Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
HorrA
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 12, 2011 9:24 am
Bydliště: Bilina

Řidič MKD a hypotéka na bydlení?

Příspěvek

Ahoj truckeři, chci se zeptat jaké máte zkušenosti s žádostí o hypotéku na bydlení v modelu výplaty základ - minimální mzda + diety a odměny.
Kde výše platu v čistém činí součtem cca 25.000 - 30.000 Kč

Ptám se proto že zatím jsem v zaměstnání na dobu určitou a asi bych se dále vydal cestou řidiče MDK (pap. a prof. neřešit mám je už dlouho a něco sem i najezdil po vnitru) a zajímá mě jaká je reálnost získání hypotéky. Tedy její schválení. Zda tam není překážkou ten základní plat z kterého by se asi počítala bonita nebo se počítá celková mzda? fakt nevim...

Prosím o odpovědi lidí na základě jejich zkušeností a né doměnek. Samozřejmě pokud někdo má známého finančního poradce, který řeší i hypotéky tak nějaké info by taky nebylo na škodu. Díkes :)

edit: Pokud by to někomu pomohlo jde mi o částku 1,5 mil. Kč
stř kvě 06, 2015 6:09 pm

petanekoli
Příspěvky: 58
Registrován: sob led 07, 2012 8:10 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek

Ahoj,tak me zkušenosti s hypotékou.Posuzuje se bonita klienta a to z ciste mzdy a za rok zpětně,čili žadne diety,plat bokem apod.Chtějí 12 vyplatnich pásek zpět.Dále se odečítají měsíční náklady na živobytí-jídlo,elektrika,voda,děti,pujčky apod až zbyde nějaká částka,kterou mužeš platit hypo.Hypouvěr musíš něčím zajistit,idealně kupovanou nemovitostí.Já pracuji ve firmě,kde je veškerá mzda ofiko na pásce,cca 30-35tis hrubého,bral jsem hypo 1,2mil na 25let,splátka je cca 5tis měsíčně.Dále je důležité věk žadatele,čím mladší tím líp,strop splacení uvěru je duchodový věk žadatele.Asi je nejlepší dojít na pobočku banky,kde máš učet a pozeptat se,nebo na doporučení známého.Dále nesmíš být v registru dlužníku.Tot asi vše
čtv kvě 07, 2015 8:48 am

HorrA
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 12, 2011 9:24 am
Bydliště: Bilina

Příspěvek

Ahoj,tak me zkušenosti s hypotékou.Posuzuje se bonita klienta a to z ciste mzdy a za rok zpětně,čili žadne diety,plat bokem apod.Chtějí 12 vyplatnich pásek zpět.Dále se odečítají měsíční náklady na živobytí-jídlo,elektrika,voda,děti,pujčky apod až zbyde nějaká částka,kterou mužeš platit hypo.Hypouvěr musíš něčím zajistit,idealně kupovanou nemovitostí.Já pracuji ve firmě,kde je veškerá mzda ofiko na pásce,cca 30-35tis hrubého,bral jsem hypo 1,2mil na 25let,splátka je cca 5tis měsíčně.Dále je důležité věk žadatele,čím mladší tím líp,strop splacení uvěru je duchodový věk žadatele.Asi je nejlepší dojít na pobočku banky,kde máš učet a pozeptat se,nebo na doporučení známého.Dále nesmíš být v registru dlužníku.Tot asi vše
Tak to sem si přesně myslel a bál se toho, prostě to musí být na pásce tedy dokladováno jako příjem. Podle toho jak to vypadá tady v CZ s výplatami v tomto zaměstnání je nemožné získat hypo. Leda mít zaměstnání u firmy z ciziny kde to neni takhle řešený. Díky za odpověď
čtv kvě 07, 2015 9:59 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

bracha si ted bral hypoteku,ted zacal cerpat, je to cersvy, uz ma zakladovou desku a uplne v pohode, ma ji od KB a mel zaklad kdyz zadal jeste 10400 hrubyho nez se to zvedalo..diety ma na pasce jako cestovni nahrady , to asi kazdej , ale chodi mu tam vyplata najednou na ucet...ze prej i pani v bance rikala, ze uz to je bankam jasny jak to funguje, tak s tim neni problem, dostal 1.8 mega
...a pretahujou se o klienty, tak kdyz holt neda jedna, da druha, stejne tak je to s leasingama na auta ;-) ...skoc si ale urco za nejakym fin poradcem, dojedna podminky, ktery ti normalne nedaj, jestli jsi od nekud od plzne, tak znam hodne sikovnyho kluka, dela vse vcetne pojistek a nema konkurenci...ja mam od nej vse, treba pojistku na blbost pro ridice na 200 tis se spoluucasti litr za 350 ctvrtletne ..
čtv kvě 07, 2015 12:18 pm

HorrA
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 12, 2011 9:24 am
Bydliště: Bilina

Příspěvek

bracha si ted bral hypoteku,ted zacal cerpat, je to cersvy, uz ma zakladovou desku a uplne v pohode, ma ji od KB a mel zaklad kdyz zadal jeste 10400 hrubyho nez se to zvedalo..diety ma na pasce jako cestovni nahrady , to asi kazdej , ale chodi mu tam vyplata najednou na ucet...ze prej i pani v bance rikala, ze uz to je bankam jasny jak to funguje, tak s tim neni problem, dostal 1.8 mega
...a pretahujou se o klienty, tak kdyz holt neda jedna, da druha, stejne tak je to s leasingama na auta Wink ...skoc si ale urco za nejakym fin poradcem, dojedna podminky, ktery ti normalne nedaj, jestli jsi od nekud od plzne, tak znam hodne sikovnyho kluka, dela vse vcetne pojistek a nema konkurenci...ja mam od nej vse, treba pojistku na blbost pro ridice na 200 tis se spoluucasti litr za 350 ctvrtletne ..
To zní pozitivně hlavně výplatní páska, a banky jsou už s tím seznámeny jak to chodí. Tím líp, než to pak někomu vysvětlovat proč je to tak a ne jinak. Pravda je že dnešní doba s hypotékami je na straně klienta, nízké sazby za úrok a velký výběr a boj konkurenční :)
Jsem bohužel kousek od Teplic, ale to na tohle už někoho najdu šikovnýho je pořád z čeho vybírat.

Díky za odpověď
čtv kvě 07, 2015 6:38 pm

J@kub
Příspěvky: 226
Registrován: pon bře 09, 2009 7:01 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

Ahoj, bral jsem si hypotéku na byt 1 650 000 (100%) rok 2010 u KB uznali mi 50% diet jako příjem.
sob kvě 09, 2015 7:23 am

haskyvr6
Příspěvky: 54
Registrován: čtv říj 11, 2012 7:51 pm
Bydliště: Rumburk

Příspěvek

Raiffeisen stavební spořitelna uznává diety jako příjem. Ideální je když chodí na účet jako mzda a je to doložitelné výpisy. Mám to od nich a bez problémů.
VOLVO 500 Ocean Race Dualclutch, FFB 33.000 ccm 1 compartment chemical-bitumen combi thermotank L4BH
Octavia Combi RS TDI
sob kvě 09, 2015 6:38 pm

HorrA
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 12, 2011 9:24 am
Bydliště: Bilina

Příspěvek

Diky chlapi, same dobre zpravy. Jsem rad že mi to nezavře dveře k hypotéce.
sob kvě 09, 2015 7:30 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

kdybyste nekdo potreboval hypoteku a jste tady nekde z okoli Plzne, tak dejte vedet do sz, mam kluka, ktery je schopny to udelat za bezkonkurencnich podminek ...
sob kvě 16, 2015 10:00 pm

Walther
Příspěvky: 53
Registrován: úte črc 19, 2011 8:24 pm
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek

Nevím jestli kvůli tomu zakladat nove téma tak to zkusím vlepit sem.

Šofér MKD a úvěr.

Situace je Taková ze potrebuju úvěr a bance najednou diety vadi (UCB)

Náhodou někdo nějaké zkušenosti s ostatními bankami?
Čtu tady akorát o RF, ted zjistit jestli to platí jen pro hypotéky nebo i úvěry.

Díky za rady a zkušenosti.
čtv čer 11, 2015 8:08 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

nejakou z novych bank zkus, air bank, eqva bank nebo jak se to pise a tak, kamarad dela uvery pro ridice vetsinou tam...
čtv čer 11, 2015 8:38 pm

Walther
Příspěvky: 53
Registrován: úte črc 19, 2011 8:24 pm
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek

Airbank se ozve zítra ale moc tomu nedávám.

Na equa sem koukal ted před chvílí a zkusim tam asi zítra brnknout.
čtv čer 11, 2015 8:41 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů