Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

nevím jestli je to dobrá strategie svěřit propagaci očkování Andrejovi, on už říkal bude líp a je húř, čili jeho prohlášení o vakcíně by si mohlo spousta lidí vysvětlit zcela opačně.
ned pro 27, 2020 10:50 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

covid v širších souvislostech
stojí za poslech
https://youtu.be/4ZU0JEYDZDM
úte pro 29, 2020 12:03 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

lukas48 tu písal, že jeho sestra s covidom mohla chodiť do prace, do nemocnice. Stačilo jej ak si namiesto rúšky dala respirátor.

Podobne to platí aj na Slovensku. Pozitívny, bezpriznakovy zdravotník musí mat respirátor ffp2 bez vydychoveho ventilu a tiež môže, aj nakazený, chodiť do prace.

Teraz si podobnú výnimku schválili aj poslanci SK parlamentu. Urobili to, lebo na konci roka zistili, že nemajú schválený výnimočný stav a na schválenie je ich malo. Tak si urobili výnimku a do parlamentu môžu prist aj nakazený poslanci.

Este pred nedávnom týto vládny poslanci, čo si teraz odhlasovali, že v parlamente môžu byt aj nakazený, s parlamentu vyhadzovali nevládnych poslancov, ktorí sa nechceli pri vstupe do parlamentu prezkazovat potvrdením, že absolvovali nepovinný test na koronavirus.

Všetkým kritikom tohto vládneho dvojakého metra slovenský premiér Matovič na fejsbuku vynadal a označil ich za mafiánov a fasistov. A vraj majú čakať, že aj na nich rada príde. A tak teraz čakám, že si prídu aj po mňa. Len neviem kam patrím, či medzi mafiánov, alebo fašistov.
úte pro 29, 2020 12:23 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

stř pro 30, 2020 12:01 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Janek1: takže nám docela lžou..ale ne nemocnice, nýbrž média, covidovo-vakcínová lobby jede na vlně paniky. Nepochybuji, že nemocnice jsou personálně poddymenzované, ale ti si zrovna moc nestěžují kromě funkcionářů typu Kubek ..to je kretén největšího kalibru.
stř pro 30, 2020 3:48 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Kubek kope za peníze. To až hystericky. Zdravotnictví z toho má obrovské peníze a ještě bude mít. Covid byl spásou pro mnoho zadlužených vlád států, protože je najednou na vině někdo jiný. Neschopnost vlád, včetně té Babišové se upozadila.
stř pro 30, 2020 12:45 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

stř pro 30, 2020 4:03 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Jeremy Clarkson:

„Čtyři dny před svátky jsem se probudil uprostřed noci a zjistil jsem, že moje peřina je mokrá a nemohu se zbavit suchého kašle,” otevírá svou stať Clarkson. V takové situaci pochopitelně podstoupil test, který u něj prokázal nákazu COVIDem-19.
„Doktor mi to řekl velice jasně - uvidí se, jak se budu cítit během dalších 5 až 14 dnů a buď mi bude lépe, nebo skončím v nemocnici,” pokračuje. Závěr si z toho udělal sám: „Protože je mi 60, protože jsem tlustý, protože kouřím půl milionu cigaret denně a protože měl jsem dva zápaly plic, pravděpodobně umřu o samotě v plastovém stanu.”
Smířen s takovým scénářem se izoloval u sebe doma, „vzal si do postele novou knihu Dona Winslowa a čekal, až smrtka strčí hlavu do dveří”. Bylo by ale naivní si myslet, že jeho myšlenky skončily u černého humoru: „Nebudu vám lhát - bylo to docela děsivé. Při každé nemoci, kterou jsem dostal, jsem měl pocit, že medicína a čas mě nakonec zachrání. Ale s COVIDem-19 sami ležíte doma s vědomím, že medicína na pomoc nepřijde a čas je váš nejhorší nepřítel,” píše dále Clarkson.
Zpočátku se prý cítil dobře, ale postupem času se jeho stav zhoršil. „Začal jsem ztěžka dýchat a hlavou se mi pořád honila varovná slova doktora o tom, že se to najednou může zhoršit,” pokračuje Clarkson, který se - pokud správně počítáme - pořád nemůže považovat za stoprocentně vyléčeného. Jeho nejupřímnější slova ale zaznívají závěrem.
„Pořád nám říkají, kolik toho už víme o COVIDu, ale za uplynulých 10 dnů jsem pochopil, že nevíme nic. Nevíme, jak dlouho jsme infekční. Nevíme, jak to léčit. Nevíme, co nám to způsobuje. Nevíme, jak dlouho jsou aktivní protilátky v našem organismu. Nevíme, jak snadné je dostat to podruhé. A rozhodně nevíme, jestli kterákoli z vakcín bude dlouhodobě účinná. Vlastně ani nevím, jestli už je mi dobře,” uzavírá Clarkson.


no zkrátka není o co stát, pokud ti je víc jak 40 cet - 50, 60..... :mrgreen:
ned led 03, 2021 8:40 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Driver, na testech jsme nebyli, tak nebudu psát že covid, ale s manželkou máme od vánoc fakt hnusnou chřipku, že jenom na střídačku jeden vždycky přes den spí a druhý je s děckama (4,3,1 rok). nonstop silná únava, kašel, pálí plíce a bolí nás celý clovek. Děcka nikdo nepohlida, protože nechcem nakazit nikoho z rodiny. A i když už to budou pomalu 2 týdny, stav furt stejný, ne li horší. to jsme mladí a zdraví. Marodim z práce poprvé v životě. S touto zkušenosti clarksonovi jeho obavy věřím. My to přežijem, ale pro někoho to fakt nemusí být sranda. Jediné štěstí, že to fakt nejde na děcka.
pon led 04, 2021 10:04 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Pavell: já mám od podzimu střídavé stavy, jakoby imunita pořád něčemu odolávala, dělal jsem si test a prý jsem se s covidem setkal, jakési protilátky mám ale nic moc, do konce týdne zústávám doma, stejně má sněžit, tak se zkusím dát dokopy v teple domova. Momentálně se cítím tak že kdyby ně zašpárovali někde v Anglii na parkáči, tak tam chcípnu.
úte led 05, 2021 11:13 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

V médiach sa stále vraví o odporcoch a odmietačoch očkovania. Neprejde ani jeden deň, aby to v telke alebo na nete nejaký spravodajský server neriešil. O odporcoch a odmietačoch očkovania sa hovorí len v zlom, v médiach sa im vyhrážajú zákazmi, trestami a dokonca jeden na Slovensku uznávaný vedecký korona expert si v slabej chvíľke nedával pozor na hubu, preriekol sa a povedal, čo si o odmietačoch očkovania v skutočnosti myslí. Keby mohol, tak im rúšky prikáže nosiť doživotne, pravidelne by sa museli testovať, všetko by im zakázal, držal ich doma atď.

Lenže pravda je v skutočnosti celkom iná, je oveľa viac ľudí, čo sa zaočkovať chce, ale nemôže, lebo vakcín je málo a ešte dlho nebudú. V reále sú odporcovia očkovania marginálna, bezvýznamná skupina ľudí a sú vítanou zámienkou na odvádzanie pozornosti od toho, že vakcíny nie sú a pre bežných ľudí ešte dlho nebudú.

Začalo sa o tom písať asi pred mesiacom. Firmy ktoré vakcíny vyrábajú ich nestíhajú vyrobiť v dostatočnom množtve. Vakcíny na ktoré sa hlavne spoliehali Nemci a s nimi aj celá EU ešte nie sú v EU schválené. V reále sa masovo rozbehne očkovanie až na jar a pre bežných ľudí bude vakcína až niekedy v lete. Tieto opatrenia a zákazy, všetky čo teraz platia budú platiť až do jari. Spomeňte si na minulú jar. U nás vírus nebol, ale v Taliansku a Španielsku prebiehal plnou silou. V CZ a na SK sú teraz dosť prísne opatrenia. Zdá sa že fungujú a počty nakazených sa zmenšujú. Lenže tieto opatrenia si v CZ a ani na SK nikto nedovolí zmenšiť. Prísny režim bude platiť až do jari, možno do leta. V Nemecku a Holandsku už vláda verejne priznáva, že prísny režim bude platiť až do Veľkej noci.

Príde my hlúpe ak teraz politici, novinári a korona experti špekulujú o korona očkovacích pasoch a o výhodách pre zaočkovaných. Korona pasy a očkovacie výhody môžu platiť až vtedy ak bude pre ľudí reálna príležitosť na očkovanie. A tá tu ešte dlho nebude.

Keď vidím čo sa okolo mňa deje a tiež poznám pár ľudí, ktorých táto choroba poriadne zomlela, tak si dávam pozor. Ochorieť nechcem, zaočkovať sa zatiaľ tiež nechcem, radšej si počkám, tiež som tak trochu odmietač očkovania. Keď na mňa v lete príde rad, tak sa zaočkovať nechám. Vtedy už bude očkovacia látka dobre vyskúšaná na miliónoch pokusných ̶k̶r̶á̶l̶i̶k̶o̶v̶ ľudí.

Slovensko bolo donedávna v tejto chorobe jedno z najlepších na svete. Nakazených sme mali málo, hospitalizovaných a mŕtvych ešte menej. Myslel som si, že je to rúškami. Na Slovensku boli povinné stále, od začiatku epidémie. Takých krajín v EU a aj na svete bolo málo. Naozaj som si myslel, že rúšky fungujú. Ale posledný vývoj epidémie na Slovensku ukazuje, že tie rúšky moc nefungujú. Korona nás teraz zomlela tak, že v počte hospitalizovaných a mŕtvych na počet obyvatelov sme na prvých miestach na svete.

Ja sa nakaziť nechcem. Ani keby to malo byť s ľahkým priebehom. Nemám chuť na chorobu, nemám chuť na PNku a ani na karanténu. Kedže rúšky podla mňa fungujú len slabo, kúpil som respirátory FPP2. A tu vidím problém. Respirátory sa dajú kúpiť. Ale sú drahé a často v mizernej kvalite. A dokonca respirátory s výdychovým ventilčekom sú na Slovensku pre ľudí zakázané. Môže ich mať len armáda, polícia a zdravotníci.

Podľa mňa by cena respirátorov mala byť prísne regulovaná. Pred rokom aj tie najlepšie FFP2, FPP3 respirátory s ventilčekom stáli len máličko. Oproti súčasným cenám boli lacné. Dnes sú ceny 10-20 krát drahšie. FPP2 a FPP3 respirátor proti vírusu určite zaberá. V kvalitnom respirátore s ventilčekom sa dýcha lepšie, ako keď máte na hube len handrovú rúšku. Ak by boli respirátory za regulovanú, alebo ešte lepšie za dotovanú cenu, ak by ľudia nosili pohodlné a kvalitné FPP2, FPP3 respirátory s ventilčekom, tak by to korona opatreniam určite pomohlo. O tom, že tieto respirátory fungujú netreba debatovať. Ale musia byť kvalitné.

Mne to rúško vadí, kvalitný respirátor s ventilčekom my nevadí. Teraz som nejaké kúpil, ale ani jeden my nevyhovuje. Kedysi, keď som robil stavebného robotníka, používal som tento respirátor. Dobre sa nosil, bol skladný a fungoval.
Obrázek

Tento som si kúpil a budem ho nosiť, tam kde je viac ľudí po kope. Niečo takéto by sme mali nosiť všetci (alebo aspoň väčšina) namiesto tých handier čo nosíme teraz.
pát led 15, 2021 6:33 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

sof: jako každý člověk nad tím přemýšlím a dělám si svůj názor, který se utváří na základě zpětné vazby, ať už osobní nebo zprostředkované přes známé až po ten mediální humbuk. Mě z toho vychází, že je to ostrá čínská chřipka velice nakažlivá, jenž jako každá jiná virová nemoc pokud se zkomplikuje konkrétně u tohoto druhu s embolíí plic tak je dotyčný fatálně ohrožen na životě a pak jen záleží na jeho kondici jestli to dá při aplikaci např. toho remdeziviru. Je velká pravděbodobnost že 80+ člověk to nedá, ale zase pokud není obézní nemá jiné vážné problémy v klidu to dá taky, znám takového. Bavil jsem se o tom i se švárou který je na urgentu a i mladý člověk s velkou nadváhou to nedá kvůli embolii plic, kdy plíce přetlačují srdce, to je nejčastější příčina úmrtí u mladých ale obézních. V případě stařečků a babiček je to o té imunitě, kterou už v tomto věku nemajítakovou jako 30-ti letý člověk. Mě z toho vychází, že do doby než bude dostatek vakcín pro ty ohrožené co jsem výše zmínil, tak je prostě izoĺovat a jinak vše uvolnit a promořit, ono to stejně jinak nedopadne, že to prodělá většina lidí s tím rozdílem, že se spousty ohrožených zbytečně nakazí, neboť žijí v naivní bublině že je chrání roušky a jiná nařízení, je to blbost.
pát led 15, 2021 7:46 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Oba příspěvky super, pod to se podepíšu. Je vidět, že sledujete situaci, vyhodnocujete a děláte si názor. Tak by se k tomu měl člověk stavět a ne jen si dát hadr přes tlamu jak to chtějí. S rouškou je to jako jít nabírat vodu cedníkem. Úplně zbytečně někomu dávají pocit bezpečí. Kdyby někoho chtěli chránit, tak to dělají jinak .
sob led 16, 2021 12:06 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

sof: buď rád, že sedíš ve své boudě sám a občas jen vylezeš mezi lidi. V naší dementní firmě (státní moloch) na to každý sere, vesele se konají porady... Já jsem sice Covid už měl, ale to bylo před 5 měsíci. A tuhle jsem četl, že je již mnohokrát potvrzené znovunakažení. Moc z toho radost nemám, také bych si to nechtěl zopakovat.
pon led 18, 2021 8:12 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

https://tn.nova.cz/clanek/blatny-pouze- ... odach.html

Co nám ještě tají.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Blatn%C3%BD

Tak bude panáček podle toho životopisu a zatajování pěknej vykuk.
sob led 23, 2021 8:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 21 hostů