Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Před měsícem se lůžka začala vozit do skladu z Letňan, že nebudou potřeba.
ned úno 21, 2021 6:35 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

jasně že navyšovali, je to pro špitál vývar mít co nejvíc obsazenou JIPku, leží tam i vyléčení
máš pravdu na ARO a JIP je průměr volných lůžek 15 % k dnešnímu dni
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/kap ... zkove-pece
ned úno 21, 2021 7:32 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Ještě že tu máme doktoři. Vlastně trakeři jsou víc jak doktoři.
BES - běs
ned úno 21, 2021 9:52 pm

ned úno 21, 2021 10:23 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Odkaz na anonymní dezinformační blog D-Fens od jeho pravidelného čtenáře Sofa, to už tu dlouho nebylo. :clap: Dle slov autora bych se měl velmi obávat toho, abych se dostal na lůžko JIP. Dokud mne nevystřídá další pacient, budou mne na něm udržovat (ač zdravého) co nejdéle a na co nejvíce přístrojích, aby bylo z pojišťovny co nejvíce peněz. :D Pán sice vypadá, že je od fochu, ale pokud o takových věcech ví, má podávat trestní oznámení a ne jen žvanit na blogu...

Pavel Šebek: Říká se, že stářím člověk moudří. Ale taky se říká, čím starší, tím blbější... V tomhle vláknu už platí spíš to druhé pořekadlo...
pon úno 22, 2021 9:23 am

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Tak to zase není pravda, že dfens je dezinformacni web. Spíš bych řekl, že tím, že tam může přispívat nejspíš kdokoliv, tak jsou tam články různých kvalit a úrovni.

Zrovna u toho challengera by mě zajímalo, jak to s ním je. Protože doktor je podle mě určitě.
pon úno 22, 2021 9:42 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

mě připadají jako dezonformační média spíš ty , která dávají prostor pouze jedné straně zdravotníků, a to jsou momentálně ti, co pracují v nemocnicích, které už dlouhodobě nefungovaly před pandemií a kde normální doktoři nechtějí pracovat, neboť mají blízko do Raichu, kde berou mnohem více peněz. Na druhou stranu jsou to hrdinové, že v tomto podstavu ještě bojují a někteří nasraně do médií ventilují tento pro ně katastrofický stav. Ale z jiné strany: myslíte, že stát s 10 mil. obyv. a stovky miliardvým rozpočtem do zdravotnictví se může hroutit, když ve vážném stavu leží s Covidem (k dnešnímu dni) celkem 1 263 lidí !!! (0,01 %) Tady něco nesedí. Jiná věc by byla kdyby to číslo exponenciálně rostlo (ale ne číslo pozitivních, ale těch ve vážném stavu) POZITIVNÍ nerovná se NEMOCNY.
pon úno 22, 2021 10:53 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Přesně jak píšeš. v ČR je to 6 lidí na nemocnici. Hrozné číslo. Celý rok nechají lidi nosit na hubě zbytečně hadr, aby jim dnes řekli, že od úterý je to jinak, že Prmulovi je to málo, byznys je byznys. Teď kelímek nebo respirátor nebo dvě chirurgické roušky. Kdo to bude kontrolovat, ten cigoš u dveří v kaufu ? Jakou na to má školu. Se mu tam budou odhalovat, co mají na sobě ? To je šaškárna.
Ústavní soud jim dnes řekl, že jsou to dementi, že to nedokáží ani odůvodnit. Ta svoje opatření, zavřít něco a jiné ne.
pon úno 22, 2021 5:58 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Dnes bol v jedných slovenských novinách článok o tom, prečo je to na Slovensku tak zlé a prečo sú nemocnice plné. Článok je čitatelný až po zaplatení, tak je zbytočné, aby som sem dával odkaz. V tom článku sa píše, že je problém zistiť, čo sa na Slovensku s covidom deje, lebo na SK je neporiadok v covidových dátach a nedá sa v tom vyznať. Možno aj toto je jeden kúsok skladačky, prečo sme sa z jednej z najlepších stali jednou z najhorších krajín. Ďalej tam bola spomenutá posteľová teória, podobná tej, ako bol článok z d-fens. Vraj je možné, že nemocnice predlžujú hospitalizácie už relatívne vyliečeným pacientom, aby sa vyhli prijímaniu nových covidových pacientov a tí sa potom musia prevážať do vzdialených nemocníc.

Dnes som počul v Slovenskom rozhlase správu, vraj najnovšiu z Ministerstva zdravotníctva o tom ako sa majú ľudia správať. Vraj po kontakte s nakazeným sa má človek okomžite sám doma izolovať a po ôsmych dňoch má ísť na test. A teraz to dôležité: ak je bez príznakov, má ísť na PCR test! Na antigénový rýchlotest má ísť len ak má priznaky. To je otočenie o 180stupňov celej slovenskej Matovičovej teórie antigénových testov. Antigénové testy, to bola Matovičova atómová zbraň na koronu, tak to sám nazíval. Už to neplatí. Už sa preferujú tie lepšie PCR testy. Toto bude ďalší kúsok skladačky, prečo je to na SK s covidom tak náročné.

Minulý týždeň bol dobrý rozhovor s jednou plúcnou lekárkou. Ona v rozhovore vravela, že je s tých hromadných antigénových testov nešťastná. Vraj jej do ordinácie pravidelne chodia lľudia s ťažkými dýchacími problémami, ktorí ju presviedčajú o tom, že covid nemajú, lebo všetky antigénové testy im vychádzajú negatívne. A pritom covid majú a to dosť zlý.
pon úno 22, 2021 6:01 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

já myslím, že se ještě dožijem třech respiátorů na hubě, páč volby jsou daleko a s jídlem roste chuť, možná je i párkrát posunou, oni prostě zkoušejí co Švejci vydrží.
pon úno 22, 2021 6:15 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Sof má to logiku. Psali tam všechno a pak to museli dementovat aj u nás, že má covid na svědomí jen 30 procent případů.
pon úno 22, 2021 6:24 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Zdroj ministerstvo zdravotnictví ČR:

U pacientů s COVID-19 je podle publikovaných prací průběh nemoci v 80 %
asymptomatický, pouze 15 % má příznaky onemocnění a u 5 % případů může mít
onemocnění závažný průběh
. Na celém světě existují jasné důkazy o přenosu SARS-CoV-2
z asymptomatických nosičů.

V rámci epidemických výskytů v některých vnitřních prostorách s klimatizací dosáhlo
reprodukční číslo nákazy SARS-CoV-2 až hodnoty 11. Systematické přehledy přitom ukázaly
redukci reprodukčního čísla používáním obličejových masek (roušek) v intervalu 6 až 80 %,
včetně beta-koronavirů jako původců onemocnění SARS, MERS a COVID-19.

Infekční dávka u původce nemoci COVID-19 se odhaduje na více než 100 až 1 000 partikulí
SARS-CoV-2, tedy je mírně větší než u SARS-CoV-1 (100 partikulí). V jednom výdechu se
uvolňuje 50 až 5 000 kapének, které mají malou rychlost a rychle padají k zemi a je v něm
pouze minimum virových partikulí. Mluvení zvyšuje uvolňování kapének i virových partikulí,
kterých může být kolem 200 za minutu, k nákaze by tedy stačil desetiminutový rozhovor tváří
v tvář


takže k našim dohadům viz výše: pouze u 5% může být závažný průběh, zda všech 5% umře se neuvádí, čísl R je pravděpodobně v obchodních centrech s klimatizací R 11 tedy superkomunitní šíření, roušky to mohou zlepšit o 6% až o 80%; při rozhovoru 10 minu bez roušky tváří v tvář riskujete že se nakazíte, ..... možná taky hoax to neumím posoudit :D, ale zdroj je ten nejodpovědnější
úte úno 23, 2021 5:46 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

počet zotavených je cca 10 tisíc denně viz. statistika např. na seznam.cz, příběh o tom jak to dopadlo dobře v médiích ani jeden..za to příběhů jak někoho dovezli do lazaretu a za dva dny ho vezli na kremačku v igelitu je plný internet. Někomu prostě vyhovuje šířit blbou náladu a držet lidi ve strachu.

ale jeden pozitivní jsem přesto našel:
https://zivotvcesku.cz/skvela-zprava-ma ... 2102242108
stř úno 24, 2021 9:59 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

v KLDR zakázali úplně všechno, takto se řeší "mezinárodka" ručně tlačená drezína:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... cle-detail

třeba se Babišem toho taky dočkáme :pray:
pát úno 26, 2021 8:11 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Rozvadov-testy

Příspěvek

Může mi někdo, prosím, kdo dělal teď někdy Covid test na Rozvaděči popsat polopaticky, jak to tam funguje? Testy dělají na parkovišti pro náklaďáky při dálnici jak je KFC a pumpa F1? Na tom parkáre je teď místo, či je zakydané? Kolik času trvalo od vjetí do kolony do samotného testu? Udělají mi test, počkám na výsledek, vjedu do Německa, projedu parkovištěm Pleystein, kde mne zkontrolují, že test mám a jedu dál? Má smysl si test udělat jinde a Rozvaděčem projet?
Dispečer mi řekl, že bych si měl test zařídit v neděli, tak jestli to má smysl. Chtěl jsem se objednat v Jičíně, ale první volný termín mají v úterý. Nejezdí mi osobák, tak bych si musel do jiných nemocnic půjčit auto; když to dělám, vracím ho kamarádovi s plnou nádrží, tak by to byl drahý špás, nehledě na promrdanou neděli. V pondělí cestou po vykládce a nakládce okolo nějakých testovacích míst určitě pojedu, ale zase se někam hrabat náklaďákem, nebo si brát dročku je taky píčovina. Jestli třebas dispečer jen nemá strach, že můžu Kovídek mít a on by na poslední chvíli pak musel řešit, co s tím.
Děkuji za ochotu s odpovědí. :hands:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
pát úno 26, 2021 1:06 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 17 hostů