Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

Jak pise fahrer. Toto ma svou zvracenou logiku. Ridici taky vali na magnet, aby vic najezdili-vydelali. A sem tam se to nenavratne posere...Clovek je pokusitel od prirody. Zkusi to jednou, dvakrat, padesatkrat, stokrat a po stoprve se to posere.
Kalvados: a ver, ze to je o penezich. Mimo jine... kdyby hornik vyrubal 50-60 tisic, mel by potrebu nekde neco ojebat? Ti normalni, rozumni urcite ne.( samozrejme jsou jedinci co maji furt malo)
stř pro 26, 2018 12:27 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

Venca80: Souhlas. Přesně tak jsem to myslel.
stř pro 26, 2018 7:41 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

Jenze hornikovy nikdo 60 neda,to by mel v hrubem sto,a masakr dane atd.Vladne tam abnormalni bordel,zahravaji si s ohnem dnes a denneje jen otazka casu kdy to jebne znovu.Otresi tady mame casto o tom se ani nepise nikde.To neni jen metan,stare sachty se maji taky zabezpecit at to neklesa dal,mrda se na to,vylagruji se hajcmany ven a chuj stim at to klesne
stř pro 26, 2018 7:50 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

Dneska jsme byli u starých v Havířově. Tchán dělal na šachtě bezpečáka X let a říkal že je vyloučeno, aby tam jebl metan a všechny měřáky byly vpořádku (neojebané) Že se často na to nechával foukat čerstvý vzduch, který to je schopný oblbnout. Ale to dělají sami horníci, ne vedení. Hlavní problém prý vidí, že tam poláky dodává agentura a ta se k nim chová jak k otrokům. Prostě stylem- dneska to bude vyrubané a udělejte to jak chcete.
Docela podobné jako agentury s řidičema v Německu.
stř pro 26, 2018 8:03 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

Mel ses stavit na kafe(nebo jedno),stavel jsem snehulaka z dreva :D
stř pro 26, 2018 8:16 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

Já tam stavěl malému patrovou garaž na angličáky s toboganem a malé párty dům z lega (darky od babičky a dědy) :pray:

Tchán mi ukazoval aj fotky z rubaní... No nevlez bych tam ani za zlaté čuně.
stř pro 26, 2018 8:23 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

ani za milion...otec me vzal na CSM pred 30lety cca a jeste ted mi je zle...To radsi zitra otocim dva krat Vsetin :D ,ja jezdim furt.
stř pro 26, 2018 8:35 pm

f.lubo
Příspěvky: 198
Registrován: pát led 01, 2010 4:10 pm
Bydliště: vsetín

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

Jožine, nebo Jose a co se ti na Vsetíně nelíbí? Pokud jezdíš až nahoru do Jasenic, tak tam aspon vidíš pravou zimu :D . Kam tam jezdíš?
lubo
stř pro 26, 2018 9:50 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

tragédie to je, ale příčina ? Sami horníci uvádějí anonymně, že se běžně fouká česrstvý vzduch na čidla,a ten bezpečák tam není online, v podstatě přistoupili na hru svého předáka, aby byly love a zaplatili cenu nejvyšší, ale taky to mohlo být vše jinak -to už se nikdy nedovíme, ... nicméně si dovedu představit nábor zaměstnanců v polské agentuře -tak máme tady řidič kamionu v CZ, SK, DE potřebná zanalost jazyka, anebo horník na dole Na ČSM, pak tu je letový dispečer u Lufthansy, ale tam je potřeba navíc VŠ.....
for Jožin: hoření metanu spotřebuje do pár desítek minut O2, a vše dokoná CO, takže zazdívali opravdu už jen mrtvé osoby...
čtv pro 27, 2018 6:24 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

Dnes nastoupili po týdnu do práce. Ve zprávách hlásili, že je to 800 lidí, nevím zda na dvě směny nebo kolik. Ale hlásili, že byli doma za 100% mzdy. Nevím jak to je s agentúrou, ale kdyby to byli kmenový zaměstnanci, tak to je balík peněz. Nevím jak by se tvářil driverbrno, nebo jiný podnikatel, kdyby se jeho řidič válel doma týden za 100%mzdy,aníž by mu škrtl hodinu dovolené. Takže jako obvykle peníze až na prvním místě.
Osobně bych se posral a pochcal strachy být mezi prvními, kdo tam sfáral.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv pro 27, 2018 10:00 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

to že jim dali 100 % je taková morální náplast, samozřejmě že je hned ženou do práce, ale nemuseli by, je to překážka v práci a dovolenou by jim mohli nařídit. Šachtu vlastní stát, takže to žádný podnikatel neplatí, platíme to my všichni.
čtv pro 27, 2018 10:22 am

Mehon
Příspěvky: 19
Registrován: stř čer 25, 2014 7:19 pm
Bydliště: Opava

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

Teď, když je všude málo lidí, je to třeba jenom o penězích, ale když byla krize tak se dávali i výpovědi. Sám znám z vlastní zkušenosti. Ono vedoucí ti to samozřejmě nenařídí písemně, on ti to řekne, že je třeba to udělat tak a tak, ale že písemně ti to nedá. Ty když se šprajcneš tak to pošle udělat někoho dalšího, který to udělá, ale když dojde na lámání chleba a je potřeba propouštět tak první na řadě je ten kdo makal podle předpisů, páč se říká joo ten pořád odmlouvá a má kecy. Kupříkladu teď nedávno mi dal šéf za liazku starý vlek u kterého se ví, že špatně brzdí, Bylo potřeba cosi odvézt asi jenom 10 km. Tak mu říkám, že to špatně brzdí a že s tím pojedu až si opravím brzdy, šéf si cosi zamumlal pod nosem a souhlasil. Před lety v jiné firmě v mém prvním zaměstnání mě chtěli poslat s nebrzdícím návěsem na trasu Ostrava - Žilina, když jsem jim řekl že návěs nebrzdí, tak mi bylo řečeno "Tak pojedeš pomalu." Okamžitě se mi vybavila dávná nehoda, kdy právě na Slovensku rozpárala Tatra autobus plný dětí a ten řidič, který to dostal taky příkazem se později oběsil. Já to tehdy odmítnul a jel to někdo jiný, ale ani né do měsíce mě vyrazili a dodnes si myslím, že to bylo právě kvůli tomu.
čtv pro 27, 2018 6:35 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

těch případů, kdy jel návěs v zatáčce z kopce rovně a přibral protijedoucí vozidlo, bylo více a společným jmenovatelem byl nový jezdec, + nefunkční a nezkontrolované brzdy. Dnes kdejaká pipina osočí šéfa za stolking, když ji sáhne na rameno nedejbože na prdel, ale když tě šéf tlačí do zabití, tak to je beztrestné. Já bych na to napasoval nějaký paragraf, stačilo že by tě zaměstnanec prásknul, pěkně si to nahrát a soud by měl na něj zakleknout, zabavit firmu a šup na krym. :evil:
čtv pro 27, 2018 8:16 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

lubo.ja s ogarama nemam vubec zadny problem neboj.Jezdim jen do Halenkova to je kusek.Zajimave je ze ve Vsetine neni po snehu ani pamatky a tam deset jm dal je furt bilo i kdyz to je rovina,nechapu.
čtv pro 27, 2018 8:36 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: Nestesti na dole Stonava(Karvina)

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne ned led 06, 2019 12:22 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
sob pro 29, 2018 12:04 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů