Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Bylo vám někdy pomáháno nebo chráněno

ano
81
34%
ne
68
29%
děláš si srandu?
89
37%
 
Celkem hlasů: 238

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

copak jsi jim roade provedl,ze jsi medialni hvezda.zas tak dlouho to tu neprocitam,tak bych se rad neco dozvedel :-)
čtv bře 22, 2012 1:06 pm

Radek_s
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3270
Registrován: stř čer 13, 2007 11:46 am
Bydliště: Opava - Czech Republic

Příspěvek

M.Z. ... v Opavě sou v poho,to jen v Čechach sou idioti :D
čtv bře 22, 2012 1:12 pm

Rapl
Příspěvky: 27
Registrován: čtv úno 02, 2012 3:42 pm
Bydliště: PRAHA

Příspěvek

Tož vy tam máte všechno lepší,ted i ty policajty.to čumím.
čtv bře 22, 2012 2:44 pm

Masi
Příspěvky: 1281
Registrován: pát črc 16, 2010 9:08 pm
Bydliště: Svinčany

Příspěvek

tak včera jsem se musel opravdu ještě s panem řidičem Vaškem z firmy Jurotrans zasmát naším Pomáhat a chránit s Pasatem:))) chytl jsem ho v Praze na Štěrbohlské po CB na Olomouc, ale že na Poděbradské musí udělat třicítku, tak že tam dáme svačinu... měl za sebou zapřažené plato z dlažbou... no koupily jsme sváču a že bylhezky, tak že posvačíme na návěsu a v tom dorazily... Dobrý den pánové, kdo je řidič vozidla a tomu říkáte řádně zabezpečený náklad, vždyť to nemáte ani pořádně zakurtované... tak se jim to snažil rozumě vysvětlit, že stejně i kdyby měl bůh ví jak perfektně to ukrtovaný, tak mu stejně v krizovce když tak ty kurty přetrhne a že to bude jedno, ale policajt na to odpověděl, to je věc vedlejší, teď to máteza 5000,- náklad je bez bodu, překurtovat a můžete být rád, že vám nedám ještě obecné ohrožení... no nakonec jsme to ukecaly na 500,- pokutu:)) ale že za těch deset minut jejich buzerace se támhgle prohnaly jak hovada asi tři porsche a podobně, tož už byla věc vedlejší... no zkrátka takhle jsme se ani já ani Vašek už dlouho nenasmáli:))
sob bře 24, 2012 7:08 am

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

roade, vážení zabržděného kamionu nevadí, naopak se tím většinou náprava velmi mírně odlehčí.

Masi, to že vozíš na platu dlažbu bez kurtů znamená, že jsi prase a to, že argumentuješ tím, že v zatáčce se ti urvou znamená, že nevíš, jak náklad ukurtovat. A to, že ti policajti chtěli dát 5000 a nakonec dali jen 500 zase znamená, že to byli nějací idioti, protože maximálka na místě je 2000 a to že to ohodnotili jen na 500 znamená, že to nemají v hlavě srovnané. Já být poldou, tak 500 za nepřihadovanou lopatu, klín, atp., prostě za věci, které když uletí, tak nenapáchají "velkou" škodu (je to relativní), 2000 pro tvoji dlažbu, protože tam už půjde o život. A argumentovat tím, že "Proč řešíte mě, když támhle páchají jiní?", je ubohé.

Ještě poslední info na závěr: na stránkách "centra buzerace" můžete najít info k chystaným změnám v zákoně 13/1997-nízkorychlostní kontrolní vážení. Po účinnosti novely bude poplatek za zvážení těžkého vozidla 6000Kč, k tomu poplatek 1000Kč za správní řízení a taxativně 7000Kč za každou tunu přetížení. Všechny zmíněné poplatky půjdou za dopravcem po skončení správního řízení nově na obci a ne na kraji. Pro řidiče se nic měnit zřejmě nemá.
sob bře 24, 2012 9:19 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

Takže jak to tak čtu, tak starostové kteří mají v katastru pískovnu, nebo lom si mnou ruce, jak se jim obohatí rozpočet z "pokut" a už hledají firmy, které pro ně budou vážit vozidla. :D :D
sob bře 24, 2012 9:26 am

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Jeto nehorázná buzerace stim vážením.Plus mínus tuna se to dá na budíky odhadnout ale mít to přesně je problém a takovouhlé pálku napařit za špatnej odhad je nehorázná Státní prasarna a buzerace.To jako to prase zvané Stát z nás nežere už dost tak ted ještě todle,fuj,hnus,šikan,buzerace,za něco co se nedá při nejlepší snaze šoféra,i dopravce uhlídat.
sob bře 24, 2012 10:02 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Se sklopkou jsem jezdil taky, takže vím jak to je, ale co takhle nakládat preventivně odhadem o tunu míň?
BES - běs
sob bře 24, 2012 10:58 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

odhadem o tunu mín,dokud nemá pořádnou váhu nakladač a vozidlo,tak je to defakto neřešitelný problém,protože u nás nejde o celkovou ale o nápravy.
a znám policajty s centrem co vemou na váhy i vozidlo které má celkovou váhu 37 800 a ještě ti s úsměvem do tváře řeknou co kdyby nějaká náprava neseděla :!: :!:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob bře 24, 2012 11:06 am

Masi
Příspěvky: 1281
Registrován: pát črc 16, 2010 9:08 pm
Bydliště: Svinčany

Příspěvek

PedroKV: já dlažbu nevozím, já jezdím s cisternou, ale po vysílačce jsem na Olomouc právě chytl z Prahy kluka s tou dlažbou a že to tak vozí už pět let a nikdy nic a pak, že za to buzerujou prý kluky co mají sajtny... já jsem jen se podělil o svůj zážitek nic víc...
sob bře 24, 2012 11:07 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

já to nevozím takže nechci do toho moc kecat ale od doby kdy mi v zatáčce před osobákem přistála nezakurtovaná paleta Ytongu si myslím že nekurtuje tajtrlík i kdyby měl sajtny z ocele.
jak se říká náhoda je blbec :!:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob bře 24, 2012 11:11 am

Masi
Příspěvky: 1281
Registrován: pát črc 16, 2010 9:08 pm
Bydliště: Svinčany

Příspěvek

tak Roade, já to nevozím, tak nemůžu soudit, ale v podstatě mě stčilo vidět, když chtěl tu jednu přetáhnout, tak s tím rval folie i s těch postraních palet jak to bylo na sebe nalepéne a tak to měl "lepené" od čela návěsu až po poslední řadu...
sob bře 24, 2012 11:16 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

a tak já jen jako všeobecně.no hold musí si najít systém aby to neponičil a který bude odpovídat normě no.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob bře 24, 2012 11:21 am

Masi
Příspěvky: 1281
Registrován: pát črc 16, 2010 9:08 pm
Bydliště: Svinčany

Příspěvek

jj, Roade najít něco co bude se zamlouvat všem stranám
sob bře 24, 2012 11:37 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Tak dneska mě taky drapli. Klasická kontrola, orgáni pochválili auto a celkovej stav. Jeden řekl že to auto zná že ví kde parkuju a že se mu líbí, hledal jsem papíry od auta a bylo mi řečeno že to mám nechat že je určitě mám a že můžu jet. Tak jsme si popřáli hezkej den a už šli po dalším :D

Jo a jedna tehnická. Neměl by mít policista při zastavování reflexní vestu? Byl den tak mi to nějak nevadilo, ale bylo to prostě divný když ji neměli
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
sob bře 24, 2012 11:58 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů