Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Trucker ...... důchodce.....😂

Příspěvek

Čau,mne napadlo...každý druhý z vás bere základ 12 ooo hrubého...30000 diet.....zatím pohoda,jak myslíte na budoucnost??? Kam a jak spořit?? Posílat vice na sociální dobrovolně?? Důchodové..? Kupujete majetky ??? Nebo to utratíte a čekáte na důchod 7000 čistého??? :shock:
pát kvě 20, 2016 10:21 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1567
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Díky naší vládě budeme pracovat až do smrti a díky našemu zdravotnictví to nebude tak dlouho trvat. :lol:
Zijte dlouho a blaze.
pát kvě 20, 2016 5:29 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

sob kvě 21, 2016 9:05 am

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

Už roky mám důchodové připojištění,něco tam přidá stát,něco firma,trochu spořím normálně na účet a nějaký majetek mám v nemovitostech.
Z důchodu nemám strach.... :D
sob kvě 21, 2016 9:19 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

to rendos

hezké téma, které by mělo zajímat jak dopravce tak šoféry. Ukládání peněz do zajímavých nemovitostí jako pojištění na stáří
pozn. nejsem realitní agent:-)
sob kvě 21, 2016 11:03 pm

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

DriverBrno: Nám firma platí na důchodové 300-1000kč měsíčně,podle odpracovaných let. Není to moc ale dobré něco, s příspěvkem od státu a s úroky to ale celkem přibývá.
Zrovna teď jsem našel další šikovný pozemek nedaleko od baráku tak ho co nejdřív koupím ,ceny začínají jít nahoru... :?
ned kvě 22, 2016 7:45 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

úspory

Příspěvek

Sám zabezpečen nejsem (no trochu jo, ale to je jak prdnutí do vany). Ale nemyslím si, že když je člověk naučený zkonzumovat půl miliónu ročně, že by si mohl vystačit s (i pěkným) důchodem a ani nějaké běžné úspory, penzijní ať už vcelku, či renta toho moc nezachrání.
Dle mne je dobré na stará kolena vlastnit něco, co generuje stále peníze, na které máme svůj život nastaven a musí to být něco, co nevyžaduje nějakou zvláštní starost a pozornost.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
pon kvě 23, 2016 4:54 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Krocan.... :thumbud: souhlasím ..vlastní banka je vhodná, nebo uvěrová společnost.. ideální je politika že :) :lol: pardoon za vtip... :D , ale něco se najít dá , ale fšude platí,,,bez práce nejsou koláče a mraky z nás se ani možná důchodu nedožije .....bohužel
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon kvě 23, 2016 11:01 am

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Já jsem v hodinovce...vše přes pásku.....cca 30hrubého. Penzijní připojištění nemám. Zbývá mi 15 let ježdění :-(
pon kvě 23, 2016 7:19 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

investice

Příspěvek

ono opravdu stačí mít oči otevřené a tak jako se naskytne výhodná koupě auta, tak se občas objeví zajímavý pozemek
je toho mraky, jen se trochu orientovat, nejen čučet za volantem před sebe:-) zhodnocení za 10-15 let v násobcích kupní ceny,
garáže nebo malometrážní byty, třeba si na to i rozumně půjčit -hypotéka. Ukládání do fondu není nic proti ničemu, ale osobně si myslím,
že tyto fondy nic nezhodnotí, max. to zůstane na reálné hodnotě. Hlavně se tedy musí přemýšlet, kdo bude připraven, nebude překvapen
a hodně lidí překvapených bude..kromě řidičů např. OSVČ co platí na důchodové poj. minimum.
úte kvě 24, 2016 3:44 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Nemovitosti jsou dobré ale jsou údržbové. Já mám na důchod v Amerických akciích, v žádném případě v Českých. Akcie velkých amerických firem mají vždy velký dlouhodobý potenciál a pokud dávají dividendy tak každý 3 měsíce nebo měsíc přijdou na účet nějaký drobný. Sice někdy ty poklesy a vzestupy jsou jak na houpačce ale pro dlouhodobé investování je to poměrně bezpředmětný. Akcie mají výhodu že jsou bezúdržbové.
čtv kvě 26, 2016 9:34 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Marouš a 22 hostů