Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

já myslím, že je dobře že se koroňák šíří, čím víc lidí ho prodělá tím větší "hradba" imunity přes kterou koroňák nepronikne k ohroženým. Podmínkou ovšem je, že se zatím oslabení/ohrožení zalezou a nebo budou chodit s respirátorem. Stejně nezbývá nic jiného, buď zdechneš na koroňáka, nebo dostaneš protilátky...jinak hladomor je myslím horší než koroňák. Kdyby řekli narovinu, že se promořujem spousta lidí by si zachránila život než spoléhat na tyto falešná opatření.
pon lis 23, 2020 10:33 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Přesně tak, používat hlavu a nevyděsit se k smrti. Dnes se nějaký hejtman pozastavoval nad tím, že je málo testů. Kdo by někam chodil, když mu nic není a ti opakovaní se uzdravují, takže testů ubývá. Navíc dnes i pozitivní nechodí na druhý test a jdou po 10 dnech makat.
Jak řekla Peková, do Vánoc to zmizí, nebude to mít sílu.
A nějaký kokot může chodit v roušce do smrti. Dne na Impulsu, že prý se budou roušky používat i v dalších letech, ikdyž nebude covid, že se bude předcházet respir. onemocněním. Že v Asii to taky nosí. Zapoměla pí ča dodat, že tam se nedá dýchat kvůli smogu a nosí to kvůli prachu v ovzduší.
pon lis 23, 2020 1:30 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Tady ve fóru je funkce, která skryje příspěvky vybraného uživatele. P. Borovička je první, na koho jsem to za ty roky použil. Gratuluji

Ako sa to dá spraviť? Tiež som to doteraz na nikoho nepoužil, ale tohto Borovičku si chcem z truckfóra vypíliť. Kde si ho mám zablokovať?
pon lis 23, 2020 1:52 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

sof: klikni na jeho nick a pak máš 2 volby: Přidat přítele nebo Přidat nepřítele :wink: Ta druhá zní radikálně, ale pouze zapne ignoraci příspěvků
pon lis 23, 2020 3:10 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Dik za radu, funguje. Už je po Borovičke.
————-

Edit: Bohužiaľ nefunguje.... ten debil je zablokovaný, len keď som prihlásený. Keď niesom prihlásený, mám ho tu zas.
pon lis 23, 2020 3:40 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Taky jdu na to, ten debil je tady 14 dní a už se rozlezl se svými žvásty snad do všech fór.
Sof : to je přece jedno, když jsi tady, tak jsi přihlášený, ne ? Alespoň já tedy ano, nebavilo by mě se pokaždé přihlašovat a když nejsi, nemáš k dispozici všechny fóra
Naposledy upravil(a) mr65 dne pon lis 23, 2020 4:03 pm, celkem upraveno 1 x.
pon lis 23, 2020 3:58 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Janek: testů musí logicky ubývat, kdo by to vydržel stát tam se zmrzlým hadrem na tlamě. Dnes jsem byl na ty protilátkový, nešel jim terminál na karty, nebylo se kde vychcat. Kromě toho, že jsem zjistil že mám špatnou prostatu jsem také zjistil jsem že jsem se setkal s Covidem19 (mám protilátky) doporučili mi jít na další antigenní test. Celkem dobrý byznis, kdybych se líp učil, nemusel jsem točit kolem, ale špárat se lidem v hlavě od rána do večera, nebo jak Primula kšeftovat s vakcínou. Borovičku neřeším, asi nějakej honič.
Naposledy upravil(a) DriverBrno dne pon lis 23, 2020 4:47 pm, celkem upraveno 1 x.
pon lis 23, 2020 4:44 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Tento víkend bolo na Slovensku ďalšie 4. kolo celoplošného testovania. Toto kolo bolo prvé, ktoré bolo nepovinné. Prvé tri síce boli tiež nepovinne, ale za neúčasť občanom hrozili veľké sankcie. Obmedzenie pohybu, karanténa, nemožnosť ísť do práce, na poštu, ani k doktorovi sa bez testu nedalo dostať.

1. Kolo bolo regionálne - región Orava a okres Bardejov, nepovinne-povinné
2. Kolo bolo celoslovenské, tiež nepovinne-povinné. 3.625 332 testovaných- 38.359 pozitívnych
3. Kolo bolo celoslovenskě, tiež nepovinne-povinné. Platilo len pre tie mestá a dediny, v ktorých bolo v predchádzajúcom kole viac ako 0,7% pozitívnych.
2.044 855 testovaných- 13.509 pozitívnych

4. Kolo bolo len pre mestá a dediny, kde bolo v predchádzajúcich kolách viac ako 1% pozitívnych. Konalo sa tento víkend a skutočne bolo dobrovoľné. Ľuďom za neúčasť nehrozilo nič, žiadny postih ani zákaz.
Zúčastnilo sa ho 110 609 občanov, 2 501 bolo pozitívnych. To je 2,26%.

Účasť na tomto skutočne dobrovoľnom testovaní bola asi 30%. 70% ľudí, ktorých sa testy tykali sa nezúčastnilo.

———————————————————————————
Premiér Matovič plánuje ďalšie celoslovenské kolo testovania pre všetkých. Ešte sa nevie čo vymyslí. Vraj je nespokojný s tohto víkendovou účasťou, ľudia sa mu na test vysrali. A preto by ďalšie kolo malo byť povinné. Minulý týždeň poveril vládu k nákupu dalších 16.000 000 testov !!!
———————————————————————————-

Ľudia začínajú byt dosť nasraty a je možné, že to ďalšie celoslovenské kolo ( má byť za dva týždne) už nebude take pokojné, ako to bolo doteraz.

Ja osobne som na SK politiku nasraty tak, ako som ešte nikdy nebol.
pon lis 23, 2020 4:46 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

sof: už nejde o politiku jde o to co kdo ještě urve než se to totálně zesere. U nás zase amatérská kadeřnice s estébákem chce zadlužovat další generace, co už když je ten Covid.
pon lis 23, 2020 4:51 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Driver, mne o čínsku chrípku a testy nejde. Aj keď to vyzerá, že sa nás náš premiér rozhodol utestovať k smrti a zistiť koľko vydržíme.

Mne vadia tie posledné veci čo sa stali a aj to ako sa k tomu stavá vláda a ako o nich informujú tie správne- najdemokratickejšie média.
pon lis 23, 2020 5:01 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Jak říkal profesor Žaloudík, je to výsměch ostatním, zejména nevyléčitelným pacientům, např. onkologických oddělení. Najednou neexistuje jiná nemoc, nikdo se nebojí rakoviny, apod. Nejdůležitější je přežít covid. To, že většině populace to nic neudělá je vedlejší.
pon lis 23, 2020 5:28 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

No ještě 4 příspěvky a máš 100 ani ne za měsíc. Gratuluji. A kdeže jsou ty mrtvoly ???
pon lis 23, 2020 6:07 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

sof: stejně mi uniká smysl těchto opakovaných antigenních testů. Protože vrátíš se z testu negativ a za hodinu už můžeš být pozitiv souhrou nějakých okolností, a tak pořád dokola. Smysl by to dávalo, kdyby jsi byl takzvaně testován online, tak jako např existuje přístroj, který ti měří stále stav cukru v krvi a tyto informace odesílá na nějaký monitoring. V případě viru by tak byli v reálném čase vyřazováni nakažení do karantény až do úplného vymizení viru..ovšem do doby než by proběhl nějaký mezinárodní pohřeb nebo svadba (sobáš). Prostě je to celé nesmyl, jediné řešení je vakcinace (hodně konroverzní) nebo promoření (kontroverzní ještě více). Utrácení za opakované antigenní testování bez aspoň doplňujícího testování na protilátky (a tak vyřazovat z dalšího testování ty s protilátkami) mi nedává smysl. Ale pokud to Matovič dělá tak asi má k tomu vysvětlení na vědecké bázi. Já vaše média nesleduji tak nevím..V opačném případě je to Pomatovič, nicméně u nás na to máme aspoň doktora..Matovič je tuším novinár..a lebo?!
pon lis 23, 2020 6:07 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

žeby také jeli na provizi ?
pon lis 23, 2020 6:57 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Slovenské korona testy som sem dal ako kuriozitu. Nič iné som tým nesledoval. Baviť sa o tom či majú, alebo nemajú význam je zbytočné.

Tie testy na Slovensku spochybňuje skoro každý. Premiér Matovic sa vyhovára na akési konzílium odborníkov, epidemiológov a infektologov. A keď sa novinári Matovica pýtajú, kto v tom konzíliu je, kto sú tí odborníci čo chcú testovanie, tak na to Matovič už minimálne dva týždne nevie-nechce-nedokáže odpovedať.

Lekári (minimálne jedno, možno až dve lekárske- profesné združenia) na Matoviča a jeho vládu za tie testy podalo trestné oznámenie. Je tam porušených x predpisov. Nechce sa my sem dávať odkazy na zdroje, nemám na to čas a ani chuť.

Na Matoviča a vládu je podaných viac trestných oznámení aj pre vyhlásenie výnimočného stavu, ktorí je vraj vyhlásený protizákonne.


Vravelo sa, že tie testovacie kolá čo prebehli už zožrali minimálne 100.000 000 EUR. Ja sa v tom nevyznám. Politici hádžu číslami ako sa im chce. Teraz Matovič kupuje dalších 16. 000 000 testov. Jeden vraj stojí minimálne 4eurá. To sú ďalšie milióny vyhodené do koša.

Dnes bol v novinách článok o zúfalom stave slovenských cestných mostov na cestách prvej triedy. Ministerstvo výstavby požaduje na opravu asi 30.000 000 EUR každý rok. Na to peniaze niesú, na testy sú.

——————————-
Ale, v tomto prípade neverím, že pri kúpe testov ide o korupciu. Samozrejme, že sa niekto na tom nabalí, ale o to Matovičovi nejde. On je naozaj o nutnosti testovania presvedčený. Testy nazíva atómovou zbraňou proti korone. On je naozaj presvedčený o tom, že Slovensko zachraňuje.
pon lis 23, 2020 7:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] a 18 hostů