Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Desmo
Příspěvky: 15
Registrován: pon srp 08, 2016 4:21 pm
Bydliště: Lauda-Königshofen

Příspěvek

To je teď fuk, každopádně co si pamatuji, tak silnice byla v dezolatnim stavu a na autě ani nákladu nevznikla žádná škoda
řiď a bude ti líp
pon srp 08, 2016 6:32 pm

Desmo
Příspěvky: 15
Registrován: pon srp 08, 2016 4:21 pm
Bydliště: Lauda-Königshofen

Příspěvek

Tak mám za sebou prubefahr, zatím v autoškole :D Němci se se s tím opravdu nese@ou. Ouzky silnice tak pro jeden a půl osobáku, malý vesničky atd. Tahle hodina mi dala aspoň představu co mě čeká :roll: :D Jel jsem s MB Actros 18t s tou převodovkou na joystick. Bože to byl hokej, instruktor řekl, že jsem moc hrr. Nicméně nadjizdeni atd bez problému. Doufám, že dostanu něco menšího s normálním klackem. Na retarder s motorovkou jsem si taky zvyk. Jen se mi zdá, že se celé nějak moc houpe :D Ale to bude asi tím, že jsem vezl vítr.
řiď a bude ti líp
pát srp 19, 2016 6:00 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Zdravím, chtěl bych zkusit práci řidiče, protože ve fabrikách se chovají k lidem jak k hovnu (počítám s tím že jako řidič na tom nebudu líp). A to nedělám nekvalifikovanou práci.
Nějaký rady, postřehy nováčků co do toho šly taky, tipy apod.
Auta mám rád od mala, a k práci řidičů jsem vždy přistupoval s respektem až údivem.

Jsem tu nový, tak mě hned nehejtujte :D
ned čer 04, 2017 9:32 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Sežeň si ve svém okolí někoho kdo tu práci už pár let dělá .... úplně nejlépe by bylo z firmy kam chceš nastoupit. Aby to nebyl žádný vejtaha který se chce ukázat před mladým klukem jaký je velký TIRák, ale chlap který už v tom má jasno. Pak si zajděte na pivo ( ty mu ho samozřejmě zaplatíš :-) ) a pak jenom poslouchej, vem si notes, tužku a dělej si poznámky. Rozepisovat se tady by bylo na hafo stránek
ned čer 04, 2017 10:03 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

jak rika Tomy,musis sehnat nekoho normalniho.Jak zacne vetu-to se nehne,to se nekurtuje,to vyjde,on uhne(predjizdeni),kazdy osobak je trotl,jezdim XY let,rumuni polaci jsou nejhorsimmy nejlepsi,tak utikej zavcasu,takovy blb te nic nenauci.
Neřeším...
pon čer 05, 2017 6:12 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Díky kluci. Mám domluvenej týden na mkd s kamaradovým bráchou, jezdí přes 10 let a je to docela klidas. Ted se jen uvolnit na tyden z práce :D
úte čer 06, 2017 12:24 am

Johnys1
Příspěvky: 10
Registrován: sob čer 09, 2012 12:16 am
Bydliště: za vodou v rákosí

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Je to opravdu o tom, koho kdo chytne na zaučení..

Já před časem taky zažil kolegu který měl heslo to se nekurtuje, uhne a podobně.
Nejsem nijak vyježděný řidič, řízení jsem se věnoval slabé tři roky, pak jsem se na volant na delší dobu vykašlal a pracoval v jiném oboru.
Vidina výdělku ve formě brigády mně zavedla zase k volantu.

Přišel jsem do firmy a dispečer, že mi dá zkušeného do auta ať nejedu první den po takové době sám,což jsem ocenil, sice nejsem úplný začátečník, ale dlouho jsem za tím neseděl. To jsem ale ještě nevěděl, koho mi tam dal :-D
Jezdila se fakt jen komínovka. Na otázku jestli se to kurtuje? Odpověď byla, na co na ten kousek? To bych se za ten den ukurtoval. Ve zúžení rada jeď, jeď, jeď jsi větší ať zastaví ten osobák...Už mi začínal být kolega divný :D
Při použití retardéru, jsem si přišel jako retarda já, protože mi kolega "zkušeně" říká "tohleto my tady nepoužíváme"

Každý v osobáku byl špatnej a mužské i ženské přirození :-D
Nemluvě o ostatních řidičích kamionů třeba jen couvajících na rampu nám v cestě :-D

Bylo tam mnohem víc perliček,ale to byl můj první den po dlouhé době za volantem. Tak takového kolegu na zaučení asi radši nepotkat :-D
stř čer 07, 2017 9:58 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Já měl poprvé v kabině týpka (kamarád, teď těsně před důchodem) jehož největší starost byla, trefit se s kolegou (bo Luboš má vypalenou slivku sebou :lol: ) Pak mi řekl "jeď furt rovně a za čtvrt hodky se zjebal jak ta sviňa. Takže moji premierovou jízdu prospal. Pak mě ale před všema velice chválil, jak mi to dobře šlo :D Vypadalo to asi takto:
Kurva Juroo, víš že já nikomu v autě neusnu, ale tady mladý jel fakt dobře, plynule, tak jsem se zasunul klidně do regála a spal jsem až dom. :valetsesmihy:
No bodejď by ne po púllitru slivky že... :lol:

Ale takový ten typ člověka, co bych s ním jel ještě dneska světa kraj 8)
stř čer 07, 2017 10:38 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Tak já jel jednu z prvních jízd s fajn chlapíkem,co lízou sjezdil SSSR,pak byl i s Unicefem atd,měl jsem štěstí,takovy Sofer se tu na fóru těžko najde,první jizda-padla večerní hodina,dvojka nedvojka,šlo se spát,já nahoře,najednou mě v noci dusi kouř z doutniku,chvíli jsem to trpěl,jako mladej jsem si nedovolil oponovat,pak se to už ale nedalo,tak jsem se nesměle ozval,on vyskočil,lekl se a omlouval se,že zapomel,že jedeme dva,že nemohl spát,tak si dal svou půlnoční dávku višně v tabaku :D
...rád se svezu s čímkoliv...
stř čer 14, 2017 7:32 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Chlapi dotaz

Mám na autě na předku gumu, co utíká. Za den to padne na 3atm. Je tu rizoto, že mi řachne?
Když mi daj nový, tak dostanu jebky ve stylu Agate. Což nechci, tak bych radši si tu Continentalku furt dofukoval

Nebo co byste doporučili za kompromis mezi kvalitou a cenou? Argumentujou tím, že Continentálka stojí 12tkč, Agate 5tkč - že na to, abychom to prořezali o roxory apod. to stačí (bytˇty Continentalky tam mám skoro 130tkm). Že bych si zkusil aspon na přední nápravy vyjednat nějaký lepší gumy, než tu šišatou slepenou tmu...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob srp 05, 2017 6:10 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Doporučuju KAMA,ta funguje,máme jí na čtyřech tahačích a firmě na předcích ,i na zadcích a naprosto v pohodě pneumatika,nehází,neklouže a drží :wink:

S pneumatikou která denně uteče na 3 atmosféry,bych nikam nejezdil,dojel bych do leda pneuservisu,aby se mi na to podívali,pokud je v ní hřeb,nebo utíká ventilek,tak opravit a pokud na ní nic nebude vidět,hned zahodit,cca před půl rokem mi vybuchla bez jakýhokoliv varování v Praze na Jarově pravá přední guma za jízdy a nic příjemnýho to nebylo :D
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
sob srp 05, 2017 6:52 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

No kecal jsem. Ráno jsem na to koukal a bylo tam 7atm, takže když to ráno doštouchnu, tak cajk
No, nejlepší léta má za sebou, ale sezonu dojezdí. Pak půjdou nový společně s druhou nápravou, kde jsou defakto sjetější (už) Agaty... Původní Continentaly na 2. nápravě byli 80tkm, Agaty tam nejezdí 50tkm max...

Kamy jsme taky měli, a nebyli nejhorší si myslím. Zkusím na "garážmistra" zatlačit
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob srp 05, 2017 6:34 pm

KarelRebel
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 13, 2019 8:40 am

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Zdarte, již mě nebaví pracovat v průmyslu,ve 40ti chci změnu, děti mám již ve vyšším věku, již před deseti lety jsem chtěl zkusit řídit velká auta - děti to zbrzdily, nyní mám nabídku jezdit kamionem, ovšem jsem bez zkušeností, ovládal jsem max.(auto, dodávka) soukromě bagr, damper, nakladač- prostě stavba :D Pravda je že do čeho sednu za chvíli to ovládám.- tady něco smrdí... :hand:
Otázka tedy je, zda vy zkušení máte pro mě nějakou radu, např. vy...r se na to, začni jinak, zůstaň kde jsi(nikdy!!), najdi jinou práci......
Můj plán je následující : získat praxi v řízení a pak se uvidí
Díky za případné rady či názory ať jsou jakékoli.
ned lis 17, 2019 9:21 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4463
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

To KarelRebel: Zkus počíst tady, asi stejný případ. http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... 72&t=12006
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned lis 17, 2019 10:02 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

já jsem to udělal, ale se svým autem a legislativou co k tomu patří (tedy nemám tahač, ale solo), jako zaměstnanec v tvém případě bych šel raději na bagr, kolový jeřáb, zkrátka zůstal u té stavební techniky. Ti co jezdí od mládí už jsou v tom a chtějí to doklepat, ty máš volbu a spíš by ses po 40- tce od píky s tím trápil. Ale neznám tvou dobrodružnou povahu a odolnost proti lidské tuposti a možná ti to bude vyhovovat.

..anebo ještě takhle, pokud jsi rentiér:
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek ... cle-detail
ned lis 17, 2019 7:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů