Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Radeczek
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 31, 2018 8:34 pm

Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Ahoj všem,

nejdříve napíšu něco o sobě, poté vám představím své plány a pak mi prosím sdělte, zda jsem se opravdu zbláznil nebo ne.

Je mi 35 let, pracuji jako mistr výroby se 120 podřízenými, s platem 27 000 Kč čistého. Mám manželku a dceru. Kancelářská práce mi již nic moc nepřináší a mám neuvěřitelnou chuť, splnit si svůj sen a začít řídit kamion na mezinárodních trasách.

Doma podporu mám, uvědomujeme si, že to nebude nic jednoduchého pro rodinný život, ale věřte mi, ty nervy a probdělé noci, které přináší současná pozice, také nejsou žádný med.

Jelikož budu začátečník, hledám firmu, kde se budu moct zaučit. Jedna z takových firem je Šmídl, která sídlí nedaleko od mého bydliště. Ale jak občas pročítám diskuze o platech řidičů kamionové dopravy, jsem obezřetný v tom, co kde slibují a jaká je realita. Pro mě je to jednoduché, nemohu si dovolit brát méně než současných 27 000 Kč čistého. Kdybych měl několik měsíců, během zácviku, domů nosit řekněme 15 000 Kč čistého, dostal bych od manželky přes držku :)

Máte někdo zkušenosti s ježděním v zácviku? Kolik se dá tyto první měsíce vydělávat? Co byste udělali vy? Teplé místečko v kanceláři nebo mezinárodní kamionová doprava?

Jsem šílenec, že se chci vzdát teplého místečko v kanceláři a jít na cesty?

Předem díky za rady a postřehy k věci.

Díky, Radeczek.
ned úno 04, 2018 2:14 pm

matow300
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 19, 2010 9:04 am
Bydliště: Michalovce

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Keby som bol ja na tvojom mieste asi by som si to poriadne rozmyslel a asi by som sa rozhodol ostat na teplom mieste v kancelarii.
ned úno 04, 2018 2:51 pm

Radeczek
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 31, 2018 8:34 pm

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Díky za odpověď.
Právěže to rozmýšlím jak jen to jde. Kdybych pracoval někde u pásu, bylo by to rozhodování daleko jednodušší...
ned úno 04, 2018 3:41 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Jdeš trochu pozdě na MKD tak o 15 let.To se ještě byli na kamionu peníze proti fabrice. Dneska už to není tak žhavé. A pamatuj že stačí jedna pokuta a prineseš domů míň peněz než z tovarny.
Zijte dlouho a blaze.
ned úno 04, 2018 3:47 pm

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

I ja se přikláním k nazoru zustat tam kde jsi. Jit delat sofera je poslední moznost a ta ti nikdy neutece. Navíc je asi mnoho jinych praci kam jit a zmenit praci kde budes spokojenej. Mas asi velky zkušenosti s lidma a nebudes mit problém najit lepsi praci s mensima nervama. Navíc budes doma a nebude se ti hroutit manzelstvi a deti te budou znat osobne a ne jen z fotky.
ned úno 04, 2018 3:52 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4463
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Zkus kontaktovat nevím zda ještě zdejšího uživatele Netopýr, nebo pročti jeho vláknohttp://www.truck-forum.cz/forum/viewtopic.php?f=72&t=12006, a nebo vlákno nováčci sobě, a uznáš že jsi se zbláznil. A zda se z toho zhroutíš psychicky, tak z té tovární mzdy budeš mít větší nemocenskou. A zda nechceš přijít o rodinu, tak doporučuji zůstat na místě kde jsi.http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... =66&t=2170
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned úno 04, 2018 4:32 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Nechci věštit z křišťálové koule, ale asi tvoji hlavní motivací není točit volantem, protože o tom to fakt není. Já jsem byl v podobné situaci, sehnat práci v otrokářském systému, aby byl člověk spokojen a práce ho bavila je problém. Já šel na to trochu jinak a pořídil svoje vozidlo a teď se stím peru.Je to dobré v tom, že cesta zpět není tak jednoduchá, jako když hodíš šéfovi klíčky na stůl. Ale to co chceš udělat ty jako nováček v branži, hnesd skočit na mezinárodku...?? No nevím. Zkoušel jsi aspoň rozvozy větším autem , nebo vnitro brigádně? Udělal sis kondiční jízdy na tahači?
Vypusť z hlavy otázku peněz, pokud aspoň nezkusíš návážet kontejnery z depa den za dnem počasí nepočasi, zdraví nemocný. Ať se ti sen nestane noční můrou.
ned úno 04, 2018 4:47 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Vem si dovolenou a jeď se s někým projet na turnus. (třeba se i tady s někým domluvíš) To je nejlepší, co můžeš udělat. Rozhodně nepokládej práci, kterou máš. Dělej to tak každý rok a zabiješ 2 mouchy jednou ranou.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned úno 04, 2018 6:09 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Presne jak pise M.Z,svez se s nekym at vis o cem to je.27 cist neni zas tak uplne malo jak si doma denne ale to je jen muj nazor.Ja jezdim u firmy kdy jak je super mesic avezmu 48 a jak je ganz schlecht ,auto se mrda v jednom kuse,jakoze Volvo to treba umi,vecne v servisu,fury na pytel pak a vezmu treba 35jen.Tak uz to je u nas treba,veliky rozptyl.Navic zacinat na zimu no nevim,i kdyz je pravda je ja letos videl snih z rychliku.Smidl bude asi gut na rozjezd,je to mega firma,auta vesmes nove.Jinak ta prace jako takova je na pohodu,pokud prijdes na to co a jak,nejsi cholerik,necumis furt na hodinky.Ja bych asi nemenil,25let za volantem mi prijde normalni v celku.Doma to musis mit taky trochu osefovane,pokud mas doma nymfomanku co potrebuje 3cisla po tel.novinach,ani za volant nelez,do pul roku jsi bez rodiny.
Neřeším...
ned úno 04, 2018 6:56 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

a taky jak jsi psal, že by tě stará zabila kdyby si donesl třeba jen15 tis, tak se ti taky může stát že nedoneseš vůbec nic, a nedej bože že by ses vráti na kryplkáře. Tohle je práce fakt pro lidi, kteří jsou buď zajištěni, nebo nemají co ztratit. Takže minimálně i pořádná životní pojistka. Prostě MKD je práce pro hodně velké srdcaře nebo po tragédy. Myslím, že nejsi ani jedno, nebo...?
ned úno 04, 2018 7:03 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Ale to ja bych asi nedramatizoval asi zas tak moc.Je to normalni prace.Tady kde bydlim dela kazdy druhy na sachte,km pod zemi,teplo 40st zadna okna smrad prach a taky zijou,a chodi do prace,protoze vi ze makat se musi pokud chces normalne zit.Pokud chce at jde.Volantem urcite nezbohatnes ale jinak OK.
Neřeším...
ned úno 04, 2018 8:19 pm

Radeczek
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 31, 2018 8:34 pm

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Díky za odpovědi,

Je to velmi zajímavé čtení, až si člověk říká, že je to práce vysloveně za trest :)

Ale je vidět, že z vás mluví zkušenosti a to je k nezaplacení, takže ještě jednou díky. A já budu dál přemýšlet...
ned úno 04, 2018 8:50 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

jozo, jestli ještě někdo dnes dělá na šachtě a je to Čech, tak mi ho vyfoť, pokud ovšem není na dlouhodobé nemocenské :lol:

jinak doporučuji přečíst pro pobavení tohle, mělo by tě to definitivně odradit:

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... 5900fea04/
ned úno 04, 2018 9:15 pm

Radeczek
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 31, 2018 8:34 pm

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Skvělé čtení a efekt je naprosto opačný, hned bych s ním měnil, normálně jsem mu tu zkušenost při čtení záviděl :D
ned úno 04, 2018 9:45 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Asi jsem zešílel, z kanceláře na MKD :)

Příspěvek

Já teda jezdím od října mkd a nějak bych to nedramatizoval. Nemám babu, práce mě už nebavila. Jsem obráběc kovu. A tak sem si šel splnit sen. Souhlasím s tím že jen pro peníze to dělat je špatně. Ona je to stejné žebrota za ty dny mimo domov. Takže pokud to chceš a doma máš podporu tak do toho jdi. Pokud od toho čekáš jen prachy a hodlas si založit doma rozpočet na výdělku na kamionu tak na to ani nelez. Vysere se auto, nehoda, úraz nebo cokoli a máš poloviční peníze. Někdy ani to ne. Hodně štěstí
pon úno 05, 2018 5:33 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů