Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Srovnej motorove zigula 1500 a skodu 120l.
čtv bře 04, 2021 9:55 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Gallič: takže výmysl? Jsem tlustej, rád si dám pivo a cigárka taky

To ostatní ani nemá cenu komentovat, co že t žigulík byl za auto. Se proberte
BES - běs
čtv bře 04, 2021 10:17 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Gallic, Rusku se nevyplatí splňovat e6, protože by to v Evropě stejně nikdo nekupoval. Není důvod, v EU se dělají mnohem lepší auta. Konkrétně te nivy, po které jsou Němci ulitli, se prodalo za loňský rok něco přes 1300 kusů v celé Eu...
Rusko nemusí nic dovážet, ale z 25 nejprodávanějších modelu aut v Rusku je 20 z dovozu... Do lady granta, nejprodávanějšího modelu v Rusku, by tady nikdo dobrovolně ani nesedl. Pro srovnání, u nas je nejprodávanější octavia.

Jen aby bylo jasno, proti Rusku vůbec nic nemám. Ale nemám rád, když se nadává na všechno u nás a v EU a přitom se tu máme jak prasata v zite, a vyxhvaluje se Rusko, které je na tom objektivně podstatně hůř než eu.
čtv bře 04, 2021 10:41 pm

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Pavel Sebek: Pokud seš tlustej a kouříš, seš asi jasnější adept než já, který před lety přestal a jsem vcelku hubenej a trochu v kondici. Každej může shodit nebo přestat hulit. Často se uvádí sportovci, který to skolilo. Je třeba si uvědomit, že sportovci často jedou nadoraz, jsou vyčerpaný. Pak je může skolit cokoliv. Pokud věříš tomu, že tě spasí vakcína, jedině dobře. Bude jí dost pro všechny. Já tomu nevěřím a myslím, že je třeba pracovat na vlastní imunitě. Taky nevěřím, že stát, který celou dobu lže, změnil a od doby covidu mluví pravdu. Stejně jako si pamatuju, že Babiš i Zeman jasně řekli, že se očkovat nedají, až pod nátlakem veřejnosti změnili. Vědí proč.
čtv bře 04, 2021 10:45 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Gallic: pracovat na imunite jo, ale stejně ti to nepomůže na 100 procent. Já jsem hobby sportovec, nekuřák, piju minimálně, jim zdrave, k tomu vitamíny a přitom mě postihl Long covid. Od vánoc mám problémy s dýcháním, buší mi srdce a po jakékoliv námaze si musím na hodku lehnout. Je březen, takže vlastně už třetí měsíc. Fakt bych to nezlehcoval.
čtv bře 04, 2021 10:57 pm

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Pavell: Rusové nemají turbo motory, z klasických atmosfér na EU trhu zbyla jen Mazda a možná Mitsubishi, které splní limity, ale za cenu omezení výkonu motoru.
Co se týče Lady Granta, to je vcelku normální ruská Fabie, mám dvě v okolí. Já sám mám Vestu, což je druhý nejprodávanější auto v Rusku. Většina aut se v Rusku se vyrábí na místě, nejde tedy o dovoz. I Rapid je možný koupit s motorem 1.6 a ne 1.0. 1 300 prodaných Niv bez oficiálního importu mi nepřijde zlý, vozí to soukromníci na vlastní triko. V předchozích letech, kdy byl oficiální dovoz to bylo lepší.
Jinak tě můžu informovat, že to byli hlavně Němci, díky kterým se Lada prodávala v EU, oni měli největší zájem na homologaci. Auta se prodávala celkem dobře, ale začalo se na čísle 0, kdy byl import znovu obnoven. Takže nešlo o desítky tisíc. Po pár letech skončil kvůli emisím. Kdo chtěl, ten koupil.
Covid určitě nezlehčuju, ale život v protektorátu a ekonomická likvidace nepomůže nikomu.
čtv bře 04, 2021 11:02 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Ta vesta vypadá celkem fajn, ale bez toho abys byl fanda do ruských aut to nemá smysl kupovat. V pohodě si najdeš alternativu ze značek, co se u nás běžně prodávají.

Že značky mají fabriky v Rusku vím, ale je to tam díky clu. Vyplatí se to víc, než vozit celé auta. To jsem reagoval na Joseho že Rusové mají sami vseho svojeho dost. Samozřejmě že nemají. Tak jak nikdo dneska.

Život v protektorátu je na hovno, platíme krutou daň za to, jak špatně volíme... Bohužel
čtv bře 04, 2021 11:27 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

K tématu Sputníku máte názor profesora cca od 16-té minuty : https://www.youtube.com/watch?v=cC7Iiwa1dQQ je to z 1. března 2021, tak celkem aktuální, zvažte, zda si píchnout "Žigulíka" :D
pát bře 05, 2021 5:58 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Keď bude mať ruský “žigulík” štempel z EU, alebo aspoň zo Slovenska, tak si ho nechám pichnúť.
—————————————————-
pred dvoma rokmi som zháňal jednu súčiastku na ruské auto. V Rusku stojí asi 150€. Je to vec, ktorá sa u nás nepredáva. Skúšal som vybaviť dovoz cez slovenského importéra súčiastok na ruské autá, ten my neodpovedal. Český my to bol ochotný doviezť, ale cena bola vyše 20.000 Czk.

Teraz som pozeral ruské ceny na Vestu. Jedna z najdrahších čo predávajú s motorom 1.6 a manuálom v naj výbave stoji milión rublov. To je cca 11.300 €. U nás na SK sú aktuálne ceny Vesty takéto. Ten rozdiel je veľký.


Obrázek
pát bře 05, 2021 8:27 am

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

sof: To jsou ceny individuálního dovozu a jsou vyšší. Neustále je možné koupit Vestu jako doprodej za staré ceny. https://lada-vesta.autobazar.eu/ Český i Slovenský dovozce se zasekli v čase, zbytečné po nich něco chtít. Oni mají na svědomí stav značky u nás. Pokud chceš něco, tak velmi dobře fungují https://abc-autodiely.sk/ nebo objednej přímo z Ruska. Zboží všem přišlo a třeba i větší kousky. Konec OT
pát bře 05, 2021 8:48 am

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

viz.Vesta....to vypadá že obslehli Toyotu Corolu
pát bře 05, 2021 1:14 pm

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

neobšlehli nic, Vesta vznikla v době, kdy ve firmě působil jako ředitel Bo Andersson a šéf designér Vesty je Steve Mattin, který dělal pro Volvo nebo Mercedes.
pát bře 05, 2021 1:42 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Nedávno jsem zaslechl od člověka povolaneho : " věřím ruským vědcům, ale nevěřím ruskému státu. ". To je podle mě naprosto výstižné.
Taky jsem to slyšel, byl to nějaký profesor z Univerzita Karlova. Byl v pořadu na Dvojce, jak to vidí.
Naposledy upravil(a) 4215 dne pát bře 05, 2021 9:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát bře 05, 2021 4:04 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Dnes bola v jedných slovenských novinách zaujímavá reportáž o práci na záchranke- na sanitke. Skoro všetky výjazdy sú covidové. Najzaujímavejšia informácia bola táto. Výber, selekcia pacientov na tých, ktorí dostanú kvalitnú lekársku starostlivosť a aj šancu prežiť, a na tých, čo neprežijú prebieha nielen v nemocniciach. Selektujú už aj operátory na tiesňovej linke. Ak majú málo sanitiek a záchranárov tak k starším ľuďom sanitku nepošlú hneď. Radšej ju pošlú mladším- 50tnikom a nemej. A tak sa záchranárom pravidelne stáva, že prídu k pacientom neskoro, už sú mŕtvy. Jedna doktorka v tej reportáži vravela, že v ten deň, keď sa jej na to pýtali mala už tri také výjazdy. Vždy prišla len k mŕtvole. Vraj to je dôvod, prečo sa na Slovensku plnia nemocnice mladšími ľuďmi, starí sa už do nich nedostanú.

A spomínali, že to ide rýchlo. Človek sa otestuje, je pozitívny. Za pár dní sa mu priťaží a do týždňa od testu je mŕtvy.

—————————————————————-
Dnes bolo vo viacerých médiach písané, že poliaci chcú očkovať čínskou vakcínou. Vraj chcú tiež obísť európsku liekovú agentúru a nečakať na schválenie vakcíny.
pát bře 05, 2021 4:51 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

funguje vám ta on-line registrace na vstup do nemecka??

einreiseanmeldung
ned bře 07, 2021 2:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů