Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

bihouz

Kolegyalita

Příspěvek

Ach joo,

dříve jsem lital unii. Uviděl někde Čecha na parkovišti a šel a pokecal. Dobře jsem mladej mě je 30 a lital jsem to před 6 lety.

Teď jsem v Německu, Německa firma slyším jen Němčinu, tak bych taky řád pokecal jen tak. Jsem na Hofu, frajer přímo naproti mě jdu za ním telefonuje OK. Dovolá kouká jako jelito otevře gabinu a kouká...

Nevím tak vylezu a pokecam. Starej chlap... Co to je. Tady na firmě je automatický, že vždy se léze ven podá ruka a pokeca. A to je tu 120 aut... No holt Češi v Evropě. Jsem tu novéj a každého mi dává číslo a říká potřebujes li něco volej. U nás se nato... Achjo škoda nemyslite
úte srp 11, 2015 1:51 am

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek

bihouz zas to tak nežer,ti je smutno po češtině kup si CD Patrasovou Žížalu Jůlii,a neprožívej to tak.
úte srp 11, 2015 7:43 am

Maillo
Příspěvky: 49
Registrován: stř črc 18, 2012 8:28 am
Bydliště: Big Bilovic

Příspěvek

Né každý je extrovert a né každý chce denně poslouchat ty samé řeči. Zkus se na to podívat z jinýho úhlu :)
Naposledy upravil(a) Maillo dne stř srp 12, 2015 1:51 pm, celkem upraveno 1 x.
úte srp 11, 2015 4:24 pm

bihouz

Příspěvek

Ne jasný chapu hodně věci, ale dřív to bylo jiný, ale to je vývoj... Technika atd...
úte srp 11, 2015 6:10 pm

MEDVĚD_09
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 23, 2015 11:21 am
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek

To je těžký. Šoférů přibývá, lidi jsou různý a záleží na koho narazíš, je to náhoda. A i normální chlap může mít nějaký problémy co je nemá napsaný na čele a prostě si zrovna nechce povídat, no.
Prostě spokojenej řidič kamionu.
stř srp 12, 2015 1:46 pm

nejsemzusa
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 12, 2011 8:08 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Zblblý chytrým telefonem, internetem přes německou(rakouskou, italskou a jánevímjakou) simku, čuměním na filmy, seriály, videoklipy, hry, za chvíli stání má v sobě pivo, víno, likéry a proto se neumí vyjadřovat verbálně. Nedej bože aby mu někdo položil otázku začínající slovy ,,nemáš, (nevíš)prosím Tě, náhodou... Budiž mu tedy, pro Žížalu Julii, poodpuštěno
stř srp 12, 2015 3:13 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

To máš tak,za dob ČSAD byl šofér někdo,každej každého ho znal.Od učňáku přes dílnu až k volantu jsi potkal stovky lidí.Tykání samozdřejmost a vzájemná pomoc taktéž.Pak to padlo a hurá všichni ven,na Rozvadově,Folmavě atd kolikrát boj o život ale ty stovky šoféru cos znal jsi neustále potkával a furt pohoda.Pak přišla doba telefonů a už to sláblo ale i tak jsi nedojel k policajtum aniž bys o nich nevěděl xy km do předu.Jenže pak doba chytré telefony a navigace k tomu každej komp a filmy v autě a najednou je každej vlk samotář :wink: Pár dobrejch šoferu i tak potkáš když hledáš :wink:
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
stř srp 12, 2015 9:40 pm

bihouz

Příspěvek

Tak zkušenost je taková, že to jsou většinou starý...
čtv srp 13, 2015 5:42 am

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek

Já jezdím jen unii. O víkendu potkám čecha a je obrovský rozdíl jestli jezdi unii nebo jestli točí jen D nebo Benelux atd a zpět do cz. S unijním řidičem pokecáme i o rodině, probereme jakýkoliv problém, uvaříme atd. Když je mezi náma řidič co jezdi sem a tam, tak většinou jen kecá o řízení a kouká co vlastně a jak vaříme (ale jsou i výjimky). Já vždycky říkám, mám dvě rodiny jedna je doma a druhá jsou ostatní řidiči o víkendech. Někdy chytneš blba a nepokecáš a někdy to je výtečný víkend na kterej rád vzpomínám. Každej si nemůže padnout do noty.
čtv srp 13, 2015 8:14 am

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

Ono to není o tom že by člověk nechtěl pokecat,ale jsou to takové tři skupiny . S někým můžeš mluvit o všem,s někým jen o ženských a fotbale a s někým se nedá mluvit o ničem a ty nevíš na kterou skupinu narazíš... :?
Já teda nikoho nevyhledávám,když někdo zaparkuje vedle a nebo příjde( a jeví se býti normálním) tak uvařím kafe a pokecáme.
Naposled to třeba byl borec od Kouba trans,ten byl hodně v pohodě .
A jak tu už někdo psal,pokaždé člověk nemá náladu na nějaké družení,obzvlášť my co jezdíme jen točky 3-6 dní max. ale chápu ty co jsou 6 týdnů venku a jsou rádi když vidí čecha .
čtv srp 13, 2015 9:14 am

MEDVĚD_09
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 23, 2015 11:21 am
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek

bihouz: No ještě k tomu úplně prvnímu příspěvku... Věděl vůbec že jsi Čech jestli jsi na D značkách? A jestli to bylo někde v areálu tak možná čekal nějakýho dalšího rozuma co mu bude zase vykládat co a jak se musí a nesmí...
Prostě spokojenej řidič kamionu.
čtv srp 13, 2015 10:46 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

ja mam treba zkusenost, ze jak vypadam mlade, tak me ti starsi ridici co jezdi leta se snazi poucovat a radit a reci typu jee ty to delas takhle, to nedelej, delej to takhle, to je lepsi atd, pritom kolikrat vi jen ze musis delat devitky pauzy a jezdi 24 - 45 - 24 :-D ..otcovskej pud nebo co :-D ...proto kolikrat ani nevylejzam, uz jsem dlouho nepotkal kluka na normalni pokec o nicem a o vsem, jen resi praci, auta, ale to k tomu taky patri, jinak by nikdo nevedel o jinych firmach, jak to tam chodi, kolik plati a nesel by za lepsim ;-) ...a nedavno jsem potkal o vikendu ve fr taky kluka od Kouba trans s chladakem a s tim sme si rozumeli , aj vino bylo :-)
čtv srp 13, 2015 2:45 pm

bihouz

Příspěvek

Stál mi před kabinou cca 15 metrů a viděl německou firmu i SPZ.

Já nechci někoho poučovat, jen říct pár slov. Tohle už je trochu moc. A když něco potřebuje , tak bude první co přileze...
Klasika....
sob srp 15, 2015 6:31 am

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Kolegyalita

Příspěvek

Zdarec.
Tak já jsem asi ten dobrej trucker,jsem flegmatik,pokecám s každym,jak začnu pausu,Nepracuju!!!Tak až uvidíš modrou Scanii NM-AK 210,klidně komm sofort.
pát črc 21, 2017 9:01 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolegyalita

Příspěvek

Jak pise kolega vise,ne kazdy si padne do oka.Ja oslovim kazdeho,nemam stim problem,ruku taky podam(at vidi ze namam kamen treba,puvodni myslenka teto tradice)Uz po minute clovek pozna,zda je lepsi zalest zpet do boudy,nebo snim tlachat do rana u piva.Ted jsem potkal pod Newcastle,z Decina,dvojku,s novym Tpline,a moc fajn lidi oba.Zadne mlade ucha ale lidi co u neco o tom vi a berou hlavne vse tak jak je,nestresuji ze nebudou vikend doma atd.Takych neni moc.Protiklad-chlap z Zdaru,bila scanie.Vikend u Gotingen,stojim vedle nej na pwc,jdu pokecat,rikam cus a on-ja mi nemam,cigaro ti nedam ani pivo.Misto pozdravu.Koukam na nej a rikam mu.Ale ja nic po tobe nechcu prece.jen pokecat.Sel jsem radeji do auta zpet-vedle Rumun,sympatak.rikam oprasim nemcinu jdu pokecat.Fajn chlap,piv bylo nekolik,pak se delal gulas na jejich zpusob,prijemna nedele celkem.Pak dosel nemytej cech ,kouka jak si lestim kola a diskutuji s rumunem a rika mi.Ty to kurva zeres to auta,bych se vysral atd bla bla.Rikam mu,ne kazdy je hovado jak ty,mit auto v takovem stavu,propadnu se hambou,bordel v boude na maxa,smrad,z venku orvane vse(vse od stridace samozrejme)Nekdy je asi fakt nikoho neoslovovat.jeste jsem ho poprosil at furt nechcije pod kola,jak tu stojime vikend a varime venku,ze ma zachod dvacet metru.To ho nasralo uplne a odesel navzdy.
Neřeším...
pát črc 21, 2017 11:00 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 10 hostů