Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Benzinky v CZ.

Příspěvek

Chtel bych se zamyslet trosku nad benzinkama v CZ,co nabizeji,nebo radeji nenabizeji.Jako vetsina dopravcu za SM jezdime vse vicemene Polskem,od Kassel nahoru,pres GB ci S samozrejme.Zajimave je to ze u mnoha lidi opovrhovane PL nabizi podstatne lepsi servis pro nas ridice.Uz za natankovani 200litru mate obed,nebo vam vraceji par ZL,jak kde,nekde 6 nekdevic.Jak vezmete 500litru,mate slusny obed a trech chodach a jeste zustane na kafe(neplati pro Shell jen myslim).Na vetsine benzinek je velike parkoviste,wifi je temer vsude,sprcha je gratis.U pumpy,kde se plati pres noc,spite zadarmo,kdyz uz nic tak to obchazi pan ve veste(nerikam ze to hlida ale lepsi nez nic)Jak funguji u nas pumpy?Nepocitam dalnice.90% znich je postavene ve stylu-natankuj a vypadni.Parkoviste neni(myslim tim sikme stani,ne jak mi to upadne)Benefity zadne temer,obcas hneda voda(prej kafe)Kdyz chcete u nas vzit 500litru,jedna zmena tady je proti PL,a to ze musis x krat ke kase,bo stojan vas nepusti pres 10 000kc,aspon v necem jsme jini nez ostatni.Od pani u kasy neuslysite vetsinou ani dekuji,proc taky,jeji pumpa to neni a ze si udelal kseft jako 50 osobaku neni jeji problem.Netusim,na co si my v CZ vecne hrajem,v tomto sme x let za polskem treba,na ktere mnoho znas jen kouka mezi prsty.Tam si totiz zakaznika vazi.Osobne to mam 15km do PLz domu,nedela mi tam sjet treba s osobakem,vezmu plnou,nazbiram body(Orlen)a jeste me da pani hotdoga pro syna :D .A aby toho nebylo malo v PL,uz nekolik pump(vetsinou BP)maji pristaveny Market Spar,kde jsou ceny jako ve meste,berou karty,smenarna na pumpe kdyz tak.Odpada jakykoliv problem s nakupem na cestu,kdyz maji nonstop.Na vlajecky a kavovary na CZ pupach nejsem zvedav,pro me vyhozene penize.Jak to shrnu,mame se co jeste ucit.Par vyjimek u nas samozrejme je,ale treba ja bagety nejim,takze nic.
Naposledy upravil(a) jozin dne pon pro 01, 2014 7:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Neřeším...
pon pro 01, 2014 11:08 am

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Souhlas :wink:
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
pon pro 01, 2014 4:59 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1567
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Plní souhlas v PL se my libili ty obchody u pumpy není pak potřeba zajiždet někam do města a hádat se z ozbrojením zedníkem :(
Zijte dlouho a blaze.
pon pro 01, 2014 5:27 pm

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

Jestli nekdo znate trasu Vlasim - Uhlirske janovice tak u vesnice Zbizuby stavi (nebo spise dokoncuji, mozna uz dokoncily) pumpu s parkovistem pro kamiony a i s potravinami primo v budove pumpy. Ma u toho bejt snad jeste servis kazdopadne se na to moc tesim a sem rad ze konecne nekoho napadlo presne to, o cem Jozin mluvi udelat i u nas v kocourkove. Snad se toho chytnou brzo i ostatni
pon pro 01, 2014 6:00 pm

delivio

Příspěvek

Icewinter
Takový nebudou mít nouzi o kšeft.

A že jsme byznys stát na levačku už možná vědí i holuby minimálně v Belize.Tam je schovaný kde kdo.
Na PL nemáme ani v jednom směru.Ti obchodovat umí.Naši jen tak při zdi a ještě blbě.Čest výjimkám.O pumpách a šmelině nafty vědí všichni hodně,topné oleje atd.Nadnárodní koncerny mají na háku nějaké zázemí pro kamióny.Zisk je hlavní a to samé při tom když vás lákají za volant.Co naslibovali za dvacet pět let tak to by zde byl Singapur dohromady s Macaem.
Natankuj a padej bylo slušné a výstižné hodnocení
pon pro 01, 2014 6:10 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jen technická s tím tankováním... Mě naopak příjde dobré,když stojan vydává maximálně do hodnoty 9950,- a pak se jede odznova. Ono totiž nad 10 000kč už musí být faktura,nejde použít jen klasická účtenka a ukaž mi pumpu,na které ti vyjednou fakturu za naftu s hlavičkou ,razítkem atd...?
Já takovou ještě neviděl,ale naopak se mi stalo že jsem tankoval a nevšiml si že tam nemají limit 10 000kč a pak jsem měl pěkný průser s placením,protože pokladní doklad si můžu strčit akorát tak do pr... a fakturu nevydají,takže bacha na to :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pon pro 01, 2014 7:11 pm

Uživatelský avatar
LUKA
chcanda
Příspěvky: 3580
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:16 pm
Bydliště: Praha/Litvínov

Příspěvek

Jo a jinak už i u nás vzikají spojení pumpy se supermarketem , nebo teda se sortimentem . . . na LukOilu je žabka a v nějakých Shellkách je Billa.

Jednou jsem bral něco letecky na LukOil v Žabce , ale ceny jsem nestudoval jaký jsou

v každým případě právě pro řidiče krok kupředu :)
L I A Z 18.33 SB
pon pro 01, 2014 7:20 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo,to je dobre vedet,co pisete,kde to je ci neni,ale jde to pomalu.Snad bude lip.V Nemecku jak se zadari mas kafe ,za dvestelitru.v Belgii daval kdysi mwst zpet,myslim Battice ci Crisne,obe shel.ale obchod mit na pumpe,a ktommu obed zadara-za me palec nahoru,myslim tim PL.A to ze maji mycku na kazde druhe vetsi s dvema kanalama,no koment.A kdo chce videt megamycku,at koukne na Port Radomsko-nikde sem nic takeho nevidel-A za to ze umyjes tam,mas 20zl na obed,desate myti zdarma,tudis 100zl do kapsy,ucet ti normalne vypise,a navic mas parkig na 300! aut zadara.Frajerina :thumbud:
Neřeším...
pon pro 01, 2014 7:44 pm

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Jojo, na BP Okmiany A4 taky paráda. Při tankování zadara sprcha, parking a talony do baru na slušnej oběd. Je tam malej Spar, myčka, vedle mekáč, směnárna, malá prodejna doplňků(ta je teda dražší, než např na ruským, ale je to u dálnice). Nic se mě tam nikdy nestratilo, pohoda
pon pro 01, 2014 10:14 pm

delivio

Příspěvek

A6 aire chian blanc (F) směr Dijon. Sprcha zdarma. Míst na parkování cca 70. Odpočinková zóna,telefon,

Montseny (E)- pračka,stolní fotbal,tv+ odpočinková zóna,wifi ,zásuvky pro frigo, sprchy, wc ...poplatek cca 40 e víkend.Platba cash,telepass.

Brescia est- (I) platba 0,50e za hodinu.
Restaurace,truckshop,minibar, odpočinková zóna,kulečník,Tv ,sprcha (placená), fitness zrušené a poslední zbytky strojů.Parkoviště cca 100 míst.

V D velké autohofy mají až 150 míst+ cca 20 pro bus.Vybavení nemá cenu popisovat.Všude je to jinak.Nejlepší sprchy podle mne mají na Shell Aichstetten A96.
Jinak píšou, že chybí v D ještě cca 20-25 tis parkovacích míst.

V ČR- promočené každé parkoviště, protože nejde ustát ten tlak a na wc je daleko. Ani pařížské laboratoře nenamíchají ten smrad, co se loudí po parkovišti. Dříve zaparkuješ dispečerovi u branky domu než na čerpací stanici. A hledání parkoviště je pro řadu řidičů adrenalinový sport.
úte pro 02, 2014 7:57 am

delivio

Příspěvek

Aktuální. Zastavil jsem na tomto parkovišti ( fotky).Za chvíli přistálo vozidlo cz firmy a dal to za kolo.Místo, aby popošel o kousek dál.Tak jsem odpočítal kroky k budově.Přesně 96. Asi to bylo daleko.


Obrázek Obrázek Obrázek

Těch stojanů s malbou tam bylo asi 6. Aspoň se děti a lidi vzdělávají zábavnou formou. Za Besanconem-( F) je pumpa a pod restaurací je veřejné fitness- cviky na záda,posílení nohou a rukou.Něco podobného propaguje PL řidička kamionu Iwona.

Obrázek
úte pro 02, 2014 9:45 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Francii jsem tady nechtel resit,ani D a jeji hofy.Mel jsem na mysli nas,vychodni blok,co tady mame ci nemame.Na zminene BP sice polak zrusil pul auta,ktere navic nebylo moje,ale to neni vina benzinky ale tupce za volantem
Neřeším...
úte pro 02, 2014 3:18 pm

delivio

Příspěvek

jozin
Ber to jako inspirac, nebo to někoho bude inspirovat.kluci z vnitra se dočtou, co je možné vidět jinde.Na východním boku nemáme nic moc.Kromě toho PL, které nemá konkurenci.Snad jen jídlo u nějaké restaurace v H.
Na SK jsem spal na hofu někde kolem DS ,ale neměli tam nic moc.Večer se zavřela i malá prodejna a bylo po srandě.kdysi jsem jezdil spávat na turecké do Mošoňu. Jídlo dobré a pohoda.Nevím, ale asi to už nefunguje.
Parkovací místa chybí všude ve východním bloku.Bankomat na naší dálnici asi jen 2ks.
Naše maminy si nemají, ani kde přebalit ratolesti.
Kompresor na nákladní auta. Kanál pro bus toalety, nebo karavany ( nevím kde v CZ je.)
Je toho plno, jak udržet potencionálního zákazníka, který možná pustí kačku.Jen mám dojem, že v cizině jsme schopni utratit plno peněz, ale v CZ za parkoviště tolik nedáme.Proto se nechávají auta všude po republice po pumpách bez placení....to bych třeba zpoplatnil.A zdarma jen v neděli.
úte pro 02, 2014 5:11 pm

NeverHome
Příspěvky: 238
Registrován: pát črc 03, 2009 7:59 pm
Bydliště: mám.

pro Delivio

Příspěvek

Jestli v Mosonu myslíš tím parkáčem to na výjezdu z města na Gyor po šoustce na levé straně,tak nefunguje už pár let. Stojí tam hala nějaké firmy.
Kdysi jsem tam stál i dvakrát týdně,ale že by to byla hitparáda,to ne. Jídlo celkem šlo,ale špína všude a záchody :D to byla tragédie úplná. Jediný plus levnej parking a ochotná propiska při psaní kvitáče. Pivo se tam taky dalo...
Jinak to patřilo maďarský paničce co byla i na place,turek tam nebyl žádnej nikdy,nejezdily tam snad ani parkovat myslim.
Tureckejch je po maďarsku spousta a maj i úroveň,myslim tim na balkánský měřítka. Třeba na M5 u Kecskemetu.
Omlouvam se Jožinovi,ale reagovat jsem musel.
PL parkáče jsou opravdu top,to je bez debat.
Nejsem Trucker, dělám to jen pro peníze. O iluze jsem přišel a na dobrodružství starej. Ale neznám lepší práci. Volant je můj svět....
stř pro 03, 2014 4:04 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ale zas zlutou carou oblinkovanou benzinku uvidis jen v CZ,opet sme v necem vyjimecny(udajne zakaz stani)Madarsko je pohostinna zeme,mnoho let jsem jezdil s detma na Balaton a ty si jejich kuchyn nemohli vynachvalit,ja taky.Slovensko aspon na rozdil od CZ buduje bezne parkoviste,na dalnici,jen se zachodem,me osobne toto vyhovuje vic nez obchcana pumpa a la Měřin.To napriklad nad Povazkou Bystrici je paradni,aspon za me.
Neřeším...
stř pro 03, 2014 5:04 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů