Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já když mám jet mimo hlavní tahy, kde to neznám, tak si raději prohlédnu cestu na mapách od googlu a kde se kříží silnice se železnicí se podívám na street view. Hned vidím výšku na mostě a zda je klenutý. Buď je to O.K. nebo se raději zeptám zkušenějších než abych pak couval.
čtv led 05, 2017 7:40 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

to jirkaman: já bláhový -streetview to je vono, že mě to nenapadlo, dnes už může jezdit i cvičená opice (i já) :)
čtv led 05, 2017 7:48 pm

mtc

Příspěvek

Dám sem obrázek od těch Svitav aby vás to nestálo nějaké to 5 kilo na pokutě.Já tama jezdím a není tam žádné omezení
Obrázek
čtv led 05, 2017 8:13 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

opice uz davno jezdi k tomu nepotrebuji nejaky streetview :D
Neřeším...
čtv led 05, 2017 8:13 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Co se CZ týká, nějak si nevybavuju že by mosty byli špatně značený. Mám dojem, že snad všude je značka na poslední možnosti, kde se dá ještě otočit (nebo spíš odbočit)

Co se nosnosti mostků týče - tak to tu někdo psal. Dopředu jsou značený málokdy. Tam jde spíš podle mě čistě o legislativní záležitost, než skutečnou nosnost mostku. Jinak jsem jich v tom případě zničil už dost :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv led 05, 2017 8:34 pm

Uživatelský avatar
ali.g
Příspěvky: 193
Registrován: ned úno 08, 2009 4:30 pm
Bydliště: Záwada

Příspěvek

Panove směr svitavy je most 3,3m Ja mam auto 3,5 a jak jsem tam jel a viděl tu značku taky jsem měl strach ale předemnou kamion projel tak jsem jel taky..
https://mapy.cz/zakladni?x=16.4847528&y ... ni&id=2355
Daf
čtv led 05, 2017 9:02 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

streetview

Příspěvek

Jirkaman- máš hlavu k přemýšlení :clap: :clap:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
čtv led 05, 2017 9:04 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

david-to jsi myslel vazne co jsi napsal?Ze v CZ jsou mostky dobre znacene?To pak jezdime asi kazdy po jinych cechach....Zajed si treba do ssousedniho PL,at vis jak ma vypadat znaceny pred mostem,ktery ty nepodjedjes.Treba 3m.Mas tam asi deset predzvesti,u kazdeho rondlu nejlip,a ktomu i mapu namalovanou kudy jet.A hlavne ta znacka je dostatecne videlne umistnena ne jak u nas nekde zarostla kerem,kdyz uz teda je(vsak bezny tdickar ji stejne nevnima)
Neřeším...
pát led 06, 2017 7:53 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Příspěvek

Kolikrát člověk vyvalí oči i na dálnici, co jsou tam za váhové údaje. Jak píše Jožin, často jedeme mimo zákon, protože to jinak nejde. Dokonce i na Halámkách , nevím jak současně bylo 22 tun a to se tam tahá dřevo a písek od Majdalény.
Vzpomínka na Hradec Králové- svýho času jsem vozil buk na dřívka k nanukům do Libčan. Nedokázal jsem z Hradce Králové k tomu místu najít cestu, kde bych nejel zákazem.
pát led 06, 2017 10:17 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Je to tak,jak pises.Staci mit oco otevrene a koukat co pisou na tech nasich cedulkach...Opravdu bys nikdy nikam nedojel,ridit se nema..Malovat ruzne zakazove znacky pro kamiony by nam slo skvele ale,zakaz v levem pruhu,kazda dedina ma zakaz nad 7.5t pres noc,ze tam jezdi Zetor s hnojem nevadi to je logicke :shock: .Takova slavna nase D1 a na ni znacka zakaz ADR.Objizdka nekde po poli pres humpolec.Kdo tam pojede???Nikdo.Kazdy s ADR projede Prahou,zajede na Strechov,tam zavre cedule a jede dal,jakoby nic.Truckeri ze SK a H jsou tim vyhlaseni.Nebo si sjed u Plzne na okresku smer Pisek,ujedes km a je tam obrovska cedule,zakaz nakladaku smer A-rakousko :shock: :shock: ....Kdo tam tudy jede na Rakousko teda netusim.
Neřeším...
pát led 06, 2017 10:44 am

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne pon led 09, 2017 7:39 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
pát led 06, 2017 4:36 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

na co mi jsou ty značky za křižovatkou, když ještě ve tmě je hovno vidět? Viz zde: https://mapy.cz/s/1juel
silnice 396 od Dobelic ta poslední část k mostu..ano zančka tam je, ale zcela na hovno, když už ji projedu a není se kde otočit.
pát led 06, 2017 5:02 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne pon led 09, 2017 7:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
pát led 06, 2017 6:57 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já s tím nikdy neměl problém - jedna značka za poslední křižovatkou je dostačující. Samozřejmě že je lepší ji dát i před křižovatku - ale čím méně značek, tím lépe.
Když někam odbočuju, čumím kam odbočuju, takže pořád se tý značky všimnu. Když je nejhůř, tak prostě s varovkama zastavím a hotovo. Že za mnou někdo je a troubí? Smůla... já mám zakonnej důvod proč nepokračovat v jízdě, tak asi se mě objedou.

Ale že lidi nečumí po značkách není nic novýho - ale přiznám se, že od jozina mě to překvapuje. Nesouhlasím s tím, aby jedna věc byla značená stokrát


To mi připomíná - v létě byla zavřená silnice u Palmovky (dělali se tam koleje). To, že to je slepý - tam bylo cca 5 značek + cedule jako kráva, že to tam je zavřený. A hele, stojím tam a tvořili se kolony vozidel, co tam přijeli a otáčeli se...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát led 06, 2017 7:45 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

@David- a jakou to má logiku, když můžu dát jedno návěstí před křižovatku s vyznačním směru a vzdálenosti kde je most s danou výškou, to že někdo začne pak couvat zpět do křižovatky je daleko nebezpečnější, než by zastavil v klidu před a rozhodl se jestli odpočí doprava, či doleva nebo pojede rovně. Prostě značka za křižovatkou už má jen informativní charakter, že se něco posralo.
pát led 06, 2017 8:16 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 16 hostů