Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ch0s3
Příspěvky: 277
Registrován: pon srp 01, 2011 5:51 pm
Bydliště: Děčín

Kontejneráci - abrolláci

Příspěvek

Zdarec kluci. Letmo jsem prolétl témata v této sekci a nic podobného nenašel. Zajímá mě, kolik mám na tomto fóru kolegů. Můžem tu pokecat o tom co jezdím/jezdíte za fůry, co vozíte za kontejnery, u koho jezdíte, vaše průšvihy, nejlepší výkony, kde se můžeme potkat. Můžeme sem dávat fotky našich miláčků. Prostě spojit naší jistě početnou rodinu :-) ... Doufám, že to tu rozjedeme :)

A začnu tedy u sebe. S truckem jezdím skoro 8 let. Začínal jsem u Četransu. Dlouhá léta jsem tam létal s pivovarskou soupravou, kde jsem nabral dostatečnou praxi pro můj nynější job. Momentálně už rok a půl válčím u Marius Pedersena v Teplicích. Práce mě hodně baví. Je to zas úplně jiný rozměr ježdění. Člověk dělá šoféra a ještě zažije adrenalin při manipulaci. Kromě silnice pozná i jízdu v terénu. Po celou dobu u MP jsem jezdil s Volvem FM9 s nástavbou Multilift. Už to byl vyběhaný šuplík, ale dělník. Můj rekord s ním bylo zvednutí kontejneru o váze cca 24 tun. Před týdnem jsem dostal funglovku MB Actros 2641 s nástavbou Palift Palfinger. Konečně mám omezené čerpadlo a tak víc jak 12 a půl nedám :) Můj zatím největší průšvih byl s tzv. liazákem. Při natahování se díky díře v nosníkách vzpříčil a takhle to dopadlo:

ObrázekObrázekObrázek

Ještě přidávám fotky mého bývalého a nynějšího kočáru:

ObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Jinak se motám hlavně po ústeckém kraji. Ale jezdíme i ČOVku v Liberci, takže občas zajedu i tam :)
Abroll gang Teplice
sob led 19, 2013 11:16 am

vrky
Příspěvky: 251
Registrován: pon říj 20, 2008 6:19 pm
Bydliště: Rudník pod Black Mount

Příspěvek

Bydliště máš Děčín a jezdíš po ústeckém kraji, proč má auto hradeckou značku?
sob led 19, 2013 1:11 pm

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

protoze firma pedersen ma oficialni sidlo v hradeckem kraji a vsechny auta i na pobockach po republice maji hradecky nebo prazsky znacky
M-B Atego 1218 frigo
sob led 19, 2013 1:21 pm

vrky
Příspěvky: 251
Registrován: pon říj 20, 2008 6:19 pm
Bydliště: Rudník pod Black Mount

Příspěvek

Díky.
sob led 19, 2013 1:33 pm

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

hele. kde jsi nechal ten spodni plast,co ma byt vepredu??, :-D
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
sob led 19, 2013 3:28 pm

Uživatelský avatar
Ch0s3
Příspěvky: 277
Registrován: pon srp 01, 2011 5:51 pm
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Strejda: No jelikož je to auto do smíšeného provozu a tak třetinu šichty jezdím po skládkách, všechno co je nízko nad zemí je v nebezpečí :) Všimni si třeba, že i nejspodnější schůdek je skládací :P Ono když zaprší tak je to většinou o trucktrialu v dost hlubokém bahně :wink:
Abroll gang Teplice
sob led 19, 2013 3:50 pm

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

verim verim :-D nase firma ma taky actrosy a ne jeden uz ten spodni plast taky nema.ale je to dany tim,ze jakozto autopreprava se snazime byt co nejnizsi,tak auto je relativne nizko na vozovkou a pak staci jen D1 .-D
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
sob led 19, 2013 4:03 pm

Méďa
Příspěvky: 100
Registrován: ned lis 18, 2012 3:03 pm

Abrolláci

Příspěvek

jsem vydrncanej mozek cca8 let z toho 2 roky na kontejnerovce u firmy www.drevotvar-ptak.cz nejdřív Iveco 75E13 ,,vlajková loď,, a teď půl roku na 140E22 s kterou se motám převážně po Táborsku + jižní,západní čechy a vysočina :) jo a říkají mi Méďa :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nechávej mezi obrázky mezeru, ať si je stránka může zarovnat. Naposledy upravil Chomuťák, 20. ledna 2013
sob led 19, 2013 4:34 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

mno.. taky jsem si rok pokontejneroval částečně... a největší pjekéjka? asi když mi kluci ze Scanie přivezli na vyzkoušení fungl novej podvozek, kterej jsem chtěl po šéfovi aby koupil, jakože abychom ověřili, že to umí natáhnout naše kontejnery... no, natáhlo to dobře, ale pak se to zaseklo za "céčka" v podélníkách a nešlo to složit :lol:

...a jen taková jedna ilustrační

Obrázek

jináč, Chose, máš to pěkný, o něco novější než ten první, no :D
sob led 19, 2013 5:47 pm

balcin
BAN
Příspěvky: 1061
Registrován: stř bře 09, 2011 8:35 pm
Bydliště: Prerov

Méďo

Příspěvek

Proč ti na takovou práci nekoupili Tatru???....S tou bys všude krásně ujel,nemusel bys,zase tak moc přemýšlet,jestli tam můžeš vjet a nebo ne...Měl bys to ulehčené...Určitě bys více ujel s tou tatrou více,jak s tím mercedesem...A s Fenixem se jezdí taky krásně,jako v mercedesu...A mín starostí s terénem... :wink:
sob led 19, 2013 6:18 pm

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

protoze pedersen pouziva vozidla znacek volvo a mercedes kdyz nepocitam dosluhujici liazky a nekde nejaky extra kup ale dafa sem u nich jeste nevidel 8)
M-B Atego 1218 frigo
sob led 19, 2013 6:23 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

balcine, zkus někdy přemejšlet, než něco napíšeš... když někdo provozuje auto do +/- 12t, asi moc dobře ví co dělá a proč nemá devatenácti tunu, nedej Bože pak novou Tatru...

btw. Méďa má Iveco, ne Mercedes
sob led 19, 2013 6:36 pm

balcin
BAN
Příspěvky: 1061
Registrován: stř bře 09, 2011 8:35 pm
Bydliště: Prerov

Příspěvek

Jo spletl jsem se Iveco....Ale mě je jedno,kdo co provozuje,jestli do 12 t a nebo do 30t,na to ti seru....Tam,at mu koupí pořádný auto s kterým se nebude bát vletět někam do bahna a ne smolenu Iveco....Vždyt to hovno ujede v bahně...Jedině tatra...At se přeorientujou na jinačí tonáž a koupí mu tatru...At mě nikdo neříká,že by ji neuživili....Práce by na ni taky měli habakuk...Ale doprdele,vždyt mě to tak vlastně může být úplně u prdele čím jezdí,proč já se do toho vlastně seru... :lol: :lol:
sob led 19, 2013 6:55 pm

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

co tatra,ale co treba takova V3S??? at se zeptate kohokoliv. nikdo nikdy nerekl,ze by neco nevyjela a rikaj,ze dodnes nebyla prekonana :-)
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
sob led 19, 2013 7:10 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

ano, a na každý dvorek, kam je potřeba občas postavit kontejner se dá zajet tří, nebo lépe čtyř, nebo co, pěti! nápravovou tatrou :roll: :roll:
sob led 19, 2013 7:15 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 8 hostů