Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

ZUPERTRAMP
Příspěvky: 17
Registrován: ned dub 29, 2018 12:49 pm

Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

Ahoj všem, potřeboval bych radu od zkušenějších a nerad bych skočil nějaké firmě na špek :)
Po 7 letech v práci, kdy jsem měl na starost okolo 100 lidí už mě přešla chuť něco podobného kdy v životě dělat a chci dělat to co jsem chtěl od mala, ale bylo mi to zakázáno, protože jsme v rodině měli samé řidiče kamionů.
Tudíž hledám práci v tomto oboru a pročítám spousty inzerátů a narazil jsem i na ty, kde zaplatí řidičák C+E což by mi vyhovovalo nejvíc, jelikož nechci ušetřené prachy hned rozfofrovat. Narazil jsem na firmu Mega Trucking Bohemia a líbí se mi jejich stránky i jak to všechno předkládají, ale nevím jaká je realita. Mohl by mi někdo hodit reference jak to ve skutečnosti vypadá při nástupu do této nebo jiné z podobných firem, kde nabízejí, že zaplatí Ř.P.? Popř. pokud by někdo hodil odkaz na nějakou slušnou firmu, byl bych moc rád.
Pokud to někdo dočetl až sem, moc děkuji za rady :)
ned dub 29, 2018 6:15 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

základ je neupisovat se .... pak si jejich v podstatě otrok ...sice ne vždy ..ale ale .... a zrovna na tuhle Fa co zmiňuješ recenze nestály za moc .... je to hodně otázka štěstí , doporučuji známé v konkretní fa ...info z první ruky .... většinou Fa, s minimální fluktuací je +- dobrá či lepší než ostatní ..... je to otázka priorit , přání , schopností, zkušeností každého jedince ...... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned dub 29, 2018 7:03 pm

ZUPERTRAMP
Příspěvky: 17
Registrován: ned dub 29, 2018 12:49 pm

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

Bohužel, upsat se je jedna z podmínek. Děkuju za radu.

edit: známého mám v jedné firmě, ale ty nezaplatí Ř.P. Tak ještě uvidím, jestli někdo něco napíše.
ned dub 29, 2018 7:17 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

logicky se nabízí, že firma chce mít jistotu, že nezaplatí ŘP+profesák pro nic za nic, ale proč by dotyčný odcházel jinam, když je firma tak super? Pokud je řidič neschopný, stejně se ho firma musí zbavit a nic z něj zpět nedostane. Takže to upisování se má pouze jediný důvod...
ned dub 29, 2018 7:36 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Zadními vrátky

Příspěvek

Jestli Ti mohu něco doporučit, řidičák se ještě v této době dá udělat přes pracák, a je dobré nastoupit do firmy, kde se jezdí i sólo v jednom řidiči, ale i ve dvojkách.
Jezdit v začátcích ve dvojce je záchranný polštář,kdy za Tebe druhý zachraňuje tu spoustu chyb, které uděláš a něco (alespoň zaklady) Tě naučí. Ale zas je to utrpení, co se týče výdrže (30 hodinový cyklus), ztráta soukromí a velká psychická zátěž.
A ten základní základ je ten, nastoupit do firmy, kde působí někdo, kdo by měl vliv na Tvůj pracovní život a je Ti příznivě nakloněn (příbuzný, kamarád, kamarád kamaráda, někdo, kdo Ti je nějak zavázán; popřípadě někdo, kdo zná Tvé dobré stránky). Potom ani v největší firmě nejsi jen bezejmenné číslo a hadr na podlahu.
Naopak důrazně varuji před firmami "rodinného typu", ať už malými, či těmi úspěšnými, které se dokázaly rozrůstat. Tam prostě funguje to, že když je potřeba, tak musíš (všechno to, co by se po Tobě v normální firmě ani neodvážili požadovat), protože přeci "neposereš rodinu".
Takové firmy nejsou pro začátečníky dobré.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned dub 29, 2018 7:37 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

Za A. Dvojka do začátku je k prdu, nic se nenaučíš
Za B. Vedl jsi 100 lidí a nedáš dokupy prachy na řidičák???
ned dub 29, 2018 8:30 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

proč vyhazovat svoje prachy za papíry když ti je někdo zaplatí?
ned dub 29, 2018 8:55 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

Určitě bych se neupisoval, upsat se dá, když už někde pracuješ , znáš to tam...... . Ale upsat se, když v podstatě nevíš do čeho jdeš, to bych nedělal.

Ten nápad, začít ve dvojce, mi nepřijde jako blbej. Vlastně jsem taky tak začínal a dostalo se mi mnoho cenných rad. A pokud si sednete, tak nemám problém kdykoliv zavolat, když si s něčím nejsem jistý, nebo prostě nevím . Jako bonbonek bylo, když si řidič přál, abych mu dělal občas dvojku nebo ho střídal, když má volno, že by nemusel vyklízet auto , že mi důvěřuje , že ví, že mu autobus vrátím ve stavu, jako mi ho předal.

Já si všechno zaplatil sám, našel autoškolu za rozumný peníze..... Nakonec to dopadlo tak, že je ze mě živnostník, dál dělám svoje řemeslo a přitom jezdím s autobusem. Jsem svým pánem, práce hromada, peníze taky ujdou.... . Samozřejmě má to i negativa, jako všechno, teď mě lákali, abych se vrátil do práce, ať si řeknu sumu jakou bych chtěl na výplatu, týden dovolené navíc.... . Ale nechci, představa píchaček, normohodin, vyplňování nesmyslných tabulek, dodržování .... Zase bych se v noci budil.

Ještě bych doplnil, nevidím velký rozdíl mezi megafirmou nebo malou rodinnou firmou. Vše je o lidech, všechno má své....
A jak napsal Martin, v dobrých firmách se lidi nestřídají, ovšem dostat se tam dá většinou jen na doporučení a musí se čekat, než li někdo umře nebo ho to přestane alespoň bavit.
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
ned dub 29, 2018 10:26 pm

ZUPERTRAMP
Příspěvky: 17
Registrován: ned dub 29, 2018 12:49 pm

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

Venca R

a narazil jsem i na ty, kde zaplatí řidičák C+E což by mi vyhovovalo nejvíc, jelikož nechci ušetřené prachy hned rozfofrovat.

Nevím jestli si to nečetl. Prachy mám, ale když je možnost, že mi to někdo zaplatí, tak se koukám i na jiný možnosti, než rozfofrovat 50K a tady se právě ptám jestli je to dobrá volba nebo ne.
Jinak děkuju všem za názory a postřehy, moc mi to pomohlo.
pon dub 30, 2018 12:54 am

hubby
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 10, 2011 4:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

ZUPERTRAMP- nikdy nic není ZADARMO, takže pokud se upíšeš,tak firma těch 50tisíc stejně dostane zpět. Bude jí to trvat déle ale dostane, pro tebe zbude jen ta nevýhoda že nebudeš moct odejít.
pon dub 30, 2018 3:42 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

..
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:06 am, celkem upraveno 1 x.
úte kvě 01, 2018 8:31 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

mám trochu čas tak s příspěvkem od sof trochu zapolemizuji:
mě celkem nevadí, že částečně zaplatím někomuI vodičák, neboť ty prostředky už jsou pro mě stejně ztraceny a částka z rozpočtu na sociální politku a zaměstnanost je pevně dána a ti co nespadají do množiny potřebných zkrátka něco někomu zaplatit musí do určité výše. A raději zaplatím vodičák než Aladarovi přispět na hamburgery pro jeho tlusté děti, neboť stará od Aladara zásadně nevaří, když ji stát pošle dávky. Problém je v detailu: opravdu bude Zupertramp jezdit? A když ano tak v poho, bude živit rodinu, jeho žena bude vařit a já nebudu přispívat v boucnu na další vykrmené děti, bude si je živit sám. Spravedlivé by ovšem bylo, kdyby stát toto poskytl jako z části bezúročnou půjčku a z části jako dotaci např 50/50. Takhle Zupertramp nemá žádnou motivaci a když ho nebude ježdějí bavit udělá si další a další kurzy třeba na kadeřníka a v podstatě jsou pak tyto fin. prostředky zmařeny.
úte kvě 01, 2018 1:03 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

Já si na ten řidičák půjčil, jak píše sof, ale byla jiná doba. Ale ne od banky, tam jsem měl jenom dluhy, takže řidičák byla jediná možnost, jak ty dluhy umořit. Neměl jsem tenkrát práci, kde bych měl slušné peníze, natož aby něco zbývalo.
BES - běs
úte kvě 01, 2018 4:22 pm

Mr.Desolator
Příspěvky: 37
Registrován: ned zář 01, 2013 4:32 pm
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

DriverBrno: ZUPERTRAMPa bude motivovat právě ten úpis, ať už pozitivně nebo negativně. :D

Anyway, jak napsali předřečníci: Na jakýkoli úpis firmě, se kterou nemám žádné relevantní zkušenosti, bych si v CZ prostředí dával setsakra pozor...
úte kvě 01, 2018 5:02 pm

honzach
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 21, 2013 9:53 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Práce u MTB nebo jiných firem

Příspěvek

Podle mě i kdyby si měl člověk na ten řidičák půjčit, tak je to lepší než si ho nechat zaplatit od firmy, protože ta firma z tebe stejně ty peníze dostane. A hlavně když si ho zaplatíš sám, tak můžeš kdykoliv odejít a nebudeš mít problémy s nějakým úpisem.
stř kvě 02, 2018 4:03 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů