Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Nenávist ke kamioňákům

Příspěvek

Dneska jsem tak pročítal seznam a vždycky mě hrozně nas..e když u nějaké nehody kde se ocitl i kamion je v každém druhém příspěvku v diskuzi psáno že kamioňáci neumí jezdit atd. Zajímal by mi na to váš názor? Já si nejprve myslel že tam píšou jen idioti , kterým to nemá cenu rozmlouvat,ale nějak zjišťuju že těch idiotů je vtom případě strašně moc ne-li většina. Vůbec nepochopím jak tohle někdo může napsat o lidech , kteří sedí v autě celý den a za rok najedou víc než ostatní za život, jeiich auta jsou 20x těžší a 6x delší.
To je všechno :housle:
pát bře 07, 2008 6:25 pm

Marcy

Příspěvek

Jsou to proste paka, ktere v tom aute nikdy nesedeli a neuvedomuji si, ze prave od tech kamionaku by se kolikrat meli ucit...ale tak at si kazdy mysli co che, dulezite co vime my, ne??? :lol:
pát bře 07, 2008 6:31 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Jestli to nebude tím že v tom nikdy neseděli. Ať si každý zkusí celý den sedět a jak všichni říkají jen točit kolečkem...
Na tohle jsem si už zvykl a mávám rukou když mě to někdo řekne.
Jednou jsme se o tom bavili s kámošem tak mu říkám pojď jezdit se mnou, stačí když vydržíš půl dne tak já ti večer zaplatím lístek v hospodě a garantuju ti že vypiješ tři piva a bude po tobě.
Na druhý den se mnou jezdil i s přítelkyní hodinu. Ta jak vylezla z auta tak se pozvracela a on večer ani nedošel....
Každý si to může zkusit ale proč se mlátit ve velkém nepohodlném autě když může sedět u piva a nadávat na ŠOFÉRY
pát bře 07, 2008 6:33 pm

Uživatelský avatar
BFLM
Příspěvky: 94
Registrován: úte zář 11, 2007 2:30 pm

Příspěvek

Jak tu ma nekdo v podpisu: "Auto nemuze za vola, kterej ho ridi" a to plati jak pro osobaky, tak nakladaky. Je ale pravdou, ze media prizivuji povedomi o "nebezpecnych" kamionech a "nezodpovednych" soferech... vsechno je o lidech
Obrázek
pát bře 07, 2008 6:45 pm

mc.cvok
Příspěvky: 2178
Registrován: úte říj 17, 2006 10:18 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Ono to není o tom , jestli jsi v tom někdy seděl , jde spíš o to , že i s kamiony jezdí idioti , myslím si ,že jich je naprosto stejné procento jako s jakýmkoliv jiným dopravním prostředkem , jenže auta těchle "řidičů" jsou 20x těžší a 6x delší.Proto jsou ty chyby (nebo bezohlednost) taky mnohem víc vidět. Ale je fakt , že s kamoinem dnes jezdí kde kdo . :?: To bych řekl , že je opravdu špatně. Když jedu po dálnici , taky na ně nadávám , ppročpak jezdí jinak u nás a jinak v Německu???
Zabijte je všechny.....Bůh si ty svý pozná .
pát bře 07, 2008 6:46 pm

Marcy

Příspěvek

talas.m. : Ty máš aspoň tatrovjenku, ale co teprve my liazkáři..... :lol:
pát bře 07, 2008 6:47 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Já bych zas takový rozdíl mezi těmato autama neviděl :lol:
pát bře 07, 2008 6:58 pm

Uživatelský avatar
Mykesh
Příspěvky: 1259
Registrován: stř zář 19, 2007 12:40 pm
Bydliště: Praha/Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ad nenavist ke kamionakum. Ja osobne si myslim, ze za to muze vic faktoru:

a) Media - posledni dobou stale tuto nenavist prizivuji...
b) dispeceri - planovani tras stylem 1hodina = 100km :evil:
- nuceni ridicu porusovat AETR atd... :evil:
c) spatna dopravni infrastruktura CR (udrzba silnic, katastrofalni stav D1,
spatny informacni system ((Pochybuju, ze si nejaky H,RO,RUS,I, no
proste jakykoliv zahr. ridic krome slovaku prelozi ty svitici cedule...)))
d) honba ridicu za "penezi" a rychle navraty domu = porusovani AETR a
max. rychlosti.
e) Uspory dopravnich firem (nakupy pouze "plechu a kol", tzn. zadne
bezp. a ochrane systemy/prvky)
e) a dalsich par by se mozna nekde naslo...

Tak nejak bych to teda videl.... :housle:
pát bře 07, 2008 7:08 pm

jog!n
Příspěvky: 731
Registrován: sob bře 25, 2006 5:54 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jo no jsme tranzitni Země. Navic mnoho lidi simysli ze treba k TeSCU vedou koleje aby se tam zbozi mohlo dovezt vlakem
Naposledy upravil(a) jog!n dne pát bře 07, 2008 7:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Na přechodu pro chodce, drtí TATRA důchodce. Důchodce se vrtí, ale tatra drtí :D
http://kontejnery.ic.cz
pát bře 07, 2008 7:16 pm

Marcy

Příspěvek

Nee....lidi si mysli, ze do tech obchodu to jidlo doletelo vzduchem.... :(
pát bře 07, 2008 7:32 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

Podle mě je to hodně tím, že většina řidičů osobáků nemá ani tušení, jak se s velkým autem jezdí a jak se chová. často se mi stává, že když jedu s někým osobákem např. v obci, kde je úzká cesta, zatáčky a tak a před náma jede kamion třeba slabou 40, protože prostě rychleji jet nemůže, tak hned ten dotyčný začne nadávat stylem: " Proč ten debil nejede" atp. Nebo někde jsem četl, kolik nějaký týpek najezdí ročně tisíc km, jak je zkušený šofér a že nesnáší kamiony kvůli jejich PODIVNÉMU A NEPŘEDVÍDATELNÉMU nadjíždění v zatáčkách... co si o tom má pak člověk myslet...
pát bře 07, 2008 8:08 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

je to všechno o výchově jak řidičů a veřejnosti-o nárůstu dopravy -o chování
také -bohužel těch mladších z našich řad-bohužel
(neházim všechny do jednoho pytle)
kdejakej "smrgola" dostane !! bohužel ,ne udělá papíry a hurá do velkýho vozu ...a teď je machr....chování profíka žádný ,co mu auto v některý situaci udělá ,o tom nemá ani ponětí-vlečňákem "pucuje " v lepším případě obrubníky nebo s ním "zametá"" a furt dokola.......
a naopak ti starší
"co všude byli a všechno znaj "
je někdy to samý s tím rozdílem že když si dotyčnej usmyslí udělat nějakou prasečinu někomu tak je ouvej (když to má v paži)
a chování sdělovacích prostředků vůči nám je kapitola sama pro sebe už se o tom tady psalo -je to nekonečnej příběh a ruku na srdce se tomu kolikrát nedivim stačí nahrát 10 cb okolo baranďáku a uložit to na net ,aby si to mohl každý stáhnout a poslechnout jak se k sobě chováme -někteří co jsme za hovada a prasata .....a to jsem napsal hodně slušně :(
navíc nikdo nejsme bez chyby a když se nic nestane zaplať pán za to
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát bře 07, 2008 8:28 pm

Petr
Příspěvky: 1637
Registrován: sob srp 05, 2006 8:34 pm

Příspěvek

martin 440pravda pravdouci.
pát bře 07, 2008 10:25 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já si myslím, že hlavně je to problém naprosto nevyhovující dopravní infrastruktury
naše silnice nejsou stavěný pro takovej počet jak nákladních tak i osobních aut.
A při neustálejch zdržovacích procesech ať od lačnejch majitelů pozemků
či z různejch spolků zelených, archeologů a jinejch vyžírků...to tak potrvá hodně dlouho.
. . Za druhý je to absencí pořádnejch zákonů, ale za to můžou ty neschopný lemplové ve vládě
ale to se není čemu divit, když nemaj za nic zodpovědnost.
Kdo to kdy viděl aby někdo něco v práci zkazil a místo trestu (premié,pokuty popř. vězení, atd.)
řekl že se vzdává funkce a ještě dostane tučný odstupný. :!:
Kdepak dokud nebudou politici zodpovědný za svoje činy ve vládě, tak jim bude všechno fuk a schválí jakoukoliv blbost.

Proč si všichni stěžujou, že přes Čr jezdí moc kamionů a ještě přeloženejch, když řešení je prostý...
jenom přes nás projíždíš ?..tak mazej na vlak, nebo táhni pryč.(a hned by mohlo bejt levnější jízdný dráhy by mělim kšeft)
Hned na hranicích bych všechny zvážil.. seš přeloženej ?.. vylez a zavolej si druhý auto a dokud to nepřeložíte nazdar.
A co se týče porušování doby jízdy a technickýho stavu, tvrdě bych šel po majitelích firem a dával bych hodně vysoký pokuty.
Takhle to odskáče jen řidič a firma je v klidu.. to není správný.
Ale je to stejný jako s kouřením, stát říká jak je to škodlivý a blablabla...
ale nezakáže to, nemůže protože z toho má strašný prachy, vlastně jako z každýho kšeftu z drogama je spousta peněz
a stát to má navíc legálně, rychlý prachy za lidskou závislost :!:
Takže v dopravě si musí taky nějakým způsobem pěkně mastit kapsu, když to tu takhle chodí a nic se neděje.

Komouši měli dobrou myšlenku, že žádný auto nepojede prázdný.
Ve skutečnosti to bylo asi všelijak, ale bylo by to vcelku logický, někam jedeš plnej a zpátky taky aby se to auto využilo.
Jen jak to uskutečnit v naší pomyslný demokracii.
Tím by ale ubylo nejen dost aut tak i dost pracovních míst. :roll:

Ale co stejnak se ČR jednou stane jen obrovskou plochou skladů a překladišť
takže nejběžnější profesí tu bude skladník.(a druhou skladník tunelář :lol: )
Pak nenávist automobilistů proti kamionistům bude tatam a akorát se o ní
budou vyprávět neuvěřitelný historky z dááávnýý doby, kdy se ještě jezdilo na ropu.
Pokud se do tý doby lidstvo nezlikviduje navzájem.
pát bře 07, 2008 10:48 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

tak tuto je nekonečná diskuze a zbytečně při tom padají ostrý slova a tečou nervy ... každej bude mít svoují, pravdu a tu nedá ani pod tíhou pádných argumentů.

Kreténi jsou:
kamionkáři
motorkáři
offroaďáci
cyklisti
chodci
dodávkáři
pikapisti
taxikáři
blondýny
manažeři
zedníci
důchodci
mladý řidiči
autobusáci
tramvajáci
...
...
...
:wink:
sob bře 08, 2008 1:58 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 53 hostů