatel by mu musel dát 50 Kč/km. Jedna z podmínek proč Germán vyrábí v Česku je ta, že mu to český dopravce doveze za jeho náklady -cena výrobku se skládá nejen z výrobních nákladů, že...? To že to to takhle funguje je to, že do toho nikdo nehodil roky vidle a že je pořád dostatek pitomců šoférů co dělá nomády za dietu. Raduje se manager Germán , poněvadž má výrobek made in Germany zhotovený na Východě za cenu v č. dopravy, která je i tak třetinová oproti ceně za kterou by to dokázal on.
Otázka zní, za jak dlouho bude splněna nepsaná podmínka, že za západní know how bychom měli zaplatit? Klaus říkal, že 10-15 let nebo tak nějak...no už to trvá 27 let :hand:
stř úno 14, 2018 3:30 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů