Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
moskevskaja
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 09, 2016 10:46 pm
Bydliště: Doma

Tipy na cestu

Příspěvek

Zdravím Vás, dámy a pánové!

Jsem chronický autostopař, který by se rád podíval na Sever a konkrétně udělal stopovací okruh okolo Baltského moře. Tzn, dostat se do Švédska, Finska a přes Petrohrad a pobaltí domů. Stopování tam prý skoro nejde. Jelikož jsem neotravným společníkem, teda doufám, tak bych se Vás dovolil zeptat, jestli byste mi neporadili se směřováním začátku mé cesty. Pár řidičů mi říkalo, že do Švédska se vyplouvá z Polska ze Sviniště, ale přímější cesta se mi zdá z Rostocku. Cesta přes Polsko by mohla být levnější, ale zase je obecně známo, že nemají dálnice. Chtěl jsem začít stopovat na poslední benzínce na D8 za Ústím n. Labem, ale trochu se bojím, že Ti co pojedou do Sviniště, tak pojedou přes Náchod. Tudíž, kde v Čechách najdu benzinku, kde bude většina kamionů mířit na Sever?


S díky a pozdravem

Stano
stř kvě 11, 2016 9:58 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

To spíš před náchodem nebo harrachovem
stř kvě 11, 2016 4:38 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

zkusil bych napsat na fb nejaky firme ktera tam jezdi, nekteri dispeceri jsou v pohode a obcas tam chodi, tak by se to dalo mozna vymyslet nejak a pak i zpet...zkus treba DAK, od nas tam taky jezdi, ale nevim jestli si te nekdo vezme do kabiny...s trojkama kozama a krataskama by to mozna bylo jednodussi :-D
stř kvě 11, 2016 5:16 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

však ty kozy už dneska nestojí zas tak moc :D :D :D
stř kvě 11, 2016 5:28 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

tak ony uz rostou i chlapum, ja uz mam taky takovy pekny jednicky :-)
stř kvě 11, 2016 6:18 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

:valetsesmihy:
stř kvě 11, 2016 6:23 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

moskevskaja, V pobaltí jsem byl před cca 8 lety a stopovalo se tam celkem normálně. Je fakt, že mě vždycky brali pochybné existence, ale to k tomu patří :wink: . Jednomu chlapíkovi v golfu mk1 jsem na cestu kupoval pívo :lol: . Já měl jediný problém se domluvit. Jsem z generace, která umí rusky tak maximálně dobrý den a díky a vzhledem k mému osobáku (v podpisu) umím ještě rusky název jednoho pohoří a dvou měst :D . Občas někdo rozuměl anglicky, ale to spíše mlaďoši.
stř kvě 11, 2016 6:42 pm

moskevskaja
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 09, 2016 10:46 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

S tím Náchodem jsem to tušil. Ona ta cesta přes Německo nebude pro stopaře žádný labůžo, protože tam skoro nejsou benzinky.
Nevim, jak ´sou na tom moje kozy ale ty fousy asi budou trochu kazit dojem:) Děkuju mockrát za rady!
stř kvě 11, 2016 10:49 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

nevim, poptal bych se jestli tam nejede nekdo primo po tech firmach, treba se ti nekdo ozve i tady, ale nevim jestli pak zas neprijdes o ten zazitek ze stopovani o ktery asi jde ....ted chodila v Belgii po parkovisti polka, tak 20 ji bylo a obchazela kamiony s ceduli Poland, nakonec tam vlezla k nejakymu smudlovi, tak nevim kam az dojela :-D ..ale jako odvahy asi ma dost...
stř kvě 11, 2016 11:16 pm

moskevskaja
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 09, 2016 10:46 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

Zážitků ze stopa už mám hodně, těch dobrých i špatných. Na cestě zpátky se jim klidně poddám, to už nebudu mezi studenejma severskajma čumákama, ale nechtěl bych někde na dlouho zkejsnout hned na začátku. Až do Švédska to bude jak po kamioňácku; kola se musí točit:)
čtv kvě 12, 2016 5:54 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne stř úno 19, 2020 6:09 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv kvě 12, 2016 3:48 pm

stefkac
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 11, 2012 3:46 pm
Bydliště: Ustecký kraj

Příspěvek

Cus chlapi kde je nejlepsi benzinka u krakova se sprchou.Dik
čtv zář 15, 2016 9:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů