Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1567
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

B A G-Bundes autobahn gestapo
stř pro 19, 2012 1:17 pm

delivio

Příspěvek

Překladů je mnoho. Mně by spíše zajímalo zda se to hodí nebo mám takové a podobné informace přidávat občas, nebo ne?
:roll:
stř pro 19, 2012 1:30 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

delivio

Příspěvek

Určite áno , ak máš možnosť treba to sem dať . Určite to mnohým chlapom pomôže :wink:
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
stř pro 19, 2012 3:38 pm

vrky
Příspěvky: 251
Registrován: pon říj 20, 2008 6:19 pm
Bydliště: Rudník pod Black Mount

Příspěvek

Je to zajímavý a přehledný, díky.
stř pro 19, 2012 5:38 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak Vás všechny zdravím uďál jsem si (na "stará" kolena 40let) C, teď si dělám C+E a Profesák ...
Tak si zase připadám jako totální zelenáč, ale každý jednou začínal.
Pročítám si to tady už cca. týden a "lapu" informace.
Tak doufám že něco pochytím a i nějakou pomocnou ruku lapnu, pokud se objeví. :)
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned úno 17, 2013 5:16 pm

Beden
Příspěvky: 342
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:45 pm

Příspěvek

Vítej kámo, věř že 40 nic není, měl sem kolegu začátečníka, 62 let:D
ned úno 17, 2013 6:30 pm

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

k nam na prepravnik taky sel 60iletej let pan :-D
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
ned úno 17, 2013 7:54 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Víte chlapi a něžné hezčí polovičky. Já mám moc rád řízení (zatím mraky aut ale "B", největší bylo Iveco Daily - to co jsem mohl na béčko) a mám to opravdu rád.
Ale dělal jsem ijťáka hafo let, a práci nemohu sehnat (nejsem vysokoškolák a anglicky plynně nevládnu) a tak si říkám. Budu dělat to, co mne baví. Řídit - udělám si všechny papíry na kamion a vletím do toho. A tak to tady studuji, na PC "lítám" v ETS2 a čtu tady skušenosti Vás co už máte něco za sebou.
Tak jak si to udělám, doufám že budu mít "kus" štěstí a budu jezdit ve dvojce (aspoň do začátku), a kde ... jako zajíc si nemůžu vybírat .... Jen doufám na svůj rozum, že nenaletím a neodseru něco ...
Super forum, rady ... A tak čtu jak oživot, a doufám že něco se zachytí v části těla - co se nazývá hlava (konkrétně mozek ...). :D
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned úno 17, 2013 11:32 pm

VencaKonopnik
Příspěvky: 63
Registrován: stř bře 07, 2012 6:45 pm
Bydliště: Neverland 666

Příspěvek

Netopejr: ty jsi jako já, taky bych furt jen řídil - teď maximálně na simulátoru ale něco se možná rýsuje tak uvidíme... co se týče řidičáku a profesáku budeš si muset připravit takovejch 60 talířů (v tom lepším případě ti to proplatí zaměstnavatel ale budeš se muset na nějakou dobu upsat), já si to hradil sám a hoodně mi to zahejbalo s rozpočtem na účtě :D ale myslím že je lepší zainvestovat do něčeho užitečnýho než utrácet za chlast a cigára, těch peněz rozhodně nelituju. Mě už stejně nic jinýho nezbývá než do toho řízení skočit po hlavě a doufat že to bude ok, začátek bude krutej s tím počítám. Byl jsme doteď spíš takovej domácí přízemní typ co přišel z práce rovnou domů a byl s rodinou, holkama, kámošema atd... pokud schytám při první praxi nějakýho nerváka tak to bude asi peklo a to bude terpve útok na moji psychiku :D .... doufám že to zvládnu, no musím protože ty prachy který jsem do toho vrazil se musí zase nějak zúročit a jinou práci nezeženu. Pokud někdo začínal podobně tak ať mi napíše bude to pro mě motivace ;) THX
pon úno 18, 2013 12:20 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak Venošu já to už dělám (teď v pondělí začínám profesák, na C+E čekám termín)jen čekám na termín Ečka...Taky nehulim,nepiju (ouki, na oslavě slivka) a do hospody nechodím.Řízeni mám rad, tak mit štěstí na dobrou firmu a bude. Spravny chlap musi živit rodinu a na kamioňakovi neni nic špatnýho. Naopak ... :-)
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
pon úno 18, 2013 1:15 am

lukasV

Příspěvek

Nehovor mi ze v IT nemozes zohnat ziadnu robotu aby si bol kazdy vecer doma za minimalne rovnake peniaze :wink:
pon úno 18, 2013 1:20 am

VencaKonopnik
Příspěvky: 63
Registrován: stř bře 07, 2012 6:45 pm
Bydliště: Neverland 666

Příspěvek

Netopejr: z toho profesáku mít strach opravdu nemusíš.... je to fraška, ty otázky jsem měl naučený za 3 - 4 dny takže "no stress":). A přesně jak říkáš, mě kamioňáci taky vůbec nevadí, naopak jsou to podle mě králové silnic a mám k nim respekt, nikdy mě nijak na cestách nepřekáželi většinou slušně odbočí - hodí blinkr a pustěj tě dál. To se o řidičích v osobáku říct nedá.... nechápu proč jsou proti nim lidi tak zaujatý. Takže plánuju být taky tak dobrým šoférem jako ostatní. Jinak tohle forum taky pročítám každý den a snažím si v hlavě uchovat to nejdůležitější...
pon úno 18, 2013 1:36 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

LukasV - jo jo bohužel jo, a to mám praxi cca.18 let v IT. Ale nejsem vysokoškolák a nemluvím plynně ... tak to je limitující. A jít někde na pás a nechat se "sjíždět" ... dík ne. Prostě spáchám všechny papíry a hupky šupky (tedy doufám) za volant pořádné káry - kamionu. A získat praxi, skušenosti a co je hlavní sebevědomí že to zvládnu a důvěru firmy pro kterou bych pracoval. Ta důvěra je důležitá, hold já jsem asi "stará škola" a na první dojem dám ... a snažím se působit klidně a důvěryhodně. A vždy slušně - radši být za slušňáka, než tupé sprosté ...něco.

VencoK. - No strach nemám, ale jakýsi respekt. Dnes po absolvování prvních hodin profesáku - vstupní školení 140hod (se skládá z 130hod teorie a 10hod jízd) a zároveň začínám skupinu E. Tedy s Volvo FL 240 + vlečka (valník dvě osy otáčení). Tady bych potřeboval poradit.

Pokud budu (a to budu že... :lol: ) couvat a bude se to "lámat" jak to srovnat, abych nemusel pokaždé "cuknout" kupředu a srovnal oji/nápravu a mohl couvat rovně... Nějak si to neumím srovnat v palici. Z vozíkem couvat je pohoda..., ale to to není vozík neb to má dva otočné body s nápravou na jednom.
Tedy můj dotas je, na kterou stranu točit abych to srovnal. Jasně, pokud budu pako a přeženu to, hold budu muset to potáhnout a srovnat. Jde to ale i bez toho ne.
Moc díky za radu - vím že ten dotas je hloupý a řeknou mi to v autoškole na E. Ale já chci být "připraven" aspoň teoreticky v hlavě ... Neb co dělá hlava, tělo se s tím už srovná. Taky jsem mněl strach hopnout bejijamp ... a šlo to ...
Díky moc za rady - hold zajíc no ... :?
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
pon úno 18, 2013 2:03 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Ohledně přímýho couvání je to jednoduchý. Ve špíglu sleduj prní nápravu (pod točnou) a volantem otáčet tak, kterým směrem se natáčí ta náprava. Nejlíp jestli máš doma nějakej model tak si to zkus na něm, abys aspoň teoreticky věděl. Takhle po netu se to blbě radí, nejlepší je praxe. Však při jízdách se taky bude couvat a jestli je instruktor normální běloch tak tě to naučí
Naposledy upravil(a) Vojtas.DAF dne pon úno 18, 2013 2:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
pon úno 18, 2013 2:18 pm

vrky
Příspěvky: 251
Registrován: pon říj 20, 2008 6:19 pm
Bydliště: Rudník pod Black Mount

Příspěvek

V roce 2008 jsem chytnul AKCI ke skupině E profesák zdarma a v autoškole jsem s vlekem necouval, že se to naučím časem sám...
pon úno 18, 2013 2:33 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 57 hostů