Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

To není negativismus, to je realita. Obdivuji lidi co to zahodí někde u zumaia a jdou k moři. Já myslim na cigose co mi vybere auto. A řešit ty hovna kolem. O od nikoho nic nedostaneš. Odejít o víkendu si dovolím jen někde a někdy. Kolegům ve dvojce vybrali kabinu na irunu, půl roku zpátky. Vzali jen karty. Vytankovali všechny 4 karty na limit. Kdo to zaplatil? no ti řidiči……

západ je v pici, já se doziju toho ze bude znovu železná opona, ale utíkat se bude ze západu na vychod
pon zář 13, 2021 7:54 am

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

Tak koho by napadlo odejít od auta a nechat tam karty...
Jinak když si vezmeš cennosti z auta, co ti tam zbude? Notas a hadry. To zas takové bohatství není, aby ses kvůli tomu nemohl vzdalit od auta.
No a jestli si ti borci opravdu nechali strhnout prachy za ty vytankovane karty, tak to jsou tuplovani krereni. Když by jim ukradli celý kamion i s nákladem, tak budou splácet třeba 6 Mega? :-D
pon zář 13, 2021 8:53 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

wckr píše:
pon zář 13, 2021 7:54 am
To není negativismus, to je realita.

západ je v pici, já se doziju toho ze bude znovu železná opona, ale utíkat se bude ze západu na vychod
přesně tak.....když vidim kam to spěje je mi na :savle: :hands:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon zář 13, 2021 9:26 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

pawel když mas podepsaný papír ze za ty karty rucis, a ze u nich nebudeš mít pin…. tak to opravdu zaplatíš

Já když jdu na irunu pro víno a olivy, tsk to dam na celní, těm zlodějům dam 2,15e za hodinu stání a karty si beru sebou stejně. Nikde na ulici bych to nenechal.
pon zář 13, 2021 7:20 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

Pokud mají důkaz o tom, že to byla krádež, tak nic platit nemusí. Tzn. Záznam od policie, vylomeny zámek, rozbité okno, kamerový záznam z parkoviště, z pumpy, kde to vytankovali atd tak jsou v pohodě. Horší, pokud ty policajty ani nevolali, nebo to nijak neřešili. Ale i tak jim můžou strhnout max 4.5 násobek platu. Takže kdo ví jak To bylo.
Pokud ale nechali karty v autě I s pinem, tak to asi mluví za vše.

Kdybych byl na jejich místě, asi bych nebyl líný si zaplatit právníka.
pon zář 13, 2021 9:33 pm

Zpatecka
Příspěvky: 77
Registrován: stř kvě 22, 2013 9:24 am
Bydliště: Tam kde zrovna jsem

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

Teď koukám jak jsem to tady rozvířil. Já tady na tom míste dělal víkend už asi 30x? Možná víckrát už to ani nepočítám. Není to na dalnici. Karty tankovací, pokud někdo nemá PIN tak jsou mu k hovnu bez PINu nedají nic. Jo a od toho místa co stojím je asi tak 100m četnická stanice. Jo a na to aby vybrali kabinu jim stačí doba než se vy..tu. Pro mě neděle strávená na prochc...m parkovišti posloucháním stejnych truckerskych blábolu týden co týden je ztracený čas. A na to je život příliš krátký. Jinak přeji všem mnoho šťastných kilometrů bez nehod
pon zář 13, 2021 9:57 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

Fotka je to povedená . Na mě osobně zapůsobila trochu jinak než vykrádáním aut. 👍
úte zář 14, 2021 5:27 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

aha... to vysvětluje proč třeba šofér dojede na parking v centru Budějovic, odskočí max. do Kaufu, dojde k autu s plnými igelitkami a zavře se v boudě, rano start a pryč, ale vsadím že i ti co tam stojí o víkendu tak vylezou se max. vychcat nebo sedne vedle auta na stoličku. Já mám malou boudu, musím chodit v zimě v létě, kolem řeky po kopcích když jsem někde v horách, prostě protáhnout tělo. Vnitro má tuto výhodu, že je u nás relativně bezpečno, někde v "cigánstánu" bych asi taky váhal.
Naposledy upravil(a) DriverBrno dne úte zář 14, 2021 4:54 pm, celkem upraveno 1 x.
úte zář 14, 2021 8:22 am

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

Není to tak hrozné. Obecně zastávám parkovací zasadu, že čím min lidi o mne ví, tím menší šance je, že mě vyberou. Tzn. Radši stojím někde v prdeli u lesa, kde za celou noc projedou 2 auta, než stát někde na Portugalce na sosce u silnice.
úte zář 14, 2021 10:19 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

Tankovaci karty ma za oknem pul csad ostrava,nebo za stinitkem teda.pin kod fixem napsany.muzes si vybrat jakou kartu chces..a profici na jihu francie to delaji tak ze ti vlezou do boudy,nevsimaji si tve navigace,jablka,notas,nepodstatne,jen ti vezme karty tankovaci.tech par euro ti tam taky necha,smysl toho je at si niceho nevsimnes.a nez ja doskacu z irunu do ostravy za tri dny je tam vytoceno 5000litru,pak to nekoho napadne stopnout u nas.
úte zář 14, 2021 7:23 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

Neverím, že sa dá natankovať s tankovacej karty bez PINu. Podla mňa takéto správy šíria vodiči-hlupáci, ktorým ukradli kartu aj s PINom a oni sa len vyhovárajú, že tam PIN nemali. Karta môže byť v aute vystavená hocikde, bez PINu z nej nikto nenatankuje.

Ale dá sa zneužiť (využiť) inak. Ja som raz kartou cez internet (len pomocou čísla karty) zaplatil nemecké mýto. Po vstupe do Nemecka som zabudol zapnúť gobox- v zime nám z každého auta vymontovali originál zabudovaný nemecký gobox a nahradili ho na sklo nalepeneným DKV goboxom. Ten som po prechode hraníc nezapol a prešiel som po Nemecku asi 80km. Chcel som to doplatiť v automate, ale tam kde som dva krát zastavil, mýtny automat nemali. Večer, keď uz som stál na noc a zase na parkovisku nebol automat som to skúsil zaplatit cez internet. Išlo to ľahko a keď my ako platenie ponúklo možnosť palivová karta, tak som to skúsil. Zadal som číslo karty a prešlo to. Na firmu som to nehlásil. Asi o tri mesiace som sa dozvedel od kolegov, že hľadali nejakého šoféra, ktorý to urobil. Vraj bola zneužitá karta. Z auta ju firma zobrala a dali tam novú.
úte zář 14, 2021 7:54 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

U nás by to nenatankoval. Máme limit cca 1100l týdně, když potřebuješ víc dáš info a navýší technik. Jelikož už mám jen Shell tak PIN nosím v hlavě, kde střídač netuším a jeho věc. Jelikož už mě dlouho nikdo nestřídal tak no problemo.
úte zář 14, 2021 10:16 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

Ja som presvedčený o tom, že bez PINu sa s tankovacej karty natankovať nedá. A že ak vám kartu ukradnú, tak PIN nezisťujú zázračný hackery tajnými hackerskými pokusmi, ale PIN získajú priamo s kartou, lebo ho tam má šofér napísaný.


Ale viete o tom, a som si istý, že niektorí to doteraz neviete (hlavne staršie ročníky), že s vašej obyčajnej bankovej platobnej karty sa dá platiť bez PINu? Vy čo nenakupujete cez internet a nepoužívate priamu online platbu ste pravdepodobne doteraz nezistili, že s vašej karty môže ktokoľvek, bez vášho súhlasu, ak pozná čísla na karte, zaplatiť na internete na e-shope za tovar. Stačí k tomu číslo karty, platnosť karty a to trojciferné číslo, čo je vzadu na karte pri podpise.

Ja už som sa stretol zo šoférmi čo to nevedeli, preto to sem píšem.
úte zář 14, 2021 10:53 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

však jim vzali jen karty, a první to zjistili v kanclu když jim vytankovali postupně wag,ids,shell,as24.
máme limity denní i tydeni. Podle toho co se nejvíc používá. Ale 900l vezmu z každé za den. Z některých sice uz další den ne, ale myslim ze zloděj byl spokojenej.
úte zář 14, 2021 10:54 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krajina a okolí na našich cestách

Příspěvek

Je to jak pises.vezme 900denne.vzdy jinde.na to aby ti kartu nekdo zneuzil vubec ji nemusi mit fyzicky u sebe.staci mu to cislo,4*4 cislice co tam jsou vyrazene.pin kod je pro ne otazka par minut.v belgii,u tech tankomatu,jmenovite Vuerne,bezne v noci jak tankujes te sleduje treba rumun ve stinu,kod se da vysledovat pokud ma dobre oci,dalekohled treba.ja jsem na karty hodne haklivy,o platebni vubec nemluvim ani,ale to je muj problem
stř zář 15, 2021 5:23 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 19 hostů