Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

prevence proti prochlazení

Příspěvek

řeší se tu kde co, tak se zeptám i na toto: jak se chráníte proti prochlazení, máte na to nějaký fígle. Přiznám se, že jsem
ty přechody z tepla do zimy podceňoval a výsledek se dostavuje :evil: .
Jinak mokré hadry (trička) převlíkám, a snažím se nepouštět luft z okýnka, a valím vitamíny, ale pořád mám záda a krk v háji.
ned bře 25, 2018 3:24 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

záda už mám na sračku po těch letech , přidali se kyčle ...stojí to slušně řečeno za vyliž prdel.... :mrgreen: prevence je jediná..vysrat se na to a jít dělat něco jinýho ..... což většinou nehrozí.....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 25, 2018 4:13 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

Kazde rano stamprli slivovice na lacno a nic podobneho ti nehrozi,muj deda nebostik co aplikoval cely zivot a nevim o tom ze by byl nekdy nemocen.Je pravda ze byl ridic amater jen ale.Volant ho nezivil.Osobne prasky zadne nikdy nezeru,jak uz to prijde nejak to preklepu.Snad jen tak ze nosim cepku,i kdyz je relativne teplo,venku urcite kdyz treba plachtuji a skladam,pripada mi ze to pomaha,to pak ani nemusim byt moc navlecen,cepka je u me zaklad.Kazdy to mame jinak.
Neřeším...
ned bře 25, 2018 4:42 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

nebo najmout blbého a zdravého a něco mu zato slíbit :idea:
ned bře 25, 2018 4:43 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

jozin: je fakt že znám jednoho pardála tam od vás ze severu co jezdí 15 let a slivku do sebe lije o vikendu po dvoudeckách. V pondělí si zkusmo foukne a jde nakládat. V pátek večer už to tam zase klopí. Jeho tělo nemá čas na nemoc.
ned bře 25, 2018 4:47 pm

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

Je mi polovina co ostatním, tak těžko říct, jestli už mám nárok na bolesti zad atd., ale mám to podobně jako Jožin. I když je venku kolem nuly, tak nosím čepici a taky pořád nohy v teple. Nikdy jsem nějaké multivitamíny nejedl, od mala jsem naučen na ovoce a zeleninu a nemoci se mi celkem vyhýbají. Celoročně vozím mražený/chlazený, tak možná i to otužování na nakládkách a vykládkách má jistý podíl :D . Taky jsem přesvědčený o tom, že trocha sportu jedině pomůže. Nemyslím tím fitko, ale o víkendech třeba kolo, běh atd.
ned bře 25, 2018 5:37 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

Oblíkat se jako cibule, víc vrstev. Nosím triko + mikinu od Devoldu , protože nenosím vlasy tak nosím čepici. Na nohy kvalitní ponožky a dobrý boty. Pod auto si musím lehnout at je + 30, nebo - 18, za letošní zimu jsem neměl ani rýmičku . Z vitamínů jím akorát kysané zelí s křenem, k bramborákům s hodně česnekem výborná záležitost. Kamarád Slovák si každý ráno upraží kousek slaniny a dá si k ní panáka slivovice...kdybych neseděl denně v autě tak to praktikuju taky, tak si aspoň párkrát týdně dám groček.
ned bře 25, 2018 6:49 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

trochu to milan.p nakousl neboť není bunda jako bunda, nejsou boty jako boty - kde nakupujete nebo jakou značku oblečení preferujete s ohledem na vzdušnost, odvod vlhkosti. Já jsem už flisku z Tesca vyhodil, flisky jsou upúlně na nic, neodvádí pot.
ned bře 25, 2018 7:05 pm

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

Já třeba bundu nepoužívám vůbec. Při echt zimě nosím nátělník, triko, flanelka a podstatná věc, kterou odkládám až když už to jde v tričku je funkční mikina ke krku pořízená ve vybavení na lyžování. Bundu nosím jen v echt ceďáku :D . Boty kupuju většinou takové ty trekové
ned bře 25, 2018 7:25 pm

trucker350
Příspěvky: 23
Registrován: pát pro 31, 2010 10:44 am
Bydliště: budějovice

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

Souhlas slivovice je lék...od té doby co ji aplikuju v případě hnusnýho počasí, vždy jednoho prcka ale až po šichtě. Výsledek? celou zimu bez nemoci. :)
ned bře 25, 2018 8:16 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

Vždy jsem měl tak 2x ročně chřipku, tak jsem poprvé asi před 3 lety byl na očkování proti chřipce. Od té doby zdravý. Absolutně doporučuju. Jinak nemám problém když je nad nulou nakládat třeba jen v tričku. Oblečení moc neřeším.
ned bře 25, 2018 9:33 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

Me ted skolil nejaky bacil co jsem chytl ve spitalu asi.Zlaty stafilokok nebo tak nejak :shock: .Pred mesicem jsem byl ve spitalu nejaky puchyr na nohou ,otlak,at mi osetri.Blbina,z bot a pochodaku mych.Jen mi orizla,dala dezinfekci a prej ok.Ale moc to neklaplo,po tydnu horecka,neco jak zimnice,furt jsem jezdil,neresil.Pak to zaclo,prava noha se nafoukla jak balon,botu jsem neobul uz.Furt jsem jezdi,az do minuleho patku,to jsem dojel z GB,v patek,doskakal po jedne noze do spitalu,doktor to videl a hned si me tam nechal,...Takze tyden na chirurgii tyden valim kyta,kapaky a antibitiotika.Dnes je uz noha vyfoukla,pustil me domu na domaci lecbu,antibiotika jen v tabletach uz.Horecky nemam,boli to ale jak cyp jak se postavim,v noze dve diry,defekty tzv.Nekdo s podobnou zkusenosti stim ,,kokem,,?? :(
Neřeším...
ned zář 09, 2018 5:53 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

twl je to 10 dní mladej mi vez v sobotu na pohotovost , v sobotu a to sem se ve čtvrtek vykoupal 4krát za den ve vlastní šťávě , večer +40 zimnice vypotil sem snad 5 litrů ..v sobotu celý odpoledne na kapčkách antibiotika + roztok nějakej ... nějaka infekce , sami asi nevěděli jaká tejden doma tejden v práci ..zase se potim jak dveře vod chlíva unavenej skoro na penál ...asi se mi to vrací ten svinec nevim nic moc ....a antibiotika sem dobral než sem šel do rachoty záda , klouby, všechno mě bolí chvilema jak svině :( :think:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 09, 2018 9:01 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

Taky dobry :D Asi starnem ,pritely :D .To bude gut neboj.Me tu pisou v chorobopisu-zlaty stafylokok+jiny streptokok :shock :shock: ,jdu to resit....
Neřeším...
pon zář 10, 2018 8:12 am

jujo
Příspěvky: 104
Registrován: úte črc 25, 2017 8:32 pm

Re: prevence proti prochlazení

Příspěvek

No v našom veku začíname byť veeeelmi bohatý - samé zlato - zlatý stafylokok, zlatá žila :dance:
pon zář 10, 2018 10:31 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 13 hostů