Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
turekH
Příspěvky: 14
Registrován: ned led 04, 2015 6:56 am
Bydliště: Brno

Vesta

Příspěvek

Vesty na zrcátku jsem si všiml jenom u několika aut. Taky jsem nevěděl, o co se jedná, jaký je důvod. Napadlo mě jen jedno vysvětlení. V dnešní době, kdy může za volant kamionu prakticky kdokoliv i bez zájmu o tuto profesi, tak si někteří řidiči dávají něco reflexního na zrcátko ze strachu, aby jim nějaký takový "trucker z pracáku" špígl neustřelil. Můj názor je takový, že pracovní podmínky si každý vyjednává sám za sebe nahoře v kanceláři. Nápad to špatný není, uvidíme, co přinese čas.
ned bře 15, 2015 8:51 am

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Též jsem v sobotu vyvěsil vestu na mého veteránka, s kterým brázdím naši zemi. Za mě mohu říci, že jsem s prací a podmínkami relativně spokojen, ale samozřejmě jsou věci, které bych dělal jinak. Vždy se najde někdo, kdo by chtěl ty samé peníze za méně práce. Za mě říkám, že jsem ji vyvěsil jako podporu nápadu sjednocení řidičů a třeba také proto, aby si ostatní lidé uvědomili, že nejsme piráti silnic, čuňata, co močí pod kolo, nebo nebezpeční jedinci jezdící od nevidim do nevidim přeložení jako kráva, ale jsme ve spoustě případech slušní lidé, milující tátové od rodin/partneři, kteří se snaží odvést svou práci jak nejlépe umí a jejich práce jim je vášní a koníčkem :idea: ...a to i s muzeálním kouskem 12 let starým :wink: .

Dnes jsem jel dvě otočky na sever od Prahy a vest jsem potkal celkem dost...nebojím se říct, že třeba 15-20 za celý den. U nás na firmě jsme zatím dva.
pon bře 16, 2015 6:04 pm

Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Der Sankte: :thumbud: A votom to je!! Mluvíš mi z duše..
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
pon bře 16, 2015 7:40 pm

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

Veci se pomalu hejbou. Ja to sleduju porad na fb a uz mame podporu i nemcu. Bagouni vedi o co jde a nepostihuji to, stejne tak i policajti. Ve spanu se to rozjelo taky. Nemaji vesty, ale jen pasky a spanelsti odborari rozjeli kampan na podporu ceskych ridicu.... na jednu stranu tu nekteri jedinci picuji jak to stoji v doprave za prd a kdyz se da neco udelat a i se to rozjizdi i inde po evrope a mame podporu i inych statu, tak se na to vyserete. A kdyz se nam podari neco zmenit i kdyz treba po delsi dobe, tak nereknete tem ridicum se povedlo zmenit to a to, ale reknete NAM se povedlo zmenit....to pak bude na prezdrzku
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
pon bře 16, 2015 9:15 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

.

Příspěvek

Chuligane napis o co jde...co to je sjednoceni ridicu?jake podminky?min hodin?vic volna?vikendy doma?zaklad minikalni 15 cisteho?25 dni dovolene?striktni zakaz placeni od ujetych km?furt sem nikde nezjistil o co jde :roll:
pon bře 16, 2015 9:39 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Jestli to tak je strejdo....začíná se mě to líbit. Je třeba ale vydžet delší dobu. Vesta tolik nestojí a může si to dovolit každej.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon bře 16, 2015 9:43 pm

moucka163
Příspěvky: 204
Registrován: úte kvě 14, 2013 12:54 pm
Bydliště: k.vary

Příspěvek

Já teda nevím,jestli se to zase tak rozjíždí. Dnes jsem najel 300 km po českých silnicích a potkal jsem jediný auto. A za čtvrtek a pátek ani jedno. Na to,že to běží 3 týdny mi to zase jako velký rozjezd moc nepřipadá.
pon bře 16, 2015 10:01 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ono je to jak kdy, ja taky koukam furt,jezdim jen po brne a je den kdy nevidim nikoho a zas je den kdy si myslim ze to ma snad kde kdo :wink:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon bře 16, 2015 10:30 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek

teďka to frajer pouštěl do éteru na Evropě 2. :)
úte bře 17, 2015 6:09 pm

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

Tuto akci rozjel sam ridic. Jde o to, aby se zlepsili podminky pro ridice. Cili to co je vyse napsano. Vyssi zaklad, spravne ohodnoceni atd. Atd. Vesta ma na nas upozornit, vyjadrit nasi nespokojenost, ale jde o to aby nas bylo co nejvic. Nadavate tu vsichni. Bez vyjimek, tak pro zlepseni neco udelejte
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
úte bře 17, 2015 8:32 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

divim se ze se treba nepripoji dopravci samy za lepsi podminky. myslim si ze nejde jen o ridice.tady by mely tahnout za jeden provaz vseci co sme v doprave. ja sam su dopravce a bylo mi to vycteno na fb od adriana ale rek sem ze me muze smaznout pokud chce. stojim za ridicama,ale koilikrat si to delame samy to co tady je. bohuzel
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
úte bře 17, 2015 9:25 pm

moucka163
Příspěvky: 204
Registrován: úte kvě 14, 2013 12:54 pm
Bydliště: k.vary

Příspěvek

StrejdaChuligan- Já třeba jen nadávám a neudělám nic.Ale jestli ty máš pocit,že si pověsíš vestu na špígl a máš splněno,tak to asi stačit nebude.Píšeš,že nás podporují odbory ve Španělsku. No fajn,ale já se ptám a k čemu je to dobrý? Nebylo by lepší,kdyby to podporovaly naše odbory? Na mě je tahle akce moc amaterská i přesto,že to rozjel amater. Myslím,že by pro začátek stačilo,kdyby si řidiči pomáhali v maličkostech,jako třeba,že ti na CB poradí,když se na něco zeptáš,že tě někdo v pátek sveze,když se potřebuješ dostat domů a v neděli zpět,že ti pomůže,když ti nejede auto atd. Vesta na zrcátku je jen falešná solidarita a při prvním problému jí 99% řidičů sundá.
úte bře 17, 2015 9:47 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Tak OK, nesouhlasíš, nezúčastníš se. Proč do toho ale pořád strkáš rypák?
úte bře 17, 2015 10:02 pm

moucka163
Příspěvky: 204
Registrován: úte kvě 14, 2013 12:54 pm
Bydliště: k.vary

Příspěvek

Protože jsem na foru,kde můžu vyjádřit svůj názor. Nikoho k ničemu nepřemlouvám.
úte bře 17, 2015 10:10 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

moucka163,mám s Tebou stejný názor,prostě mi doteď není pořádně jasné,k čemu tahle šaráda je... Všichni říkají "mělo by se","ono to pomůže" a "sdružíme se"... ale nikdo neumí přesně říct v čem to pomůže,kromě toho že jezdí auta kterým ze zrcátka vlaje vesta.... :wink:

Nikdo se nad tím moc nepozastavuje,média to taky neřeší,a stále je to v rovině hospodskýho rejpání a kafrání na "blbý poměry",jenom povýšený o tu vestu :?

Lidi,snažte se si radši pomáhat jako řidiči a ne jen nadávat na poměry v dopravě,spoustu těch poměrů si tvoříme,a nebo taky kazíme jen my sami :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte bře 17, 2015 10:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů