Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Bylo vám někdy pomáháno nebo chráněno

ano
81
34%
ne
68
29%
děláš si srandu?
89
37%
 
Celkem hlasů: 238

Uživatelský avatar
Tomino
Příspěvky: 498
Registrován: pát led 26, 2007 6:03 pm
Bydliště: Slavičín

Příspěvek

no snad to ten chudák vystresovaný pejsek přežil.. :roll: :roll:
pon led 09, 2017 5:10 pm

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

V létě jsem jel od liberecké dálnice na Jablonec a nevěděl jsem, že tam asi skoro pořád chytají s civilním autem. Nahoru 2 pruhy, někdo ještě odbočoval doprava, tak jsem tam s autobusem pár aut předjel. Nahoře mě předjela modrá oktávka, která se na mě celý kopec tlačila, hned přede mě a ubral. Tak blinkr do levého a on zase přede mě. Už jsem sahal po klaksonu a říkal si - takový dobytek, vybržďovat autobus. Vtom se rozsvítil nápis STOP POLICIE. Nemohl jsem uvěřit, že přede mnou kličkovali několik set metrů než našli tlačítko, aby mě mohli zastavit. V první chvíli mě vůbec nenapadlo, že mě pronásledovali kvůli překročení rychlosti na devadesátce - víc jak 100 mi to stejně nejede. Jel jsem 96km/h a pánové po mě chtěli 200,- Kč pokuty. Málem mě to rozesmálo, taková nebezpečná honička, 2 příslušníci, 1 nová oktávka a práce na půl hodiny - to se fakt vyplatí za ty dvě stovky. To snad na ty pokuty doplácejí ještě daňový poplatníci.
pon led 09, 2017 9:39 pm

jirka m.
Příspěvky: 127
Registrován: úte dub 14, 2015 8:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Také podobná výnosná honička pro policii = jedu z Bratislavy, 23 hodina, největší varianta dodávky Iveco. Při přejezdu hranice vidím, jak se z odstavného parkoviště odlepil WV transportér, celníci či policajti, ve tmě nerozpoznal. AHA, zrychlím z 95 na 130km/hod, abych si ověřil, zda jen vyjeli, či jsou po mně. Velmi rychle se přiblížili, zavěsili se také těsně za auto. Pokračuji nadále 130,pak záměrně plynule zpomalím na 90tku, aby předjeli, ale ne, tak jedeme dalších pár km, aby před Shell u Břeclavi předjeli, rozzářili se modře i červeně, další AHA, tak policajti, a jdou opravdu po mně. Na pumpě následovalo klasické : doklady, odkud jedete. Já, že o nich vím již od hranic, oni, jak to , já, intuice z totáče, my pamětníci na Vás máme čuch. Oni, víte, proč Vás pronásledujeme ? Já, že třeba vezu uprchlíky ? Oni, že ne, ale že mi nesvítí pravá zadní obrysovka, ať to ihned dám do pořádku. Pokuta nebyla. Žárovka v zásobě žádná, na pumpě nabízeli sadu za víc jak 400 stovky. Počkal jsem půl hodiny, než policajti opustili pumpu, jel dál, u Brna již pořídil za pár korun víc do zásoby, vyměnil, zpytoval svědomí za tak hrubý přestupek s nefunkční zadní pravou obrysovkou.
erťák
úte led 10, 2017 1:07 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

jirka.m: Nezlob se, ale v tomhle případě musím s policajtama souhlasit. Pokutu ti nedali tak co...
Ta nesvítící zadní lampa je ještě OK, ale když potkám auto v proti, kterýmu nesvítí nejen potkávácí světlo ale ani parkovačka - tak já bejt fízlem, to auto nechám odstavit, dokud si to řidič nedá do pořádku....
A ani nechápu, jak někomu může nestvít víc jak 2 žárovky najednou. Jak mi něco nesvítí, v první možný chvíli to vyměním a hotovo
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte led 10, 2017 6:12 pm

tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Příspěvek

To máš těžké, u některých nových aut při rozsvícení potkávacích světel přední obrysové zhasnou a pak při prasklé hlavní žárovce nejde nic. hlavně u aut koncernu vw, co mají automatické svícení hlavními světly, tedy potkávací +zadní obrys.
Přední obrys musíš rozsvítit ručně vypínačem společně s přístrojovkou
úte led 10, 2017 9:46 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Některá auta dokonce nemají parkovačky vůbec...
Kdysi jsem jel nějakým Ducatem myslím, kde bylo bud denní svícení (žárovkové) nebo tlumená. Jiná poloha nebyla...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte led 10, 2017 9:59 pm

jirka m.
Příspěvky: 127
Registrován: úte dub 14, 2015 8:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Davide, ano, když nesvítí přední, nebo zadní obě. V Bratislavě svítilo vše, koukalo pět i když připitých spolujezdců. Ta pravá zadní nesvítící je ještě ok, proti levé zadní nesvítící. Ještě tam jsou svítící tři boční na každé straně. Že mně kvůli tomu pronásledovali od hranic až k Břeclavi, zdá se zbytečné. Pokud ale měli fantazii, že auto řídí rumuni a vezou plno běženců, samozřejmě schvaluji.
erťák
stř led 11, 2017 4:26 pm

Milan_g
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 30, 2015 12:04 am
Bydliště: Levice

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Mytny dnes pri Hurbanove mali zabavu. Najprv mi tvrdil ze nejde mytna jednotka ale nedal som sa a potom ze ci mam retaze. No nemam... 50. Tie Nove Zamky su asi zakliate alebo tam maju kamiony taaak radi.
A to tento rok v tom okoli sneh ani nebol.
čtv úno 09, 2017 3:47 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Není moje, a jelikož třeba práci PČR uznávám, slušně mě to nasralo....

https://www.youtube.com/watch?v=9qFCkboeGmk
Takže si to shrňme.
Policie se dopustí přestupku a po upozornění na něj, daného řidiče bez důvodu zastaví, navíc na absolutně nevhodném místě. Ačkoliv by proto byl jediný důvod, příslušník pojme podezření na řízení pod návykovou látkou, a po negativním výsledku na alkohol zkusí test na drogy - při čekání na výsledek (bere si ho sebou do auta, mimo zrak přestupce?) vyzve podezřelou osobu z užití návykové látky, aby sedla za volant a (na dálnici), aby přejeli na vhodnější místo.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát bře 10, 2017 9:14 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

A další...

Takže to máme svícení mlhovkou, zrychlování při předjíždění a pak zdržování při předjíždění...

https://www.youtube.com/watch?v=xLhpT-UE3U0
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob bře 25, 2017 8:49 am

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Gugýto za volantem - Moje policejní kontroly

https://youtu.be/fKDxEVymv6c?list=PLdhX ... lmcQMVMz-G
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
sob bře 25, 2017 9:24 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Tak dneska jsem si to vše vybral :-D

Jedu z Osnice do pražské Uhříněvsi. V Dobřejovicích městká policie halt - že jsem v zákazu. No nic, 1000. Neděkuju nashledanou. O hodinu později (když jsem se vracel zpátky na pumpu naloženej), mě ti samý změřili v Modleticích, kde kvůli přechodu uprostřed ničeho je 50, já si tam jel 74. Tak to bylo za 1500.

No, príma den
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte kvě 23, 2017 6:00 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Pirát silnic :D takové řidiče má MP ráda 8)
úte kvě 23, 2017 7:03 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Když máš takové problémy s rychlostí, proč si do auta nepořídíš detektor? (ale na laser to nefunguje)
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
stř kvě 24, 2017 7:30 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Za těch 9let mě změřili poprvý (záměrné projíždění úsekového měření, kde jsem vyjebával se systém, to nepočítám).

Já jezdím +/- v limitu. Ale tohle je na konci průmyslové zony, kde je hezká nová silnice - široká, a nikdo nikde. Papírově to je obec, ale není tam jedinej barák, ani už žádnej sklad. Je tam jen autobusová zastávka, kde jezdí autobus v dubnu a ve středu a přechod - proto je tam 50.
Taky jsem se s měštákem zhádal - mu říkám, proč si nestoupnou ke škole nebo někam mezi baráky. Odpoved byla, že jsou tady kvůli tomu přechodu, kde prej mimochodem před rokem podobný auto přejelo ženskou. Tak mu říkám - No tak to byl idiot a ona sebevrah, co vám na to mám říct
Chvátal jsem na pumpu, která tam na mě čekala pod betonem

Tohle je přesně to, co mi na způsobu kontrol vadí. Je zajímá snadný výdělek, s co nejmenší námahou prokazování. Je jasný, že kdyby si stoupli ke škole, měli by podstatně méně úlovků.

Ten zákaz - taky mu říkám, jestli vidí co to je za auto. Že se pohybuje pořád v zákazu (protože v Praze a okolí jsou zákazy všude). To mi zase argumentoval tím, že bych měl mít vyjímku. Při tom množství bych musel mít dvě čelní okna, a za druhý asi těžko to zapíchnu před obcí a půjdu na jejich úřad, aby mi dali vyjímku.
S těma vyjímkama by to bylo reálný, kdyby se nevydávali na RZ, ale pro firmy.
Třeba v Plzni mají vyjímku všechna auta, aby mohli jezdit jedním úsekem (kousek od Černic, směrem na Bory). Když si mě tam pozvou, tak tam jezdím taky (samozřejmě bez vyjímky), protože kdybych to objížděl, tak jsem tam úplně zbytečně. A abych si zařídil taky tu vyjímku? Za ty dva roky jsem tam jezdil jen jednou. Nejde mít vyjímku všude a na všechno, kdyby náhodou
Taky mě ten zákaz netíží, to mi firma dá
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř kvě 24, 2017 7:45 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů