Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Bylo vám někdy pomáháno nebo chráněno

ano
81
34%
ne
68
29%
děláš si srandu?
89
37%
 
Celkem hlasů: 238

Tom.Tom
Příspěvky: 251
Registrován: pon kvě 04, 2009 7:27 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

tak tohle je foto někde ze srazu třeba to tam nemá takhle navěšený.A mě se vlaječky líbjej když to ma nějakou kulturu
úte říj 26, 2010 10:58 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Tak mě napadá... co vlastně hrozí, když policajtům nezastavím (dejme tomu, že řeknu, že sem je přes ty vlaječky neviděl :lol: :lol: :lol: ) Nééé, beze srandy, někdy zastavují na poslední chvíli, ukáže prstem a podobně, čert aby jim rozuměl. Napadlo mě to s případem kdy policisté naháněli nějakého řidiče od SA, policisté tvrdili že ujížděl, řidič tvrdil že mu udělali myšku a fjů na benzinku, což on by už s lidma neubrzdil tak jel dál... živě si to dovedu přestavit a taky nechápu, jestli kvůli kontrole musím jít do nebezpečných extrémů - jako třeba zastavovat na dálnici.
A je nějaký rozdíl v pravomocích celníků, policistů a nebo dopravního uřadu? A mají právo mě nahnat kamkoliv? Naposled to bylo v zimě - jeli sme prázdní, mrzlo a oni ukazují že máme najet na zledovatělé parkoviště 20cm uježděné boule, no prostě už při nájezdu sme se zastavili, půlka soupravy v cestě, museli zastavit dopravu aby sme mohli couvnout a rozjet se znova... prostě na takové parkoviště by sme normálně rozhodně nejeli. Mám právo odmítnout někam najet?
úte říj 26, 2010 11:15 pm

otes
Příspěvky: 492
Registrován: sob čer 13, 2009 8:46 am
Bydliště: teplice

Příspěvek

na pokyn policie jsi povinnen zastavit, co bude potom....... jestli Tě zasaví někde, kde nemůžou, nebo nemají, je jejich problém....oni tě musí v tom případě jistit, aby se nic nestalo... 8)
Ale zastavují tě, zastav, a pak se můžeš s nima bavit, co a jak... 8)
tudóm ???... :lol:
úte říj 26, 2010 11:34 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No známý kdysi zastavil asi 50m za policajtama páč to klouzalo a ti mysleli že že se zblázní, samo že si nakonec něco našli aby si zchladili žáhu... A Otesi.... ruku na srdce - ty si myslíš že někdy policisté nesli následky za to co způsobili? Za prvé jsem ztratil iluze kvůli přítelkyni, které bývalý je policista a má i policistu v rodině, takže už vím, že policista nikdy nepůjde proti policistovi (jednoduchý důvod - nikdy nevíš kdy budeš potřebovat jeho vstřícnost), za druhé při do očí bijících nehodách, kdy odstavili kamiony na dálnicích a následných nehodách byly vždy označeni za viníky většinou už mrtví... Co na tom že kdyby je nezastavili, tak by nebylo ani do čeho vletět...

A vzhledem k tomu, že obden vidím vyloženě kolony a tím kritické situace jen proto, že policisté se rozhodnou někoho kontrolovat a neváhají obsadit pruh na hlavní třídě ikdyž by ten osobák mohli stáhnout jinam, o tom že stojí u řidiče, nejlíp ještě otevřené dveře aby je člověk mohl sejmout nemluvě..... tak se mi prostě nezdá, že by policistům nějaká bezpečnost dělala vrásky.

Tak tedy jak mají policisté zastavovat? Protože tohle by mě opravdu zajímalo. Nebo je to opravdu tak benevolentní jak to vypadá?
stř říj 27, 2010 12:00 am

otes
Příspěvky: 492
Registrován: sob čer 13, 2009 8:46 am
Bydliště: teplice

Příspěvek

určitě to není nijak benevolentní......... policie musí dodržovat pravidla o bezpečnosti.......
občas se může stát, že je situace, kdy zastaví auto a jsou problémy s bezpečností , ale tohle dělá jenom kaskadér, co nemá u pol. co dělat....
sám se někdy divím situacím co vznikly....ale tak to je. Nevidíte na to , proč hlídka zastavila určité auto, zřeba tam byl nebezpečný pachatel...apod.....to neznamená , že když to někdo neviděl, že to je jinak............................ :roll:
stř říj 27, 2010 12:13 am

Vegáč

Příspěvek

k tomu Ivecu-To je jen za oknem,to jste etě neviděli,co měl Pavel rozvěšíno po kabině,vyndat pušku,tak máte střelnici jak na pouti... :lol:
stř říj 27, 2010 10:04 am

trucker100
Příspěvky: 254
Registrován: pon led 14, 2008 3:36 pm
Bydliště: Rychnovsko

Příspěvek

Mně třeba policejní hlídka zastavila přímo v křižovatce!!!!!a to dělali jen preventivní kontrolu (při které mimochodem nic nenašli).Ale to už je asi čtyři roky zpátky.Ted je tady u nás skoro vůbec nevídám,že by někoho stavěli a kontrolovali (maximálně měštáci,ti jsou na to horliví) :D
Na mě se nemusí křičet,mě to stačí říct desetkrát!!!
stř říj 27, 2010 3:30 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Miro, vypravej mi chvili o tom, jak policajti nahani nekam, kam se nakladaky nemuzou vejit.... :lol:

ale abych nekrivdil, odbornici na tohle jsou spis celnici... a u nich se mi i castokrat stane, ze nas odstavi na dalnici (protoze se v noci na pumpu nevejdem), a nechaji svoje modre blikajici auto tak, jak nas zastavili = pred nadmerem... takze ja nechavam svoji oranzove blikaci bludicku, z ktery si nikdo nic nedela vzadu, a pesku jdu kolem transportu po dalnici, nebo v pangejtu, az k nim, abych mohl treba tlumocit a neco resit... takze super :roll:
stř říj 27, 2010 4:03 pm

Uživatelský avatar
Voody79
Příspěvky: 324
Registrován: pon led 04, 2010 5:52 pm
Bydliště: Olomouc

Pochvala hlídce v Uherském Brodě

Příspěvek

Při víkendovém výletě osobákem jsem při průjezdu Uh.Brodem možná minul nějakou tu odbočku a u další křižovatky jsem zahlídl hlídkujícího Pomáhače a Chrániče a tak mě napadlo, že kdo jiný než oni mi můžou líp poradit kudy tudy do bavorova..a tak jsem nelenil a než se pánové stihli probrat k nějaké akci (pravděpodobně číhali na nějakého telefonistu nebo něco podobného - jeden měl plácačku-terčík v ruce), už jsem brzdil u nich :D A zřejmě je to natolik překvapilo, že se skoro nezmohli na slovo (no doplním, že jsem jim k tomu nakonec nedal ani moc prostoru)..stočím okýnko a ptám se kudy tudy nejlíp tam a tam..no pomahač nejdřív chvíli přemýšlel, mezitím chránič zvídavě obešel auto kolem dokola (si říkám že kdyby náhodou chtěli něco vidět za radu, tak že snad nebude problém - snažím se mít vše v cajku, přestupek jsem žádnej nezpůsobil..) no a pomáhač mi po chvíli přemýšlení dobře poradil a popřál štastnou cestu..takže já děkuju, točím okýnko nahoru a mizím jim z dohledu..no a sluší se poděkovat, kdyby se takhle chovali všichni, hned by bylo na světě trošku veseleji :D
stř říj 27, 2010 8:34 pm

Uživatelský avatar
Voody79
Příspěvky: 324
Registrován: pon led 04, 2010 5:52 pm
Bydliště: Olomouc

To Otes:

Příspěvek

No a když už se tady řeší to zastavování, jaký jsou na to vůbec ofiko pravidla? Myslím tím jako co vše může policista použít při zastavení vozidla? Je mi jasný, že když mi skočí pod kola, tak mu zastavit musím..ale jak je to třeba s tím, když za mnou jedou jak kdyby hořelo, blikají majáky (zpomaluju a uhýbám co to jde - i ostatním složkám záchranářů) ale když by mě chtěli zastavit použitím např. nápisu STOP, tak to mě musí nejdřív dojet/předjet, ne? Nebo ještě můžou použít terčík z okýnka (ale až po předjetí)..?Nebo jak to vůbec je? Protože už se mi před nějakou dobou stalo že při nájezdu na dálnici (v Brně u Olympie směr k D1) jsem po prázdnu (jezdím s dodávkou, vracel jsem se domů) svižně najel z připojovacího do průběžného a týpek co jel transitem v průbězném dal levej a šup do rychlýho..všichni v pohodě,jenže tam asi celkem dost letěli pomáhači v Passatu a během chvilky byli u něj a museli zpomalit (na nějakých cca 120)..no a já jsem mezitím zrychlil (spojka svižná, 3 plnej, 4-5-6 a pryč) :D což se jim asi moc nelíbilo, tak oni za mnou a na majáky..tož jsem zpomalil, uhnul až do odstavnýho aby mohli jet (byl tam celkem provoz) a oni zpomalili za mnou..pár metrů jsme tak jeli,já čekal že mě předjedou a povalí dál, oni nic a jen jeli za mnou..pak jsem si řekl že disco-světla může v civilním autě mít každej a šup levej a že pojedu dál..no v tom oni sirénu, tak jsem jim teda znova uhnul, pak mě slavnostně fofrem předjeli a myšákem přede mě a zamázli to..teprv bylo vidět STOP..no tak poslušně zastavuju na krajnici v odstavným, vyskočil řidič-pomahač a hned se hrne ke mě a že co to jako mělo znamenat..a začal mě tam dusit že to bude za tolik a tolik, že jsem tam málem způsobil dopr. nehodu (to teda nevím kdy a kde) atd. a jaktože jsem hned nezastavil a tak..no a jelikož mu říkám že jsem nic nezpůsobil a jestli jo, tak ať mi to dokáže (vím že tam mají kamery), tak bylo po diskuzi..prej pro tentokrát to teda vyřešíme domluvou a příště si na to dejte pozor! A frrrr a byli pryč..
stř říj 27, 2010 9:01 pm

Uživatelský avatar
topliner580
Příspěvky: 147
Registrován: úte zář 14, 2010 4:05 pm
Bydliště: HORNÍ SKRÝCHOV/ Ålesund Norway

Příspěvek

čau tak mám taky jeden příběh kdy jsem rozbrečel smíchy sebe ale i policajta
začlo to jako každá normální kontrola: papíry atd. pak začal oblejzat auto a mektal že mi tam toho spoustu nesvítí, že mám jmenovku za sklem atd. ale vypadalo to že mi nemá za co dát pokutu a to ho asi štvalo nakonec si všiml že mám brutálně zašpiněný zpětný srcátko tak si vylezl na schůdky a dloubnul do toho prstem a povídal : co to jé?? to je vápno?? v tu chvíli já už poprskával a druhej policajt byl opřenej o auto a smál se... a já jen : ne pane policajt to je hovno od ptáka a tim jsem si to posra* policajt jen hmm tak to máte za 200,- :lol: :lol: ale v tu chvíli mi to nevadilo tekli mi slzy smíchy když si ještě teď představim jak si to utírá do uniformy :? :lol:
čtv říj 28, 2010 1:49 pm

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

topliner580: Měls říct že je to lejno Leoše Tržila :)
Voody79: Pokud vím, způsob zastavování je vysvětlený v silničním zákoně, ale nejsou tam žádné specifika jestli když kývá terčem musí jet před Tebou, nebo za Tebou (logicky před, řekl by každý, ale aspoň to dává prostor k argumentaci). Dále, že STOPku mohou užívat i MP i když dřív nesměli atd. Ale na netu o tom vyšel článek, že se každej orgán řídí podle aktuální dopravní situace.

Někde na netu prý existuje dokument, něco jako Metodika zastavování vozidel (že policista nemá lézt víc jak to třetiny pruhu atd.). Moc by mě to zajímalo - možná by pomohl otes nebo někdo? :roll:
čtv říj 28, 2010 5:01 pm

otes
Příspěvky: 492
Registrován: sob čer 13, 2009 8:46 am
Bydliště: teplice

Příspěvek

při zastavování vozidel, se řídí ten kdo zastavuje , hlavně dopravní situací, aby nezpůsobil nehodu, nevystavil sebe, nebo jiného účastníka nejakému nebezpečí, atd......
Jsou situace, kdy řidič neuposlechne pokynů a dělá si co chce, je to pak těžký, zvládnout situaci, kdy se na tebe řítí auto a máš okamžik na to , aby jsi zareagoval.....funguje pud sebezáchovy, to jednoznačně.
Už jsem to tu několikrát nadnesl.......zavedení tělesných trestů bych vyloženě uvítal......
Třeaba dneska, přijdu k autu a říkám, pane řidič, mohl by jste si přeparkovat ??? Mladej kluk.... podívá se na mě , a .....dělám pauzu, ...a nevadí vám, že tu stojíte kde nemáte ???(pumpa u výjezdu od stojanů, asi všichni znáte) ale já tu nepřekážím.....cca 3 minuty, přijel další a zacpal úplně ....tím pádem se začalo štosovat a stálo mi to až na dálnici....a jenom proto, že jeden chytrolín dělal ještě chytřejšího.... pak za mnou chodil a že jak to má udělat a jestli mu dám razítko. To bych mu nejradši dal... 8) :lol: ...
ideální stav : Pane řidič, můžete si to přeparkovat ??? dělám pauzu..... jeeb ho , mont pákou po drštce, netřeba slov a žádnej stres. Jaký pokuty ??? nic, prostě tělesný tresty a byl by klid. Českej človíček potřebuje nad sebou hůl, jak jí nemá, tak zvlčí............ 8) :twisted: :roll:
pát říj 29, 2010 12:59 am

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

otes:Pokud by to bylo bez bodu tak bych s tim i souhlasil:-D :-D
...Moje práce je mým domovem...
pát říj 29, 2010 8:57 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

otes píše: při zastavování vozidel, se řídí ten kdo zastavuje , hlavně dopravní situací, aby nezpůsobil nehodu, nevystavil sebe, nebo jiného účastníka nejakému nebezpečí, atd......
Jsou situace, kdy řidič neuposlechne pokynů a dělá si co chce.................
tak na tohle maj třeba speciálně v anglii celej manuál, jak a co musí dělat a při výslechu, nebo pod. Ti to vše dávají podepsat , jestli se chovali správně, tak jak měli + Tvoje vyjádření souhlasu nebo nesouhlasu s tím, čí oním bodem.....samozřejmě v "tvý" řeči. aspon u mě to tak bylo
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát říj 29, 2010 9:19 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů